Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

DALITRANS TN

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    DALITRANS TN

    Veľké Bierovce 266
    Popis:
    DC: 1xCCS 150 kW, 1xCCS 50 kW, 1xCHAdeMO 62,5kW, 1xCHAdeMO 50kW
    AC: 1xTyp-2 43 kW, 1xTyp-2 22 kW
    GPS: 48.853641 ,17.964671
    Platba: Spoplatnené, na kartu.
    Ováracia doba: 24/7
    Prevádzkovateľ: GreenWay
    Email: dispecing@greenway.sk
    Tel: +421 911 668 770
    Webstranka: www.greenway.sk
    Na mape:

    Foto:
    Click image for larger version  Name:	dalitrans.jpg Views:	393 Size:	144.5 KB ID:	59090
    Toto je nabíjacia stanica DALITRANS, TN. Tu môžete zdieľať svoje skúsenosti (fotky, videa) s nabíjaním na tejto nabíjačke, prípadne napísať čo si myslíte, že je dôležité vedieť o tejto nabíjacej stanici. Je to prepojené s našou mapou nabíjacích staníc, na ktorej je odkaz k tomuto vláknu keď kliknete na "Odkaz na fórum". Viac info tu.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #2
    Stanica je umiestnená asi 1 km od diaľnice BA-ZA na ceste smer Prievidza. Ľahko dostupná a rýchlo sa dá nájsť. Problém je, že počas dlhšieho nabíjania by sa tam človek unudil, nie je tam kam ísť, je v areáli dopravnej spoločnosti. V zime by to mohlo byť dosť nepríjemné.

    Komentár

    • Radovan
      Member
      • Aug 2014
      • 304
      •      

      #3
      Vyzkoušeno 8/2014 ........... GreenWay DALITRANS, Veľké Bierovce 266, Veľké Bierovce, 913 11. DC: CHAdeMO 44 kW (3x100 A), AC: 220 V zásuvka 3,5 kW (1x16A),380 V zásuvka 11 kW 3,5 kW (3x16A). DALITRANS je rozlehlé logistické Truck centrum za sjezdem z dálnice před obcí Veľké Bierovce. Nabíječka je komfortně zastřešená se 2 místy zhruba 50 m vpravo hned za vrátnicí. Na stříšce chybí jakékoliv označení, což díky řadě stojících aut a kamionů zmate a dobíjecí místo lze po příjezdu přehlédnout. Stalo se nám to také, personál nám ale ihned sám poradil. Vybavení velmi slušné, bistro, posezení, WC, sprchy, myčka, komplet čerpací stanice včetně LPG. Vzhledem k 85 km vzdálené další rychlonabíječce v Žilině jsme zvolili nabíjení na 100%. Jenže jsme současně nezvýšili čas k dobíjení, tak se rychlonabíječka po 82% stejně vypnula. Za 17 min. jsme nabili 7,8 kWh, dojezd 87 km, 14 dílků z 16. Proto jsme zadali čas dobíjení na 90 min. a dali nabíjet znovu. Zobrazilo se 60 min. dobíjení na displeji a rychlost dobíjení prudce klesla. Nakonec se nabíjení zastavilo samo po 30 min., nabito na 96%, 2,8 kWh, dojezd 108 km, 16 dílků z 16. V areálu byla k dispozici na zdi haly i pomalá nabíječka s několika zásuvka od 230 do400V. Tahle zastávka nás díky dlouhé době nabíjení a bez programu dost nudila. Padla první „kacířská slova“, že furt jen stojíme a dobíjíme, takhle se domů dnes nedostaneme. Byla to dnes 4.zastávka, nebylo se posádce co divit.
      Radovan

      Komentár

      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #4
        "Vybavení velmi slušné, bistro, posezení, WC, sprchy" - nič také tam nie je, alebo sa vám o tom snívalo Možno je to otvorené len niekedy, ale počas víkendu nič. Takže nepíšte blbosti. Je tam len čerpacia stanica pre smradľavé autá, kde sa dá pri pokladni kúpiť pár drobností na občerstvenie. To je všetko. Umývacia stanica bola tiež zatvorená.
        treba dávať pravdivé informácie. Ak tam pôjde niekto v zime, bude to fakt problém.

        Komentár


        • Radovan
          Radovan komentoval
          Upraviť komentár
          8/2014 čtvrtek odpoledne a tohle všechno tam fungovalo. Včetně venkovního posezení v křeslech a pod slunečníky. A mám na to 3 svědky, ženu i 2 děti. Ale i přesto se nudily. Holt není to obchodní centrum. Ale v Emparku je to podobné.
      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

        #5
        Od 1.maja 2016 je to spoplatnene podla cennika GW http://www.greenway.sk/ scrollujte dole. Vyberte si program ZERO, OPTIMAL alebo FULL a nieje to uz na PIN kod, ale na pristupovu kartu!!!!!!!!!!!

        Komentár

        • Peterka
          Member
          • May 2017
          • 196
          •      

          #6
          01.10.2017 som s Ioniqom urobil na otocku BA-ZA, tak som tu dvakrat nabijal. Pri mojom prichode svietilo na displeji posledne nabijanie- 285 minut a dodanych 12kWh... to bolo dost drahe nabijanie :-D
          Ja som dal 14,8kWh za 26 minut a pri navrate 20,5kWh za 36 min.
          Vzadu na stojane som nasiel digitalny elektromer- ukazoval cely cas vykon pri nabijani 34kW, takze ziadnych 50 :-( Dokopy ma to stalo 18,30 Eur, ale inu alternativu na rychlonabijanie som po ceste nenasiel...

          Komentár


          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Preco si radsej nenabijal na Lidli v Novej Dubnici?
            Naposledy upravené jux; 02-10-2017, 05:55.

          • Peterka
            Peterka komentoval
            Upraviť komentár
            V tomto pripade bol cas dolezitejsi ako peniaze, platene (predrazene o to viac) nabijacie stanice su vacsinou volne. Na nabijackach zdarma casto nabijaju aj "domaci" a nechcel som riskovat, ze tam budem cakat..

          • demo
            demo komentoval
            Upraviť komentár
            Ioniq ma napatie baterie len okolo 320V a DBT nabijacka ma limit 106A. Presne to sedi na 34kW.

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Ta nabijacka je deklarovana ako 44 kW na stranke GrennWay a dava iba 34 kW (dokazatelne, opakovane, cize je tak nastavena), a uctuje sa podla casu tak je treba spisat reklamaciu. Toto je normalne okradanie spotrebitela. Ked ti daju v obchode o 200 g salamy menej pricom ti ju zauctuju tak sa tiez ozves.
            Deklaruju cenu 30EUR/h (v mojom programe), to je, ze za pol hodinu mam dobit 22 kW.
            Jedine, ze by to obmedzovalo tvoje auto, co oni samozrejme pouziju ako argument, ale podla mna by ti to mali dokazat.
            Ci to nahodou nebude tak, ze tot nedavno oznamili pokles cien,ale sucasne vsade obmedzili vykon.
            Naposledy upravené Jiri GrandPa; 02-10-2017, 07:18.

          • demo
            demo komentoval
            Upraviť komentár
            Nabíjačka je tak vyrobená, to je jej limit. Rovnako ako ABB/Efacec má limit 125A.
            Áno, je to klamanie/okradanie spotrebiteľa, pretože to ich cenník nezohľadňuje.

          • jozefhein
            jozefhein komentoval
            Upraviť komentár
            Aj moj maly citroen c-zero sa dokaze nabijat vykonom 40kW (ked je skoro prazdna baterka). Vtedy do nej tecie prud 112A. Pri napati 360V to dava 40.32kW. Priemer za cele nabijanie (do 80%) je samozrejme nizsi, okolo 20kW.

