Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Problém s VIN číslom

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
 • Filter
 • Čas
 • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
 • JozkoPucik
  Member
  • Aug 2018
  • 96

  Problém s VIN číslom

  Auto je na Kontrole Originality a nevedia nájsť VIN číslo. Hľadali sme všade, na prahoch, vybrali Frunk, nikde nič. Asi to bude problém!
 • juks
  Member
  • May 2018
  • 53
  •      

  #2
  Ved v navode (aj v aute) je napisane presne kde su vsetky VIN umiestnene.
  Pani na KO su plateni za to aby vedeli, kde su tie VIN-y umiestnene.
  Pred vodicom viditelne aj zvonku je jasne - to je na kazdom US aute, dalsi je na displeji, a jeden je zasity pod krytom na stlpiku dveri
  Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	a53ee531-8de8-424e-9b9b-64b2aeacd3d9-jpeg.379294.jpg
Videní:	790
Veľkosť:43,2 KB
ID:	34220
  Naposledy upravené jux; 04-03-2019, 12:15.

  Komentár


  • JozkoPucik
   JozkoPucik komentoval
   Upraviť komentár
   V navode v aute su len 2 lokacie a to okno a stlpik, len tie pre KO neplatia.

  • juks
   juks komentoval
   Upraviť komentár
   ako ze neplatia... ani ine tesly nemaju ine - len to za oknom a jedno pod krytom - X-ko pod prahom pravych zadnych dveri a S-ko pod prahom pravych prednych dveri. VIN je aj na nalepkach, ale pre KO su dolezite prave rie vyrazene na chassis - pred vodicom a na stlpiku.
   Naposledy upravené jux; 04-03-2019, 12:22.

  • JozkoPucik
   JozkoPucik komentoval
   Upraviť komentár
   juks ty si boh! Rozobrali pol auta a nakoniec sme to našli len vďaka tebe! v tom manuály v aute sú len tie dve lokácie (okno, B stĺpik), tie však nie su relevantné pre KO, lebo tie sú "odnímateľné" takže relevantné je len to čo je nezmeniteľné, teda to gravírované. Ešte raz dík! Sorry za paniku!

  • juks
   juks komentoval
   Upraviť komentár
   Ved nielen to na stlpiku, ale aj to aj to v predu pod oknom je vyrazene do chassis.

  • JozkoPucik
   JozkoPucik komentoval
   Upraviť komentár
   Na stĺpiku je nálepka a to pod oknom, neviem, povedali, ze nie, ale mozem kuknúť. V každom prípade našli ho tam kde si povedal a to nebolo ani v návode od auta.

  • juks
   juks komentoval
   Upraviť komentár
   Ved ta fotka je B-stlpik, a vpredu pod oknom je to jasne - tam to ma kazde US auto vyrazene uz niekolko desatroci - v navode k tesle je to napisane dobre.
   Len to treba citat s porozumenim .
   Ked na KO nevedia co je B-stlpik tak nech idu do pr..le.

  • Daliborko
   Daliborko komentoval
   Upraviť komentár
   Oni veľa krát robia ten humbuk okolo tak trošku naschvál, aby Ti dali pocítiť, že to čo za auto si si kúpil

  • juks
   juks komentoval
   Upraviť komentár
   Na KO v BA sa ma hned na zaciatku slusne spytali, ze ci neviem kde je druhy VIN, lebo take auto este na KO nemali.
   Prvy VIN pod oknom im bol hned jasny, pretoze ho tam maju vsetky americke auta, aby si ho mohol skontrolovat policajt zvonku pri zatvorenom aute.
   Druhy VIN pod prahom pravych zadnych dveri som im na X-ku hned ukazal.
   Takze zamestnani na KO v Ziline dnes len ukazali aki su idioti. Je ich povinnostou aby vedeli, kde ma ktore auto VIN. Predsa kazde auto, co ma EU CoC musi mat VIN podla EU legislativy a kto iny to ma vediet ked nie prave ludia na KO, ktori za to vyberaju nemale peniaze.

  • JozkoPucik
   JozkoPucik komentoval
   Upraviť komentár
   Chlapi neberte to zle, ta KO na ktorej som bol patri mojmu otcovi, chalani su vlastne moji kamarati, vsetko sa to nieslo v duchu, ze mi chcu samozrejme pomoct len sme to nevedeli najst.
 • Juro
  Administrator
  • Mar 2014
  • 2051
  • juraj1702
  •   

  #3
  Ja som zas mal prvý Model S na Slovensku, ktorý išiel cez KO. Najprv sa zavreli veľmi dôležito v miestnosti aby som nič nevidel čo tam robia a o chvíľu vykukli, že nevedia kde je VIN, že či náhodou neviem ja. Tak som zavolal na "roadside assistance" a bolo vybavené. Dokonca vtom čase ešte ani nemali v systéme značku Tesla ako výrobcu nahodenú. Tak to najprv napísali na Volkswagen a musel som čakať 2 dni kým sa to prepísalo na Teslu.
  Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
  Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

  Komentár

  • JozkoPucik
   Member
   • Aug 2018
   • 96

   #4
   Sakra, ale vyzera to tak, ze auto len tak lahko neprihlasim. Vraj musim pri prihlasovani ukazat doklad o dph. Problem je v tom, ze ja som vozidlo kupil full aj s dph v nemecku. Na fakture som ja a moja nemecka adresa. Prihlasit auto som na tu adresu uz nemohol, lebo som dom predal, takze teraz mam bude odomna chciet dopravny aby som zaplatil dph, ale ja som uz zaplatil v DE. Tam uz od nich to DPH spat nedostanem a dva krat platit dph sa mi nechce! Ach, tato byrokracia......

   Komentár


   • curgali
    curgali komentoval
    Upraviť komentár
    Nie som uplne odbornik, ale ak si zaplatil v jednom clenskom state EU, tak v druhom uz nemusis. Mas predsa fakturu kde to DPH je. Alebo nejaky doklad o zaplatení v Nemecku...

   • Jiri GrandPa
    Jiri GrandPa komentoval
    Upraviť komentár
    Podla by si mal mat moznost vratenia DPH od nemeckeho danoveho. Auta totizto maju osobitny rezim a ked privezies auto ktore ma menej ako 6 000 km tak sa to povazuje za nove auto a DPH sa plati v mieste prvej registracie. Ty si totizto primarne vobec nemal tu DPH v Nemecku platit lebo si mal uviest adresu na fakturu slovensku.
    Lenze to by ti asi Tesla to auto asi nepredala, ze.. Hlava XII.

   • ivan32
    ivan32 komentoval
    Upraviť komentár
    Niesom odborník ale prihlásiť na nemeckého občana v DE a následne prepísať na seba???
    Kocúrkovo.

   • curgali
    curgali komentoval
    Upraviť komentár
    Ak si plánoval prihlasiť auto na SK, tak si to mal prehnať cez nejakú nemeckú firmu, Ktorá by ti to následne predala do SK. Nedomyslel si to. Keď to vyriešiš, tak daj vedieť. Môže sa to stať aj inému kupujúcemu...

   • juks
    juks komentoval
    Upraviť komentár
    No dobre si to zamotal.
    Nevies si rychlo vybavit nemecku adresu, vratit auto do nemecka a prihlasit na seba v nemecku?

   • JozkoPucik
    JozkoPucik komentoval
    Upraviť komentár
    Volal som na linku Tesla ale po cakani 55 min som to vzdal. Potom som napisal tej pani z Holandska s ktorou som riesil auto a ona napisla, ze mam stornovat objednavku a spravit novu ako Other Europe. Na to som jej odpisal, ze auto uz mam v Garazi

    Nemecku firmu nemam, ale rozmyslam nad rychlou registraciou pobytu v nemecku u znameho a prihlasenie auta. Uvidim co vymysli pani z Tesly, ale ano, pokecal som to....

   • nemo
    nemo komentoval
    Upraviť komentár
    V prípade, ak občan ako súkromná osoba kúpi a dovezie nový dopravný prostriedok (osobný automobil, úžitkový automobil, motorku, štvorkolku, lietadlo, loď, plavidlo, atď.) z iného členského štátu do SR, má povinnosť zaplatiť 20 %-nú daň z pridanej hodnoty v SR daňovému úradu, v pôsobnosti ktorého má občan trvalý pobyt.

    Táto povinnosť mu vyplýva z § 11 ods. 3 a § 69 ods. 6 zákona o DPH.
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...idanej-hodnoty

    Osoba, ktorá nie je registrovaná pre DPH:
    Táto osoba má povinnosť podať daňové priznanie v lehote do 7 dní od kúpy (nadobudnutia) nového dopravného prostriedku v zmysle § 78 ods. 4 zákona o DPH (bez povinnosti registrácie).

    Na prvej strane tlačiva daňového priznania je potrebné vyznačiť – "Osoba povinná podať daňové priznanie podľa § 78 ods. 3, 4 a 9 zákona". Na druhej strane sa vypĺňajú riadky 07, 08 a súčtové riadky.
    Vypočítaná daň sa zaplatí v lehote na podanie daňového priznania, t.j. do 7 dní od kúpy nového dopravného prostriedku.
    Povinnou prílohou daňového priznania je úradne overená kópia dokladu o kúpe nového dopravného prostriedku.

    Daň sa platí bezhotovostným prevodom na osobný účet daňového subjektu, ktorý je vedený v Štátnej pokladnici (kód banky /8180) a ktorý mu pridelil daňový úrad vrátane predčíslia označujúceho druh dane (pre DPH platí predčíslie 500240-). Na identifikáciu platby sa používa variabilný symbol, ktorý je v tvare 1100+číselné označenie mesiaca, v ktorom vznikla daňová povinnosť, +rok, v ktorom vznikla daňová povinnosť.

    Príklad:

    Nadobudnutie nového dopravného prostriedku

    Osoba neregistrovaná pre daň (Alfa s.r.o.) kúpila a prepravila dňa 31.3.2019 nový dopravný prostriedok v cene 300 000 CZK bez DPH z ČR do SR. Predávajúci za predaj vyhotovil faktúru dňa 03.4.2019. Daňová povinnosť vznikla dňa 31. 3. 2019 (dňom nadobudnutia nového dopravného prostriedku) a do 7 dní, t.j. 7. 4. 2019 je daná osoba povinná podať daňové priznanie k DPH a v tejto lehote aj daň zaplatiť príslušnému daňovému úradu.

    Získanie potvrdenia pre účely prihlásenia vozidla do evidencie vozidiel:

    Osobou neregistrovanou pre DPH

    Osoba, ktorá nie je registrovaná pre DPH, po podaní daňového priznania a po úhrade dane podá žiadosť o vydanie potvrdenia o zaplatení dane, ktorá podlieha správnemu poplatku vo výške 2,00 eura (v prípade podania žiadosti elektronickou formou sa platí správny poplatok vo výške 1,00 eura), na základe ktorej daňový úrad vydá potvrdenie o zaplatení dane, ktoré je potrebné predložiť pri prihlásení motorového vozidla do evidencie vozidiel na Dopravnom inšpektoráte Policajného zboru SR.
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...lasti-kupa-NDP

    Otazka je, kolko dni si po splatnosti DPH a ake su pokuty za neskore podanie DP a uroky z omeskania platby DPH.

   • nemo
    nemo komentoval
    Upraviť komentár
    Niekto sa tu nedavno dusoval ze nie je problem vyziadat si zaplatenu dan v zahranici ak predlozi doklad o zaplateni dane na Slovensku. Dufajme ze mal pravdu.

   • JozkoPucik
    JozkoPucik komentoval
    Upraviť komentár
    nemo to by teda znamenalo, ze mam iba "ohlasovaciu povinnost"? Fakturu som platil uz davnejsie, ale auto prebral (neznamena prebatie ze som ho kupil?) teraz v sobotu. Asi by som mal ist na danovy do ZA.

   • nemo
    nemo komentoval
    Upraviť komentár
    Podla mojho nazoru, ked si auto zaregistrujes na nemeckej adrese, tak budes musiet prejazdit 6000km alebo pockat 6 mesiacov, kym budes moct auto prepisat na svoju slovensku adresu, pretoze dovtedy sa stale bude povazovat za nove a pri registracii na Slovensku budu stale chciet potvrdenie o zaplateni DPH na SK:

    Čo sa rozumie novým dopravným prostriedkom (§ 11 ods.11 a 12 zákona o DPH)

    Novým dopravným prostriedkom pre účely zákona o DPH sa rozumie:

    pozemné motorové vozidlo so zdvihovým objemom motora viac ako 48 cm3 alebo s výkonom väčším ako 7,2 kW, ktoré je určené na prepravu osôb a nákladov, ak nemá najazdených viac ako 6 000 km alebo v čase jeho kúpy neuplynulo šesť mesiacov od jeho prvého uvedenia do prevádzky.

    Upozornenie:

    Z pohľadu zákona o DPH stačí, aby bola splnená len jedna podmienka, t.j. buď nemá najazdených viac ako 6 000 km alebo od prvého uvedenia do prevádzky neuplynulo viac ako šesť mesiacov a dopravný prostriedok sa považuje za nový dopravný prostriedok.

   • JozkoPucik
    JozkoPucik komentoval
    Upraviť komentár
    Ano, toto mi hovoril chalan co mi mal prihlasit auto. Len bud pockam pol roka (to uz budete mat auta aj vy), alebo 6000 km, len ako mozem jazdit bez spz? Jedine zaplatit zas preprave a ist na vylet po EU

   • nemo
    nemo komentoval
    Upraviť komentár
    JozkoPucik Ohlasovaciu povinnost maju osoby registrovane podľa § 4 zákona o DPH (s.r.o., a.s.). Viaceri sme tu na fore kupovali auta v zahranici (EU) s tym, ze faktura bola na firmu bez DPH a po ohlaseni na danovom urade bolo mozne auto prihlasit. Tvoj pripad je novy v tom, ze nie je v sulade s predpisanymi pravidlami takze podla mna mas tieto moznosti:
    - prihlasit auto v nemecku a po odjazdenym 6tisic km alebo 6 mesiacoch ho prehlasit na SK (asi najbezpecnejsia varianta)
    - zaplatit DPH na SK a patrat ako si vyziadat naspat zaplatenu DPH v nemecku (riziko zvysenych nakladov na pravne sluzby)
    - pravidla pamataju aj na prestahovanie obcanov a s tym suvisiaca byrokracia s prepisom auta, ale kedze si sa predstahoval este pred kupou auta, tak nebudes moct dokladovat oddovodnenost vynimky z beznych pravidiel.

   • nemo
    nemo komentoval
    Upraviť komentár
    Toto neber ako kvalifikovanu radu ale len ako myslienku na brainstorm: Kup si prevozne znacky na dva tyzdne a sprav si okruznu jazdu po Europe. Najazdi 6 tisic km a prihlas auto rovno na Slovensku :-)

   • JozkoPucik
    JozkoPucik komentoval
    Upraviť komentár
    Dakujem Velmi pekne za informacie! Skusim teda pockat co napise pani z Tesly, ale asi to nebudu chciet riesit, pre nich je to uzavrete. Tak to asi nahlasim na niekoho v DE ale tam je riziko, aby si auto neprivlastnil kompletne. Zas takych dobrych kamaratov tam nemam. To skvor sa prihlasim zas na pobyt ja. Aspon by som dostal tu dotaciu 4000,- o ktoru som prisiel ked som auto nemal registrovane 6 mesiacov v DE.

   • curgali
    curgali komentoval
    Upraviť komentár
    Dosť ľudí, čo robia v nemecku maju auta na D znackach a pouzivaju ho na SK...

   • JozkoPucik
    JozkoPucik komentoval
    Upraviť komentár
    nemo áno nad tým som uvažoval, už keď mám doklady tak viem objednať normálne značky, mám už 1430 km najazdených.

   • juks
    juks komentoval
    Upraviť komentár
    Ak vozidlo nebolo prihlasene, tak sa zrejme povazuje za nove, kilometre nepomozu... aj zaruka je tusim od prveho prihlasenia, minimalne doba 4 roky do prvej STK je nie od nakupu, ale od prveho prihlasenia.
    Navyse za neopravnene pouzivanie prevoznych znaciek moze byt mastna pokuta pre teba aj toho od koho mas prevozky.
    Naposledy upravené jux; 05-03-2019, 08:36.

   • JozkoPucik
    JozkoPucik komentoval
    Upraviť komentár
    Ach, same dobre spravy. asi bude najlepsie nahlasit ten pobyt v DE, rychlo to prihlasit a behat teda na DE znacak, len neviem co bude plynut s tej registracie v DE, budem musiet platit dan za auto (sice elektromobili by mali byt oslobodene v DE). A najhorsie je, ze musim ist na min 2 dni do DE kvoli tomuto.

   • juks
    juks komentoval
    Upraviť komentár
    Samozrejme existuju aj ine moznosti, ale tie vsetky su podmienene novou fakturou od tesly - a to neviem ci je priechodne.
    Dve zakladne moznosti, ktore sa pouzivaju pri nakupe vozidla z EU:
    1. Uplne najlepsie by bolo presvecit Teslu, nech vyrobi fakturu na nejaku tvoju SK firmu, ktora je platcom DPH. Tak to robi vecsina SK podnikatelov.
    2. Ak to chces na teba t.j. fyzicku osobu - nepodnikatela, tak treba presvecit nech ti tesla vyrobi fakturu bez DPH na teba so slovenskou adresou - na to treba dopredu poziadat SK danovy urad o pridelenie IC DPH na nakup auta zo zahranicia - to IC DPH treba poslat Tesle a na zaklade toho prideleneho IC DPH Tesla vyrobi fakturu bez DPH pre fyzicku osobu nepodnikatela.
    Tieto dva postupy su standardne. Prvy som absolvoval ja, druhy kamarat.

    No neviem, ci uz na tieto dve moznosti uz nie je neskoro, Tesla uz mozno odviedla nemeckemu danovemu uradu nemecku DPH...

   • JozkoPucik
    JozkoPucik komentoval
    Upraviť komentár
    Budem čakať na odpoveď pani z Tesly, platba bola začiatkom Februára, tak neviem či to pôjde, ale uvidíme, bol by som rád, keby to šlo. Volal som daňovákovi do DE a ten po úvodnom šoku povedal, že dá sa to tak spraviť, že ja zaplatí dph tu a potom dám Tesle doklad a oni mi to vrátia a vyžiadajú si to od daňového v DE, ale problém je v tom, že Tesla to všetko nebude chcieť riešiť. Inač som fyzická osoba, nepodnikateľ.

