Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Cestovanie, výlety, tripy, longtripy,...

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
 • Filter
 • Čas
 • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
 • EVan
  Member
  • Dec 2017
  • 61
  • ivan98740
  •   

  Cestovanie, výlety, tripy, longtripy,...

  V diskusii niekde tu na fóre sa ukázala potreba novej témy o cestovaní a tripovaní na našich elektrických miláčikoch. Takže skúsme.
  Ak ste tu niektorí otvorení debatám a úvaham o nejakých výletoch a expedíciách, prípadne aj o zorganizovaní niečoho spoločného, pripojte sa do tejto diskusie.
 • EVan
  Member
  • Dec 2017
  • 61
  • ivan98740
  •   

  #2
  nick81, mohol by si sem prekopírovať ten svoj príspevok o svojich plánovaných longtripoch.

  Komentár


  • nick81
   nick81 komentoval
   Upraviť komentár
   Ok kopírujem...

   Pôvodne zverejnené od nick81 Pozrieť príspevky
   nick81 niečo viac o tých longtripoch neprezradiš? Dosť by ma to zaujímalo. Prípadne aj cez PM.
   EVan V pohode aj tu.. V 2015 som bol s kámošom obehať Nórsko - fjordy až po Trondheim. Krásna krajina. Malé deti som nechcel brať, kým nebudú väčšie. https://goo.gl/photos/fTstRUtkvsWF9vEh7

   Ja chcem cestovať SR/ČR, Pobaltie, Škandinávia .. tam ma to láka a EV mi ide do toho veľmi vhod.

   Tak som vymýšlaľ výzvu pre Konu, ísť niekam kde som ešte nebol. Zrodil sa prvý trip - cieľ Nórsko - Tromso a Lofoty koncom augusta. Po získaní čipu Fortum a upgradu aspoň na 11kW som tam pridal Nordkapp a po ceste pozrieť všade nejaké zaujímavé miesta. Tam cez východnú trasu PL/LT/LV/Estonsko, trajekt do Finska, to zobrať stredom, alebo východom, nórsky NordKapp, späť isť cez Tromso, skúsiť zachytiť polárnu žiaru, Lofoty, trajekt do Bodo, prejsť do Švédska a cez Nemecko domov. Celé to zadokumentovať (video/foto/dron), plus meta dáta kde sa ako nabíjalo. Letná dovolenka

   Lenže pri planovaní som zistil, že vlastne v pobaltí po Estonsko je tiež veľa POI, ktoré chcem vedieť. A je to lepšie spraviť ako samostatný trip. Pri plánovaní Nordkappu mi vyskočili úseky cez dojazd auta (600km) a s 22kW bez ZSE roaming Začal som objavovať, že vlastne existujú rôzne siete a pod. A ten guláš okolo toho. Prvé výzvy na svete. Lenže elektromobilu klesá v zime dojazd, tak čo tak ísť v zime.. A otázka, dáš to aj bez ZSE napr. len s Fortum a plugsurfing. A čo na cost free - zásuvkach zadarmo (toto zatiaľ nie lebo bude ma to stáť čas), atď.

   A brat je Tesla fantanik ešte bez Tesly... Zadefinoval som takýto testovací 5500km (dole link) okruh okolo Baltského mora. Bracho? KONA, ty / ja, 5000 km 24/7 šoférovanie/striedanie, dobíjanie 20-80 DC ZSE roaming dáme do 4 dní? A tak sa zrodil nabližší trip na tento február/marec. Okrem toho chcem chodiť aj sám na pár dní si oddýchnúť od práce, prespať v aute v utility móde... Preto tie prerábky Frunk box, Rfid fortum/plugsufring/atď.. a čaká sa už iba na auto.... :A ten štandardný okruh by som rád skúsil viac krát za rok - rôzne teploty a meniť parametre nabíjačiek. Tu by sa dali testovať aj iné autá či to dajú a za koľko Takže výzva aj pre vás (dá to Leaf? Tesla - testovať úroveň autopilota, najlepší čas, najmenšia spotreba). A potom ten Soul EV Spy, pripravuje sa live tracking s archívom, resp. ten solo HW.

