Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Zakázať naftové motory!

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #46
    http://www.hybrid.cz/92-populace-pla...-v-asii-africe

    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	mapa-znecisteni-ovzdusi-who-interaktivni.jpg
Videní:	127
Veľkosť:214,6 KB
ID:	11022

    Komentár


    • Marcel Pavlík
      Marcel Pavlík komentoval
      Upraviť komentár
      WHO je pre mňa nedôveryhodná organizácia.čosi pred polstoročím bolo pravdou že bacil TBC ktorý s kvapôčkami (kašeľ) padne do prachu cesty "zomrie" do PIATICH MINÚT pôsobením slnečných lúčov. muselo to platiť, pretože som tú tuberu nedostal, hoci som tam žil. dnes je životaschoný hádam storočie.
      a pohľad na mapu mi pripomína aktivistov s oteplením - v stredoveku boli alpské ľadovce zväčša rozpustené a v našom prostredí poľnohospodárstvo bez nejakých technológií dokázalo vyprodukovať DOSTATOK potravín. akosi neviem nájsť ako sa po ochladení našej planéty VYNORILI ZAPLAVENÉ územia (ostrovy).

    • Marcel Pavlík
      Marcel Pavlík komentoval
      Upraviť komentár
      WHO je pre mňa nedôveryhodná organizácia.čosi pred polstoročím bolo pravdou že bacil TBC ktorý s kvapôčkami (kašeľ) padne do prachu cesty "zomrie" do PIATICH MINÚT pôsobením slnečných lúčov. muselo to platiť, pretože som tú tuberu nedostal, hoci som tam žil. dnes je životaschoný hádam storočie.
      a pohľad na mapu mi pripomína aktivistov s oteplením - v stredoveku boli alpské ľadovce zväčša rozpustené a v našom prostredí poľnohospodárstvo bez nejakých technológií dokázalo vyprodukovať DOSTATOK potravín. akosi neviem nájsť ako sa po ochladení našej planéty VYNORILI ZAPLAVENÉ územia (ostrovy).

    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      To len mne ukazuje tvoje prispevky, ze su tu dva krat, alebo aj ostatnym.

    • Vlado
      Vlado komentoval
      Upraviť komentár
      tiež mi to ukazuje 2x, a je zaujímavé že nad USA neukazuje znečistený vzduch, až tomu neverím

    • Marcel Pavlík
      Marcel Pavlík komentoval
      Upraviť komentár
      chrome "netočil = neukazoval že odosiela" takže som klikol ešte raz. a skúsil som vymazať text a napísať "duplicitne", ale nevzalo.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Prečo je nad Saharou najviac znečistený vzduch, je mi záhadou
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    #47
    Voklswagen konecne uznal, ze naftove motory sa nedaju vyrobit s akceptovatelnou urovnou skodlivin. Preto nebude uz predavat auta s naftovymi motormi, ale len v USA. Takze americania budu mat o nieco cistejsie obvzdusie, no na europanov VW zvysoka se...
    Nemecká automobilka Volkswagen sa celkom pochopiteľne rozhodla skončiť s predajom dieselových áut v USA.

    Komentár


    • ICE666SVK
      ICE666SVK komentoval
      Upraviť komentár
      Podla mna neuznali nic. Len maju pruser v USA, ktory im nevysiel a museli tam cvaknut nemalu sumu na odskodneni. Tak si povedali OK tam uz naftaky nebudeme dodavat. V Europe si mozu robit co chcu z pozehnanim Nemeckej vlady, ktora ich podrzi. Europskym majitelom neuznali odskodne a este im nadalej budu predavat naftove motory v autach. Tak to je sila. Si z nych robia dobry den.
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1997

    #48
    http://autobild.cas.sk/clanok/212436...t-na-elektrinu

    Komentár

    • Karol
      Member
      • May 2015
      • 161

      #49
      4 veľkomestá zakážu od r. 2025 naftové motory:
      http://svet.sme.sk/c/20399624/pariz-...m.html?ref=trz

      Komentár


      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        To je fajn, ale zaujímalo by ma, čo budú robiť s nákladnými autami

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Kupia si mensie elektricke nakladiaky a dodavky, Je idiotske, ked dorucovatelia zasielok 10tich firiem najazdia mozno 100km denne so smradlavimi dizlami a startuju ich 100x denne, alebo nechaju nastartovane, ked jazdia len zlomok casu. TIR-aky ani teraz nemozu ist do centier miest.

