Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

ELEKTROAUTOM OKOLO SLOVENSKA

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Pavol
    Member
    • Nov 2018
    • 61
    •   

    ELEKTROAUTOM OKOLO SLOVENSKA

    Pozdravujem všetkých.

    Pripravil som pre Vás porovnávací test použitia elektromobilov v našich slovenských podmienkach.

    Predmetom testu je prejsť na jeden záťah cca 1000 km cez vopred určené body.

    Je potrebné prejsť cez tieto body v danom smere:

    Nové Zámky, Lučenec, Michalovce, Bardejov, Štrbské Pleso, Dolný Kubín a Senica.

    Štartuje sa z ľubovoľného miesta. Každý si zvolí, ktorý bude jeho prvý bod.

    Test sa končí prejdením všetkých bodov a príchodom do miesta štartu.

    Podmienkou je, aby auto na štarte bolo nabité na dojazd od 180 do 220 km.

    Porovnáva sa čas, za ktorý zvládneme celú trasu aj s nabíjaním.

    Presné podmienky testu a GPS bodov Vám pošlem mailom.

    Ja štartujem v sobotu ráno z Kapušian a mojim prvým bodom bude Bardejov.

    Pavol / IONIC 28kWh
    Naposledy upravené Pavol; 16-06-2020, 14:11.
  • nick81
    Senior Member
    • Nov 2019
    • 534

    #2
    Tiež mám v pláne tento víkend Pavol Časovo je to ako pre ľudí otvorené? Neobmedzene? Či do konca leta?

    Komentár

    • Pavol
      Member
      • Nov 2018
      • 61
      •   

      #3
      nick81- do konca leta

      Komentár

      • miso
        Junior Member
        • Mar 2020
        • 10
        •   

        #4
        na jeden záťah je to dosť dlhé, je povolené aspoň jedná prestávka na prespatie?

        Komentár

        • Pavol
          Member
          • Nov 2018
          • 61
          •   

          #5
          Ja aj Nick81 preto berieme druhého šoféra.

          Komentár


          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            Uvidím či beriem... 14hod jazdy je v pohode, Oddych na nabkách.
            Naposledy upravené nick81; 17-06-2020, 05:03.
        • miso
          Junior Member
          • Mar 2020
          • 10
          •   

          #6
          Znelo to zaujímavo ale pri predstave isť sa len tak odpáliť na 20 hodín v aute ma to prešlo. Chýba mi motivácia takéhoto okruhu na jeden záťah.

          Komentár

          • Pavol
            Member
            • Nov 2018
            • 61
            •   

            #7
            Nuž, nie je to pre každého. Ide mi o porovnanie všetkých dostupných a na takú diaľku vhodných EV. Aké máš auto?

            Komentár

            • miso
              Junior Member
              • Mar 2020
              • 10
              •   

              #8
              Mám citigo-e iv chápem čo sleduješ, ale mne by sa páčilo mať niečo s tej jazdy. napr keby sa čas meral len medzi jednotlivými bodmi a mimo meraného času Zakázane nabíjanie to by mi umožnilo si to dať ako zaujímavý trip napr. aj zo synom kde by sme mohli spoznať nejaké krasy slovenska v okolí jednotlivých bodov poprípade aj prenocovať v niektorom z bodov.

              Komentár

              • ToMiLeaf
                Member
                • Jul 2019
                • 38
                •   

                #9
                Mňa by potom zaujímali aké budete mať náklady na 100 km a to hlavne na diaľničných úsekoch. Ja sa pohybujem okolo 10€/100 km a rád by som porovnanie.

                Komentár


                • nick81
                  nick81 komentoval
                  Upraviť komentár
                  To je dosť.. Ja som si dal flat paušal. Prvá FA cez 100 eur bol jasný signál na flat Tých 69eur, 400kw je na 2500km, 0.17cent. vychádza v rámci paušálu a na okolo 20cent/kWh, resp 25bez dph UFC. Ale cez paušál som vždy iba pár eur... Nové Mesto, Žilinu máš Free. Je to len 1000km, ak nebudem letieť.. 400km mám z domu 8.5e, UFC KE z paušalu.. potom trochu LM, a ZA/NM free. Ak teda nebudem skákať po 100kW Greenway UFC, kde mám len základný. Tam by sa to predražilo.
                  Naposledy upravené nick81; 16-06-2020, 19:18.

