Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Podpora elektromobility na Slovensku

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • vladozc
    Junior Member
    • Jul 2017
    • 7
    •   

    Od oktobra bude mozno platit zakon ked sa poskytne dotacia na elektromobil az do vysky 25% z nakupnej ceny:

    https://www.slov-lex.sk/legislativne...ty/LP-2019-325 - pozri Vlastny-mat.docx

    Samozrejme to najprv musi prejst vladou a parlamentom. Tak uvidime

    EDIT: z dokumentu nie je zrejme, ci sa bude uplatnovat fixny limit 5000 EUR alebo nie.
    Naposledy upravené vladozc; 26-04-2019, 12:42.

    Komentár

    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1311
      •   

      Takže moja informácia sa potvrdila, už je pripravovaný zákon, ktorý umožní dotácie.

      Od októbra dotácie nebudú, je potrebný ešte jeden zákon a následne určiť podmienky a vyhlásiť ich, vyzerá to skôr až od nového roka.

      "Od oktobra bude mozno platit zakon ked sa poskytne dotacia na elektromobil az do vysky 25% z nakupnej ceny"

      Tak ako si to napísal, je to dezinterpretované a vyznieva to inak ako to je. Je to obmedzenie, že pri lacnejších elektromobiloch ako Zinghou alebo aj iných L7e nebude dotácia 5000€ ale menej a to maximálne do štvrtiny ceny. Neznamená to, že ak bude auto stáť 40 tisíc, tak dotácia bude 10 tisíc. Znamená to, že ak bude čínske elektrovozítko stát 16000, tak dotácia bude len 4000 tisíc a nie 5000 ako pre drahšie autá.
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • EVan
        EVan komentoval
        Upraviť komentár
        Miroslav Rojko , ale o tých 5000 tam nie je ani slovo, tak neviem teda. A okrem toho ešte by bolo zaujímavé vedieť, čo sa myslí formuláciou "obstarané na území Slovenskej republiky", resp. teda, či do toho spadá aj Tesla.
        Naposledy upravené EVan; 26-04-2019, 10:57.
    • Milo
      Junior Member
      • Dec 2018
      • 11

      Pozrite si prípadne dôvodovú správu k novele toho zákona, ktorá je však tiež stručná, k limitu dotácie je tam len: "....Ustanovuje sa tiež intenzita dotácie, a to najviac vo výške 25 % z celkovej obstarávacej ceny vozidla."
      Z toho vyplýva, že v zákone nie je maximálny limit 5000 EUR na dotáciu. Kedže podľa zákona možno poskytnúť dotáciu na základe schválenej schémy pomoci a výzvy na predkladanie žiadostí, nevylučujem, že limit bude v schéme reps. vo výzve.

      Komentár

      • EV_Future
        Member
        • Mar 2018
        • 74
        •      

        Dnes bude vlada rokovat o konecnom navrhu pre dotacie na auta s alternativnym pohonom, nenasiel som tam zatial ziadne limity pre max. vysku dotacie (ak to tam je, tak ma opravte). Najdolezitejsi bod:

        Dotáciu podľa odseku 1 možno poskytnúť najviac vo výške
        a) 35 % z celkovej obstarávacej ceny vozidla podľa odseku 2, ak žiadateľ dotácie súčasne vyradil z evidencie vozidiel vozidlo so spaľovacím motorom staršie ako 15 rokov a táto dotácia nebola žiadateľovi už poskytnutá na iné vozidlo, alebo
        b) 25 % z celkovej obstarávacej ceny vozidla podľa odseku 2 okrem skutočností v písmene a).

        Komentár


        • juris
          juris komentoval
          Upraviť komentár
          "Maximálnu výšku dotácie pre jednotlivé typy vozidiel s pohonom na alternatívne palivá ministerstvo určí v príslušnej výzve na predkladanie žiadostí."

          Mimochodom uz je to schvalene s platnostou 15.oktober

        • Joe79
          Joe79 komentoval
          Upraviť komentár
          Wau! Super! U z len to novsie e-Niro aby bolo

        • EV_Future
          EV_Future komentoval
          Upraviť komentár
          A este podla toho co som cital, tak tieto nove dotacie by sa uz mohli tykat aj Tesly? Kedze som v tych materialoch nenasiel nikde ani zmienku o tom, ze sa to musi tykat iba automobilov predanych cez oficialneho distributora na Slovensku. Ziadost bude podavat majitel vozidla, musi dolozit kupnu zmluvu/fakturu a vybavenie spominaju do 10 dni od predlozenia ziadosti. Takze teoreticky mozem kupit hocijake EV trebars aj v Nemecku a podam ziadost o dotaciu, kde im dolozim fakturu.