   • Jiri GrandPa
    Jiri GrandPa komentoval
    Upraviť komentár
    No, to je ten online predaj ... ale nevzdavaj to. Ked ich budes tlacit tak to nakoniec vyriesia. Len to potrva.

   • JozkoPucik
    JozkoPucik komentoval
    Upraviť komentár
    Takze pani z Tesla potvrdila, ze to nie je mozne aby mi vratili dph, takze bud zaplatim extra 9800,- euro dph na SK, alebo auto prihlasim v DE, na co budem potrebovat pobyt v DE. No super....

   • juks
    juks komentoval
    Upraviť komentár
    Jiri GrandPa JozkovPucikov problem nesposobil online predaj, ale jeho nepripravenost na mozne problemy z toho, ze si dal v Tesle vyrobit fakturu na svoje uz neexistujuce bydlisko v Nemecku.
    Tesla sa vzdy pred vyrobenim faktury pyta na koho maju vyrobit fakturu - keby sa vtedy snazil poslat im spravne udaje, bud by mu tesla vyrobila fakturu so slovenskou adresou, alebo nie - potom by musel riesit vzniknutu situaciu.
    Ak by JozkoPucik, narazil na odmietnutie tesly napisat do faktury slovensku adresu, potom by mal znova dve moznosti:
    Bud by rovno legalizoval svoju adresu v DE a auto prihlasit najprv tam, alebo by kupu zrusil a odsunul na dobu az otvoria trh pre "other europe".
    Takto mu ostava len moznost legalizovat svoju adresu v DE alebo zaplatit DPH druhy krat na Slovensku a oslovit nejakeho dobreho nemeckeho pravnika, aby mu nemecku DPH vybojoval - no aby ten pravnik nebol drahsi ako ta vratena nemecka DPH.

   • JozkoPucik
    JozkoPucik komentoval
    Upraviť komentár
    Presne tak juks bud, ale s nemeckymi právnikmi už chcem mať pokoj. Len zas tých 10 000,- navyše platiť nechcem. Jedine teda ostáva pobyt v DE a chodiť na DE značkách. Skúsim ešte ísť s dokladmi na Daňový úrad, že čo mi povedia, možno nejakým zázrakom mi dajú potvrdenie, že som to zaplatil už v DE a bude to.

    A posledná vec, ono bolo možné, aby mi dali faktúru bez DPH, ale vtedy by som bol "Other Europe" a vozidlo by som nedostal, takže toto všetko vzniklo hlavne kvôli tomu, že som chcel auto už teraz.
    Naposledy upravené JozkoPucik; 05-03-2019, 10:22.

   • juks
    juks komentoval
    Upraviť komentár
    JozkoPucik Nie som odbornik na DPH, no na slovensky danovy urad by som na tvojom mieste oficialne ani nesiel. Urcite to nevybavis, lebo DPH na nove auto sa vzdy musi zaplatit v tej krajine, kde sa 1. krat prihlasuje. Navyse by sa im mohlo na DU zdat, ze si chcel nejako okabatit slovensky danovy system a mohlo by to skoncit aj pokutou. Jedine, ze by si oslovil nejakeho znameho danoveho poradcu co ti nezavezne poradi.

   • nemo
    nemo komentoval
    Upraviť komentár
    JozkoPucik Dobre som to pochopil, ze dostanes v DE dotaciu 4000EUR za podmienky ze auto bude v DE prihlasene aspon 6 mesiacov? Ak ano, tak nie je co riesit, toto je najvyhodnejsia moznost.
  • Juro
   Administrator
   • Mar 2014
   • 2051
   • juraj1702
   •   

   #5
   Ešte je tu JanoS s Modelom 3. Možno by nebolo na škodu sa spýtať ako to on vyriešil. DPH sa tu dosť preberala pre Model S, ale toto je tuším odlišná situácia.
   Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
   Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

   Komentár


   • JanoS
    JanoS komentoval
    Upraviť komentár
    Bohuzial nepomozem, zijem v Svajciarsku, kde mam auto aj kupene a prihlasene a zaplatenu dan (7.7%...)

   • JozkoPucik
    JozkoPucik komentoval
    Upraviť komentár
    Ano, vedel som, ze on to prihlasil normalne

   • Juro
    Juro komentoval
    Upraviť komentár
    Jaj, ozaj. Diky za info.
  • Juro
   Administrator
   • Mar 2014
   • 2051
   • juraj1702
   •   

   #6
   Potom mám ešte známeho, ktorý má v Nemecku firmu. Svoj Model S má tam registrovaný. Možno by sa dalo aj s ním dohodnúť. Jeho firma mu tam zarába veľmi slušné peniaze, kradnúť isto nemusí.
   Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
   Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

   Komentár

   • JozkoPucik
    Member
    • Aug 2018
    • 96

    #7
    Takze bol som na DU v ZA, samozrejme nik nevedel co a ako. Potom som volal na info linku a tam mi povedali , ze je to v poriadku na zaklade Clanku 2, pismeno a)

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ...01:0022:SK:PDF

    Je tam napisane, ze ak sa nedalo uplatnit predaj bez dph tak je to ok. Kamarat to preberie u policajtov a uvidime. Pani povedala, ze ak by neuznali smernicu, co by mali, tak mam napisat a vystavia im nariadenie aby to akceptovali. Hadam to teda dopadne dobre.

    Komentár


    • Peterka
     Peterka komentoval
     Upraviť komentár
     Tak to skladam poklonu tej pani na infolinke, ked ma takyto prehlad o smerniciach EU. Cesi na to maju krasny vyraz: smekam :-)

    • JozkoPucik
     JozkoPucik komentoval
     Upraviť komentár
     Len aby to stačilo tým babám u policajtov, lebo asi budú potrebovať ten leister od DU. Však uvidím, už som si to povytláčal a dám to kamarátovi, čo sa pôjde opýtať zajtra.