                • Pavol
                  Pavol komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ja rátam, že ma táto parádna jazda výjde na päťdesiatku. Každý špás niečo stojí. Verím, že sa nájdu viacerí, ako nick81 a obetujú pohodlie, čas a peniaze v prospech dobrej veci.

                • nick81
                  nick81 komentoval
                  Upraviť komentár
                  Pavol Celkom sa na to teším, lebo na tej trase sa dá dosť taktizovať - napr. z Bardejova cez Spiškú Belú, a odrolovať do LM (Takto sme mali Tatry 15kWh/100 keď sme zišli dole). Ak potom účastníci zverejnia prečo tak postupovali, bude sa dať z toho pekne priučiť, prečo sa rozhodli kde čerpať a len toľko/koľko, prečo ísť na kopec tam a nie tam atď.. Aké rýchlosti zvolia aby získali kilometre a ušetrili nabíjací čas.. Bude vidno diferencie.. Že napr. podstatne lacnejší model auta to dá napr. len o zlomok kratšie ako nejaký longrange, atď. Pokiaľ sa teda chytí viac ľudí.

                • Pavol
                  Pavol komentoval
                  Upraviť komentár
                  nick81- Verím, že v tomto teste bude zastúpené každé auto, ktoré má na to, aby to zvládlo. Potom sa všetci stretneme. Bude to zaujímavé vypočuť si taktiky, zážitky a vymeniť skúsenosti.
              • Pavol
                Member
                • Nov 2018
                • 61
                •   

                #10
                Pripravujem to asi mesiac. Zvážil som aj takýto scenár, ale po technickej stránke to nevyšlo. Zadanie by bolo také zložité, že by to veľa ľudí odradilo. Preto radšej budem mať menej účastníkov, ale o to zodpovednejšie výsledky pre porovnanie EV v slovenských podmienkach. Sorry.

                Komentár

                • Pavol
                  Member
                  • Nov 2018
                  • 61
                  •   

                  #11
                  Pomocou tohoto odkazu dostanete všetkých sedem bodov trasy do Google Maps.
                  Šesť z nich sú kruhové objazdy. Siedmy je križovatka pod Štrbským plesom.
                  Samozrejme, že okrem uvedených bodov je trasa predmetom taktiky jazdy a nabíjania.

                  https://maps.app.goo.gl/QY2Uqdi9g5t4ZPxU7

                  Komentár

                  • Savi
                    Gold Member
                    • Dec 2019
                    • 141
                    • peter68691
                    •   

                    #12
                    Na tej trase ma zatial odradza to, ze ide juhom Slovenska, kde zatial nie je dostatocna nabijacia infrastruktura. Cakat niekde 3 hodiny na AC nabijacke ma ako sucast tripu moc nelaka ak tam nie je nieco, cim tie 3 hodiny rozumne stravit.

                    Komentár


                    • nick81
                      nick81 komentoval
                      Upraviť komentár
                      Je tam pri Dudinciach 50kW Greenway .. 10-15 min a ťahám na KE
                  • Pavol
                    Member
                    • Nov 2018
                    • 61
                    •   

                    #13
                    Ja mám IONIC. Dojazd 200km. Južná trasa je pre mňa tiež na doraz. Ale je to Slovensko a musíme s tým žiť. Na čom jazdíš?

                    Komentár

                    • janulo
                      Member
                      • Jul 2015
                      • 46
                      •   

                      #14
                      Škoda tej podmienky aby auto na štarte bolo nabité na dojazd od 180 do 220 km, inak som dosť šibnutý aby som to skúsil
                      s mojim malobaterkáčom Ale rozumiem obmedzeniam aby boli výsledky k niečomu. Možno to skúsim nesúťažne s nejakým prespaním

                      Komentár

                      • Catchcash
                        Member
                        • Dec 2019
                        • 170
                        •   

                        #15
                        Da sa to aj za 9€ ale asi by som nebol medzi prvými

                        Komentár

                        Pracuje...
                        X