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Dalo by sa to vyriesit aj kombinovane. Vlak a mala elektricka dodavka. Nase cesty su pretazene a zahustene kamionmi a zeleznice su prazdne. Zeleznica je vybudovana po celej republike a dialnica ci raxchlostna cesta,,,, Vsak vieme ako to je. Na stanoviste pride dodavka a da do vlaku zasielku a prevezie sa to vlakom na ine stanoviste a tam zase dodavka privezme zasielku a dovezie ju na miesto urcenia.

      • Marcel Pavlík
        Marcel Pavlík komentoval
        Upraviť komentár
        vlak + dodávka - to fungovalo keď som bol malý chlapec - na každej stanici sa dal podať balík, dokonca do POŠTOVÉHO vagóna v každom vlaku sa dal vhodiť list (otvor). ale - poštové vagóny a neskôr aj vagón pre "posádku" zrušili, takže by to bolo na dlhý návrat. a "železnica" má základný problém, aj sólo vagón nevie prepraviť po slovensku rádovo v dňoch, trvá to týždne! aj taká vec ako cestovanie s autom - http://www.slovakrail.sk/uploads/tx_...2016_12_11.pdf

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Ano osobne vlaky maju prednost, su to predca volici a tych treba uprednostit. Cesty mame znicene od kaimonov a je na nich plno aut a tvoria sa zapchy a zelezince zivaju prazdnotov. Co fungovalo predtim mohlo by aj teraz. A dneska je na zeleznici aj sukromny sektor. Trochu navrat do minulosti aspon v tomto by mozno nezaskodil. Ved z historie vieme, ze ani elektromobilta nieje nic nove. Len sa nato skoro zabudlo.
    • ICE666SVK
      Senior Member
      • Jul 2014
      • 1997

      #50
      Od 15:30 do 19:11min https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11580/116181#930
      Naposledy upravené ICE666SVK; 23-01-2017, 17:55.

      Komentár

      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

        #51
        https://auto.sme.sk/c/20450542/elekt...roku-2020.html

        Komentár

        • 1fisker
          Senior Member
          • Aug 2014
          • 1542
          •   

          #52
          Tak skoro to určite nebude, som realista

          Komentár


          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Dobre budme realisti, tak potom ak mam byt realny, trh je uz davno naruseny, pretoze sa vymysla, vyraba, predava a jadi cim dalej tim viac. Uz tu je nafta, benzin, LPG, CNG, Vodik aj elektrika. Uz ludom vadia spotreby pri spalovakoch, ale nechcu sa obmedzovat, v rychlosti, dojazde, klime atd a cena musi ist dole. Ale je to na dobrej ceste si myslim.

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Obavam sa, ze to, ze tato planeta zomrie a nase deti s nou, dochadza prilis malo ludom prilis pomaly....
        • 1fisker
          Senior Member
          • Aug 2014
          • 1542
          •   

          #53
          Výber z desatora o spoplatnení nemeckých diaľnic:

          7. Majitelia naftových áut zaplatia o dosť viac, než majitelia benzínových. Príklad: majiteľ benzínového VW Polo 1.2 TSI s objemom motoru 1197 cm3 a emisnou normou Euro 4 zaplatí ročné mýtne 24 eur, majiteľ dieslového VW Golf 5 s objemom motoru 1896 cm3 a emisnou normou Euro 3 zaplatí maximálnu sumu 130 eur.

          A čo u nás, ešte stále žiadne regulácie smradľavých dieslov? Vieme v tom smerom k štátnym orgánom spraviť nejaký krok? Alebo sa všetci naši politici vozia v diesloch?

          Komentár


          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            No vzhladom nato, ze oni dneska riesia asi 17 rocny problem a zase to vpyda, ze sa nevedia dohodnut, tak je odpoved na vasu otazku asi jasna. Bodaj by som sa mylil.
        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1997

          #54
          http://www.autoforum.cz/zajimavosti/...si-v-historii/

          Komentár

          • ICE666SVK
            Senior Member
            • Jul 2014
            • 1997

            #55
            http://www.autoforum.cz/zajimavosti/...z-ty-s-euro-5/
            Němci potvrdili, že Euro normy jsou blud. Diesely s Euro 3 jsou čistší než ty s Euro 5

            Komentár

            • dzodzo
              Member
              • Oct 2016
              • 104

              #56
              dnes som si vymienal zelenu karticku na povinne rucenie v aute a tak som si zaroven pozeral dokedy mam platnu emisnu kontrolu, a tak ma napadla taka vec, ze pri EV asi nebudem musiet chodit na emisne kontroly iba na technicku
              tym ale vypadne prijem za stempel prizivnikom a predpokladam, ze si navysia ceny za samotnu technicku kontrolu... alebo myslite, ze sa budu emisie merat stale aj u EV? napr. ze pojdu k atomovej elektrarni a budu merat kolko CO2 vyletelo von kominom za urcity cas?