        • Peter A
          Peter A komentoval
          Upraviť komentár
          Ake krasne nacasovanie na jesen pre VW

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          vyradovatelov bude asi viac pri novych stk/ek - moj traktor budem vyradovat na konci roka, pojde na nahradne diely; aj kvoli "novej stk/ek"

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Ked skutocne bude dodacia aj na nove auta z individualneho dovozu, tak to potom bude bomba... Nielen kvoli autam, co sa na Slovensku neponukaju, ale aj kvoli moznosti kupit lacnejsie nove auto v zahranici aj z tych co sa na Slovensku ponukaju. Navyse by sa tak dali obist kvoty vyrobcov pre jednotlive krajiny. Zda sa mi to az nerealne, ze si to distributori na Slovensku neustrazili.

        • juris
          juris komentoval
          Upraviť komentár
          Este by som sa neradoval predcasne a pockal kym bude vyzva skutocne vypisana.

        • EVan
          EVan komentoval
          Upraviť komentár
          Vo "Vyhodnotení pripomienkového konania" je na strane 12 uvedená pripomienka OAPSLÚVSR (Odbor aproximácie práva sekcie vládnej legislatívy Úradu vlády SR), v ktorej napadli pôvodný návrh, aby podmienkou bolo obstaranie na území SR (s ohľadom na legislatívu EÚ) a navrhli vyňať túto požiadavku. Bolo to akceptované a návrh bol podľa pripomienky upravený!

          Edit: rovnakú pripomienku vzniesla aj "Verejnosť" (kto to bol?) na strane 19
          Naposledy upravené EVan; 29-05-2019, 15:47.

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          To je jedno, kto to bol. Dotacia by mala byt na auta zakupene v SR. Inac v tom bude vkuse bordel. Kedy sa maju SR predajcovia naucit predavat EVcka? To chcem vidiet ako kupy nemecka firma EV a ziska nan dotaciu v Nemecku a nasledne to preda do SR a niekto si uplatni dotaciu v SR. To je pekna blbost. Takto to urcite fungovat nebude. Som zvedavy cim to zabiju. Ci zase daju urcitu sumu aj konkretny datum do kedy to plati. A zase to bude pri tych dodacich lehotach o nicom. Bud nech daju sumu a do vycerpania tejto sumy, alebo datum do kedy je mozne cerpat dotaciu, ale bez stropu ceny.

        • EVan
          EVan komentoval
          Upraviť komentár
          ICE666SVK som zmätený. Ten tvoj príspevok to je akože irónia, alebo to myslíš vážne?

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Dotacia ma byt na nove auta kupene a prvy krat registrovane v SR. Urcite nie som zato, aby si ktokolvek kupil auto mimo SR a dostal nato dotaciu v SR. A plati aj toto:
          Pôvodne zverejnené od ICE666SVK Pozrieť príspevky
          Som zvedavy cim to zabiju. Ci zase daju urcitu sumu aj konkretny datum do kedy to plati. A zase to bude pri tych dodacich lehotach o nicom. Bud nech daju sumu a do vycerpania tejto sumy, alebo datum do kedy je mozne cerpat dotaciu, ale bez stropu ceny.

        • EV_Future
          EV_Future komentoval
          Upraviť komentár
          Podmienka bude taka, ze auto musi byt zakupene nasim obcanom/firmou a registrovane na Slovensku po dobu najblizsich 4 rokov. Podla mna je uplne irelevantne, kde bolo to auto kupene, ci u nas alebo v inom state. Predajcovia su mne osobne uplne ukradnuti, ak nechcu predavat EV, nech to nerobia. Trh ich to aj tak donuti v najblizsich rokoch robit bez ohladu na to, ci chcu alebo nie. Dotacia je pre spotrebitela, predajca s tym nema mat nic spolocne.

        • ivan32
          ivan32 komentoval
          Upraviť komentár
          Takže budget nieje limitovaný a má to platiť 4 roky???
          To by bola pecka. Taký program by už určite pomohol. A 25% fúúú, dobré.
          Le fakt či to bude aj na Teslu platiť.....

