Elektromobil - youtube
Zložiť
1000,- € zľava na Model S, X
Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.
teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie
Zložiť
Tag Cloud
Zložiť
X
-
@VolkswagenSlovensko pripravil workshop o tom, ako prebieha servis ich elektromobilov z rodiny ID. Technici zodpovedali všetky najbežnejšie otázky: prečo tr... -
Po troch rokoch najväčšie porovnanie IONIQov
Najväčšie porovnanie spotreby rôznych verzií modelu IONIQ 6 77kWh. Veľká batéria, no rôzne veľkosti kolies, typy zrkadiel aj verzia poháňanej nápravy. Prejde...Pridajte komentár:
-
Sľúbil som jeseň plnú testov a videií. Dve videá týždenne sú už nejaký čas realitou.
Dnes podrobný test jedného z prekvapení tohto roka.Prvé jazdy a pár hodín za volantom iX1 na jar dali jasne najavo, že toto auto môže byť perfektná voľba v tejto triede. Domáci, týždňový test to len potvrdil ...Pridajte komentár:
-
Tento mesiac už ôsme video a stále je ich kopa v poradí
Po necelom roku od inštalácie prvej časti fotovoltiky (vtedy s výkonom 4,5kWp) som sa rozhodol z niekoľkých dôvodov urýchliť jej rozšírenie. Prečo tak rýchlo...Pridajte komentár:
-
Toto sa nedalo bez tolkej kritiky....Po minuloročnom podrobnom teste verzie modelu Mach-e s veľkou batériou a pohonom 4x4 som sa tešil na ešte športovejšiu verziu GT. Výkonu do ošaľenia, športov...Pridajte komentár:
-
Staci pár hladných eGMP kórejcov, netreba exotiku, samozrejme s updatom na predhrev baterky. -
Ak to loadbalancing nemá, tak sa nečudujem tým nekresťanským cenám Ionity. Už len pre obrovskú úsporu v pripojovacích poplatkoch za rezervovanú kapacitu sú to tisíce € mesačne, keď sa tu píše o pripojení 1,2 MW. Čo ak by stačilo pripojenie 0,8MW alebo 0,5MW ?
Vďaka loadbalancingu by to bolo v pohode a prevádzkovateľ by len sledoval, či a a ako často by bol potrebný vyšší výkon a postupne ho navyšoval podľa potreby. Káble natiahol v dostatočnej hrúbke, ale objednať kapacitu (výšku ističa ako poznáme z domácností) by mohol postupne navyšovať a šetriť mesačne tisíce.
Taktiež urobiť softvérový loadbalancing je pri investícií v stovkách tisíc € na takýto hub zanedbateľné.
Nezdá sa mi to, aby platili len tak za nevyužitú kapacitu alebo využitú pár minút mesačne, veď aj v Ionity sú určite elektrikári, ktorí sa nad tým zamýšľajú a nerobia to spôsobom ako pred 50 rokmi, že dáme istič a keď ho bude vyhadzovať, navýšime ho. -
keby poslednému nedovolilo, aj to je už nejaká forma loadbalancingu - spočítava aktuálny výkon stojanov a určí stojanu aby nenabíjal ,lebo nemá výkon ale Milan píše, že loadbaancing nemajú -
Ja som myslel ze to pises ako zart alebo nevedomost o vyhadzovani istica a to je fakt ? Oni nemaju loadbalancing ako maju pomaly zakladne wallboxy v domoch a nic to nestoji, je to len otazka komunikacie a spocitavania vykonov stojanov a ich regulovanie softverovo ? To teda Ionity sa nevyznamenalo ak je mozne tam sa dohodnut a prist s viacerymi poriadne nabijajucimi autami pri 5% SOC a vyhodit im cely istic.
Pridajte komentár: