Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

KIA NIRO

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Joe79
    Member
    • Sep 2018
    • 71
    •   

    Uvidime, ako toto zamava s casom dodania:

    https://www.etrend.sk/firmy/kia-v-ju...pre-virus.html

    Komentár


    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Pisu ze sa to dotyka aj Hyundaiu a cinskych tovarni VW Bude to zaujimave. Hlavne z pohladu dostupnosti aut kvoli dotacii to moze trosku zaboliet :-/

    • Joe79
      Joe79 komentoval
      Upraviť komentár
      Neviem preco, ale dnes mi volal importer, ze cca o 14 dni bude e-Niro MY2020 pripravene na prevzatie

    • Tomas Skopinsky
      Tomas Skopinsky komentoval
      Upraviť komentár
      Len pre informáciu pokiaľ príde auto z Južnej Kóreji tak mu cesta trvá cca. 4 - 6 týždnov. Takže ak auto príde za 2T tak bolo vyrobené ešte pred odstávkou. WV továrne v Číne už normálne fungujú.

    • EV_Future
      EV_Future komentoval
      Upraviť komentár
      Aktualna varka aut z Korei odplavala v polke januara (vyrobene teda boli davno pred docasnym uzavretim tovarne) a prisli do Slovinska (Koper) 16.2., pred par dnami uz boli v Bratislave a aktualne prebieha rozvoz po Slovensku k dilerom. Cudujem sa, ze importer vcera hovoril o 14 dnoch do dodania, ja by som mal mat auto uz dnes/zajtra u dilera v mojom meste, a nasledne do konca tyzdna po platbe a papierovackach by som ho mal preberat. 14 dni by som uz asi nevydrzal cakat

    • Tomas Skopinsky
      Tomas Skopinsky komentoval
      Upraviť komentár
      Mne prišlo auto už začiatkom decembra 2019 ale kúpiť som si ho mohol až 8.1.2020 po podaní žiadosti na dotáciu takže viem o čom hovoríš. Chodil som sa naň pozerať na parkovisko predajcu (aj on mi ho mohol predať po novom roku, na príkaz importéra).

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      To budu tie MY20, ktore importer vyklikal, ze? Nie nove objednavky

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Gratulujem cakatelom Trpezlivost sa oplatila. Dufam ze sa nasledne podelite o skusenosti najma v porovnani s predchadzajucimi EV. Myslim ze Joe mal Ioniq a Future zjavne Optimu PHEV

    • Joe79
      Joe79 komentoval
      Upraviť komentár
      Tomas Skopinsky - no cesky predajca povodne hovoril o dodani v Maji, takze preto som taky vyteseny.
      EV_Future - ja sa necudujem, kedze to mal byt Maj, tak tych 14 dni vydrzim
      dango - ano mas pravdu - moje auto bolo objednane pre showroom v Brne a ja som ho objednal v case, ked predajcovia v SR hovorili o dodani v Q4 2020.

    • Joe79
      Joe79 komentoval
      Upraviť komentár
      Wilo - dakujem. Ano, mal som Ioniq prvej generacie. Co sa tyka Kie, som asi najviac zvedavy, ako a ci vobec bude fungovat ten online infotainment
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Máme v Žiline nového majiteľa e-Niro, strieborný kus, kúpený včera. Stretol som ho na nabíjačke na Kragujevskej. Bola sranda, nevedel sa s autom pohnúť. Tak som dal klasickú radu - vypnúť, zapnúť. A hľa auto sa pohlo
    Dúfam, že tu uvidíme majiteľa a niečo nám sem napíše. Asi mu bude treba všeličo poradiť, starší pán, menej skúsený.

    Komentár


    • Tomas Skopinsky
      Tomas Skopinsky komentoval
      Upraviť komentár
      Dnes som ho stretol aj ja ale tam kde býva v Žiline, obaja totižto sme na jednej ulici, on na začiatku a ja na konci mám firmu. Na Slovensku je momentálne len 22ks e-Nira a z toho 2 ks na jednej 100m dlhej ulici.
  • Rafo
    Member
    • Nov 2019
    • 68

    Porad aj mne mam take iste strieborne som z Piestan nabijam len doma z wallboxu preco musim vypnut zapnut.diky za radu este som nebol nabijat inde

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      To neviem, čo tam bolo v tom konkrétnom prípade, nemal som čas to riešiť, ale proste banalita. Treba správne pracovať s ovládaním otočného prepínača a spojkovým(brzdovým) pedálom. Ak si človek nevie dať rady, reštartnúť systém.
  • SKolja
    Member
    • Dec 2018
    • 244
    •      

    Pôvodne zverejnené od Rafo Pozrieť príspevky
    Porad aj mne mam take iste strieborne som z Piestan nabijam len doma z wallboxu preco musim vypnut zapnut.diky za radu este som nebol nabijat inde
    Mne sa stalo podobne na Ioniqu prvy den ked som ho priviezol domov. Auto som nechal zapnute a obzerali sme ho z kazdej strany. Po nejakom case (~20-30min) som sa chcel pohnut a nedalo sa mi prepnut z parkovacej pozicie. ale vsetky budiky a kontrolky fungovali. Po vypnuti a zapnuti vsetko fungovalo. Pravdepodobne po nejakom case alebo akcii sa odpoji trakcna cast a zapnut sa da iba restartom. Vtedy som to nejako neskumal a odvtedy sa mi to nestalo...

    Komentár

    • dango
      Moderator
      Gold Member
      • Nov 2014
      • 693
      •   

      eNiro MY2020 bude mat aplikaciu UVO funkcnu pre SR koncom roka. Konektivita a aplikacia taktiez pojde do ceed-u 2021

      Komentár


      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        Rastovi ozil v Kone 2020 Bluelink. Apku sa dala nainstalovat rucne cez APK uz koncom roku. S UVO ti to nepojde takto vybavit skor?

      • dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        budem citovat informaciu, ktoru som dostal: "vcera sef-technik hovoril, ze sa pracuje na UVO aplikacii, aby to bolo dostupne aj pre eNiroMY20 a Ceed-ky 21 koncom roka" - koniec hlasenia. Je mozne, ze simka tam bude, ale nebude aktivovana; Mozno dohaduju este operatorov, ktovie...

      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        Hlavne ze raz bude🙂

      • Joe79
        Joe79 komentoval
        Upraviť komentár
        dango - tak a moja radost z online infotainmentu bola podla tvojich slov predcasna

      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        Tu je inak UVO pre EU. Ide to v pohode ako pri bluelinku. Mate niekto eNiro 2020? V tej appke zadate len VIN auta, ci sa to chyti. Alebo treba cakat na aktivovanie eSim v aute. https://apkpure.com/kia-uvo-europe/com.kia.uvo.eu

      • EV_Future
        EV_Future komentoval
        Upraviť komentár
        mam od stvrtka MY20, ale mam iPhone, takze tu appku neviem odskusat. Jedine zeby som si kupil este jeden telefon s Androidom len kvoli autu

      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        EV_Future Prip. pockaj, ja budem mat dufam MY20 buduci piatok/pondelok doma. Dufam za uz sa nic nepototo. Hned to vyskusam a dam vediet.

      • EV_Future
        EV_Future komentoval
        Upraviť komentár
        nick81 jasne pockam Vela stastia, nech vyjde dodanie bez problemov. Inak auto je paradne, oplatilo sa cakat.

      • EV_Future
        EV_Future komentoval
        Upraviť komentár
        nick81 Nedalo mi to, musl som najst nejaku fintu ako sfunkcnit UVO na iPhone a podarilo sa Navod aj pre ostatnych Apple pouzivatelov:

        1. Nesmiete mat ziadne peniaze na Apple ucte, ak ano (ja som mal nejakych 15 EUR), tak teba konto vyprazdnit, co znamena nakupit hocico, aby zostatok bol presne 0. Inak sa neda zmenit region zo Slovenska na nejaky iny.
        2. Zmenit region v Apple ID na Nemecko a zadat svoje udaje (adresa), pri platobnych udajoch o karte netreba nastavit nic - je tam moznost Skip Payment Data (nepamatam uz presne ako sa ta polozka vola)
        3. Po zmene krajiny sa uz v App Store objavi aplikacia KIA UVO Europe, takze sa da stiahnut a spustit
        4. Po spusteni appky si treba vytvorit konto (email + password a PIN kod), po vytvoeni uctu ste hned prihlaseni
        5. Po prihlaseni uz staci iba pridat vozidlo - treba byt v aute a nastartovat ho, zadat v appke VIN cislo, po zadani sa spusti 10-minutove odpocitavanie, pocas ktoreho treba zadat kod, ktory sa hned objavi na displeji v aute. Po zadani kodu uz je auto sparovane s appkou.