    • juks
     juks komentoval
     Upraviť komentár
     No drzim palce aby ti to okrem Danoveho uradu akceptovali aj na Obv. urade dopravy a aj u policajtov. Keby som bol striktnym uradnikom, budem oponovat, ze "sa nedalo uplatnit predaj bez DPH" nie je pravda, pretoze pravda je taka, ze sa uplatnit predaj bez DPH jednoznacne dalo (ved vsetci co kupovali teslu v Holandsku to tak urobili). Len v tvojom pripade sa to tak neurobilo :-(((

    • JozkoPucik
     JozkoPucik komentoval
     Upraviť komentár
     juks áno, ono máš pravdu v tom zmysle, že som mal dosť času atď aby som to poriešil správne, ALE potom by ma Tesla zmenila na Other Europe, iba o to tu ide. Ak mi to prejde tak to bude fakt, že štastie!

    • juks
     juks komentoval
     Upraviť komentár
     Samozrejme ti rozumiem, no uradnikovi slovenskej republiky ma ist v prvom rade o to, aby DPH z tvojho auta, ktore bude prihlasene na Slovensku dostala SR a nie Nemecko. Duch zakona o DPH hovori, ze DPH sa plati tam, kde sa vyrobok pouziva, no pri autach je to podla registracie.
     Je to boj o peniaze medzi statmi: napriklad rakusania nutia slovakov byvajucich v Rakusku prehlasovat svoje auta do Rakuska, a ti potom musia zaplatit v rakusku napr. NOVA dan aj zo svojho stareho auta, ktore mali predtym prihlasene na Slovensku. Aj ked realne to auto pouzivaju hlavne na Slovensku.
   • JozkoPucik
    Member
    • Aug 2018
    • 96

    #8
    Zajtra idem ku policajtom, držte palce, mam už čosi na papieri od riaditelky z danového a rozprával som sa aj s náčelníkom na doprave, tak uvidím.

    Komentár


    • JozkoPucik
     JozkoPucik komentoval
     Upraviť komentár
     Takze opat nic. Nacelnik odomna chce, aby som si napísal "oznámenie o nadobudnutí nového dopravného prostriedku" a zaniesol som to na podatelnu danoveho uradu. Keď mi to orazia a prijmú tak s tým môžem ísť a prihlásia mi auto. Ich neuzaujíma, že ako bude danový postupovať, hlavne, že som si splnil oznamovaciu povinnosť. Problem je, že takto to podáva len osoba platiaca DPH. Takže je otázne či mi to vôbec na podatelni orazia, asi nie, lebo ak by som bol platca DPH tak by som mal komunikovať elektronicky a nie ísť na podateľnu. Takže stále začarovaný kruh.

     Ale ako som hovoril, pani riaditeľka na Danovom mi chce dať to potvrdenie a to mi policajti povedali, že tiež akceptujú ako doklad na prihlásenie, takže čakám dalej.....
   • JozkoPucik
    Member
    • Aug 2018
    • 96

    #9
    http://drivetesla.sk/

    tak uz nebudem prvy co ma Teslu Model 3 na SK (aj ked o to mi ani neslo). Len by ma zaujimalo ako ju prihlasovali oni.

    Komentár


    • Juro
     Juro komentoval
     Upraviť komentár
     Pošli správu pre Jairo to je jeho.
   • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1142
    •      

    #10
    JozkoPucik Ved to naznacil vo videu.
    Kupila ho zahranicna firma (platca DPH) v krajine, kde sa TM3 dalo legalne objednat a kupit, samozrejme za cenu bez DPH. Po kupe prihlasila auto na znacky vo svojej krajine. Hned ho odhlasila a predala novemu majitelovi z SK na fakturu bez DPH s miernym navysenim ceny. Novy majitel doviezol podla zakona o DPH nove auto - aj ked je de-facto jeho druhym majitelom - lebo do 6000km. Ak je firma noveho SK majitela platcom DPH - len oznamil DU kupu auta v zahranici a DPH na SK nezaplatil, ak nie je platcom DPH, tak DPH na SK zaplatil - urobil danove priznamie DPH.
    V oboch pripadoch dostal od danoveho uradu na SK ten spravny papier aby mohol auto na Slovensku prihlasit.
    V pripade, ze cennik tesly bude taky posahany ako je teraz, tak sa to takto bude robit bezne.
    Naposledy upravené jux; 22-03-2019, 18:04. Dôvod: opravene preklepy

    Komentár


    • curgali
     curgali komentoval
     Upraviť komentár
     Takto budú záujemci o Teslu vylepšovať štatistiky v Rakúsku a Nemecku. A potom si Elon povie, že načo otvárať konfigurátor v Other Európe...veď aj tak ,,Otheraci "Tesly nekupujú....hotové kocúrkovo..

    • head
     head komentoval
     Upraviť komentár
     Tych par kusov rozdiel nespravi. A Tesla nie je len Elon a toto ani nemusi byt jeho rozhodnutie.
     Naposledy upravené head; 22-03-2019, 17:36.
   • JozkoPucik
    Member
    • Aug 2018
    • 96

    #11
    Tak to konečne vyšlo!

    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image1.jpeg
Videní:	578
Veľkosť:102,1 KB
ID:	38308

    Komentár


    • MatejN
     MatejN komentoval
     Upraviť komentár
     a teda ako to dopadlo,DPH si platil len jednu, alebo dve a jednu ti vratili?

    • JozkoPucik
     JozkoPucik komentoval
     Upraviť komentár
     Ďanový úrad v ZA požiadalo ďanový úrad v Nemecku, aby sa opýtal Tesly DE, či som naozaj zaplatil tú faktúru, ako som im aj hovoril. Keďže som to v Nemecku zaplatil a podľa smernice tej a tej nemôžem platiť 2x DPH tak mi Ďanový úrad v ZA dal potvrdenie o zaplatení DPH. Bol som na dopravnom inšpektoráte v PB a tam som vlastne prišiel na prvý krát, dovtedy som to riešil asi každý týždeň na inšpektoráte v BY. Takže bolo to úplne v pohode keď to zobral aj úrad, ktorý vôbec nevedel o čo ide. Hlavne, že to prešlo.

    • head
     head komentoval
     Upraviť komentár
     Gratulujem!

    • JanoS
     JanoS komentoval
     Upraviť komentár
     Gratulujem! Ktoru DPH si nakoniec nechali? Tu Nemecku?

    • jux
     jux komentoval
     Upraviť komentár
     Povazujem to skor za vynimku a velke stastie, ze to takto preslo, pretoze DPH na novy automobil sa jednoznacne ma platit v krajine, kde sa auto prihlasuje, co evidentne nebolo splnene. Nedoporucujem takto postupovat nikomu inemu, lebo to moze dopadnut horsie, t.j. nutnostou zaplatit DPH na Slovensku a potom ziadat vratit DPH v Nemecku co sa nemusi podarit, resp to moze trvat velmi dlho a bude treba na to kopu papierov uradne prelozenych do nemciny.
     Aj v tomto pripade sa moze stat, ze nie je vsetko uzavrete. Moze prist nejaka kontrola a bude vyzadovat od slovenskeho danoveho uradu aby zabezpecil, ze DPH bude zaplatene na Slovensku. Slovenska republika takto prisla o DPH a je to v podstate pre Slovensku republiku jasny danovy unik.
     Dalsia vec je nemecka dotacia, teda ta cast co dava tesla v Nemecku. Tesla si moze vypytat svojich 2000eur, pretoze auto nebolo prihlasene v Nemecku.

    • JozkoPucik
     JozkoPucik komentoval
     Upraviť komentár
     JanoS tá nemecká mi ostala, to bol práveže ten problém, že už som ju platil, takže mal som platiť len tú.

    • JozkoPucik
     JozkoPucik komentoval
     Upraviť komentár
     jux akože nechcem k tomu nikoho nabádať, ale je to vlastne spôsob ako si to auto objednať zo SK. Jediné čo na to potrebuješ je nájsť niekoho v Nemecku, kto ťa prihlási na trvalý pobyt. Ako náhle máš pobyt DE tak si auto môžeš objednať a bude ti aj dodané, ja som zadával len meno a adresu. Na meno a adresu bola vystavená faktúra a vozidlo bolo dodané do najbližšej Tesla pobočky. Potom si to auto v DE aj prihlásiš, lebo tam máš pobyt. Potom zrušíš bydlisko, auto prehlásiš na SK na tvoj SK pobyt a je to.

     Môj problém bol, že v čase prebratia auta, som už pobyt nemal a nemohol auto prihlásiť v DE. To čo sa mne však stalo s tým potvrdením je úplne legálne, lebo na to existuje smernica, ktorá takéto niečo naozaj berie do úvahy, že sa to môže stať. https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...LEX:32011R0282 tam je napísané, že v prípade, že sa nedá uplatniť to, že predajca v DE ti to predá bez DPH (aby si si ju zaplatil na SK) tak to na SK platiť nemusíš. Problém je len to overovanie, lebo ako som písal Sk sa pýta DE či bolo zaplatené a DE sa pýta priamo Tesly.

    • nemo
     nemo komentoval
     Upraviť komentár
     Myslim si ze slovensky danovy urad si overoval zaplatenie DPH u nemeckeho danoveho koli tomu, aby si tu sumu potom oficialne vyziadal na zaklade tej smernice. Nie je dovod, aby to zaplatene DPH ostalo v Nemecku. Nemci to budu musiet poslat na Slovensko. Teraz je to uz ale starost tych dvoch danovych uradov popripade nejakej rozhocovskej komisie.
   • ivuso
    Member
    • Jun 2015
    • 96
    • ivan46714
    •   

    #12
    Super, gratulujem. Vieš v skratke napísať čo si potreboval/absolvoval/musel vybaviť na prihlásenie tej krásavice na slovenské ŠPZ? Prevozné značky, doklady od Tesly a tak...

    Komentár


    • JozkoPucik
     JozkoPucik komentoval
     Upraviť komentár
     No v skratke ťažko, bolo tam veľa vecí, ktoré keby šli ináč, bolo by to jednoduchšie. Auto som doviezol pomocou prevozných značiek, ale špeci značiek (https://www.prevozneznacky.sk/), lebo som nemal papiere od vozidla. Nemecký sused, ktorý ich prebral mi o tom nepovedal, lebo som bol už na SK, aj keď email a telefon na mňa mal.

     Auto som previezol na SK, išiel na originalitu, potom na dopravu v Žiline aby mi dali SK techničák a o dva týždne som ho mal. Potom nastal problém, išiel som na políciu auto zaregistrovať a oni chceli doklad o zaplatení DPH. Tak som išiel na ďanový kde keď som to vysvetlil, tak povedali, že dph platiť nemusím, ale toto policajtom nestačilo. Požiadal som daňový úrad o potvrdenie, že dph platiť nemusím, ale oni povedali, že dobre, len si musia overiť či to čo hovorím je pravda. Veď som im doniesol iba vytlačenú faktúru, ktorú môže napísať hocikto.

     Doniesol som im faktúru, doklad o prebratí auta, doklad o trvalom pobyte v DE, výpis všetkých bankových prevodov, ktoré sa týkali Tesly a oni povedali, že OK, teraz to pošlú do Nemecka, nech to potvrdia. Po necelých 3 mesiacoch prišla odpoveď z Nemecka, že to je pravda a hneď mi dali potvrdenie.

     Dá sa tomu vyhnúť, ak si človek zoženie trvalý pobyt v Nemecku a prihlási auto na nemecké značky. Dokonca dostane 4000 euro dotáciu ak bude auto registrované v nemecku minimálne 6 mesiacov, túto dotáciu som ja žiaľ nedostal

    • ivuso
     ivuso komentoval
     Upraviť komentár
     Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Môj plán je takýto. Kúpiť auto vo Viedni. Naložiť ho na príves a odviezť do BA (stojí to asi polovicu toho, koľko stoja prevozné značky v AT). Na Slovensku nahodiť slovenské prevozné značky a začať všetko vybavovať.

     Moja otázka je ešte aké doklady si potreboval na KO a pre policajtov. Odhliadnuc od DPH. Musel si mať všetko úradne preložené?

    • head
     head komentoval
     Upraviť komentár
     Tito tu ponukaju vybavenie slovenskeho technickeho preukazu do 24 hodin: http://www.dovozyaut.sk/prihlasovanie

     Neviem ci to garantuju kvoli znamostian na uradoch, alebo co, ale ja to asi vyuzijem.

     Edit: Zabudol som napisat, ze ta sluzba stoji 550 eur. JozkoPucik kolko ta stala kontrola originality, pripadny uradny preklad dokladov...?
     Naposledy upravené head; 07-06-2019, 08:10.

