Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

KIA NIRO

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X

• Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Rafo
    Member
    • Nov 2019
    • 38

Podla mna spotreba pri 130 a 140 je super.21kW -22na zimnych gumach a s kurenim na 20.Velmi vela robi teplota a vietor isiel som aj 24kW .Je tam moc veci co to meni....
    Mne sa javi prave kia ako najlepsie momentalne co sa tyka spotreby.Napr do prace mam 16km.bez kurenia na zimnych gumach 12.5 kW pri vonkajsej teplte 10.Pri 2 az 3 stupnoch 14.5kW.priemerna rychlost 80.
    Je to super auto dobre sme minuli tazko zarobene peniaze😉😆.Mame vsetci radost.

Komentár

• nick81
      Member
      • Nov 2019
      • 52

Pre tých, čo chcú kúpiť eNIRO som spísal nejaké postrehy z praxe. Plusy a nedostatky po 2.5 týždni používania a 4000km.
      Prípadne iným majiteľom eNIRA tam dám právo na zápis, nech aj oni napíšu svoje čo im vadí, alebo vítajú.

https://docs.google.com/document/d/1...it?usp=sharing

Komentár

• nick81
      Member
      • Nov 2019
      • 52

Engineering mode pre 10.25" display .. Nezmakli ste to niekto? Skúsil som tento postup (je tam aj pre 10.25) na eNirovi nejde.
      https://www.oviradio.cz/hyundai-kia-...ering-mode-en/

Waze je cez AA otras. Aj keď neviem či to pôjde natívne, lebo v menu nie je pripojiť na wifi (kvôli esim).

Komentár

• nick81
        Member
        • Nov 2019
        • 52

Kódujeme a ladíme ďalšie screeny... Zatiaľ sú také surové, ale spravilo sa v rámci kódu ešte kus refactoringu, skenovanie BLE zariadení v okolí... Čoskoro bude inštalácia zjednodušená na úroveň uploadu HEX súboru cez jedno EXE. Na ceste je ešte väčší 2.4" display, nech to nie je viazané len na tento jeden hardvér. Nevideli ste niekto náhodou niekde pár palcový OLED display s rozhraním SPI alebo I2C a rozlíškom aspoň 320x240? Všade nachádzam max. do 256x64px.

Ak by ste to chceli portovať aj pre vaše iné auto (tj. nie Kona/eNiro), dajte vedieť. Pomôžem s tým.
        Neviete niekto, cez aký OBD AT command zistím typ/označenie auta?

Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	enirodashboard.jpg Videní:	2 Veľkosť:103,8 KB ID:	52779
        Naposledy upravené nick81; 30-03-2020, 13:33.

Komentár

• dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          development forum je domena vedla skus zaklopat tam

• nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          dango Dev kludne odignorovat :-) Chcel som len dat vediet, ze to konecne zas nabera obratky. Hlavne, ze som uz ochotny pomoct aktivne portovat aj na ine auta.. Doteraz som nechcel ine auta riesit.

• palo47
          palo47 komentoval
          Upraviť komentár
          Skús pozrieť displeje pre e- biky.
      • nick81
        Member
        • Nov 2019
        • 52

Ak by ste si chceli pozrieť ako lietajú s napätím články v aute, viď video od 1:24. Každú sekundu sa to mení. Červené je min. zelené max. napäťie, biele sú hodnoty medzi. Resp. ak všetko biele, tak sú všetky zhodne.

Naposledy upravené nick81; 01-04-2020, 07:41.

Komentár

• jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Neviem ako v kii, ale v tesle sa napetia jednotlivych clankov odcitaju postupne, t.j. hodnoty pochadzaju z roznych casov. Cize rozdiely napeti jednotlivych clankov su pri zmenach vykonu ci rekuperacie v skutocnosti mensie ako namerane. Realne hodnoty sa daju namerat len pocas stabilneho vykonu von ci do baterie.

• jeeff
          jeeff komentoval
          Upraviť komentár
          jux, vdaka za info. Ja mam vdaka vymene emmc pamate na MCU v Tesle teraz dostupny dashboard kde vidim aj najnizsie napatie a najvyssie napatie clankov. Pri akceleracii dochadzalo k pomerne velkemu rozdielu (0,3-0,5 v), postupne odcitanie by to vysvetlovalo. Pri kludnej (dialnicnej) jazde mam rozdiely podla stavu nabitia do 0,06V.

• jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          jeeff - ake mas rozdiely napeti clankov pri SC nabijani pri 50% SoC?
      • jeeff
        Member
        • Nov 2015
        • 104
        • lubos1519
        •   

Nejdu mi pridat obrazky k odpovedi, tak pisem ako samostatny komentar, asi sme Off topic v KIA NIRO teme ;-)

jux to neviem, mozem vyskusat pri najblizsom nabijani na SC to ale neviem kedy bude, vzhladom na situaciu s cestovanim. Ale napr. pri nabijani doma na 100% mam situaciu, ze max clanok uz ma 4.21v (cize prekracuje max napatie) a najslabsi ma 4.17V (pri vonkajsej teplote 1 stupen, bateria vtedy ukazovala 97%). Po vypnuti nabijania to hned padne dole (min 4,14 max 4,16V). Pri max nabiti je v klude rozdiel najvacsi, aj 0,06V, postupne ako sa bateria vybija rozdiel klesa.

Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	IMG_6223.jpg
Videní:	40
Veľkosť:103,6 KB
ID:	52859Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	IMG_6224.jpg
Videní:	17
Veľkosť:104,4 KB
ID:	52860
        Naposledy upravené jeeff; 01-04-2020, 08:44.

Komentár

• jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Aj mne sa to sprava pri 100% rovnako, max clanky 4,20V niekedy prebliknu 4,21. No rozdiel mam mensi, zrejme preto, lebo ked som to meral, zamerne som nabijal malym vykonom - len 6A
          na fazu, pricom som sa hral s kurenim, takze miestami vobec nenabijalo. Bateria mala dost casu na balancovanie.
          Aku mas bateriu? Ja mam 90tku. 85 a 90tky maju rovnaku technologiu, rovnaky pocet clankov, len 90-tka ma o chlp lepsiu chemiu clankov. 100vka ma lepsiu technologiu.

• jeeff
          jeeff komentoval
          Upraviť komentár
          Ja mam 85 (mam sice D verziu ale bateriu mam z P verzie, kupoval som v 2016 kde 85 baterie koncili). Netvrdil by som, ze 90 ma lepsiu chemiu - ma vyssiu kapacitu ale je verejne potvrdene, ze ma vacsiu degradaciu, preto ked som kupoval v 2016 auto som nepriplacal za 90tkovu bateriu.. 100vka bateria je najlepsia, tam su vyriesene problemy 90tkovej chemie.

Meral si niekedy ako ti pada napatie baterie pri akceleracii? Mna to dost sokovalo, ked som videl ako napatie clankov padne.

• jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Pokles napetia je normalny, dolezite je aby bol co najmensi rozdiel medzi clankami.
          Skus podrzat do kopca povedzme 200kW povedzme 5 sekund, vtedy by malo zobrazovat spravny rozdiel napetia clankov.
      • Roman-ba
        Member
        • Sep 2019
        • 44
        •   

Priatelia, len tak pre zaujímavosť, posielam foto batérie Hyundai / Kia 64kWh. Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Hyundai_Kia_Battery 1.jpg
Videní:	44
Veľkosť:127,8 KB
ID:	52980 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Hyundai_Kia_Battery 3.jpg
Videní:	19
Veľkosť:140,0 KB
ID:	52981 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Hyundai_Kia_Battery 2.jpg
Videní:	19
Veľkosť:148,5 KB
ID:	52982

Komentár

• Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          Hyundai ma ineho dodavatela tak nemusi byt uplne navlas zhodna. Neviem ci su ine len clanky alebo aj trosku ina konstrukcia.

• EV_Future
          EV_Future komentoval
          Upraviť komentár
          KIA odobera od SK Innovation, Hyundai od LG Chem pre Kony vyrabane v Korei, ale ceske Kony uz budu brat baterie tiez od SK Innovation, takze by to mali byt tie iste ako u Nira/Soulu.

https://www.autoviny.sk/novinky/1208...a-dlhsi-dojazd
          Naposledy upravené EV_Future; 02-04-2020, 12:00. Dôvod: Vlozeny link na clanok

• Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          To znamena ze aj EU Konu cakaju tieto pravidelne vymeny chladiacej kvapaliny ako to je na eNire? No pekne. Z dazda pod odkvap. Este bude dopyt po sedom importe z Koreie za Konami s LG baterkami pockaj 😂
      Pracuje...
      X