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          No ja by som bol rad, keby sa tie predaje u nas zvysili a aby sa aj v SR predavali auta a neboli sme braty ako ved hej tam dame 4ks/na rok, aby sa nepovedalo. A aj na tie sa bude cakat bohvie ako dlho.
          Osobne ma stve a asi tu niesom sam, ze Tesla tu nema zastupenie a ze sa ani TM3 tu neda objednat. Pretoze, kazda kupa novej Tesly mimo SR je zrejme brana ak sa prebera v AT ci DE ako mame krasne predajne cisla v AT ci DE a Teslu to tesi a neriesi, ze si to kupil trebarz cech ci slovak a to velmi nepomaha, aby tu bol nejaky servis (hoci v CR uz je) ci sa dalo prevziat nove auto u nas v SR alebo aj v CR


          ivan32 preco len 25% tak kup nejaku viac ako 15rocnu starinu z bazaru za 200€ a vyrad ju a mas 35%.
          Naposledy upravené ICE666SVK; 29-05-2019, 19:41.

        • ivan32
          ivan32 komentoval
          Upraviť komentár
          ICE666SVK viem viem.
          Paradox je že kto má 30 a viac tisíc eur na auto tak momentálne určite nechodí na 15 ročnom šrote. Takže to bude len predražené čistenie parkovísk od vrakov. Ale kto som ja aby som súdil našich zákonodárcov.

        • EVan
          EVan komentoval
          Upraviť komentár
          - nové auto je tu definované ako auto, ktoré ešte nemalo iného vlastníka, čiže žiadny Nemec na tom nezarobí.

          - 25% (resp 35%) je obmedzenie v zákone, ale nasledovať bude realizácia cez výzvy, kde budú upresnené podmienky a tam sa údajne predpokladá limit 5000 (je zatiaľ nejasné, či aj pri tých 35% to bude tiež 5000 alebo nebodaj viac).

          - žiadny budget tu nie je spomínaný, ale v "Akčnom pláne...", ktorý predchádzal tomuto zákonu je uvedený balík 5 miliónov. Nikto asi nevie koľko, kedy, dokedy a aké výzvy budú vyhlasovať.

          - 4 roky je min. doba počas ktorej žiadateľ je povinný vozidlo prevádzkovať (sankcie za nedodržanie budú asi riešené tiež vo výzvach, lebo tu nie sú)

          - z už vyššie uvedeného ( v inom príspevku v tejto diskusii) vyplýva, že to bude platiť pre všetky autá kúpené kdekoľvek v EÚ, teda aj Tesly. Jedine žeby v tej výzve niekto vymyslel nejakú dodatočnú podmienku, ktorou by niektoré značky/modely diskvalifikovali. Podmienka distribútora na Slovensku to ale už určite nebude.
      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1311
        •   

        Aj CZ môžu kupovať zo zahraničia. Je to normálne. Prečo by mali zvýhodňovať len jedných predajcov oproti iným z únie ?
        [priezvisko]@me.com

        Komentár


        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          To som nevedel, ze v CR to tak maju. Cize cech si moze uplatnit dotaciu trebarz na TM3 kupenu v DE a dostat dotaciu aj CR?

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Ano. A v celku dost, az 50% z ceny u (napr.) najlacnejsej Skody CitiGo iV. Ale podpora je len pre firmy. K tomu mozu dostat podporu aj na DC nabijacku (az 50%) ale tu nemozu spristupnit verejnosti po dobu 3 rokov (je to akoze len pre firemnu flotilu, na hlavu). Lenze vyzva konci v piatok.

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          ICE dotacia statu je vsade viazana na prihlasenie v state, kde beries dotaciu. Len nemecka je kombinovana, kde cast dotacie dava vyrobca. No ked auto neprihlasi v Nemecku, tak si vyrobca/predajca skor, ci neskor vyziada svoju cast dotacie naspet... myslim, ze to caka aj Jozka Pucika...
      • jux
        jux
        Senior Member
        • Apr 2015
        • 1378
        •      

        ICE preco nechapes, ze takto je to prave vyborne, ked si mozes kupit auto hocikde, prihlasis ho na Slovensku a dostanes na neho dotaciu. Jednak slovenski predajcovia takto dostanu konkurenciu za hranicami a dotacia bude mozna aj na auta co u nas nemaju predajcov. Stale sa mi nechce verit, ze to tak bude, ale ak ano, musim za to pochvalit vladu...

        Komentár

        • g211
          Member
          • Sep 2015
          • 118
          •   

          https://www.mojelektromobil.sk/dotac...omobily-tesla/
          V skratke:
          - Bude limit 5000 / 3000 Eur ako v minulosti, ale maximálne do výšky 25% z ceny vozidla;
          - Pri odovzdaní 15+ročného auta má byť limit 35% a bude aj finančný limit. Aký presne sa ešte nevie (zrejme vyšší než 5000 / 3000);
          - Na 90% bude možné čerpať aj na Teslu ale zatiaľ to nepotvrdzujú, lebo ešte budú presne špecifikovať podmienky pri zahraničnej kúpe;
          - Zvažujú aj horný limit na maximálnu obstarávaciu cenu auta, na ktoré sa ešte bude vzťahovať dotácia (!!!).