              Komentár


              • Podlesny
                Podlesny komentoval
                Upraviť komentár
                :-) k atómovej elektrárni co2? ;-)

              • dzodzo
                dzodzo komentoval
                Upraviť komentár
                vsak to som zamerne napisal, to mal byt iba taky odlahceny komentar ale to ze vsetkym okolo aut s EV vypadne cast prijmov, to je skutocnost a ten vypadok si budu chciet urcite nejako kompenzovat

              • 1fisker
                1fisker komentoval
                Upraviť komentár
                "dnes som si vymienal zelenu karticku na povinne rucenie v aute a tak som si zaroven pozeral dokedy mam platnu emisnu kontrolu, a tak ma napadla taka vec, ze pri EV asi nebudem musiet chodit na emisne kontroly iba na technicku"
                samozrejme, že emisná odpadne!, nie asi, ale určite!

              • Marcel Pavlík
                Marcel Pavlík komentoval
                Upraviť komentár
                v inej diskusii naznačil "dobre informovaný" úmysel zdaniť elektrinu, ktorá potečie do auta. teda že je pripravené technické riešenie.

              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                To bol len blud o tom protokole. Ale aj keby nieco take v buducnosti bolo, EV je zalezitostou aj IT vzdelanych ludi a Ti si nenechaju ujst prilezitost nieco prelomit, ludovo hacknut.

              • ozana
                ozana komentoval
                Upraviť komentár
                "dobre informovaný" = čistý fake news
            • ICE666SVK
              Senior Member
              • Jul 2014
              • 1997

              #57
              https://euractiv.sk/clanky/veda-a-in...-elektrickych/

              Komentár

              • ICE666SVK
                Senior Member
                • Jul 2014
                • 1997

                #58
                Uz ked si clovek mysli, ze sa rozhybali vlady roznych statov aj viacere automobilky a ze to uz pojde aj ked slimacim tempom, ale predca, tak pride blb a povie toto:
                http://www.autoforum.cz/zajimavosti/...-motorar-audi/

                Komentár


                • Podlesny
                  Podlesny komentoval
                  Upraviť komentár
                  Takých už bolo, je a aj bude ... Tak potom nech Porsche (mission-e), VW a ešte neviem aké automobilky prestanú ľudí ťahať za nos a nech vyrábajú B a D aj naďalej. Pche

                • Marcel Pavlík
                  Marcel Pavlík komentoval
                  Upraviť komentár
                  ten človek NEMÔŽE byť skutočným odborníkom, pretože každý, kto chce (nie vynaliezať) vyvíjať (pracovať na niečom, čo niekto objavil, vynašiel) musí mať základnú vlastnosť a to VIDIEŤ chyby, problémy, možné slepé cesty, ... a NESMIE SLEPO sledovať jedinú myšlienku. to nás učili a to sme museli mať na pamäti. v súkromnom živote to bol problém, nič som nevedel pochváliť, pretože som neustále hľadal chyby (skôr, ako sa vec pokazila).
                  a toho súdruha by som prirovnal k jednému síce kvalifikovanému inžinierovi s veľkou praxou, ale v chápaní súvislostí vysloveného korunovaného idiota (nech mu je zem ľahká). pretože podľa zadania kreslil "sebaobranné zariadenie", rozprašovače slzného plynu, ktoré už vtedy NEODPORÚČALI vzhľadom na možné kolapsy ľudí s chorobami srdca. povedal "ZA ČO MI PLATIA, TO ROBÍM"! pridávam k nemu ďalších odborníkov, ktorí "za mrzký peníz" (výraz, ktorý im ako komunistom, musel byť známy) išli budovať do lýbie zbrojárenské podniky, pretože im ich čssr, čsfr, cz a sk odmietli dodať.
              • dzodzo
                Member
                • Oct 2016
                • 104

                #59
                no a tie komentare tam skoda reci, to je tam hned samy elektrikar co byva pri tepelnej elektrarni na hnede uhlie

                Komentár

                • matchke
                  Member
                  • Apr 2015
                  • 328
                  •   

                  #60
                  Reakcie toho človeka sú typické reakcie jeho ega. Ani sa nedivím. Ten človek celý život zasvätil vývoju spaľovacieho motora a teraz mu jeho grál ide niekto zničiť. Operuje tým že elektroautá sú zlé lebo robili nejaký výsku a ten to akože potvrdil. Podľa mojho chápania potvrdil iba, že technológie uskladnenia el. energie majú ešte dlhu cestu Škoda, že sa viac nerozpísali o tej spoľahlivosti a požiaroch. Celý ten článok a aj server mi príde taký bulvár.

                  Komentár

                  Pracuje...
                  X