   Ľudia čo si chcú kúpiť EV nevedia čo môžu od toho čakať, keď si napr Leaf dáva 528 WLTP Tu pekne bude vidno, v akom stave sú nabíjačky, ktoré sa oplatí tam a tam, lacnejšie, pri 24/7 sa v rôznych teplotách a podmienkach preverí ako to zvláda auto a stíha sa zahriať/chladiť.. Snáď Kona pri 24/7 neexploduje ako tá v Kanade/Fínsku :-D
   Toľko myšlienky, uvidím čo sa podarí zrealizovať a kam to pôjde. Ak sa chcete pridať, nie je problém. Vždy je lepšie, keď je aspoň pár sto km nablízku niekto, kto vie v prípade problémov pomôcť a naopak.

   Jaj a nemci chodia na ev ako výprava viacerých eNordKapp v zime (yt tušim electrodave).. Teraz vysielali live stream s IONIQ facelift To môže byť tiež nezabudnuteľná skúsenosť, tie haldy snehu všade / byť dlhodobo v -30 Ale toto sám určite nie. Musela byť ísť seriózna výprava viacerých EV.

   Testovací okruh (cca)
   https://www.google.com/maps/dir/Pezi...48.2891353!3e0

   PS: Štart a cieľ bude po novom IONITY SENEC :-D

  • EVan
   EVan komentoval
   Upraviť komentár
   Super.
   Zdá sa, že ten link na testovací okruh sa neskopíroval dobre.
   Keby to bolo trochu neskôr (aspoň apríl) možno by som sa pridal, na tie 4 dni by ma hádam z domu pustili. Ale ako som už spomínal, v zime ma nepustí môj chrbát.

  • nick81
   nick81 komentoval
   Upraviť komentár
   EVan Robim uz google map - custom mapu kde to bude presne. Spravim aj separ post na ten prvy 4 dnovy. Len az zajtra.. Lebo musim aj robit :-( Nejako sa neviem odtrhnut od fora, inych blbosti a praca potom nic

  • Jiri GrandPa
   Jiri GrandPa komentoval
   Upraviť komentár
   A aka je uhlikova stopa tohto tripu .

  • nick81
   nick81 komentoval
   Upraviť komentár
   Jiri GrandPa Nevyčísliteľná ... Ako som písal.. robím v byte veci extra, aby som mohol viac jazdiť Mám to prepočítať ušetrené na skleníkové plyny (metán a co2)? Príroda mi nie je ľahostajná. Na druhú stranu. Mňa motivoval ku kúpe EV Bjorn a Elektrodad, aby dali ľudom o EV iný pohľad ako dáva bulvár. Tiež robia uhlíkovú stopu :/. A ja to chcem tiež dokumentovať.
   Naposledy upravené nick81; 28-01-2020, 15:34.

  • dango
   dango komentoval
   Upraviť komentár
   a kolko usetrime, ze pozerame youtube a nekupujeme kazdy mesiac rozne auto-moto-revue za tie roky uz to bolo par tisic usetrenych papierov
 • nick81
  Member
  • Nov 2019
  • 204

  #3
  EVan posielam teda údaje ku prvému road tripu.
  • Názov: 5500km nonstop 24/7 jazda (striedanie šoférov)
  • Štart a cieľ: IONITY SENEC
  • Mapa: https://www.google.com/maps/@61.3378...xifnc6mJt-YXA3
  • Kedy/trvanie: Keď dostanem auto, bude ready a bude vhodná predpoveď (február/marec). S ohľadom na prácu štart piatok večer cca do utorka, 24/7 je z ohľadu rodiny cestujúcich
  • Popis/Hinty: Pre mňa prvá väčšia trasa s novou Kona 2020 64+, ktorú mám objednanú. Príprava na letnú dovču na Nordkapp/Tromso/Lotofy 7500km. Taký krst, kde sa naučím niečo o mojom aute a jeho možnostiach, nabíjaní v zahraničí (moje aktuálne skúsenosti s EV a nabíjaním = 0). Okruh som nikdy nešiel, pre mňa teda aj super rýchly spoznávací zájad. Idem s bratom, plán je striedať sa nonstop a ťahať. Dodržiavať predpisanú rýchlost, resp. znížiť s ohľadom na spotrebu. Jediné prestávky by mali byť nabíjačky/shop a čakanie na trajekt v Talinne. Dospávať pri nabíjaní, resp. na mieste spolujazdca, ak to fyzický stav dovolí
  • Nabíjanie: Ešte som nevybral. Buď ísť ZSE roaming only (s výnimkou Suwalki PL Greenway) - závisí od zimy. Alebo mód cca Abetterrouteplanner, nabíjať kde to pôjde. Minimalizovať zdržanie, nabíjať 20-70, 20-80, resp. čo auto povie. Ostatní ako chcú.
  • Odhadované náklady trasy cca: 4x39eur ZSE 24h + iné nabky, trajekt Talinn Helsinky, spoplatnené mosty v Dánsku, spoplatnené diaľnice ČR/PL
  • Iné: Zadokumentovať čo sa dá - údaje o tankovaní, postrehy, problémy. Príp. zbierať údaje ODB2 z auta. Ak sa stihne tak vysielať livetracking. Z trasy bude séria krátkych videí - berieme dron/osmo pocket/foťák. Live stream asi nie - bude čo robiť aj bez toho
  • Ďalší účastníci: V aute sú 2 voľné miesta - len vzadu kona nemá moc miesta a kolená sú dosť vo vzduchu. Po 4 dňoch by bol asi zmrzačený. Ak sa chce niekto pridať svojím autom, kľudne môže. Len v utorok najneskôr musím byť doma , resp. sa po dohode oddelíme.
  Naposledy upravené nick81; 28-01-2020, 16:43.

  Komentár


  • Savi
   Savi komentoval
   Upraviť komentár
   Zaujmava trasa, rad by som presiel, ked budem mat TM3 SR+ ale to bude najskor v marci. A asi az ked bde trochu teplejsie.

  • Roman-ba
   Roman-ba komentoval
   Upraviť komentár
   Zaujímavá trasa, som fakt zvedavý aké budú dojmy a skúsenosti, dúfam že sa potom podelíš o zážitky. Ja plánujem s Konou letný trip Bratislava - Krakow - Dresden - Berlin - Praha - Lipno - Bratislava s rodinou a samozrejme s prestávkymi. Vychádza mi to cez 2000 km. Koľko plánuješ zastávok na nabíjanie?

  • nick81
   nick81 komentoval
   Upraviť komentár
   Roman-ba Tiež pekné kolečko, idete po nejakých zaujímavých POI, alebo len tak?
   Zástavky neviem koľko, teda už neviem ... Keď som išiel peši Cestu SNP .. Mal som plán, kde budem spať, kde čo ako, 2 záložné setupy. pol roka pred tým som si plánoval všetky kombinácie. Realita? Úplne iná ..išiel som od rána do večera, takže všetko bolo úplne inak už od prvého dňa, spal som často na miestach, ktoré som mal ako najnepravdepodobnejšie. Support tím mi operatívne hľadal a možné ubytka a posielal kontakty. Odvtedy už neplánujem :-D Len nejaký hrubý rámec, pozriem aké sú všetky možnosti.
   Na trase som si pozrel najdlhšie úseky medzi ZSE stojanmi. Pôvodne som chcel ísť keď bude aspoň 5-10C. Ale momentálne sa veci zmenili (došli čipy), pôjdem aj keď bude zimšie. Okrem ZSE, GW, prišiel plugsurfing, pre škandináviu dôležitý Fortum, tuším chargemap je ešte na ceste, resp. rôzne apky, ktoré vedia stojany aktivovať (ak máte ešte niečo osvedčené, dajte vedieť). Neviem kde zohnať newmotion , neviete? . Tak už nie som viazaný iba na ZSE. ZSE bude možno po Talinn a od Fínska na Fortume. Ionity spravil škrt Ale zas, aby som stále na zemi, 0 skúsenosť s EV, a nieto ešte v zime. Idem teda na to s veľkým rešpektom (aj keď ako vždy trochu hrrr).
   Delenie o zážitky, samozrejme. Pôjde sa asi na limit pri v danej teplote aká bude Tak, bude kopec info.
   A ako som hore písal - testovací okruh že by som rád vedel napr. aké by to bolo napr. pri -15 alebo aj +25, tak nevylučujem ďalšie "kolečká".

  • Roman-ba
   Roman-ba komentoval
   Upraviť komentár
   No nič moc plánované, chcel by som pozrieť Oswienčim a soľné jaskyne pri Krakove, a potom v Drážďanoch nejaké pamiatky. Následne Berlín a Tropical Island pri Berlíne. Potom dole do južných čiech na Lipno, tam by som chcel ostať 4-5 dní s rodinou na letné kúpanie. Taký letný rodinný cca 11-12 dní.
   Pred 4-mi rokmi som bol v Taliansku Lago Di Garda, potom muzeum Lamborgini a následne sme prešli južné Francúzko - Antibe, Monaco, Nice, Canes, SaintTropez. Zakončili sme v kanone Verdon nad Canes. To bolo ešte ale so spalovákom. Tak som celkom zevedavy, ako to celé dopadne s EV..

