EV je určite budúcnosť, v tom sa určite zhodneme. Skúsenosti, ktoré som za 3 roky používaní EV získal ma však stále utvrdzujú v tom, že je to ešte veľmi dlhá cesta aby sa stali plnohodnotnou náhradou ICE pre všetkých.
Miroslav
To tvoje argumentovanie je z môjho pohľadu komické, pretože vedľa firmy máme hneď čerpaciu stanicu a ak by sme rovnako KIA EV6 na štarte začínali s ICE rovnako (plná nádrž) tak tú Žilinu otočíme 3x bez potreby tankovania. Chápem, že väčšina ľudí takto nejazdí, ale tí, ktorí tak robia nebudú chcieť ustúpiť zo svojich požiadaviek a EV je pre nich v tomto obmedzujúce či sa nám to páči, alebo nie.
Nebyť smradľavých spalovákov nemal by si tu elektromobily
Keď nebudú zarábať na ICE, budú na EV, trh si cestu nájde, ale veď ty si myslím podnikateľ mal by si to lepšie poznať ako je to s tými nekresťanskými cenami
Úprimne je mi to absolútne jedno, takže ma to netrápi.Taur
Práveže na nejaké domáce jazdy by mu tá KIA EV6 vyhovovalo, na jazdy do 100 - 150 km je to vpohode, ale ako pracovné auto to má veľa obmedzení, takže EV nezatracuje, len je jednoducho nepoužiteľné.
Keďže sa tu zišlo mnoho odborníkov na EV, mám ďalší reálny príklad zo života s EV:
Zamestnávateľ poskytol svojim pracovníkom možnosť využívať služobné EV na cestu do práce. Využívajú elektromobil s letným dojazdom 320 km, zimným 250 km. Denne najazdia 200 km s tým, že vozidlo nabíjajú len v práci. Situácia sa však zmenila a pôvodné EV bude nahradené novým, ktoré má však menší dojazd, konkrétne 280 km v lete a cca 220 v zime, takže bez nabíjania to nepôjde. Nabíjanie popri ceste je časovo komplikované a v mieste bydliska (bytovka) nie je žiadna možnosť nabíjania, resp. iba denne stráviť cca 15 min v nákupnom centre z dôvodu nabíjania. Druhá možnosť je voľba ICE, ktoré stačí natankovať raz týždenne. Aké sú podľa vás argumenty pre použitie EV? Podotýkam, že cena za palivo, alebo energiu v tomto prípade nehrá úlohu.

Ale daju sa aj vyuzit pre pracu nad ktoru si treba sadnut, najst si cas.
Pridajte komentár: