Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Akcie Tesla Motors NASDAQ TSLA

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ivan32
    Member
    • Sep 2014
    • 178
    •   

    Akcie Tesla Motors NASDAQ TSLA

    Dobrý deň.
    Vlastní tu ešte niekto akcie tesly? www.marketwatch.com/investing/stock/tsla
    Kedy ste kúpili?
    Kedy plánujete predať?
    Aký očakávate vývoj?
    Má sa tesla mať na pozore pred novými vyzývateľmi? http://faradayfuture.com/ http://www.atieva.com/ http://detroit-electric-group.com/
    Chcem rozprúdiť debatu aj na tému TSLA akcie, prekvapuje ma sa že tu o túto tému ešte nikto neškrtol.
  • drobco
    Member
    • Oct 2014
    • 64

    #2
    Mňa to neprekvapuje Ivan. Toto je portál o elektromobilite a fanúšikov Tesla Motors. Akciové trhy sa riešia na finančných portáloch aj keď sa týkajú Tesly. Celý akciový trh je v dnešnej dobe jedno kasíno.

    Komentár

    • denial
      Member
      • Jun 2014
      • 322

      #3
      cau ivan, akym sposobom kupujes/predavas akcie?
      su tam teraz nejake dostupne s dobrymi dividendami?

      Komentár

      • ivan32
        Member
        • Sep 2014
        • 178
        •   

        #4
        Kúpil som normálne cez banku, ak chceš info pošli PM nech tu nerobím reklamu.
        Do celej problematiky ešte len prenikám a aj preto som načal takúto debatu.
        Vedieť ktoré akcie budú dobre vynášať a ešte aj vyplácajú dividendy (tesla nevypláca dividendy) to je zlatý grál každého investora.
        Akcie s dividendami a reinvestovanie dividend to je recept na krásny dôchodok (úroky z úrokov).
        To si musí každý sledovať sám, rozmýšlať aký business model akej spoločnosti bude mať "ziskovú budúcnosť",
        to sú dni a dni na nete a tvoje vlastné riziko a €.
        Pri tesle to bolo jednoduché a jasné, vedel som že príde model x, model 3 a stacionárne batérie..... a to všetko má obrovský potenciál, upgrady z piatka 17.7. sú už len čerešničkou na torte a aj tie mali vplyv na cenu akcii.
        Ale určite sa budem keď budem mať čas venovať tomu nájsť sľubnú spoločnosť čo vypláca dividendy.
        Zatiaľ som so svojim experimentom spokojný a dúfam že budem aj za 5-8 rokov kedy by som asi plánoval predať.

        Komentár


        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Podla grafu (dal som si 5y cize 5 rocneho) co si dal link hore je to hodne vysoko na maximach NASDAQ TSLA. Myslis, ze to bola dobra kupa? Predsa len su to akcie a nie trebarz komodity.
          Naposledy upravené ICE666SVK; 21-07-2015, 17:47.
      • ivan32
        Member
        • Sep 2014
        • 178
        •   

        #5
        Viem že sú nadhodnotené. No môj názor je že tesla ešte nič nedokázala a verím v to že sa rozbehne a v budúcnosti začne tvoriť zisk. (sú pred nami model X, model 3, a stacionárne batérie....).
        Pohrával som sa s touto myšlienkou od februára a keď som sledoval ako rastú zo 180 na 280 a videl som že tento vlak odíde so mnou alebo bez tak som to riskol. Je mi jasné že z krátkodobého hľadiska môžu ísť dole ale z dlhodobého verím že sa im bude dariť.
        A to že sú teraz na maximách je len iný východiskový bod ktorý musím akceptovať lebo stroj času neexistuje a do budúcnosti nevidím či náhodou nepôjdu ešte nižšie a stalo by sa že by som tak ako teraz ľutujem že som ich nekúpil vo februári za 180 tak neskôr by som mohol ľutovať že som ich nekúpil za 260 keď už budú napríklad za 5 rokov na 500.
        Google bol tiež pred piatimi dňami na cca +- maxime a dnes je o 100 dolárov vyššie. To keby som vedel že sa stane :-) Všetko je relatívne, a ja verím v úspech tesly jednoducho tento svet nemá inú možnosť len prejsť na elektrinu. A aj keď príde konkurencia ktorá príde tak to bude ako s apple keď prišlo so smartfónom a všetci ho kopírujú a robia za tretinovú cenu ale apple je stále najúspešnejšie na trhu lebo má renomé a bolo prvé a ostatné sú napodobeniny.

        Komentár

        • Simonn
          Junior Member
          • Jul 2015
          • 10

          #6
          Ahoj, som rad ze si otvoril tuto temu ...
          Som velkym fanusikom tesly a nejaky cas sa zaujimam aj o investovanie a nieco cez rok sa snazim investovat, i ked len male sumy kedze som len student ...
          O kupe tesly som samozrejme tiez uvazoval, no napriek tomu, ze verim a hlavne dufam v ich uspech mi to prislo ako velmi riskantne. Mas sice pravdu v tom, ze to, ze su dnes na maxime nemusi znamenat ze budu klesat, no nic nie je iste, nemusia ani rast. A celkom fajn je aj to porovnanie s applom kedze tesla je tým čím bolo apple kedysi. A apple je dnes gigantom a najhodnotnejsou spolocnostou.
          Avsak to co pises , ze je pred nami Model X, Model 3 a baterie , to vsetko je uz v cene akcie zahrnute , tam su zahrnute buduce enormne zisky a velka dovera investorov ze z tesly bude gigant. To je dolezite si uvedomit, pretoze obrovsku cast ceny akcie momentalne tvorí viera investorov ze tesla bude niečím velkym, nie to cim je tesla teraz ...
          inak ...
          investoval si len do Tesly alebo mas viac akcii? ak ano tak kolko ? (ak to nie je tajomstvo)
          kolko asi radovo si investoval? (ak to nie je tajomstvo)
          mas aj nejaku strategiu co robit ak zacnu akcie vyrazne klesat ? napr desiatky percent ? lebo ta psychicka uzkost ked stracas peniaze nie je bohvieco ...