        Zatial funguje vsetko ako ma, da sa na dialku zamknut/odomknut, spustit klima, zobrazuje to polohu auta a stav nabitia baterie. Som spokojny

      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        EV_Future uplne top! Takže esim je už aktívna aj eniro aj v konach🙂 Rasto Danada aha, iPhone a bluelink ak ti to ešte nejde. To bude to isté.

      • Joe79
        Joe79 komentoval
        Upraviť komentár
        EV_Future - dakujem za info, vyskusam dufam uz tento tyzden
    • dango
      Moderator
      Gold Member
      • Nov 2014
      • 693
      •   

      Objednavka z polky februara ma planovane dodanie prvy julovy tyzden. To sa mi zda velmi optimisticke

      Komentár


      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        Kia pri Zlatych pieskoch.. eNiro Platinum 2000 bol 1ks na nejakom sklade (asi AT/DE), tak som ho vzal. Hovoril, ze Gold 2020 maju niekde skladom cca 4ks.. Chcel som v Platinum v inej farbe,, tak zistoval,. ze su nejake na lodi.. Ale, ze boli by az koncom aprla. Tazsie sa mu zistovali (konkretne nejaka modra, seda s packom su na ceste). Cize ak chcete niekto skor, prip. mu zavolajte a spytajte sa na konkretnu konfiguraciu (cislo poskytnem).. a mozete mat prip. uz koncom aprila.
    • nick81
      Senior Member
      • Nov 2019
      • 534

      Máte nejaký tip na "sentry" mode kameru pre ne-tesla auto?

      Komentár

      • dango
        Moderator
        Gold Member
        • Nov 2014
        • 693
        •   

        Mne sa vyroba z aprila posuva zatial na maj, kedze "moju farbu v aprili nestriekaju". Tak som mal na vyber zmenit farbu a ist do vyroby v aprili alebo pockat, ci sa v maji korejci rozhodnu naplnit trysky modrou

        Komentár


        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Ved nech ho spravia už v marci. 🙂 Ešte stíhajú.
      • nick81
        Senior Member
        • Nov 2019
        • 534

        Čakajúci eNiráci... Nejaké foky pre Vás tu https://photos.app.goo.gl/6fRB5UaVDaNkMRbJ9

        EDIT: Video z inštalácie https://www.youtube.com/watch?v=4kZ7vUGRvP0

        Prvé postrehy
        • Priamo v predajni sme nahodili Frunk.at (dnes prišiel). Oproti Kone je dosť iný (Kona má schod s hlinik.profilmi a je väčšia).
        • Do auta som objednal dojazdovú pneu. Zimné som kúpil Michelin Alpin 6, valivý C. Takže nasl. jazdy budú dáta od nich.
        • UVO som spojazdnil hneď na najbližšej nabíjačke.. Stačí na infotainmente dať UVO - aktivácia. Potom stiahnúť UVO Europe cez apkpure, zadá sa VIN a opíše kód z infotainmentu. A tadá.. UVO má takú vec že "SHARE" .. čiže brácho si v jeho UVO zadal moje tel.číslo/email (jedno z toho). Moje UVO v tel. mi vyhodilo, že chce share, povolil som.. Takže prístup má aj on ale takto cez share (obrazovky a pod. neskôr)
        • Trošku mi vadí, keď vypnem LFA a zapnem tempomat, že si aj tak točí volantom. Zatiaľ som nenašiel ako to vypnúť, lebo niekedy mi trhol z volantom, kam nemal. Ale openpilot a comma 2 je na ceste. Potom podám správu či je to lepšie..
        • Kanadský EVOBD pre Konu2020 chodí úplne pekne aj na eNiro Všetky obrazovky.. Stále je za nákup (60 eur) na predaj
        • To ambientné podsvietenie a spracovanie interiéru... Parádne. Mám objednané ešte podsvietenie pod palubovkou.
        • Infotainment na mňa prispatý, hlavne keď sa odzoomuje mapa.. Škoda, že tam nedali nejaké lepšie CPU. Display dpi ujde, nie je to zlé, lepšie ako na foto. Utility mód ide,., veľke plus, podržanie stlačeného ovl.hlasitosti vypne infotainment. Hl. planel som stíšil na min ovládaním veľa volantu. Bude sa dať v aute prespať, bez zakrývania displejov
        Pripojené súbory
        Naposledy upravené nick81; 10-03-2020, 00:47.