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Aha, no tak v tom pripade je reklamacia problematicka. Ale bolo by fer pouzit prepocitavaci faktor ako to robi evmapa.

          • Peterka
            Peterka komentoval
            Upraviť komentár
            Pri prvom nabijani bolo na displeji nabijacky pri 46% nabitia napatie 360V a prud 90A , takze "rezerva" vykonu tam asi este bola. Otazne je, ci si to takto neregulovalo auto...
        • curgali
          Member
          • Jul 2014
          • 310
          •   

          #7
          Peterka....to fakt si kúpil o 50% drahšie auto, aby si mohol platiť za palivo o 100% viac ako pri spaľovacom aute?...To nevieš zo svojho BEV života vylúčiť spoločnosť s výpalníckymi cenami za nabíjanie?... Ja keby som mal Ioniq, tak ja v BA nabijem bud doma, alebo na bezplatnej nabíjačke odtiaľ idem do Lidl Nová Dubnica ( 140 km)...nabijem zdarma na cestu ND-ZA-ND (145 km) ...v ND Lidl znovu nabijem zdarma domov do BA. A ked už aj občas idem niekam kde nie je možne nabiť za normálnu cenu ( t.j. do 8 € / 100km), tak nie je hanba použíť občas spalovák..

          Komentár


          • Peterka
            Peterka komentoval
            Upraviť komentár
            Ved prave, rodina chcela ist spalovakom, ale to sa mi zdala "zvrhlost" mat elektromobil pred domom a "smradit" po cestach.. Ja Ioniq 99% vyuzivam na ceste praca-domov, cca 80km denne a to bohate staci nabijat v praci a doma, prip. na bezplatnej nabke v BA. Neviem ako v Dubnici, ale v Ba boli vacsinou tie bezplatne vzdy obsadene, ked som isiel okolo. Okrem toho cesta spat bola uz v case mimo otvaracich hodin Lidlu a vtedy nabijacka nefunguje. Mal som aj alternativu s jednym nabijanim na GW v ZA, 200km by som dal, ale z casovych dovodov mi to takto vyslo najlepsie. Uznavam, ze ceny GW su dost desne, ale u mna 18 eur na 400km t.j. 4.50/100km bolo menej ako spalovakom...

          • curgali
            curgali komentoval
            Upraviť komentár
            Tak to hej..ten priemer vyšiel priaznivo. Mňa by u tejto spoločnosti vyšlo nabitie 11 a viac € / 100 km. Leaf s malou baterkou po 100.000 km už nie je vhodný na cesty nad 130 km. Či už s časového alebo finančného hľadiska.

          • jozefhein
            jozefhein komentoval
            Upraviť komentár
            Curgali, z ktoreho roku je ten Leaf ? 2011 ci novsi. Pytam sa lebo 2012 a novsie mali mat lepsiu chemiu baterii, tak ci aj tam je taka degradacia ako pises

          • curgali
            curgali komentoval
            Upraviť komentár
            Nissan Leaf 24 kWh baterka, r.v.2014 po 100.000 km degradacia baterky 12 %, teraz po 118.000 predpokladam 15% lebo zhasla jedna palicka ukazovateľa kapacity batérie. Teplotný manažment veľmi zlý, v lete nabíjam na rýchlonabíjačke 25 min, na jesen 35 min a v zime 50 min na 100 km jazdy. Treba si prečítať moje príspevky z prevádzky Nissanu tu na fóre.

          • jozefhein
            jozefhein komentoval
            Upraviť komentár
            super, diky. Pozriem si

          • Joe79
            Joe79 komentoval
            Upraviť komentár
            curgali teoreticky by to malo vyjst v pohode, ale prakticky ten Ioniq strasne zerie - alebo mozno len mne Vcera TN Laugaricio (nabite na 95%) - BA Lidl Trencianska (dojazd 35km). Rychlost 100km - 120km - no musim este na tom popracovat...

