Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

FVE a 3-fazove zapojenie

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X

• Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • holubar
    Junior Member
    • Sep 2017
    • 7

Nedalo mi to a napisal som do ZSE:

Moja sprava:
    Dobry den, uvazujem nad fotovoltikou ZEON, no nie je mi jasne, ak oto funguje pri trojfazovom zapojeni RD. Aktualne mame dom napojeny na 3-fazovy hlavny istic 25A. V ponuke ZEON je uvedeny 1fazovy menic od SolarEdge.

Predpokladam, ze popri instalacii sa meni aj elektromer za specialny, ktory scita spotrebu na vsetkych 3 fazach a “porovna" ju s vyrobou z FVE. Ako je to vak pri rieseni s bateriou? Dokaze bateria dodavat energiu iba na jednu fazu, alebo do vsetkych troch podla aktualnej spotreby?

Dakujem za objasnenie.

Odpoved:
    Dobrý deň,

Batéria Li-ion komunikuje s podružnými elektromermi, ktoré sú súčasťou dodávky, a dokáže dodávať elektrinu podľa aktuálnej spotreby, takže aj keď je jednofázová, dodáva na základe odberu na akejkoľvek fáze – to znamená že odpoveď je áno.

Komentár

• Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Keď si nájdeš debatu o fotovoltaike, tam som to presne vysvetľoval. Z tvojho pohľadu je to tak ako píšu, lebo elektromer fázy priemeruje a platíš len podľa celkového odberu na troch fázach (aj keď batéria dodáva len do jednej fázy a spotrebovávaš z druhej).

• Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Jednofazová bateria - Tož Jo :-).

Technicky je ale to čo napísali nonsence.
      Ale to spriemerovanie platí iba v prípade súčasnej dodávky a spotreby.
      To znamená, že keď zájde slnko tak z batérie dodávaš do siete aby sa to vyrovnalo? A ako je to riadene?

Ten výrok, že bateria dodáva do všetkých troch fáz, pekne zavádzajúci, či?
      Dodávať z batérie do siete je IMHO blbosť nie?
      Naposledy upravené Jiri GrandPa; 16-04-2018, 16:53.
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1893

Komentár

• Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 732
      •      

Niečo na prepočet, kto sa o fotovoltaiku zaujíma:

Aktuálne sa niektorí dodávatelia fotovoltaiky bavia na vinárovi Jurajovi, že to trocha prehnal s vínom, keď si dal ZSE Fotovolt.

Tu je dnes asi najdrahšia ponuka na fotovoltaiku akú môžte kúpiť.

3 kWp - 10 panelov a jednofázový obyčajný striedač čo kopíruje sínusoidu siete a samozrejme bez baterky za 9628 € (72 * 99 + 2500)

U iných firiem ide 10 panelová FVE s dodávkou na kľúč, vybavením dotácie a prihlásením u distribútora okolo 4500€.

S "dobrými" ponukami sa u ZSE vrece roztrhlo.
      Výroba elektriny pre domácnosť so spotrebou od 5 do 7 MWh, typicky s kúrením plynovým kotlom, kotlom na pevné palivo alebo tepelným čerpadlom. Aj s virtuálnou batériou a príspevkom.

Komentár

• Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Mam asi velmi hlupu otazku: mozem si to dat na strechu na jednom odbernom mieste a nespotrebovanu energiu cerpat z virtualnej baterie na inom odbernom mieste? Podla mna tomu nic nebrani ale skor si myslim ze to nedovolia

• dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        vsetky produkty (hmotne) ma ZSE brutalne predrazene, netyka sa to len fotovoltiky

• Miroslav Rojko
        Upraviť komentár
        nie, nedá sa, presne toto som zisťoval aj u Magny, ktorá to dokonca píše v jednom svojom čerstvom článku na webe

https://www.magna-energia.sk/novinka...-konca-mesiaca

"Vami vyrobenú elektrinu dodáme do vašich odberných miest kamkoľvek na Slovensku."

ale že nie a na moju otázku za akých podmienok platí táto veta, nič nepovedali

ale virtuálnu baterku ber len ako zlacnenie elektriny, nie elektrinu zadarmo, lebo tam aj tam sa platí distribučný poplatok, čo je skoro polovica integrovanej (konečnej na faktúre) ceny elektriny, priorita pre rýchlu návratnosť je prispôsobiť spotrebu tak aby sa čo najviac míňala energia keď sa vyrába

• Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        to je mi jasne ale na panelak to asi nedam

• EVan
        EVan komentoval
        Upraviť komentár
        Miro, ale keď pozrieš na ZSE Fotovolt štandard 3kWp, tak tam majú za 4690 € kompletku 12 panelov / 3,3kWp a to sa mi zdá porovnateľné s tým, čo píšeš ty. (V žiadnom prípade nejdem obhajovať ZSE, len teda aby som bol v obraze, osobne to vidím tak, že svojpomocne by pri dnešných cenách panelov, také niečo malo ísť do 3000 €)

• Miroslav Rojko
        Upraviť komentár
        EVan ja som uvádzal ceny bez dotácie a ty s dotáciou, čo je 6190 a teda aj tam sú o 30% drahší

Svojpomocné to ide tak ako píšeš okolo 1€ za Wp
    Pracuje...
    X