        Komentár


        • Joe79
          Joe79 komentoval
          Upraviť komentár
          nick81 - ten frunk je oficialne schvaleny vyrobcom? Lebo mi napadlo, ze to moze branit chladeniu... Inak to vyzera super... To ambientne podsvietenie je priamo vo vybave? Dakujem
          Naposledy upravené Joe79; 10-03-2020, 09:58.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Joe79 Od frunka mi na začiatku písali, že 26 ks si hromadne objednala predajňa kde kúpili Konu Asi tak .. Frunk je vo vzduchu. Je tam medzera. Keď si pozrieš ich web merali to termokamerou. Pod tým je onboard charger a ten má maximálne 52 stupňov.. Tu.. http://www.frunk.at/en/generally/
          Plastový kryt čo tam je by default aj tak nič nerobí, tiež si len visí na nožičkách. Počkaj po víkende, ak sa podarí 5500km fínsko a auto nevzbĺkne :-D bude dobre. Ambient má priamo výbava, neviem či aj tá najnižšia. Treba si pozrieť špecifikácie.
      • nick81
        Senior Member
        • Nov 2019
        • 534

        Ešte som vám ocvakal všetko doležité v UVO apke. Tu je foto album https://photos.app.goo.gl/CeiQ3e93qKCdsPsXA

        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	kia_eniro_2020_uvo.jpg
Videní:	512
Veľkosť:139,0 KB
ID:	52011

        Komentár

        • nick81
          Senior Member
          • Nov 2019
          • 534

          Viete prosím poradiť? Úplne nové eNiro, 70 km a hľa.. dnes to robilo už pri každej jazde. Nemá to na nič vplyv. Idem do Kia kde som kúpil.. EV diagnostik je chorý, tak že do Lamača, tam že najskôr v piatok. Len v piatok ideme Finsko, tak som mi spravili aspon kde som kúpil diagnostiku.. že asi niekde nejaký konektor, len chorý týpek. Pýtam sa či on má inú lepšiu že nie,, že bude skúšať konektory,,.. Že mám isť na trip a v najhoršom si zavolám Kia Assistance
          Na čo toto vidíte, mohlo byť? Niečo v highvoltage?

          IG key /DLC je čo? Či problém je to dole BMC Coolant valve B ? Nechcem do toho rýpať. Len aby som vedel čo ma môže čakať :-D
          Na jazdu ani nič to nemá vplyv, všetko funguje ako má.

          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	help.jpg Videní:	0 Veľkosť:67,1 KB ID:	52103
          Naposledy upravené nick81; 11-03-2020, 20:42.

          Komentár


          • EV_Future
            EV_Future komentoval
            Upraviť komentár
            BMS Coolant bude s najvacsou pravdepodobnostou system pre chladenie baterie, Niro by malo byt schopne v lete chladit baterku a v zime vyhrievat. BMS = Battery Management System, chybova hlaska hovori o chybe v komunikacii so systemom chladenia baterie. Teoreticky to nemusi byt nic zasadne, pri ceste na sever teraz na konci zimy asi nebude potrebne bateriu chladit, a napr. taky Nissan Leaf o nejakom BMS moze len snivat Ja osobne by som sa na cestu asi vydal, aj ked urcite by ma ta vystrazna kontrolka dost vyrusovala.

          • ivan32
            ivan32 komentoval
            Upraviť komentár
            Myslím že len konektor na tom "B" ventile možno by stačilo s ním pohýbať aby chytil kontakt. .........len kde je a či je prístupný.

