Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Redukcia 32A na 16A

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • nemo
    Senior Member
    • Oct 2015
    • 565
    •   

    Redukcia 32A na 16A

    Kupil som kabel a konektory vid obrazok aby som svoju Teslu so single chargerom mohol nabijat aj na cervenych 32A zastrckach. Pripojim UMC a taham 16A. Elektrotechnici uz asi tusia v com je problem: 32A zastrcka je istena 32A isticom ale pripojeny je spotrebic vyrobeny na 16A zastrcku. Urcite to nie je podla normy. Opacne redukcie sa daju priamo kupit ale toto nie. Dal by som na kabel istic, keby sa taky predaval, videl som ale iba klasicke na montaz do krabice.

    Ma na toto niekto nejake elegantne riesenie?
  • Marekk
    Member
    • Feb 2015
    • 83

    #2
    Nepochopil som v com je problem ? ked na 32 A zasuvku napojis 16 A spotrebic v tom problem nevidim ved aj na 230V sa bezne pripajaju spotrebice ktore maju par mA napr nabijacka na mobil.

    Komentár

    • JanoS
      Member
      • Aug 2015
      • 95
      •   

      #3
      Marekk: Problem je ten ze ked vyskratuje to zariadenia a potecie napriklad 24A, tak istic nevypne, ale konektor stavany na 16A sa moze poskodit/roztiect ...

      V skutocnosti ma vacsie tolerancie, takze mu 24 neublizi, ale chapes kde je problem?

      Komentár

      • nemo
        Senior Member
        • Oct 2015
        • 565
        •   

        #4
        Bjorn ma tie konektory jednoducho prepojene https://youtu.be/Hh52C1b3BCE?t=17m38s ale na zaciatku aspon upozornuje, ze vsetky redukcie co ukazuje sa pouzivaju na vlastne riziko.

        Este mi napadlo dat na kabel malu krabicku, do ktorej sa prave zmesti 16A istic a priechodky na privod kablov.

        Komentár

        • Marekk
          Member
          • Feb 2015
          • 83

          #5
          16 A nabijacka si potiahne maximalne 16A musi mat vlastnu poisku a pri skrate je upne jedno ci mas istic 16 A alebo 32 A
          Naposledy upravené Marekk; 21-03-2016, 21:17.

          Komentár

          • jux
            jux
            Senior Member
            • Apr 2015
            • 1378
            •      

            #6
            JanoS a nemo spravne vysvetlili, no pridam este na doplnenie toto:

            Istice istia privody t,j. retazec od istica smerom dole po spotrebic, nie spotrebic samotny. Cely retazec vodicov a konektorov musi byt dimenzovany na prud istica.

            Spominana redukcia z 32A na 16A nie je v poriadku. Aby bola v poriadku, bolo by treba dat medzi 32A a 16A cast istenie 16A, pretoze vodic a konektory v 16A privode su dimenzovane na 16A, nie na 32A. Ak taku redukciu 32/16A bez istica 16A mate, nenechavajte ju pracovat bez dohladu.

            16A spotrebic (11kW) pri specifickej poruche moze mat odber povedzme 25A. 32A istic nevidi problem, no 16A konektory a kabel sa po case prehreju a mozu sposobit poziar.
            Naposledy upravené jux; 22-03-2016, 00:19.

            Komentár


            • nemo
              nemo komentoval
              Upraviť komentár
              @Marekk
              Priklad: Do konektora 16A vlezie miniaturna mys a zaspi tam:-) Ak sa nahodou pripoji Tesla UMC na tento konektor, auto si potiahne 16A a poistka v UMC nema preco vypnut. Mys medzi UMC a 32A konektorom si na vlastne upecenie potiahne 3A, takze cez 32A konektor potecie 19A. Isteny je 32A isticom, ktory nema preco vypnut. A tu je presne ten pripad, kedy cez 16A konektor a kabel tecie >16A ale ziadna ochrana sa neaktivuje. Moze napr. dojst k rozteceniu konektora ako tu uz niekto spomenul.
          • Radovan
            Member
            • Aug 2014
            • 304
            •      

            #7
            Možná s tím pomůže pan Kubiš, předseda Tesla klubu ČR a majitel firmy Inchanet, která tyto redukce dělá.
            Radovan

            Komentár

            • nemo
              Senior Member
              • Oct 2015
              • 565
              •   

              #8
              Spravil som to podla normy nech to mozem nechat pri nabijani bez dozoru. Moze na to dokonca aj prsat. Info pre domacich kutilov: Kabel od 32A konektora po istic (16A) musi byt dimenzovany na 32A a od istica po 16A konektor na 16A. Vsetky suciastky aj 2 metre kablu sa daju kupit v obchode pre elektrikarov. Celkovo ma to vyslo 40 EUR s DPH.

