Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla po prvý krát odkúpila inú firmu

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Tesla po prvý krát odkúpila inú firmu

    Tesla odkúpila dodávateľa auto dielov Riviera Tool zo štátu Michigen. Ironicky, je to v štáte, kde má Tesla zakázané predávať.
    Robia lisované diely pre Teslu. Majú asi 100 zamestnacov. Tesla plánuje udržať počet zmestnacov, možno aj zvíšiť, a premenovať závod na Tesla Tool & Die. Závod bude naďalej robiť diely aj pre iné automobilky.

    http://www.freep.com/story/money/car...pids/70916758/

    V slovenčine článok žiaľ nemám.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1543
    •   

    #2
    A prečo má zakázané predávať? To akože Tesla auto nevyhovuje nejakým normám?

    Komentár


    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Predavaju to priamo cez internet a to automobilkam vadi, ze tam neni medziclanok, ktory by predrazoval auto, ako tomu je u inych znaciek cez externych dealerov, ktory robia aj servis. U Tesly je to priamo. Proste automobilova loby v USA ma svoju moc a tak ju vyuzila.
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1543
    •   

    #3
    Dobre, ale to predsa takto nemôže fungovať. Niečo mi vadí, tak to zakážem? Musí na to byť zákonný dôvod. Nerozumiem ako môže niekto zakázať predaj auta. Vysvetlí mi to niekto? To, keby si niekto zmyslel v Maďarsku zakázať predávať škodovky, tak ich zakážu? Je to akýsi nezmysel. Musí na to byť nejaký zmysluplný dôvod. To je potom USA demokratická krajina?
    Naposledy upravené 1fisker; 10-05-2015, 18:01.

    Komentár


    • Radovan
      Radovan komentoval
      Upraviť komentár
      Demokracie je pouze vláda většiny nad menšinou. A pokud chytrá menšina použije hlavu a peníze na zmanipulování oné většiny, schválí si demokraticky i to, že voda teče do kopce. Na rozdíl od diktatury, kde to rozkáže diktátor, můžete v demokracii proti tomu něco dělat a můžete o tom mluvit. Tedy v diktatuře taky, ale většinou v koncentráku nebo uranovém dole.
      Ten zákon si prosadili výrobci s odboráři už hrozně dávno. Samozřejmě bohulibým důvodem bylo ochraňovat zákazníka, kterému se s prodejem složitého a nebezpečného výrobku - auta - dostane špičkových služeb výrobce a jím určeného dealera. Hochštapleři z garáže nemají šanci. Samozřejmě to stojí něco navíc, ale to přece za svoji bezpečnost dáte, ne?
  • denial
    Member
    • Jun 2014
    • 323

    #4
    dovod na to samozrejme existuje - ze to niekomu nevyhovuje

    kadekde po svete a aj v USA existuju kadejake cudne zakony ... http://www.maxim.cz/cirkus-maximus/d...ych-blbosti-iv

    Komentár

    • Michal Šujan
      Junior Member
      • Apr 2015
      • 11

      #5
      Nech sa páči CZ verzia článku

      http://www.hybrid.cz/tesla-koupila-p...atele-autodilu

      Komentár

      Pracuje...
      X