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            EV_Future Aha.. dnes sme trosku leteli na Beladice.. a tam nam to davalo len 53kW, neskor 57kW, tak sme to po 25% zabalili.. Skoda, ze som cez OBD neoveril teplotu baterky. Na Finsko by to nemalo vadit, nebudeme letiet. A ked v DE, tak sa snad len spomali nabijanie. Dik moc za odpoved, ideme zatial naisto.. A teraz alebo nikdy .. bude hur.. Treba tento vikend vyuzit kym sa da

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            nick81 moja skusenost vravi, ze vrchol krivky je cca 40-50 SOC. Zazil som na Budci 79kW prave pri tychto percentach. Postupne od cca 15 sa to k nim zvysovalo. Od polovice mierny pokles, ale stale pekne cisla.

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            ivan32 Hmm Skusim, hmm zeby sme ho ako sme davali Frunk nejako pokazili..

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            Chalani ďakujem moc. Skoro všetky konektory som si pod kapotou odpojil a zapojil. Snáď to pomôže. High voltage som si pred tým odpojil cez tú emergency smyčku. Neviete čo to obnáša mať doma takú diagnostiku ako majú v servise? Lebo UVO len zobrazílo na všetkom zelené kvačky, taký falošný pocit, že je všetko OK. Pod kapotou je diagnostický port KET2 type.
        • nick81
          Senior Member
          • Nov 2019
          • 534

          Ešte jednu radu potrebujem.. Android auto.. je len na 2/3 obrazovky. V poslednej je logo a neda sa tým úplne že nič (odsunut/prepnut/zmenit).
          Neviete ako spraviť AA widescreen? Škoda takého veľkého displeja.

          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	androidauto.jpg Videní:	0 Veľkosť:79,9 KB ID:	52105
          Naposledy upravené nick81; 11-03-2020, 22:29.

          Komentár

          • nick81
            Senior Member
            • Nov 2019
            • 534

            V rámci údržby som pofotil veci pod kapotou, kým je auto ešte čisté :-D. Vidno tam aj medzeru medzi frunkom a OBC.

            Album je tu https://photos.app.goo.gl/yQBYNU1XRkrAvAVB6


            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	under_hood_eniro_2020.jpg
Videní:	497
Veľkosť:145,1 KB
ID:	52122

            Komentár

            • Rafo
              Member
              • Nov 2019
              • 68

              https://www.mestmotor.se/recharge/ar...randras-drast/

              Komentár


              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                No to je teda pekna kravina. To si vymysleli aby zo zakaznikov vyzmykali dalsie peniaze.

              • nick81
                nick81 komentoval
                Upraviť komentár
                To snáď nie. A Kona má iné? Baterka je asi tá istá?

              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                tak ako Ioniq - starý je lepší, tak to vyzerá, že aj pri eNire - budú vyhľadávané prvé vyrobené v 2018

                ono zbytočne tie automobilky nezamestnávajú aj ekonómov, niekde z Vás tie peniaze musia vytiahnuť

              • kayle
                kayle komentoval
                Upraviť komentár
                ha... takže predsa len našli spôsob ako ~10000km meniť "olej" na elektro vozidle. 👍

              • Taur
                Taur komentoval
                Upraviť komentár
                Nakoniec budu stastni Ti co doteraz plakali ze maju len vzduchom chladene baterie.

              • nick81
                nick81 komentoval
                Upraviť komentár
                V serv.knižke nového eNira mám 15000/rok. O takomto ma zatiaľ neinformovali. Nie je to len nejaký hoax? Lebo ak toto reaĺne spravia, bude "kto zabil elektromobil časť. 2" A Tesla im ešte viac uletí... Nechce sa mi veriť, že by si až tak pod sebou podpílili konár. A zas auto pôjde aj bez výmeny, len nebude také super.

              • Wilo
                Wilo komentoval
                Upraviť komentár
                Hahaha tak to je aka strela do vlastnej nohy. Idete Korejci....

                nick81 Kona ma baterie od LG Chem. eNiro pouziva myslim SK Innovation. Rozdielneho vyrobcu a chemiu vidno uz pri nabijacej krivke. eNiro dlhsie podrzi maximalny vykon nabijania. Ale tou vymenou chladiacej kvapaliny to akurat pekne zabili. Go Tesla.
            • Rafo
              Member
              • Nov 2019
              • 68

              A mame vsetci problem....

              Komentár

              Pracuje...
              X