  • EVan
   EVan komentoval
   Upraviť komentár
   nick81 je to zaujímavé, ale nie celkom podľa mojich predstáv. Trochu extrémna naháňačka. Možno ako test odolnosti auta a posádky to môže byť vzrušujúce, ale ja som skôr za také pohodovejšie tripy. Pomaly, bez termínov, bez plánov, bez stresov.
   Ale keby bola dobrá partia, možno by som sa (v teplejších časoch) nechal zlomiť aj na takú rýchlovku, viac by ma ale asi oslovoval ten letný dovolenkový Nordkap.

  • nick81
   nick81 komentoval
   Upraviť komentár
   EVan Nordkapp bude určite pohodovejší, spanie mimo auta - kempy/chatky, nenaháňať sa (podmienky od parťáka). Resp. mimo tohto chcem napr.. Litva až Estónsko pochodiť po zaujímavých miestach, príp. kombinácia s turistikou. Tj. viac víkendoviek a predĺžených víkendov s normálnym spaním.
   Inak kľudne navrhnite trasy aj vy Tak, aby vám v prvom rade vyhovovali.

  • nick81
   nick81 komentoval
   Upraviť komentár
   Predbežný štart tejto 5500km jazdy je piatok 13. marca podvečer. Ak sa niekto chcete niekto pridať, dajte vedieť, aby sme sa zladili. Na výlet nepôjde Kona, ale eNiro MY20 v podobnej konfigurácií. Žiaľ SoulEvSpy programátor neupravil, tak nevieme vysielať live telemetriu auta. Max.polohu auta cez Locus live tracking na freemap.sk. Ak by vás z tohoto tripu zaujimali nejaké konkrétne údaje/záťažové testy v nejakých podmienkach, dajte vedieť čo konkrétne.
 • EVan
  Member
  • Dec 2017
  • 61
  • ivan98740
  •   

  #4
  Tak čo, klubisti? Neskúsime zorganizovať nejakú spoločnú easy rodinnú dovolenkovú EV "expedíciu"? Ste tu nejakí, čo by sa nechali na také nahovoriť?

  Moje tipy: a) juh (Portugalsko,Maroko), b) východ (Ukrajina, kúsok Ruska), c) sever (Škandinávia, Pobaltie-niečo také ako vyššie plánuje nick81 )

  Z mojej strany je zásadná preferencia účasť detí, mám 7r. dcéru a tá by išla s nami, čiže bolo by vhodné, aby bolo viac detí. To ale samozrejme nebráni zorganizovaniu aj inej, čisto dospeláckej výpravy.

  Komentár


  • Savi
   Savi komentoval
   Upraviť komentár
   Ja by som aj za nieco taketo pohodovejsie aj s detmi. Moja dcera je v podobnom veku

  • EVan
   EVan komentoval
   Upraviť komentár
   Savi tak už aby bola TM3 doma a potom niečo vymyslíme?
 • nick81
  Member
  • Nov 2019
  • 204

  #5
  Potrebujem poradiť . Plánujem to Fínsko na ďalší víkend.. Trochu mám problém s nabíjačkami. Mám čipy ZSE drive, Greenway, Plugsurfing, Elektromaps, Fortum. Appky v telefóne na hľadanie nabíjačiek Greenway, ZSE drive, IONITY, Fortum, Plugsurfing, PlugShare, Electromaps, Nextcharge, Polyfazer, e-mobi, Polyfazer direc, K-Lataus,... Mnohé z nich suplujú Rfid, že je zadaná karta/paypal a priamo z apky sa dá naštartovať stojan.

  Plánujem cestu. Keď všetky tieto appky keď otvorim, tak telefón má čo robiť s CPU/mem a časovo aj ja.. Lebo ak si nepoviem že pôjdem ZSE roaming 39e/24hod., tak je to neskutočné kocúrkovo. Veľa z tých appiek má stojany zadarmo, veľa normálne ceny 0.15-0.30, niektore prestreľujú 0.5e, či dokonca sú okolo eura za hodinu. Celkovo by to mohlo byť výhodnejšie ako ZSE. Appky sa dokonca prekrývajú cez ich roaming, ale sú tam pre ten istý stojan cenové rozdiely. Existuje nejaká 1 aplikácia, kde si zadefinujem čo mám - aké RFID, appky s kreditom, a viem si vybrať naprieč týmto kocúrkovom to najlacnejšie, resp. ak sú stojany zadarmo tak aj tie?

  Ako to riešite vy netesláci? V tomto vyzerá má ZSE drive neskutočné plus = šetrí čas. Len nie všade majú super pokrytie, resp. otvárať 39eur keď sa tankujem 1-2x krát platene je zbytočné.

  PS: ZSE roaming 39e/deň stále platí v zahraničí aj na IONITY? Či sú tam nejaké príplatky.

  Komentár


  • nick81
   nick81 komentoval
   Upraviť komentár
   Aké RFID/appky sa vám osvedčili, ktoré nemám a považujete ich za must have?

  • Jiri GrandPa
   Jiri GrandPa komentoval
   Upraviť komentár
   Ja by som pridal ChargeMap. Je to tak povediac konkurencia PlugSharu ale ma IMHO lepsi vyhladavaci engine s moznostou filtrovania. Pre cestovanie po Europe mam NewMotion, relativne slusne ceny v celej EU (patri teraz Shellu)

  • nick81
   nick81 komentoval
   Upraviť komentár
   Jiri GrandPa Dakujem. Chargemap objednany. Newmotion je trochu problem. Odkedy to ma Shell, nema v krajinach na vyber Slovensko, na ich podpore ma poslali prec.. Viete to niekto obist?
   "Unfortunately we do not provide our services to Slovakian citizens yet, our system do not recognize other payment methods than the ones of the countries on our list, in order to become one of our customers you must have residency and a valid payment account of one of those countries we've listed. We apologize for this misunderstanding."

  • Peto02
   Peto02 komentoval
   Upraviť komentár
   Jiri GrandPa, ja som mal NewMotion objednany na brata do Finska a preposlany mne, kedze Slovensko nebolo na vyber. Po prvom mesiaci (12/2019) zistili ze mam Slovensky ucet, asi mali problem s mojim inakasom (mozem odmietnut) tak mi kartu deaktivovali :-(
   Naposledy upravené Peto02; 18-03-2020, 10:22.
 • nick81
  Member
  • Nov 2019
  • 204

  #6
  Vzhľadom na aktuálne novú karanténu pre akékoľvek zahraničie odkladáme 5500km trip na neskôr. Bola by to pre obe rodiny veľká záťaž.
  Ale pretože máme voľno.. Dáme si aspoň 24 hodinovku v rámci SR. Štart ostáva zajtra večer z Ionity SC. Na noc asi úplne spodom NZ, LC, KE, potom ešte viac východ hore Svidnik a ďalej sa uvidí. Zaujímajú vás nejaké konkrétne dáta, ktoré by ste chceli pomerať? Budeme písať do google docs - parametre úsekov medzi nabíjačkami (začiatok - koniec) a samostne nabijanie (pred a po) - rôzne údaje, ktoré poskytne auto, OBD.

  Komentár


  • Joe79
   Joe79 komentoval
   Upraviť komentár
   nick81 - som si nevsimol - aku OBDII citacku pouzivas? Podarilo sa nainstalovat napevno? Dakujem

  • Jiri GrandPa
   Jiri GrandPa komentoval
   Upraviť komentár
   Hm, to nie je moc zodpovedne vzhladom na situaciu...

  • nick81
   nick81 komentoval
   Upraviť komentár
   Joe79 ... Aktuálne mám zapojený ten set evobd2.com. EVSoulSpy nezobrazuje články batérie, apky asi už nebudem riešiť, keď robím ten vlastný 2.2" displej. Čo je momentálne uloha na najbl.týždne
   Jiri GrandPa Fínsko, alebo SR? Pri FI sme mali dodržiavať extra opatrenia (stále v aute, nič nekupovať, len nabíjať-jednorázové rukavice, dezinfekcie rúk, žiadny kontakt s ľudmi).... Skôr sa nakazím v našom v hypermarkete.
   Naposledy upravené nick81; 12-03-2020, 18:59.

  • jux
   jux komentoval
   Upraviť komentár
   Treba sediet doma, nikam nechodit a neprijimat navstevy.
   Kazdy povinne vypocut kvalitny rozhovor s Krcmerym.
   https://tivi.cas.sk/video/2524777/pr...kend-kriticky/

  • nick81
   nick81 komentoval
   Upraviť komentár
   jux Na ako dlho? 2 tyzdne sa to da, ale viac pri detoch? Co zasobovanie domacnosti, co praca? Nejaky cas sa to da vydrzat, ale na dlhsie skolabuje domacnost. Vypocujem, dik ..
   Naposledy upravené nick81; 12-03-2020, 20:15.

  • jux
   jux komentoval
   Upraviť komentár
   Do 10 dni by mohlo byt jasne, kolko z tych 8000 slovakov, co boli v Taliansku to ma a na kolkych sa to moze rozsirit.
   Potom sa uvidi co dalej. Pri vecsom mnozstve pomoze len izolacia.

  • Savi
   Savi komentoval
   Upraviť komentár
   Chodit von moze byt bezpecne ak ides niekam kde nie su ludia, napr. do lesa. Bezpecnost zvysujes ak nosis rusko (kym su v okoli ludia) a hlavne poriadnym umytim ruk po navrate domov.

  • dango
   dango komentoval
   Upraviť komentár
   kolegovia, este stale sedite doma? :P

  • Taur
   Taur komentoval
   Upraviť komentár
   dango Nesedim doma. Ja lezim.

  • dango
   dango komentoval
   Upraviť komentár
   Taur LHK ?

  • Taur
   Taur komentoval
   Upraviť komentár
   dango Co je LHK?

  • nick81
   nick81 komentoval
   Upraviť komentár
   Lehátko? Či Lehátko Hyundai Kona :-) ... update.. jejda, ja brzda.. Ležím hore .....
   Naposledy upravené nick81; 28-04-2020, 10:03.

  • Jiri GrandPa
   Jiri GrandPa komentoval
   Upraviť komentár
   Nie, dnes BA-Presov. Dufam ze Demanova SC ide.
 • Joe79
  Member
  • Sep 2018
  • 73
  •   

  #7
  Ja si mam ist zajtra z BA do Brna po novu Kia e-Niro MY2020. Dnes sa nedalo, znack budu az zajtra rano a budu platit 20 pracovnych dni. Tak uvidime, ci prejdem vobec hranice tam aj naspat... Ked sa vratim, 14-dnova karantena a potom musim supom vsetko vybavit... Hlavne, ze som si uz vybavil termin v pondelok na pracovisku KO... Slak to trafil

  Komentár


  • Wilo
   Wilo komentoval
   Upraviť komentár
   Nevyhlasilo CR tiez mimoriadny stav a uplnu uzaveru hranic? Ci individualna doprava funguje?

  • Jiri GrandPa
   Jiri GrandPa komentoval
   Upraviť komentár
   Češi obmedzili hranice z A a DE. Zo Slovenska zatial nie.

  • Miroslav Rojko
   Miroslav Rojko komentoval
   Upraviť komentár
   A to si zober, že nejakí by išli do Tilburgu pre Teslu teraz, ešte že im naparili dopravu sem.

  • Joe79
   Joe79 komentoval
   Upraviť komentár
   Ahojte, tak potom ako ma presla euforia z noveho auta som zacal zistovat fakty...
   WHO vyhlasilo pandemiu.
   CR vyhlasili stav nudze - zatial nezavreli hranice, ale ked by zistili, ze som z BA, tak by som sa nedivil, ze ma nevpustia na svoje uzemie
   SR vyhlasili mimoriadny stav a vcera popoludni pritvrdili podmienky.
   Bratislava je zatial epicentrom sirenia, kedze je tu najviac pozitivne nakazenych.
   Piatok od 7:00 sa vsetci obcania SR mozu vratit na uzemie SR, ale povinne musia ist do 14-dennej karanteny. Cize by som nemohol ist vybavit KO ktoru mam dohodnutu na pondelok nasledne dalsie ukony
   Otec (v dochodkovom veku) by isiel so mnou, kvoli doprave tam - rizikovy clen populacie.
   Podtrzeno secteno - nestoji to za to aby som podstupoval take riziko kvoli tomu, aby som sa 14 dni z okna dival na nove auto...
   Ohlasil som sa predajcovi, ze proste vzhladom na situaciu nemozem prist, lebo by to bolo v danej situacii nezodpovedne voci vsetkym spoluobcanom v SR aj v CR. Tak dufam, ze som aj svojou troskou zodpovedneho pristupu prispel k zmierneniu sirenia nakazy.
   Dohovoril som! Howgh!

  • Jiri GrandPa
   Jiri GrandPa komentoval
   Upraviť komentár
   Zákaz vstupu cudzincov na územie ČR platí od 00:00 pondelka 16.3. Takze kedy si budeš môcť ísť do Brna pre auto je vo hviezdach.

  • Joe79
   Joe79 komentoval
   Upraviť komentár
   Jiri GrandPa - ano to je pravda, ale uprimne, kaslem na to! Auto aj tak malo byt az v Maji, takze par tyzdnov prezijem... Aj tak je najlepsie teraz byt doma...

  • Roberto
   Roberto komentoval
   Upraviť komentár
   Na podobne, dnes mi volali z Tesly, že auto si môžem vyzdvihnúť v pondelok (objednal som 20.2.). Takže šťastie v nešťastí toto. Netušíte niekto čo by mohol stať prevoz Praha-Bratislava?

  • Jiri GrandPa
   Jiri GrandPa komentoval
   Upraviť komentár
   Neviem či rozumiem o akom šťastí hovoríš. V pondelok sa už do Brna nedostaneš.

  • Roberto
   Roberto komentoval
   Upraviť komentár
   Šťastie je, že nemusím čakať do mája až júna na dodanie. A nešťastie je že si auto nemôžem prevziať. Aspoň zatiaľ kým nezoženiem nejakú prepravu.
 • Peto02
  Member
  • Mar 2016
  • 76
  • peter83511
  •   

  #8
  Tak velky 3500km Road trip s mojou TM3 SR+ do Osla mam za sebou.
  1.trasa tam: BA-Praha-Berlin-Rostock-940km za 12,5h -> trajekt <- Trelleborg-Gothenburg-Oslo-640km za 8,5h -> 1580km + 50km v Osle
  2.trasa spet: Oslo-Gothenburg-Trelleborg-650km za 8,5h -> trajekt <- Rostock-Leipzig-Regensburg-BA-1200km za 14h -> 1850km

  SPOLU: najazdene 3482 ​​​​km, spotreba 17,7 kWh/100km, spotrebovane 617 kWh;
  NAKLADY: nabite 652 kWh, zaplatene 178 eur, priemer 0,29 eur/kWh, cestovne naklady 0,052 eur/km

  Cela cesta bola bezproblemova, jedine ze sme sa museli vracat cez Rakusko, kedze Cesko zavrelo hranice... Vsade boli max. 2 Tesly, jedine pred Oslom na 42 stojanovom Rygge bolo asi 20 obsadenych :-D Nabijal som kazdych 100-200km, jazdil v limitoch +5%, v Nemecku 140 km/h.
  2x som pouzil cesku E.ON kartu (DC Trmice-Globus a AC Trelleborg v meste), 1x som pouzil Smoov aplikaciu v Rostocku na DC ALLEGO nabijacku (0,59 eur/kWh). Fortum RFID som nepouzil. Hlavne ta E.ON karta je super, kedze plati na vsetky E.ON (Virta) nabijacky v Skandinavii a Europe (okrem Nemecka) bez zbytocneho Roamingu ako ma Slovenska ZSE (E.ON karta).  Click image for larger version Name:	DSC_0161.jpg Views:	0 Size:	75.1 KB ID:	52378

  Click image for larger version Name:	DSC_0139.jpg Views:	0 Size:	126.0 KB ID:	52379
  Naposledy upravené Peto02; 18-03-2020, 10:30.

  Komentár


  • EVan
   EVan komentoval
   Upraviť komentár
   No človeče, a to si kedy stihol, v týchto pohnutých dňoch? To sa ešte dá normálne jazdiť po eu? A z Nemecka kade, cez Poľsko, alebo Rakúsko?

  • Taur
   Taur komentoval
   Upraviť komentár
   To preco kazdych 100-200km si nabijal? Mylne zijem v tom, ze Tesly maju velky dojazd?

  • Peto02
   Peto02 komentoval
   Upraviť komentár
   EVan, odchadzal som 7.3., cesta a ubytovanie bolo naplanovane uz vyse rok dozadu. Rakuske hranice niesu zavrete, takze to bolo bez problemov, Poliaci uz zavreli.

   Taur, kedze mam Standard Range Plus verziu s 50 kWh bateriou teoretickym dojazdom 400km, tak po dialnici v zime to mam max 250km ak idem zo 100%. Idealne cestovanie je ist len na 60% zo 70% na 10%, vyuzivat len 30 kWh z kapacity, kedy mam najvyssiu rychlost nabijania. Teda ficim po dialnici 130-140km/h len 150km, nabijem za 15-20 minut a ficim dalej. Ak by som robil dlhsie zastavky tak musim bud spomalit, alebo ostat dlhsie na nabijacke (30-40 minut) co nieje az tak efektivne. Napr. posledny uzek zo St.Valentin do Bratislavy je 250km, mi Tesla ukazovala 50min nabijanie s dojazdom 10% v BA. Ja som nabijal len 15 minut a potom 20 minut v St.Poltene (spolu teda usetril 10min), do BA prisiel s 20%.

