Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla Supernabíjačky - Supercharger

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
Toto je prilepená téma.
X
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • gamcik
    Member
    • Feb 2015
    • 46
    •   

    #76
    Ja len kedy bude otvorená?

    Komentár

    • ozana
      Member
      • Jun 2015
      • 192

      #77
      Pôvodne zverejnené od gamcik Pozrieť príspevky
      Ja len kedy bude otvorená?
      u té úvodní informace je to napsáno:

      Otváracia Tesla párty bude max. do 4-5 týždňov, budeme informovať tu na fóre.

      Komentár


      • Radovan
        Radovan komentoval
        Upraviť komentár
        Podle posledních zpráv z ASEP: Otevření slovenského Tesla Superchargeru ve Sliači proběhne v sobotu 23.1.2016.
    • enfko
      Member
      • Dec 2014
      • 183

      #78
      Vyzera to tak, ze v Prahe sa uz tiez zacina budovat..
      SuperCharger by mal byt na adrese Vídeňská 360,252 42 . Dnes pribudol tento bod a je v stave "PERMIT" .

      Komentár


      • Radovan
        Radovan komentoval
        Upraviť komentár
        Podle posledních zpráv se má příští týden začít s výkopovými pracemi.
    • Heros
      Member
      • Oct 2014
      • 76

      #79
      Tak, tak..Bydlim 5 min.autem odtud. A pristi rok snad konecne bude doma Tesla X. Takze mozna zaroven..Ale kdy presne, to clovek u Tesly nikdy nevi. PERMIT take nekde stroji uz druhy rok..

      Komentár

      • jux
        jux
        Senior Member
        • Apr 2015
        • 1378
        •      

        #80
        Pôvodne zverejnené od ICE666SVK Pozrieť príspevky
        No Tesla by mala pomali vyhradit aspon jedno miesto cisto len pre Teslu Model X s privesom. Majitelom sa to pri nabijani odpajat nebude chciet.
        Na tomto Superchargeri sa da nabijat tesla x aj s zapojenym privesom

        Komentár

        • jux
          jux
          Senior Member
          • Apr 2015
          • 1378
          •      

          #81
          Nemecky majitel el. SMARTu nebol velmi "smart" (sikovny). Zapojil svoj Smart do Tesla SC, samozrejme nenabijal, navyse nemohol vytiahnuy nabijaci kabel, takze musel prespat v moteli a pockat na technika SC. (sa mi to nezda, mozno je to cele len vymyslene)
          A Smart EV owner traveling in Germany claims that he "accidentally" plugged his electric Smart at a Tesla Supercharger and couldn't unplug it. The owner sent the picture seen above to German public...

          Komentár

          • Vlado
            Member
            • Apr 2015
            • 36

            #82
            Tak a máme to tu ! Majitelia tesiel na Slovensku dostali vianočný darček v podobe prvej rýchlo nabíjaciej stanice na Slovensku, ktorá sa nachádza v Sielnici pri Zvolene.

            http://www.smeaktual.sk/tesla-stavia...o-pri-zvolene/

            Komentár


            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              tu na teslaclub.sk to vieme od 12.12.
          • jux
            jux
            Senior Member
            • Apr 2015
            • 1378
            •      

            #83
            Prva supernabijacka v Polsku pri meste Wroclaw 51.036968, 16.584617

            http://www.teslarati.com/poland-add-...-supercharger/
            Naposledy upravené jux; 29-12-2015, 09:53.

            Komentár

            • jux
              jux
              Senior Member
              • Apr 2015
              • 1378
              •      

              #84
              "Supernabijacky rastli ako huby po dazdi"
              Pekne video rastu poctu Supernabijaciek v roku 2015
               

              Komentár


              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                Tu na tomto videu konecne vidim to ocom hovoril chlapik z Tesly pri skusobnom nabijani superchargeru pri Zvolene. Hovoril a tusim som to aj spominal niekde tu, ze Tesla buduju vzdy 2 nabijacky z 4 stojanmi ak by bola daka porucha nech ide aspon jedna. Ale ze zatial taky problem nebol. Ze funguje to na Aliaske vo velkych zimach aj v Jordansku vo velkych horucavach. Aj ked superchargre v Jordansku ani na Aliaske mi neukaze. Na tomto videu je ukazane aspon Jordansko.

