Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Použité batérie

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Použité batérie

    http://automix.atlas.sk/novinky/8501...e-to-vyriesili
  • Stano Kurek
    Administrator
    • May 2014
    • 278

    #2
    INFO: osobne by som tento clanok nebral dost vazne, podla mojich informacii recyklacia bateriek ako aj vyroba vyrazne pokrocila a vyrabaju sa ovela ekologickejsie ako aj reciklacia je uz na vysokej urovni, dolezity je zdroj kto je autorom clanku a co sledujem.... samozrejme doba a vedomosti idu dalej dufajme ze aj tu pridu dalsie nove technologie,... !

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #3
      Pôvodne zverejnené od Stano Kurek Pozrieť príspevky
      INFO: osobne by som tento clanok nebral dost vazne, podla mojich informacii recyklacia bateriek ako aj vyroba vyrazne pokrocila a vyrabaju sa ovela ekologickejsie ako aj reciklacia je uz na vysokej urovni, dolezity je zdroj kto je autorom clanku a co sledujem.... samozrejme doba a vedomosti idu dalej dufajme ze aj tu pridu dalsie nove technologie,... !
      Tiež si to myslím

      Komentár

      • Michal Šujan
        Junior Member
        • Apr 2015
        • 11

        #4
        K tomu článku nie je možné pridať komentár, alebo je nutné sa registrovať?

        Komentár


        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Vypada to na FB komentare.

        • Marcel Pavlík
          Marcel Pavlík komentoval
          Upraviť komentár
          k úvodnému príspevok vloží svoj postreh prvý diskutujúci a jeho text už komentovať možno. prípadne "naspodu" možno pridať svoj príspevok.
      • dzodzo
        Member
        • Oct 2016
        • 104

        #5
        majitelia tesiel mozno este nejaku dobu recyklaciu nebudu potrebovat, teslanomics si dali tu pracu zozbierat data niekolkych uzivatelov vozidiel a zostavili z toho graf kapacity baterie podla roznych kriterii (najazd, vek, pocet nabijacich cyklov) a u niektorych vozidiel to vyzera tak, ze baterie preziju aj zivotnost auta (a potom sa mozu pouzit sekundarne napr. do powerwallu...)

        Haters love to claim that the Tesla car batteries, the ones that power the car, will only last 2 years or less. Well, now we have some data coming from actual owners and their experiences. Use our code and get $1,000 off a new Tesla Model S or X Sources TMC Dutch Forum Source Data Maarten Steinbuch blog about Tesla Model S battery degradation data As the data shows owners are experiencing greater than 93% battery retention after 220,000 miles of driving. This is incredible as many owners aren’t likely to drive their car this far nor retain the car for much after. These data are encouraging that owners of used CPO Teslas, like myself, will have a great time ahead of ourselves without any worry about replacing the battery.

        Komentár


        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Tie Google docs poznam. Pouzivate niekto niektory s tych softov s API k autu na stiahnutie diagnostickych informacii? Mna by napr. zaujmal SOH (state of health=zostavajuca kapacita) mojej baterie ale nemal som cas studovat ktory je "doveryhodny".
      • dzodzo
        Member
        • Oct 2016
        • 104

        #6
        tesla dnes na shareholder meetingu potvrdila, ze vyradene baterie nekoncia v odpade, ale cele to hospodarenie s nimi bude uzavrety cyklus, stare baterie pojdu naspat do tesly a tam ich zrecykluju a materialy pouziju na vyrobu novych battery packov

        Komentár

        • jux
          jux
          Senior Member
          • Apr 2015
          • 1378
          •      

          #7
          Chcel by som rozprudit debatu o recyklacii baterii EV.
          Asi pred rokom som sa snazil vypocitat kolko baterii (kWh) sa montuje do spotrebnej elektroniky, naradia a podobne oproti tomu kolko sa ich montuje do BEV, PHEV a HEV.
          Nedarilo sa mi to, no z cisel co som ziska sa dalo usuditl, ze do BEV, PHEV a HEVsa instalovalo radovo rovnako kWh baterii ako do eleltroniky a pod. Pritom zivotnost baterii v EV je podstatne dlhsia, takze recyklacia baterii z elektroniky uz musi bezat v slusnych rozmeroch, dokedy za vo vecsom zacnu recyklovat baterie EV. Velke baterie EV sa zrejme budu recyklovat efektivnejsie ako drobne z elektroniky - u ktorych je velka sanca, ze casto skoncia v zmesovom odpade.
          Venoval sa tomu niekto? vie o tom viac?

          Komentár


          • dzodzo
            dzodzo komentoval
            Upraviť komentár
            k recyklacii baterii bola jedna velmi dobra epizoda fully charged https://www.youtube.com/watch?v=Bpe8HalVXFU

          • Marcel Pavlík
            Marcel Pavlík komentoval
            Upraviť komentár
            recyklácia batériií BEV je ešte veľmi ďaleko. na tomto fóre bol príspevok o použití z i3 pri domácich solárnych elektrárňäach, na iných fórach pre i3 ponúka komplet výmenu 60/9Ah batérií za 120Ah a zrejme pôvodnú zasa posunie k novému využitiu. jestvujú články o tom, ako nissan/renault buduje úložiská z použitých batérií, takže asi iba tesla má plán na komplexnú recykláciu (nie ďalšie využitie) vyradených.
        Pracuje...
        X