          Komentár

          • ivan32
            Member
            • Sep 2014
            • 178
            •   

            #7
            Viem že to je už v cene (dôvere ľudí) zarátané. Ale stále je to len predpoklad. Keď naozaj vyprodukujú čo sľubovali znova sa zvýši dôvera investorov. Nie?
            Tak ako v 2012 všetci vedeli že príde model S ale až keď ho začali produkovať akcie šli hore.
            Zatiaľ mám len TSLA, som úplny začiatočník ale sledujem trhy a snažím sa nájsť súvislosti.
            A stratégia keď začnú klesať je asi nenechať sa vystrašiť (vravel som že chcem tie akcie držať dlhšie lebo im verím) a hlavne zanalyzovať prečo sa to deje. Napríklad práve dnes klesajú (stále som v pluse) po ďalšom downgrade od UBS a analytikov pretože predpokladajú to alebo ono a neveria že dokážu to a to a že nebude v 2020 taký dopyt po batériách.....?!? a takéto vyhlásenia si myslím spôsobujú len malé a dočasné výkyvy a na dlhodobý vývoj a výkony tesly to nebude mať väčší vplyv. Takže zatiaľ sa chcem držať hesla vyďeržaj piaňer ale viem že ak to príde tak budem ťažko prehĺtať.

            Komentár

            • Simonn
              Junior Member
              • Jul 2015
              • 10

              #8
              To ze vcera mali vyrazny pokles a stale si v pluse je sice fajn ale to este nie je ziadna vyhrotena situacia ... ta bude vtedy ked budu tak padat viac dní za sebou a za kratke obdobie spadnú 20% ... a teraz si zober ze mas aspon 2akcie a pozeras sa na to akosi "stratil 100+ dolarov ... To neni prijemne a isto budes premyslat ci pokles bude pokracovat alebo nie a ci nie je lepsie predat ... na to treba byt pripraveny

              Neviem teda ako velmi by ti tie peniaze vpripade vacsej straty chybali, ale kazdy investor ti povie ze investovat do jedej a tak rizikovej akcie nie je rozumne. Nie je dobre investovat ani do jedinej blue chip akcie(taka ktora ma dobry rating a nema velke cenove vykyvy). Proste treba diverzifikovat a nenosit vsetky vajicka v jednom kosiku

              Ja konkretne sa snazim mat tak 5roznych akcii aj ked nie vzdy sa mi to dari ... a to je este dost slabe, odporuca sa mat cast investicie v akciach(nie len US), dlhopisoch, nehnutelnostiach atd ...
              Ak chces mozem ti do spravy poslat odkaz na slovenske forum o investovani kde najdes vela rad a nazorov ...
              Naposledy upravené Simonn; 22-07-2015, 17:31.

              Komentár

              • dango
                Moderator
                Gold Member
                • Nov 2014
                • 693
                •   

                #9
                ja som si pred par rokmi nakupil zlato za ~3k eur. nie je to velka polozka, preto prepady ma az tak netrapia, aj keby malo spadnut na cenu 1usd/uncu ak to porastie a za 50 rokov bude mat hodnotu 10k eur, budem len rad.

                preto, ak ivan nema tych akcii vela, nevidim dovod obavy - iba v pripade situacie, ze uz nejaky ten mesiac by bol len na vifonkach

                Komentár

                • Simonn
                  Junior Member
                  • Jul 2015
                  • 10

                  #10
                  No ano , zalezi u kazdeho co prenho strata tych penazi znamena ... len stym musi pocitat ... no a pri kupe jednej rizikovej akcie ta sanca nie je zanedbatelna ...

                  Komentár

                  • ivan32
                    Member
                    • Sep 2014
                    • 178
                    •   

                    #11
                    @simonn
                    Je mi jasné že treba diverzifikovať, aj to príde, keď budem vedieť do čoho a keď sa objavia ďalšie voľné zdroje. Toto bola pre mňa prvá a jasná voľba kde som nemal o čom rozmýšlať a rizík som si vedomý. Link pošli, nejaké fóra som našiel ale asi by som chcel niečo odbornejšie.

                    Komentár

                    • Simonn
                      Junior Member
                      • Jul 2015
                      • 10

                      #12
                      pomerne optimisticky clanok
                      http://www.businessinsider.com/3-mon...-before-2015-7

                      avsak dnes sa neobchoduje velmi optimisticky (TSLA -11%) a to sa pritom nic take hrozne nestalo len Elon povedal ze mozno tento rok nedodaju 55tis. aut ale len 50tis. alebo nieco medzi tym ...

                      Komentár

                      • JanoS
                        Member
                        • Aug 2015
                        • 95
                        •   

                        #13
                        -11% je super sprava, bude sa dat kupit lacno

                        Ja som nakupil v januari ked boli este pod 200, len teraz lutujem ze malo...

                        Komentár

                        • denial
                          Member
                          • Jun 2014
                          • 322

                          #14
                          s tymi akciami opatrne ...

                          -> http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/6...eni-trhu-akcii

                          Komentár

                          • ICE666SVK
                            Senior Member
                            • Jul 2014
                            • 1997

                            #15
                            http://www.hybrid.cz/tesla-prodava-a...puje-za-20-mil

                            Komentár

                            Pracuje...
                            X