Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Cena za elektrinu

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť

Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky

• Cena za elektrinu

Nabijam z pripojky privedenej z firemnej kancelarie a zda sa mi ze elektrina je pre male firmy trochu predrazena, mate aj vy pri podobnej spotrebe taku cenu za kWh?
    591,88EUR / 2575kWh = 0,229 EUR/kWh bez DPH, s DPH je to az 0,275 EUR/kWh
    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	cena_za_elektrinu_pre_firmu.jpg
Videní:	1
Veľkosť:133,7 KB
ID:	12617

Moje skusenosti su, ze v priemyselnom areali mi refakturuju vraj ich nakupne ceny a tie su na cca 0,18€ kWh.
    Na druhu stranu riesil som vyroubu TUV elektrinou pre spolocenstov vlastnikov bytov a v ZSE mi ponukli pri odbere od 50MWh rocne cenu cca 5,5 centa /kwh + poplatok 20€ mesacne za istic.

Komentár

To je presne dvojnasobok toho co som platil za zhruba rovnaly odber ako sukromna osoba s DPH. A pritom je to presne ten isty produkt...
      Happy S

Komentár

Doma platim pri NT (nizky/nocny tarfi) cca 0.11eur/kw s dph, na firme kde mame rocny odber cca 60MWh je VT 0.16 a NT cca 0.13eur/kw +DPH. Cize obecne plati, ze lacnejsiu elektrinu maju domacnosti, zvlast ak mate dvojtarif a nabijate v noci. Co pisal Martin V je pravda, ze ZSE mohli dat cenu 0,055eur/kw, ale cena je len za elektrinu ku ktorej je potrebne este pripocitat distribuciu a cena je tam kde je...

Komentár

• Martin V
          Martin V komentoval
          Upraviť komentár
          Dakujem za info k prirazke distribucie

Mame 3 odberne miesta na jednom pri 168kWh platime 0,29 za kW na druhom pri odbere 5585 kWh platime 0,18 za kW a na tretom za 626 kWh sme platili az 0,40 za kW

Komentár

Doslo k znizeniu ceny za elektrinu pre male firmy za rok 2017:
          472,23EUR / 2490kWh = 0,189 EUR/kWh bez DPH. S DPH je to 0,227 EUR/kWh
          Oproti roku 2016 ked bola cena 0,229 EUR/kWh bez DPH je to zlacnenie o 17,5%
          Dufam, ze tento trend bude pokracovat aj nadalej

Komentár

Bohuzial pre domacnosti naopak, zdrazenie o 0,4 centa u mna D2 v SE islo z 11,5 centa na 11,9 centa tento rok. Jahnatek je opatrnsi ako Holjencik, ale trend je jasny, len cesta k cielu pomalsia.

Komentár

• Marcel Pavlík
              Marcel Pavlík komentoval
              Upraviť komentár
              porovnávač mi napísal, že SPP je najmenej nenažraný. údajne nezvýšil cenu el ani plynu.

• Peterka
              Peterka komentoval
              Upraviť komentár
              Ja mam doma elektrinu od SPP, D2 za obdobie 09/16-09/17 som mal 478,44€ / 3624kWh = 0,132€/kWh s DPH, bez DPH je to 0,11
              Naposledy upravené Peterka; 13-01-2018, 15:25.

• dango
              dango komentoval
              Upraviť komentár
              Jirko, integrovany a v nom posledne polozky, kde je sumar. Porovnaval som roky 2018 a 2016 (v 2017 bol totozny s 2016)

Dvojtarif sa oplatil pred vela rokmi, ked bol nocny prud za menej ako polovicu ako denny. Potom som to zrusil a dal jednotarif, lebo pri dvojtarife sa nevrati ani tretina navyseneho mesacneho poplatku na usetrenej cene za nocny prud. Oni len spoliehaju, ze vacsina ludi si to nevie zratat.
            Pri fotovoltaike detto, ta spotrrba este klesne a mesacny poplatok sa prejavi este viac.

Komentár

Dal som si tú prácu a navštívil hlavného energetika najväčšieho priemyselného areálu u nás v meste a pobavil sa s ním na tému ceny energie. Tiež mám dosť veľkú spotrebu na počítače, ktoré prevádzkujem a zaujímalo ma, akú dosahujú cenu elektriny v ich veľkých objemoch, nakoľko dodávajú elektrinu desiatkam firiem u nich v areáli. Najnižšia cena na akú dosiahli, je 12 centov za kW bez DPH, teda taká cena ako je už s DPH pre domácnosti. Cena 0,12€ bez DPH je pre nich, čo majú odbery v gigawattoch, super cena. Dokonca mali jedného veľkého nájomcu zo stredného Slovenska a ten vo veľkej fabrike na strednom Slovensku mal 0,14€ bez DPH u SSE, teda u nás u ZSE je to ešte výhodnejšie.

Jediná možnosť ako mať lacnú elektrinu, je napojiť sa rovno v elektrárni, niekde majú na prenájom nevyužité priestory. Vtedy sa odbúrajú viac ako dve tretiny ceny na distribučných poplatkoch.

Komentár

Pracuje...
              X