Robím ten HUD displej a 2 zariadenia sa nedajú pripojiť na 1 OBD. eNiro dashboard (https://github.com/nickn17/enirodashboard)
Tak idem úplne zmeniť koncepciu, ktorá bude už aj ovládať príslušenstvo auta. Multi-modulová architektúra a prísť by si tu už mohli na svoje aj majitelia iných áut. Ak máte záujem vyvíjať, ozvite sa. Hardvér nie je veľká položka, ale projekt si berie kvantum času (hľadanie kódov, ladenie, vývoj, testovanie, .. ).

Stručný popis
  • Jadro bude tvoriť ESP32 + SN65HVD230 (~15eur) priamo pripojené na servisný konektor pod kapotou. Bude priamo komunikovať cez CAN. Obíde sa ODB BLE adaptér ktorý robí auto zbytočne zraniteľným a je pomalé na čitanie veľa dát. Zároveň priame napojenie pomôže lepšie odchytávať komunikáciu modulov auta a dostať sa ku nezdokumentovaným kódom na ovládanie (predohrev/chladenie baterky). Cez BLE4 bude poskytovať dáta ostatným modulom v aute, ktoré budú úplne voliteľné.
  • Po naštartovaní auta ESP32 nastaví chovanie auta, aby šofér nemusel zakaždým všetko nastavovať. Napr. vypne sa VESS, zapne sa CRUISE mode, a iné otravné veci.
  • Príklady modulov ... okrem existujúceho Dashboardu (tam pribudnú ešte nové funkcie)
  • HUD display - zobrazí rýchlosť a kwh/100 - okamžitú ako dashboard .. Dashboard v noci veľmi svieti, preto aj ten HUD.
  • Potom malý 1" OLED display plánujem ku displeju za volantom. Niro zobrazuje % SOC iba na infotainmente, ale keď mám fullscreen navigáciu tak je to skryté.. Čiže tento krpec za volantom zobrazí pri dojazde rovno aj SOC a zost.kapacitu baterky v kWH (tento údaj úplne chýba).
  • Resp. ak by si niekto spravil veľky displej s vlastnou appkou, može komunikovať s autom cez ten core CAN modul - od nastavenia klímy po neviem čo -- Toto nebudem robiť nakoľko nekódujem Android apky.
  • Mali by tam pribudnúť funkcie ako predohrev/chladenie baterky, resp. pri státi na DC nabíjačke v noci bude auto cez ultrazvuky sledovať či sa niekto priblížil ku autu a dá vedieť, atď.. Ale toto nie je zatiaľ priorita, pekne postupne.
Tento projekt z časových dôvodov bude dostupný len pre tých, ktorý pomôžu s vývojom. Ak máte teda čas, chcete si vylepšiť auto, dajte vedieť.
Verejný ostane len enirodashboard + max. sa tam pridá predohrev. Priebežne sem budem pridávať stav/fotky.