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            No ved vcera prsalo a to ma vyrazny vplyv na dojazd. Tie potvory dazdove kvapky a voda na cese kladu autu ovela vacsi odpor ako vzduch.

          • Joe79
            Joe79 komentoval
            Upraviť komentár
            Jiri GrandPa - aha tak si ma ukludnil. Som rad, ze som si nerozsekol pneumatiku ako zo 10 nestastnikov pri vstupe do BA na D1. V strednom pruhu diera a hned ostali stat. Ja som isiel pomaly v pravom pruhu, takze som "usetril 2ks pneu"... Uz sa tesim na leto a original disky a pneu, aky to bude rozdiel...
        • Miroslav Rojko
          Senior Member
          • Nov 2016
          • 1311
          •   

          #8
          Greenway ma ceny vyssie, ale pri porovnani s ostatnymi nevychadza velky rozdiel. Tak napriklad ked som isiel cez Zilinu, Nissan Zilina 0,3€ za kW, platil som 5,6€ za 18,5 kW. Ked som isiel cez Moravu, tak Kunovice a Olomouc evmapa 0,38€ (10 CZK) za kW. To su vsetko ceny bez DPH, lebo evmapa fakturu neda. Greenway da fakturu, takze 20% DPH dole a cena za nabitie 25kW je zrazu 0,13x25+5=8,25€, po odpocte dph 6,9€ za 25kW, co je 0,25€ za kW. A Greenway je tym padom lacnejsi ako evmapa v Ziline alebo na Morave alebo kto neodrata dph, je narovnako s Moravou.
          Takze ak sa nabija viac kW na Greenway, nie su najdrahsi. Samozrejme ak chcem nabit 10kW, tak fixny poplatok urobi svoje, ale siet je dost husta, aby sa nemuselo nabijat po malych kuskoch baterie.
          Naposledy upravené Miroslav Rojko; 02-10-2017, 15:10.
          [priezvisko]@me.com

          Komentár


          • Peterka
            Peterka komentoval
            Upraviť komentár
            Mas tam malu chybicku, GW ma minutovu tarifikaciu. Tvoj vzorec by platil na 60kW nabijacke, keby nabila za minutu 1kWh. Ale v principe s tebou suhlasim. Ja som nabil za 36min 20kWh t.j. za 9,74 Eur s DPH

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Aha, greenway ma minutovu, nie kW. Tak potom to vychadza drahsie ako ostatni, ci ? Aku rychlost nabijania ma Greenway na Ionjqu, Peterka ? Pozri do Greenway weboveho konta a daj nam info, nech to vieme porovnat.

          • Peterka
            Peterka komentoval
            Upraviť komentár
            34kW, je to rozoberane v prispevkoch a komentaroch vyssie :-)
            To bolo na tejto konkretnej nabijacke, o 2 tyzdne pojdem do Svitu tak skusim aj ine. Sumy za nabijanie na GW nie su velmi prijemne, ale pre pouzitie par krat za rok pri dlhsich cestach podla mna znesitelne. Hlavnu vyhodu vidim v tom, ze s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou bude GW nabijacka funkcna a volna. Niekde na fore som videl peknu vetu: lepsie nabit a zaplatit, ako zadarmo nenabit :-)
        • Franto_01
          Member
          • Jul 2017
          • 37
          •   

          #9
          I mna na Ioniq-u to na GW vychadza takto (ceny su s DPH)

          Komentár


          • Peterka
            Peterka komentoval
            Upraviť komentár
            Vidim, ze tebe sa podarilo aj nenabit a zaplatit... 2x 0kWh za 5,28.. bol nejaky problem s nabijackou?? To sa hadam da vyreklamovat... Tie dve hodiny si zrejme nabijal AC, DC bola obsadena ci nefungovala?

