Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

ako je to ,,Daň a atd ...

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • martin
    Junior Member
    • Oct 2014
    • 2

    ako je to ,,Daň a atd ...

    Pekný deň , ako je to ,, poistka a daň za auto, vopred Ďakujem , poprípade ,,, mail ,,, stopko.m@gmail.com
  • ICE666SVK
    Senior Member
    • Jul 2014
    • 1998

    #2
    Treba si komletne prestudovat forum a odpoved na otazky sa najdu. Neviem co je to atd..., ale o dani sa pise tu: http://teslaclub.sk/forum/tesla-moto...C3%A1m-model-s a o poistke tu: http://teslaclub.sk/forum/tesla-moto.../157-poistenie

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1543
      •   

      #3
      "Daň za auto" neexistuje.
      Pri dovoze auta zo zahraničia sa platí registračný poplatok Okresnému úradu, odbor dopravy. Oni tam majú presný postup, čo k tomu treba, aké doklady.
      Ďalej sa platí prihlasovací poplatok na DI polície klasicky ako u každého auta.
      Zákonná poistka, tzv. povinné ručenie sa platí poisťovni, podľa toho, ktorú si vyberiete. Niektoré poisťovňe majú pre elektro autá o čosi lepšie sadzby.
      Ak používate auto na podnikanie, platíte cestnú daň, tá sa platí daňovému úradu na základe daňového priznania.
      Ak s tým nemáte skúsenosti, je lepšie si to dať spraviť niekomu, kto to už robil (napr. mne.
      Je s tým dosť administratívy a na prvý krát by ste sa v tom zamotali a nemuselo by to dopadnúť dobre.
      Čo sa týka DPH, o tom som tu už písal, aj iní užívatelia. V prípade nejasností rád vysvetlím.
      Naposledy upravené 1fisker; 19-10-2014, 21:35.

      Komentár

      • martin
        Junior Member
        • Oct 2014
        • 2

        #4
        Ok Ďakujem za radu , ja nie som podnikateľ, tak preto som chcel vedieť čo a ako lebo všade sa spomína DPH ... . Ked sa rozhodnem o kúpe tak sa vám ozvem o presní postup čo a ako.Ešte raz Ďakujem.

        Komentár

        • 1fisker
          Senior Member
          • Aug 2014
          • 1543
          •   

          #5
          Ak je budúci majiteľ auta súkromná osoba, v každom prípade sa musí zaplatiť DPH, či už na Slovensku alebo v inej krajine EÚ. Podľa správnosti by mal dodávateľ z inej krajiny EÚ súkromnej osobe vystaviť faktúru už s DPH a vy teda platíte naraz celú sumu aj s DPH zahraničnému dodávateľovi a potom na Slovensku DPH už neplatíte.

          Komentár

          Pracuje...
          X