              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                Nepamatam, ci sa to tu preberalo...
                Vykonove casti Supernabijaciek su poskladane z nabijaciek co sa pouzivaju v Teslach a teda nielen, ze su minimalne dve nabijacky po dva stojany, ale aj jedna nabijacka sa sklada z n blokov po 11kW, (v US po 10kW) ktorych vykon sa prideluje dvom stojanom. takze ak sa pokazi jeden blok 11 kW len sa znizi vykon. Kedze nabijacky v Teslach pracuju na Aliaske aj v Jordansku a na Sibiri aj v Australii, tak to zvladnu aj v Supernabijackach na tychto miestach.

              • ICE666SVK
                ICE666SVK komentoval
                Upraviť komentár
                Dik zas viem nieco viac o superchargeroch. Tak neviem kde a ci vobec som to sem pisal, ale nevadi. V podstate som len komentoval, ze na tom videu je vidiet aspon tie Jordanske nabijacky. Pretoze supercharger mapa neukazuje ani Jordanske ani Aliasske. Ja viem o superchargeroch v Jordansku a na Aliasske len od technika z Tesly, ktory bol na Slovensku vo Zvolene. Tak o tejto stranke som nevedel. http://supercharge.info/
                Naposledy upravené ICE666SVK; 10-01-2016, 17:55.
            • jux
              jux
              Senior Member
              • Apr 2015
              • 1378
              •      

              #85
              Keby niekoho zaujimalo ako vyzera projekt SC, nech si popozera PDFko - 6 stojanov + 2 na rozsirenie do buducnosti.
              http://www.cityofmadison.com/plannin...9etm_site2.pdf
              Vzdy jedna supernabijacka (napaja dvojicu stojanov t.j.nabijacich stanic) ma 120(US) alebo 135(EU)kW a obsahuje 12kusov USmodulov po 10kW=120kW alebo 12 kusov EU modulov po 11kW.=135kW - moduly v supernabijackach su tie iste co su v autach Tesla, v autach je jeden, alebo dva, v SC je ich tucet..
              Supernabijacie stanice (supercharger station) mavaju 2 az 6 supernabijaciek (supercharher) t.j. 4 az 12 stojanov=nabijacich stanic (charging station)
              Prva supernabijacia stanica na Slovensku obsahuje dva systemy (supernabijacky=supercharher) po 135kW teda spolu 270kW) ktore napajaju 4 stojany = nabijacie stanice (charging station).
              Naposledy upravené jux; 11-01-2016, 00:20. Dôvod: Nejde korektne vlozit linku na .pdf a nejde ju ani vymazat, tak som ju dal do textu

              Komentár

              • Juro
                Administrator
                Gold Member
                • Mar 2014
                • 2208
                • juraj1702
                •   

                #86
                Pre mnohých neuveriteľné sa stalo realitou. S potešením oznamujeme, že prvá Supernabíjačka (Supercharger) z krajín V4 pri Zvolene je už konečne od včera uvedená do prevádzky. Na fotkách prvé ostré nabíjanie našimi členmi Tesla Club Slovakia (teslaclub.sk.) Týmto chcem každému z nich poďakovať, že si našli čas. Stanica je už na mapách v Tesla autách a aj na našej mape (GPS 48.627353, 19.103584). Stanica je najnovšej verzie poskytujúca najvyšší Teslou dostupný výkon. Čiže lepšia ako tá vo Viedni.
                Oficinálna otváracia Tesla párty (zraz Tesiel) na Hoteli Kaskády je predbežne plánovaná na 23.1.2016 Viac info o párty bude už čoskoro v sekcii Akcie na Slovenku. Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image_1440.jpg
Videní:	318
Veľkosť:371,9 KB
ID:	7239
                Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                Komentár

                • Marekk
                  Member
                  • Feb 2015
                  • 83

                  #87
                  Ako rychlo ti to nabijalo ? Lebo mne to dnes islo max 140 A 290KM/hr

                  Komentár

                  • enfko
                    Member
                    • Dec 2014
                    • 183

                    #88
                    Marekk Kolko km dojazdu resp. % baterie si mal, ked si zacal nabijat ? Nabijal sa sucasne aj niekto iny na rovnakom cisle stojanu ?

                    Komentár


                    • Marekk
                      Marekk komentoval
                      Upraviť komentár
                      Dojazd som mal 200KM nabijal som sam na lavom stojane ostatne som neskusal

                    • enfko
                      enfko komentoval
                      Upraviť komentár
                      Pri dojazde 200km je to bezne. Najrychlejsie nabijacie hodnoty dostanes, ked mas bateriu skoro vybitu. Potom sa nabijaci vykon postupne znizuje.
                      Naposledy upravené enfko; 14-01-2016, 22:57.
                  • Helio
                    Junior Member
                    • May 2015
                    • 22

                    #89
                    Ja som sa tam zastavil dnes okolo 8pm. Dobijal som sam, bateria bola okolo 15%, dobijalo to rychlostou 570 km/h (to som este nevidel nikde).
                    A v Kolibe super varia.

                    Toto je paradne. Velka vdaka Jurajovi a ostatnym, co sa pricinili o tento supercharger.

                    Komentár


                    • romiix
                      romiix komentoval
                      Upraviť komentár
                      Nepamätáš si náhodou napätie a prúd? Koľko kW to cpalo do batérie.. Akú máš verziu auta?

                    • Helio
                      Helio komentoval
                      Upraviť komentár
                      Nepamatam presne, prud aj napatie boli okolo 300 (jedno nad 300, druhe pod 300, len si nepamatam ktore). Model je 70D.

                    • romiix
                      romiix komentoval
                      Upraviť komentár
                      570 km/h som našiel: http://www.teslamotorsclub.com/showt...-battery-(P85D)
                      Do auta šlo 115,4 kW. Maximum by malo byť až 120 kW, takže mierna rezerva tam ešte je
                      I tak je to na 70D hodne vysoký nabíjací prúd!

                    • enfko
                      enfko komentoval
                      Upraviť komentár
                      Ja som nabijal vcera vo Viedni cez 500km/h. Bol som tam sam.
                  • Stano Kurek
                    Administrator
                    • May 2014
                    • 278

                    #90
                    Ano, na tomto Tesla SuperCharger nabijacke je pouzita najnovsia technologia preto je nabijanie rychlejsie oproti nabijacie vo Viedni. Tesime sa ze ste ako Teslaci spokojni,...

                    Komentár


                    • ICE666SVK
                      ICE666SVK komentoval
                      Upraviť komentár
                      Casom to upgraduju aj vo Viedni si myslim. Teraz je rok 2016 a tento rok sa snad podari spravit siet po celej Europe aspon to co je na mape na rok 2016. Pobaltie, Skandinavia spojit Svedsko z Finskom dalej dotiahnut Spanielsko a Portugalsko. Anglicko a Irsko Taliansko k Sicilii. Balkanske krajiny tu uz nieco je a nieco je naplanovane aj smerom k Turecku. Ukrajiinu a europsku cast Ruska. A nas hlavne zaujima Slovensko Cesko Polsko a Madarsko. Ak spravia v Madarsku v Budapesti, tak stredoslovaci nebudu musiet ist cez Rakusko trebarz do Chorvatska, ale pojdu cez Madarsko. Pokial by sme brali len SC. No uvidime co sa stihne. Aj rok 2015 bol naplanovany z viac SC ako sa spravilo.


                      To neni ani analyza skor taka uvaha Vrso. Kde smeruje to spojenie Sever-Juh a Vychod-Zapad. Njn vtipalek, ze Gronsko. Musis vydrzat a bude aj Gronsko. Co ty vies co ich napadne a co spravia.
                      Naposledy upravené ICE666SVK; 14-01-2016, 20:11.

                    • Vrso
                      Vrso komentoval
                      Upraviť komentár
                      ICE666SVK, prosim mohol by si taku analyzu spravit aj pre Ameriku, Aziu a Australiu ? Pripadne aj Gronsko Dakujem

                    • vaclav
                      vaclav komentoval
                      Upraviť komentár
                      Upgrade Vídně na 8x a vyšší výkon považují (dle servisu) za urgentní, prý tam v pátek odpoledne stojí kolony Tesel...

                    • enfko
                      enfko komentoval
                      Upraviť komentár
                      Ano, tiez som uz zoparkrat videl vo Viedni fronty na nabijanie :-) A Type 2 konektory uz tam maju tiez svoje odzite..
                      Minuly rok bol planovany iny SuperCharger vo Viedni. Bol v stave Permit asi 3-4 mesiace a potom zmizol z mapy..
                      Naposledy upravené enfko; 14-01-2016, 22:59.
                  Pracuje...
                  X