          • Franto_01
            Franto_01 komentoval
            Upraviť komentár
            Neplatil som to a ani neriesil, pretoze to bolo v obdobi, ked boli GW zadarmo v juli zadarmo.
            A tie dve hodiny som len chcel vyskusat a porovnat... (ked bolo zadarmo :-) a mal som cas).
            Inac, ked nemusim, tak na GW nechodim. A vacsinou nemusim.
        • Paliano
          Junior Member
          • Nov 2017
          • 11

          #10
          Vedla "starej" nabijacky pribudla nova nabijacka, ktora sa zatial nemoze pouzivat - testovacia faza. Zial, foto som nespravil.. Nabijanie 24,3 kWh na tej "starej" mi trvalo 46 min., cize vykon priemerne 31,3 kW.

          Komentár

          • Miroslav Rojko
            Senior Member
            • Nov 2016
            • 1311
            •   

            #11
            Ak myslis tuto, tak ta tam stoji uz pol roka, len je o nej diskutovane v teme Greenway. Pravdepodobne e tam problem s kapacitou pripojky.
            [priezvisko]@me.com

            Komentár

            • Ioniq
              Member
              • Jan 2017
              • 364

              #12
              Dnes som sa zastavil v Dalitranse a nova nabijacka je uz funkcna. Nabijanie na jednotku, cely cas ficala stabilnych 43kW. Jediny problem, ze po dosiahnuti 70% SOC sa vykon dost znizil. Od 70-76% isla len 10.1kW. Tam som to vzdal a isiel dalej. Neviem ci je to softwarovy problem, ale ine nabijacky idu pri 70% rychlejsie.

              Komentár

              • Ioniq
                Member
                • Jan 2017
                • 364

                #13
                Vcera som ju skusil este raz, pri 74% uz tlacila len slabych 7.2kW. Bud tam maju nieco zle nastavene alebo je to nekompatibilne s Ioniqom :-/

                Komentár

                • Ioniq
                  Member
                  • Jan 2017
                  • 364

                  #14
                  Nabijacka bola tento tyzden zjavne vyladena alebo upgradli firmware. Dnes som skusal a cely cas od 27% do cca 80% ficala 43.2-43.7kW, okolo 80tky zacala spomalovat. Pri 84% SOC tlacila stale peknych 20.2kW a pri 87% okolo 19kW. Nepotreboval som, ale zaujimalo ma kam az pojde, ked uz je ten GW teraz zadarmo. Potom som to uz vzdal a isiel het. V kazdom pripade chvalim GW, ze to vyladili.

                  Komentár


                  • Peterka
                    Peterka komentoval
                    Upraviť komentár
                    Bacha, Delta nie je zadarmo, iba CCS na DBT stojanoch

                  • Ioniq
                    Ioniq komentoval
                    Upraviť komentár
                    Driver zone na stranke GW mi ukazuje cenu 0.00€... nabijal som v utorok aj dnes, obe nabijania gratis.

                  • Peterka
                    Peterka komentoval
                    Upraviť komentár
                    Aha fakt, od 13.9. je opat v testovacej prevadzke :-D
                • Miroslav Rojko
                  Senior Member
                  • Nov 2016
                  • 1311
                  •   

                  #15
                  Zaujímavé, este predvcerom som ju bol skusit a isla len 25kW (medzi 25 a 72 % Soc, takze autom to nebolo):
                  17.09.201812:27 17.09.201812:55 00:28 Dalitrans Delta,
                  Veľké Bierovce(SKGWI0040-02-1-1)
                  CCS 11.93 kWh
                  Pritom pri zacati nabijania ukazovala 43,5 vykon, takze ked som pri aute nebol, musel rapidne klesnut.
                  Naposledy upravené Miroslav Rojko; 20-09-2018, 19:25.
                  [priezvisko]@me.com

                  Komentár

                  Pracuje...
                  X