              Komentár


              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                Pekne a spravne, no dost velke a tazke.
            • nemo
              Senior Member
              • Oct 2015
              • 565
              •   

              #9
              Vsetky komponenty som kupoval cez www.schrack.sk, kabel je 5x4mm2 lanko, istic je B16/3, skrinka Schrack pre 1 istic.

              Komentár

              • ozana
                Member
                • Jun 2015
                • 192

                #10
                Není lepší to redukovat naopak? Standardně 32A vidlice a adaptér na 16A zásuvku.
                http://www.elektroklesny.cz/Elektroi...SZ-a16-32-5%5D
                Naposledy upravené ozana; 25-08-2016, 20:37.

                Komentár


                • jeeff
                  jeeff komentoval
                  Upraviť komentár
                  Nie, ked mas niekde na stene 32A zasuvku a tvoja tesla ma 16A koliky tak ju tam nepripojis a potrebujes takuto redukciu (32A samec na 16A samica).
              • Patt
                Junior Member
                • Aug 2016
                • 1

                #11
                Dobrý deň,
                ja by som sa chcel opýtať k tej redukcii, čo sem dal @nemo. Potreboval by som niečo podobné, aj keď nie na nabíjanie auta. Ale chcel by som stavať na istotu. Na každom kroku sa stretávam s prerábaním zásuvkových skríň a dopĺňaním prúdového chrániča. Preto sa chcem opýtať. Je táto redukcia postavená tak ako má, alebo tam ten prúdový chránič treba? (nie som elektrikár a do elektriky sa rozumiem asi po výmenu žiarovky v svetle...)

                Komentár

                • nemo
                  Senior Member
                  • Oct 2015
                  • 565
                  •   

                  #12
                  Ked to tak isto vyraba aj Mennekes tak to s najvacsou pravdepodobnostou bude podla normy: http://velkoobchod.conrad.sk/cee-red...a-ip44.k552907
                  Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Redukcia_5kolik_Mennekes.png
Videní:	2583
Veľkosť:1,03 MB
ID:	12233

                  Komentár


                  • jux
                    jux komentoval
                    Upraviť komentár
                    Vdaka za linku... toto je presne to co potrebujeme. Pekne cisto urobene s certifikatom. Sice cena je znacna, ale kto chce mat pekne, male profi riesenie, musi zaplatit
                    Takze teraz zo vsetkej potrebnej bizuterie elektromobilistu ostavaju nelegalne ale funkcne uz len prevodniky z 4kolika na 5 kolik, ale s tym sa neda nic robit, len cakat dokedy stvorkoliky zmiznu.
                    Naposledy upravené jux; 22-12-2016, 01:20.

                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ja len zo zvedavosti - tie prevodniky zo 4 kolika na 5 kolik su robene ako? Spojeny nulak na zem? Alebo zem nepripojena?
                    A funguje s tym Mobile Connector? Ma mobile connector zabudovany prudovy chranic?

                  • jux
                    jux komentoval
                    Upraviť komentár
                    Ako vystizne Bjorn vo dvojom videu o nabijani uviedol, niektore prevodniky su nelegalne, no velakrat sa bez nich neda fungovat.
                    Prevodniky z 4-kolika na 5 kolik su z elektrikarskeho hladiska nespravne, no nedaju sa nahradit legalnym riesenim. Ked ma niekto na chate, chalupe, dome a podobne len 4vodicovy system, treba pouzit prevodnik 4kolik->5kolik. PE a N sa na 5-koliku spoji a zapoji na PEN 4-kolika.
                    Opakujem, ze prevodniky z 4kolika na 5kolik su nelegalne no funguju. Niektore mobilne konektory obsahuju prudovy chranic, niektore neobsahuju.
                Pracuje...
                X