          Komentár


          • ivan32
            ivan32 komentoval
            Upraviť komentár
            Ako vraví klasik: Nepotěšil jste mně.

          • dango
            dango komentoval
            Upraviť komentár
            skoda, ze len 15+ , ja budem vyradovat presne 12rocne

          • Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            malo by to byt na hocijakeho spalovaka, EURO 5 a 6 je horsie ako EURO 1
        • 1fisker
          Senior Member
          • Aug 2014
          • 1542
          •   

          https://blog.autobazar.sk/308-stat-v...mpaign=HP-new2

          Komentár

          • ICE666SVK
            Senior Member
            • Jul 2014
            • 1997

            Za 100 miliónov eur vznikne na Slovensku závod na výrobu batérií

            https://www.ta3.com/clanok/1160673/z...u-baterii.html
            https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14026/193554 Od 17 minuty do 24 minuty

            TB M. Šefčoviča a podpredsedu EIB V. Hudáka o spolupráci v oblasti elektromobility
            https://www.ta3.com/clanok/1160674/t...omobility.html

            https://www.mojelektromobil.sk/vyrob...ku-investicia/
            https://ekonomika.sme.sk/c/22175959/...tromobily.html

            Komentár


            • Marcel Pavlík
              Marcel Pavlík komentoval
              Upraviť komentár
              1500 za rok - vW ID má mať 1500 denne :-(
              https://autonaelektrinu.cz/aktuality...iz-behem-srpna

            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Ved to tam v clanku je jasne napisane, ze na zaciatku, kim to nerozbehnu naplno ma byt 1500ks za rok a to bude tych 100MWh a nasledne ked to rozsiria na velkovyrobu 10GWh tak 150 000ks rocne.

            • kayle
              kayle komentoval
              Upraviť komentár
              Kričal by som hop, až keď preskočíme.
              Už sme zažili veľkolepé ohlasovanie projektov pred voľbami a výsledok 0.
              (ale samozrejme dúfam, že môj skepticizmus bude zbytočný)

            • 1fisker
              1fisker komentoval
              Upraviť komentár
              kayle - presne toto som mal na mysli, aj v Čechách už "otvárali" kadečo.......skutek-utek
          • EVan
            Member
            • Dec 2017
            • 80
            • ivan455831
            •   

            Keby niekoho zaujímalo,ako je to s podporou EV v celej EU, tak tu je celkom pekný prehľad:

            Edit: ospravedlňujem sa, ten pôvodný odkaz nebol OK, toto by malo už fungovať:

            https://www.acea.be/uploads/publicat...he_EU-2019.

            Komentár

            • Apos
              Junior Member
              • Apr 2019
              • 8

              sprava zo vcera, dalsie spresnenie ako to bude s dotaciami, strop bude az 10 tisic eur.
              https://www.mojelektromobil.sk/dotac...kon-schvaleny/

              Komentár

              • Hati
                Member
                • Jan 2016
                • 77
                •      

                Štát sprístupnil nástroj na porovnanie výhodnosti elektromobilov

                http://dsl.sk/article.php?article=23067

                Komentár

                • 1fisker
                  Senior Member
                  • Aug 2014
                  • 1542
                  •   

                  Mám odpoveď z MH SR ohľadne oslobodenia od diaľničných poplatkov:
                  uvedená problematika poplatkov za využívanie diaľnic a rýchlostných ciest spadá pod rezort dopravy. Daný zámer navrhovalo MH SR aj do Akčného plánu rozvoja elektromobility, avšak nepodarilo sa s MDV SR nájsť kompromisné riešenie pre prijatie podobného opatrenia.
                  Naposledy upravené 1fisker; 10-12-2019, 20:43.

                  Komentár

                  • Wilo
                    Member
                    • May 2019
                    • 336
                    •      

                    Takze realne za ten byrokraticky kolotoc okolo zelenej ECV este nic nemame. Spravne?

                    Komentár

                    • Juro
                      Administrator
                      Gold Member
                      • Mar 2014
                      • 2208
                      • juraj1702
                      •   

                      Niektoré príspevky presťahované do témy:

                      Zelené značky (ŠPZ)

                      Nová dotácia na elektromobily - 8000 eur cez www.chcemelektromobil.sk

                      Slovakia Offers a Subsidy of 8,000 EUR for Electric Vehicles and Slovak Design Studio
                      Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                      Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                      Komentár

                      Pracuje...
                      X