Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Model 3 v zime

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1998

    Model 3 v zime

    Hoci sa TM3ka vyrabala uz pocas minulej zimy dodavala sa hlavne do slnecnej Kalifornie. Tohtorocna zima v Norsku TM3ku nepreveri, lebo dodavky zacnu az po nej, ale v Kanade sa uz na TM3ke jazdi a ukazuju sa prve problemy, ktore su sposobene chladnym pocasim. Sefredaktor portalu Electric Fred Lambert, ktory zije v Quebecu v Kanade sa nemohol dostat do vozidla. Vonku bola teplota -7°C a vo vozidle -1°C v dosledku kratkeho predhrevu vozidla. A to v tej oblasti byvaju aj vyrazne nizsie teploty. Aj iny majitelia TM3 hovoria o zamrznutych kluckach a oknach, pre ktore sa nedaju dvere otvorit a zamrznutom nabijacom porte, ktory sa neda otvorit.
  • Ioniq
    Member
    • Jan 2017
    • 364

    #2
    Zamrznute viecko nadrze je bezne aj pri spalovakoch ked je “mokra” zima a dostane sa tam vela vody/snehu, ktory cez noc zamrzne. Netreba z toho robit cirkus, prip. nosit v aute rozmrazovaci sprej

    Dvere byvali kedysi problem, dnes uz sa robia dvere sposobom, ze to byva zriedka problem. Materialy tesneni presli evoluciou. Ja som nemal problem otvorit dvere, aj ked bolo cele auto zamrznute asi 2mm suvislou vrstvou ladu. Naposledy mi zamrzli dvere asi pred 19 rokmi. Zamrznutu klucku som este nevidel, len pocul z rozpravania deda co mal Š105 ... treba vyckat na viac skusenosti v zime a snehu, ci je to len blba nahoda, alebo odflaknuto navrhnute dvere a lacne tesnenie. Tesnenie sa da vymenit v ramci zvolavacky za pruznejsie a maksie, ak su zle navrhnute kanaliky na odvod vody tak s tym uz vela neurobia :-/ Pockajme si

    Komentár

    • jeeff
      Member
      • Nov 2015
      • 194
      • lubos1519
      •   

      #3
      Mne na S bezne nepotiahne dole sklo, je primrznute, dvere ale idu otvorit a aj opatrne zavriet. Deje sa to, ked je cez den teplo, sneh sa meni na vodu a v noci zamrzne. Ked je uz dlhsie zima sa to nedeje (ked je sucha zima). Kupil som ale nieco na gumu proti primrzaniu, ked bude zima vyskusam, ci to pomoze.

      Tie klucky su ale jasne nafigu, na S ku ich vytlaci motor, tu musis mechanicky a ked sa dnu dostane voda a zamrzne tam niekde pruzina / mechanizmus, tak to bude realne problem.

      Komentár

      • dango
        Moderator
        Gold Member
        • Nov 2014
        • 698
        •   

        #4
        Gumky treba nastriekat silikonovym sprejom. Uz sa to tiez chystam nejaky piatok urobit aj na aute, aj na oknach v dome

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1998

          #5
          https://electrek.co/2018/11/22/tesla...eather-issues/
          Tesla reagovala na zimne problemy TM3ky sw aktualizaciou. Zamrznute okna sa nebudu dovierat uplne a nemali by tym padom primrzat. No auto takto nebude dostatocne uzavrete a moze z neho unikat teplo. Snad sa tam nedostane voda, ci lad v zimnom obdobi. V mrazoch by auto nemalo uzamknut ani veko nabijacieho portu, takze aj toto by malo byt vyriesene. Primrznute klucky zatial niesu vyriesene ak sa za ne dostane voda a zamrzne. Tak snad to pomoze.

          Komentár

          Pracuje...
          X