  • Taur
   Taur komentoval
   Upraviť komentár
   Peto02 Rozumiem tomu modelu ak sa extra ponahlas. Ja by som, ale asi volil menej caste dlhsie nabijanie (kludne aj na AC, lacnejsie a setrnejsie k bat) niekde kde sa da stravit cas, pozriet muzeum, pamiatky, mesto ... nez kopec drobnych zastavok. Kazdy ako mu vyhovuje.
 • nick81
  Member
  • Nov 2019
  • 204

  #9
  Animačka z EV 1200km roadtripu a týždeň neskôr s dango na východ. Locus -> tracklog a cez Martin* gpx-animator.
  https://eniro.next176.sk/gpx/2020-03...iro_1200km.mp4
  https://eniro.next176.sk/gpx/2020-03...ro_sabinov.mp4

  GPX animator je free pre Win/Linux tu https://gpx-animator.app/
  Naposledy upravené nick81; 11-04-2020, 20:12.

  Komentár

  • EVan
   Member
   • Dec 2017
   • 61
   • ivan98740
   •   

   #10
   Tak priatelia, zdá sa, že korona pomaly púšťa perie a ešte sa bude dať dúfam aspoň kus tohto leta zachrániť.
   Niekde vyššie v tomto vlákne som spomínal aké alternatívy roadtripu zvažujem, nakoniec sa mi to vykryštalizovalo na tú južnú verziu: Francúzsko, Španielsko, Portugalsko, prípadne Maroko, niekedy v auguste, min. 14 dní. Sme 2+1(7r.).
   Našiel by sa tu niekto do partie? Najlepšie s dieťaťom a ideálne Tesla (kvôli SuC), ale nie je to podmienka.

   Komentár


   • EVan
    EVan komentoval
    Upraviť komentár
    Tak zajtra štartujeme. Síce tá korona nás trochu pribrzdila, ale hádam nás ešte niekam pustia. Tak uvidíme.
  • dango
   Member
   • Nov 2014
   • 331

   #11
   Na longtripy Europou pocas jula odporucam EnelX a aplikaciu JuicePass - cely mesiac neobmedzene DC Europou vratane IONITY za 30 eur
   https://www.enelx.com/it/en/electric.../juicepass-app

   Komentár


   • EVan
    EVan komentoval
    Upraviť komentár
    Tak toto je paráda. Jediný problém je, že to platí od 1. do 31. júla a ja štartujem po 1. auguste. Kua...

   • nick81
    nick81 komentoval
    Upraviť komentár
    Chalan zo zahranicia ma ten 30eur juice pass, poziadal mi ci skusim ionity.. ... zafakeoval gps cez app na senec a aktivoval mi stojany ... senec bol za 0 .. Super je ze vypnut sa da priamo na stojane cez STOP na displeji. 1 ucet sa da nainstalovat aj na 3 telefony, ale tam neviem ako su riesene kolizie.. .. Tak budete viac nabijat na ionity, aktivujete si na jul ten 30 eur balik a mozete si tam nabijat kolko chcete.

   • EVan
    EVan komentoval
    Upraviť komentár
    Dnes 7.7. je posledný deň na aktivovanie.
  • EVan
   Member
   • Dec 2017
   • 61
   • ivan98740
   •   

   #12
   Takže pozdravujem elektromobilistov z Majáka na Cape Saint Vincent. 4178 km. Dali sme to sem po západnom pobreží Atlantiku, naspäť pôjdeme z juhu, okolo Stredozemného mora.
   Tesla Model 3, spolu so sieťou Superchargerov je cestovateľský sen.

   Komentár


   • nick81
    nick81 komentoval
    Upraviť komentár
    Wow pekne. Sami ste, ci viac tesiel? My práve opúšťame Litvu smer Estónsko. Dá sa to "prezit", ale na sch to samozrejme nemá... zas par "veselych" s nabkami a ďalšia prax ako s tým vybabrat. Veľmi pomáha ten LR dojazd.

   • Miroslav Rojko
    Miroslav Rojko komentoval
    Upraviť komentár
    nádhera, to si aj v inom časovom pásme

    dúfam že nás priebežne potešíš o moc viac obrázkami z cesty po západnom pobreží a aj naspäť a v duchu si už pripravuješ obsiahlejší článok
  Pracuje...
  X