    • JozkoPucik
     JozkoPucik komentoval
     Upraviť komentár
     Ten prevoz je to najmenej keď budeš mať prevozné špz:

     1. daj si preložiť dokumenty ku vozidlo, techničák a COC papiere
     2. choď na originalitu s preloženými papiermi
     3. choď na Obvodný úrad, odbor dopravy aby ti vystavili SK technický (trvá to cca 2 týždne)
     4. potom vyplniť žiadosť o registrácii nového auta, zobrať technický, PZP doklad a faktúru a ísť na políciu zaregistrovať.

     Problém je však tá registrácia. Ešte predtým treba hneď ísť na daňový úrad a povedať, že máš auto zo zahraničia a zaplatil si tam už dph a že už ju na SK nemôžeš platiť a chceš od nich potvrdenie, že ho platiť nemusíš pre políciu na základe tej spomínanej smernice. Otázne je ako to bude brať ten daňový úrad.

    • JozkoPucik
     JozkoPucik komentoval
     Upraviť komentár
     head no to by som musel zaspominať, bolo to už pred 3 mesiacmi. Sú to malé sumy do 100,- euro preloženie, do 40,- originalita, akurát ten SK technický bol nejak do 200,- euro ale to som dal robiť kamarátovi.

    • jux
     jux komentoval
     Upraviť komentár
     JozkoPucik Ved sa vyjadruj presne, ked si to nedavno absolvoval. COC sa nepreklada, COC je harmonizovane, takze ak sa vyda v hociktorej krajine EU v hociakom jazyku, tak je bez prekladu platne v kazdej inej krajine EU. Preklada sa len faktura. Standardne nie su na nove auto kupene v inej krajine ziadne ine papiere. Uradny preklad faktury (byva to standardne jedna strana) stoji do 25eur.

     Takze nove auto kupene v inej krajine ako domovskej standardne nema technicak, nie je dovod aby bol k autu, lebo je zbytocny, ked sa auto bude prihlasovat v inej krajine.
     Jozko to len ty si dostal nemecky technicak od tesly, lebo bol predpoklad, ze si auto prihlasis v Nemecku.
     Ak kupujes v zahranici stare auto, ktore ma (maly aj velky) technicak, tiez sa technicaky neprekladaju, lebo technicaky su v EU tiez harmonizovane.

    • JozkoPucik
     JozkoPucik komentoval
     Upraviť komentár
     jux áno, to že som dostal techničák bola ja kvôli tomu, že som platil vopred a hotovosť, vtedy sa automaticky vydá techničák. Ak je to na splátky je tam iný proces, to je pravda.

    • jux
     jux komentoval
     Upraviť komentár
     Velky tecnicak na slovensku stoji oficialne 100eur (do 30 dni - relane do 15) 300 eur zrychlene (do 5 dni, realne do 3)

    • head
     head komentoval
     Upraviť komentár
     Dik za info jux a JozkoPucik!

    • ivuso
     ivuso komentoval
     Upraviť komentár
     Dá sa na slovensku a teda aj v EU jazdiť aj bez veľkého TP? Stačí ten malý, ktorý vydajú za 30€ do 2 dní?

    • Jiri GrandPa
     Jiri GrandPa komentoval
     Upraviť komentár
     Ak otazka smeruje takto - ked priveziem auto zo zahranicia, musim mat velky TP, nestaci mi maly? - tak odpoved je ze nestaci. Lebo ten maly sa vydava na zaklade existencie velkeho TP. To je "rodny list" kazdeho auta pri prvom prihlaseni v celej EU.
     A samozrejme jazdis po svete tak, ze mas zo sebou len ten maly. Ten pride zvycajne az do 3 tyzdnov postou, az po prideleni znaciek.
   • ivuso
    Member
    • Jun 2015
    • 96
    • ivan46714
    •   

    #13
    Chlapci, ktorí máte Model 3. Aký máte výkon napísaný v TP? Riešim práve poistku na auto a chcú odomňa tento údaj.

    Komentár


    • JozkoPucik
     JozkoPucik komentoval
     Upraviť komentár
     Ja tam mam 153 kW, ale to by malo byt iba na jeden motor, ja mam dva, len je tam toto. Auto by malo mat nejako 400 koni.

    • ivuso
     ivuso komentoval
     Upraviť komentár
     A z čoho vychádzali keď ti to zapisovali do TP? Odkiaľ je tento údaj.

    • JozkoPucik
     JozkoPucik komentoval
     Upraviť komentár
     Je to napisane v COC papieroch, https://imgur.com/a/MtDMg5W vykon predneho a zadneho.

    • ivuso
     ivuso komentoval
     Upraviť komentár
     Už tomu rozumiem ako na to prišli. Ďakujem

    • JozkoPucik
     JozkoPucik komentoval
     Upraviť komentár
     Ono ten vykon nezodpoveda realite, ale to uz su tie nase urady, len tam cosi buchnut. Aj na nemeckych forach sa smiali ako odlisne pisali veci do technickych preukazov.

    • jux
     jux komentoval
     Upraviť komentár
     Do poistky treba nahlasit ten vykon co je najmensi v COC t.j. 27.2 maximum hourly output pre TM3 = 65kW to je vykon co elektricke auto dokaze davat nepretrzite (dokedy nevymlati bateriu) To som nahlasoval pre zakonnu poistku a akceptovali to (u mna na P90D je 27.2 = 75kW hoci kratkodoby celkovy vykon oboch motorov je nad 500kW)

    • Peterka
     Peterka komentoval
     Upraviť komentár
     Ioniq nema v 27.2 nic, ale ma 27.4 Maximum 30 minutes power 25,3kW

    • Jiri GrandPa
     Jiri GrandPa komentoval
     Upraviť komentár
     Presne ako píše jux to musí byt. Údaj nie je krátkodobý špičkový výkon ale výkon trvalý. Ja mám tiež zapísané nejaký 68kW aj ked max obidvoch motorov je takmer 400.

