Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla potichu znížila dostupnú kapacitu batérií

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Wilo
    Member
    • May 2019
    • 338
    •      

    Tesla potichu znížila dostupnú kapacitu batérií

    Vyzera to tak ze Tesla potichu ce OTA znizila dostupnu kapacitu baterie o cca 5kWh pre TM3.
  • nemo
    Senior Member
    • Oct 2015
    • 566
    •   

    #2
    Toto iste sa mi stalo na S70 tiez v lete po update - skokove znizenie odhadovaneho dojazdu pri 100%. Rovnako ako Bjornovi pri cca 38000 km. Teraz mi ukazuje pri 100% SoC o 10,9% mensi dojazd nez na ziaciatku. Auto malo uz 3,5 roka.

    Komentár

    • JozkoPucik
      Member
      • Aug 2018
      • 132

      #3
      Tak ono zas v jednom update si pamatam, že písali, že mám zvýšenú kapacitu o 5%, tak neviem, raz dajú, raz berú.

      Komentár

      • ivan32
        Member
        • Sep 2014
        • 181
        •   

        #4
        Zaujímavé. V amerike zmenili propagovaný dojazd pri SR+ z 240 na 250 míl a zvýšili cenu o 500$. Viď Tesla M3 konfigurátor pod USA.
        Naposledy upravené ivan32; 18-10-2019, 08:29.

        Komentár

        • Jiri GrandPa
          Senior Member
          • Dec 2016
          • 707
          • viera8131
          •      

          #5
          Mne sa nezmenilo nic.

          Komentár

          • jeeff
            Member
            • Nov 2015
            • 194
            • lubos1519
            •   

            #6
            Ja mam TM3 stale na SW 2019.32.2 (sw v9) aj ked S85D uz mam davnejsie na 2019.32.12 (sw v10). Obe monitorujem cez Teslamate (bezi mi na Synology NAS v docker kontajneroch). Ked sa mi TM3 aktualizuje na v10 tak mozem porovnat, ci sa skutocne dojazd skokovo zmeni.

            Na S85D mi dojazd po 88.000km a 3 rokoch Teslamate ukazuje ako 410-414km, neviem aky dojazd to berie a kedze Teslamate pozuivam len niekolko mesiacov neviem to porovnat s "novym" stavom. Podla internetu ale mal byt real dojazd S85D 422km, nasiel som foto s dna prevzatia auta kde je zda sa 90% nabitia a ukazuje 386km, co by pri 100% znamenalo 429km dojazd. Takze tych 410-414 km co mi aktualne ukazuje pri prepocte na 100% je super.

            Mam ale specificku konfiguraciu, mam S85D ale battery pack mam z nejakeho dovodu z performance modelu, mam jedno z poslednych aut s 85 baterkou, nasledne sa predavali uz len s 90 baterkou.

            Komentár

            • Jiri GrandPa
              Senior Member
              • Dec 2016
              • 707
              • viera8131
              •      

              #7
              Zaujimave. Mam to s verziami SW presne naopak. Na TM3 prisla v10 pred tydznom, na zhruba rovnako stare S ako tvoje este nie. Som si myslel, ze uz nepride pre AP1.
              Zhodou okolnosti mam tiez podobne km na Sku, ale o par mesiacov mladsiu. Degradacia okolo 6%. Ten typicky dojazd co udava auto (a odhadovanie degradacie na jeho zaklade) nie je moc presny.
              Auto totizto pouziva na ten vypocet okrem presne definovanej spotreby iba napatie battery packu. A potom staci, ze si pol roka nedobil na 100% a hned ti klesne dojazd o 10 km (lebo clanky sa rovnakym nabijacim prudom nenabiju na rovnake napatie). Staci nechat auto dobit na 100% a mas to vacsinou spat. U uplne noveho auta sa naviac prejavuje ta typicka vlastnost Li-ion clankov, ze uplne novy clanok pomerne rychlo strati 3-4% kapacity akonahle sa zacne pouzivat. Ja som mal po roku stratu zhruba 4% a odvtedy uz to klesa iba 1% rocne.
              TM3 ma 3300 km a uz vidim pokles dojazdu z 499 na 492, co je 1.6% - a to napriek tomu, ze prebehol upgrade z v9 na v10 co ma udajne znizit dojazd o 5%.

              Komentár

              • Wilo
                Member
                • May 2019
                • 338
                •      

                #8
                Podla komentarov pod YouTube videom sa to netyka len V10 ale znizenie hlasia aj majitelia starsich verzii. Akoby to bol samostatny tichy update bez vedomia majitela.

                Komentár

                • Apos
                  Junior Member
                  • Apr 2019
                  • 8

                  #9
                  Bjorn to rozoberal dalej potom i v dalsich videach, realne asi nepojde o 5kwh, ale menej, mozno odhadoval na 2kwh cca, a je to skor buffer odspodu, ze 10% predtym, nie je to iste 10% potom. Ale este bude dalej investigovat, tak je mozne ze v dalsich Bjornovych videach bude viac info k tomu.

                  Komentár

                  Pracuje...
                  X