Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla Model 3 a vzduchovy podvozok

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    Tesla Model 3 a vzduchovy podvozok

    Ked som v sobotu pozeral podrobne TM3 tak pre mna je najslabsim miestom prilis mala svetla vyska auta. Ked som mal pozicanu S-ku bez vzduchoveho podvozku, tak som to zhodnotil ako vazny problem a na viacerych miestach som suchal spodok auta. (Aj na leziacom policajtovi na zapadnom vjazde k SC v auparku.) TM3 ma sice mensi razvor, takze by to nemuselo byt tak zle, no u mna je mala svetla vyska auta "show stopper". Preto som hladal, nieco okolo prislubov, ze TM3 budu robit aj s vzduchovym podvozkom. Ked mate nejake info okolo toho - sem s nim.

    Nasiel som toto:
    https://twitter.com/tesla/status/101...851776?lang=en
    https://twitter.com/elonmusk/status/994980692160217088
    A zaujimavy prispevok na teslamotorsclub.com
    So a friend living in NL sent me these photos today. He saw them in Arnhem Service Center in the NL. They're EU Model 3 test mules. They have the CCS...
  • JozkoPucik
    Member
    • Aug 2018
    • 132

    #2
    Ano, ja sa tohto najviac bojim. Jazdenie v Nemecku bolo bez problémov, ale na SK predsalen su tie cesty podstatne "nerovnejšie" uvidím ako to bude, ale tých 14 cm výška od cesty nie je bohvie čo.

    Komentár


    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      14 cm to ma VW Polo na ktorom jazdim a to tam mam aj vyfuk a nechytam ho, tak co stresujete. Jedna vec ktoru chytam a to preto, ze to je viac urcene auto pre jedneho, ked si do zadu sadnu 3 dospele osoby, tak sa moze stat, ze sem tam ked sa auto rozhojda skriabu zasterky. Ked idem sam, tak nechytam nic.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      ICE666SVK Polo ma razvor 2551mm a TM3 2880, to je o 33 cm viac, cize priechodnost Pola je pri rovnakej svetlosti podstatne lepsia. Je to geometria zakladnej skoly.

    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Ano, problem z razvorom nastal napriklad tu https://www.youtube.com/watch?v=ouz-WPZZyQg&t=

    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Aha toto ste mysleli. Nikdy som takyto problem nemal. Pri Oktavkach som videl, ze predne spojleri chytaju. Rovnaky problem ma Sko bez vzduchoveho podvozku? Ja som myslel, ze chyta v predu ci zadu ale tu je to stred.

    • head
      head komentoval
      Upraviť komentár
      Co s stym chcete jazdit offroad? Ioniq ma tiez svetlu vysku 14cm. Rozdiel v razvore je len 10cm. A ak by som sa uz mal bat, ze nieco chytim, tak tiez skor predok, alebo zadok ako stred.

    • Ioniq
      Ioniq komentoval
      Upraviť komentár
      14cm ma aj Ioniq, razvor podobny 2700mm. Podvozok som zatial nechytil ani na rampach, obrubnikoch alebo vacsich spomalovacoch. A to som uz isiel par krat aj lesnou cestou alebo cez pole. Podla mna zbytocna panika

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Nerobim paniku... S-kou bez vzduchveho som chytal spodok pri vjazde do auparku aj na inych miestach kde jazdim, pritom v aute bol len sofer, neviem si predstavit co by bolo, keby bolo v aute 5 ludi.
      Cize ziadny offroad, len leziaci policajti. No Ska ma razvor az 2972mm, takze na nej sa to prejavi viac. Bola to sice starsia S-ka z Viedenskeho servisu, no zas taka stara nebola, ze by sa pruziny uz tak unavili, ze by auto bolo uz nizsie.
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1316
    •   

    #3
    Elon ohlasil, ze Model 3 nebude mat vzduchove pruzenie.
    [priezvisko]@me.com

    Komentár

    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #4
      Takze u mna v garazi TM3 nebude... skoda... Uz len cakat na TMY, tam ho snad daju.

      Komentár

      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1998

        #5
        Ak to nebude mat TM3 tak ani TMY, aby TMS a TMX mali aspon nieco co nemaju mladsi a lacnejsi surodenci. Aby ich predaje neklesali este viac.

        Komentár

        • Jiri GrandPa
          Senior Member
          • Dec 2016
          • 707
          • viera8131
          •      

          #6
          jux - prečo je pre teba štandardné pruženie deal braker?
          Naposledy upravené Jiri GrandPa; 12-08-2019, 19:41.

          Komentár

          • milan84
            Senior Member
            • Jun 2015
            • 858
            •   

            #7
            nedivim sa. nie je to lacna vec a uz tak relativne drahe auto by bolo este viac vzdialene zazracnej cenovke 35.000.

            Komentár

            • jux
              jux
              Senior Member
              • Apr 2015
              • 1378
              •      

              #8
              Na chalupe mam taky vjazd, ze TMS bez vzduch. podvozka sucha spodok aj ked vsetko vylozim z auta. Neda sa s tym nic robit - pamiatkovy objekt. TM3 ma trosku mensi razvor, musim to vyskusat s nejakou TM3, no nedavam tomu velku sancu.

              Komentár


              • jeeff
                jeeff komentoval
                Upraviť komentár
                Kde mas tu chalupu? Keby som isiel niekedy okolo na TM3 to mozeme vyskusat. Pripadne v okoli BA nie je problem niekedy dobehnut.
            • jux
              jux
              Senior Member
              • Apr 2015
              • 1378
              •      

              #9
              Na elektreku pise, ze vzduch. p. moze stat o 2000USD viac.

              Komentár

              • Miroslav Rojko
                Senior Member
                • Nov 2016
                • 1316
                •   

                #10
                Ak myslis https://electrek.co/2019/08/12/tesla...n-musk-cancel/ tak to pise redaktor v komentari redaktora ze ludia by radi priplatili aj 2000 dolarov ale elon jasne tweetuje, ze sa to neplanuje
                [priezvisko]@me.com

                Komentár

                • jux
                  jux
                  Senior Member
                  • Apr 2015
                  • 1378
                  •      

                  #11
                  Takze vzduchovy podvozok pre TM3 predsa bude. Zrejme bude pre TMY, tak ho daju aj do TM3.
                  Tesla’s plan for a new air suspension for Model 3 has leaked in an update to its parts catalog. It’s something that Tesla has been talking about adding to Model 3 in the past, but the plans have been delayed. For Model S and Model X, Tesla developed a “Smart Air Suspension” option, which eventually …

                  Komentár

                Pracuje...
                X