    • jux
     jux komentoval
     Upraviť komentár
     Pre uplnost sem dam vsetky cisla pre TM3 a XP90DL
     27.2 Maximum hourly output (TM3) 65kW ; (TMXP90DL) 75kW
     27.3 Maximum net power (TM3) 150kW front, 190kW rear ; (TMX) 193kW front, 375kW rear
     27.4 Maximum 30min power (TM3) 65kW front, 88kW rear ; (TMX) 79kW front, 90kW rear

     moj pohlad na vec je takyto:
     27.2 hovori o hodinovom nepretrzitom vykone - myslim, ze skor je to vykon baterie ako vykon motorov - preto tam je zrejme len jedno cislo.
     27.3 hovori o maximalnom kratkodobom vykone motorov, ktory ale zrejme z 90kWh baterie tesly ani nie je mozne dostat ani pri plne nabitej baterii. no vraj je mozne ten vykon dostat z 100kWh baterie (ale asi tiez len vtedy ked je uplne nabita - t.j. je k dispozicii maximalne napetie).
     27.4 je nieco medzi tym, zrejme je to kombinacia motorov a baterie - co zvladnu pocas tej pol hodiny v kuse.
   • mozeg
    Member
    • Dec 2015
    • 280
    •   

    #14
    Pôvodne zverejnené od ivuso Pozrieť príspevky
    Chlapci, ktorí máte Model 3. Aký máte výkon napísaný v TP? Riešim práve poistku na auto a chcú odomňa tento údaj.
    Teda ak spravne chapem beru sa tie nizsie kW. Ja mam pri i3 tiez zapisany ten nizssi udaj. ono sa nejako rozlisuje ten cinny a realny vykon alebo cosi takeho.

    Komentár

    • ivuso
     Member
     • Jun 2015
     • 96
     • ivan46714
     •   

     #15
     Ako je to s používaním vozidla kým nemá značky? Teslu doveziem asi budúci týždeň. O dva dni nato musím ísť asi na 10 dní do DE. Ako to môžem legálne spraviť? Predpokladám, že do 2 dní mi nikto ŠPZ nevydá

     Komentár


     • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      No, záleží ako to máš s kúpou. Odkiaľ ju kupuješ? Nemecko? Rakúsko? Od firmy? Od Tesly? Treba vedieť detaily. Ono si kľudne môžeš kúpiť 5-dňové značky z http://www.transit-plate.eu/ tie síce platia len 5 dní, ale platia v celej EU, ale len na 5 dní. Pošlú ti ich priamo domov. Okrem toho sú aj colné značky, ktoré môžu platiť aj mesiac. Prípadne lacná verzia zo Slovenska https://prevozky.sk/ len tam je to take divné, lebo budeš akože ich zamestnanec a oni ti daju značky, ale je to legalne a funguje to.

     • ivuso
      ivuso komentoval
      Upraviť komentár
      Kupujem priamo z Rakúskej Tesly. Jeden deň priveziem a o dva/tri dni idem zasa do Nemecka.

     • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Za dva dni značky nedostaneš, musíš ísť na originalitu, požiadať o Slovenské osvedčenie (cca 2 týždne) a potom dostaneš značky za 5 min na polícii. Ešte počas toho však treba poriešiť DPH, teda ísť na daňový, podať daňové aby si dostal potvrdenie o zaplatení, inač ti značky policajti nedaju.

     • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      JozkoPucik
      tie na http://www.transit-plate.eu/ sa daju pouzit len ked cesta zacina v Nemecku
      "Die Fahrt muss in Deutschland beginnen"

     • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Znacky sa daju vybavit aj skor ako za dva tyzdne. Pokial viem tak voloda69 ich mal za dva pracovne dni, avsak u mna to cez tu istu firmu trvalo tyzden. Najdlhsie sa caka na technicky preukaz, ale tam sa da zaplatit zrychlene konanie (neviem presnu lehotu). ivuso ja by som ti odporucal ist na sluzobku inym autom (ak mas taku moznost).

     • ivuso
      ivuso komentoval
      Upraviť komentár
      Aká to bola firma?

     • voloda69
      voloda69 komentoval
      Upraviť komentár
      naozaj som v piatok doviezol TESLU a v utorok som ma SPZ-tky. A to len kvoli tomu, ze bol vikend :-)

     • ivuso
      ivuso komentoval
      Upraviť komentár
      voloda69 ako sa k takémuto niečomu dostane bežný smrteľník?

     • voloda69
      voloda69 komentoval
      Upraviť komentár
      Zaplatis 800eur firme a mas :-)

     • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som doviezol auto v utorok a znacky som dostal dalsi utorok. Riesila mi to ta ista firma co Volodovi .

     • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      ivuso bolo to cez http://www.theconcierge.sk. Oni to deleguju inej firme (SFP - SERVICE FOR PEOPLE,s.r.o.) ale na nich nemam priamo kontakt.

     • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Mne to riesila firma http://magiccar.sk/?stranka=sluzby v pondelok som bol na KO a v piatok som mal znacky. Da sa priplatit zrychlene konanie u policie, tusim 300 eur ale to je tusim do 7 dni, takze to realne nepomoze.

     • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som asi staromódny, všetko som si robil sám. Keby nebolo tých problémov tak s tým ako sa to vyvíjalo, určite by som značky mal do týždňa keby si človek priplatil za zrýchlené konanie kvôli SK osvedčeniu.

     • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      nie si staromódny, ja som to absolvoval niekoľkokrát a tiež by som nedal toľké peniaze za dve hodiny v súhrne chodenia po úradoch a KO a vypísania banálnej žiadosti, všetko ostatné ide od stola skenerom (preklady, zarezervovanie termínu na DI)

      P.S. keď na okresnom úrade "zabudnete" menšiu bankovku v žiadosti,máte to na druhý deň aj bez všakovakých firiem čo chcú 800 € za takéto hlúposti alebo oficiálneho príplatku za skoré vybavenie

     • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Miro neprehanaj. Firma si nevypytala 800 eur za hluposti. Za ich robotu si vypytali 300 eur, zvysok boli poplatky uradom a kontrole originality. Takisto je to vybavovanie na viac ako dve hodiny, hlavne ked si priratam hore dole cestu a zistovanie co a kde treba vybavit. Firma mi garantovala, ze znacky budem mat do odchodu na dovolenku a aj tak bolo. Mne to za tych 300 eur stalo.

     • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Mimochodom to verejne podporovanie korupcie som predtym prehliadol. Wow!
      Naposledy upravené head; 16-07-2019, 10:50.
    Pracuje...
    X