Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Od 2020 Tesly bez zakupeneho FSD nebudu mat k dispozicii funkciu "Summon"

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • pile_of_salt
    Member
    • Sep 2019
    • 65
    • lucia76891
    •   

    Od 2020 Tesly bez zakupeneho FSD nebudu mat k dispozicii funkciu "Summon"

    A je to tak. Moja M3ka to nema. Tak mi napadlo, ze kto s plnym FSD a teda s moznostou vyuzivat "smart summon funkciu" bude vlastne vyuzivat funkciu summon? Ci vlastne Tesla rusi stary summon? A bude k dispozicii iba smart summon? Mam v tom tak "trosicku" galimatias. Pride mi to viacmenej nelogicke.
  • Wilo
    Member
    • May 2019
    • 337
    •      

    #2
    Nie je funkcia Summon v EU aktualne zakazana? Som myslel ze to maju len v USA.

    Komentár


    • EV_Future
      EV_Future komentoval
      Upraviť komentár
      v EU pokial viem, tak to nie je zakazane, ale kvoli jej zakonom je to prakticky nepouzitelne - je obmedzene len na 20-metrovy autonomny pohyb vozidla, po ktorom sa auto uprostred manevra musi zastavit. Zaroven pouzivatel musi byt vzdialeny najviac 6 metrov od auta.
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #3
    U modelu 3 funkcia Summon (ani obyčajný ako mali S a X pred 3 rokmi) nie je, pokial nemáš FSD. To nie je nič nové pre 2020.
    A FSD aj Summon je v EU takmer na nič. Určite nie je hodné 6300€ ale nie je to chyba Tesly.

    Komentár


    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Summon pouzivam denne na parkovanie M3 do garaze, takze sa neda povedat, ze je uplne nanic. Rovnako FSD potrebujes na to, aby sa auto vedelo preradzovat medzi pruhmi vramci autopilota, inak musis vypnut autopilota, preradit sa a znova ho aktivovat.

      Tym ale nechcem povedat, ze cena FSD nie je premrstena, je a zaroven ponuka prakticke funkcie.
  • pile_of_salt
    Member
    • Sep 2019
    • 65
    • lucia76891
    •   

    #4
    OK, tak ked uz sme pri tom parkovani do garaze. Dokaze to vliezt aj do takej uzkej garaze, kde je miesto medzi okrajom auta a stenou dajme tomu 30cm? A ked povedzme auto nie je perfektne "vyrovnane" subezne so stenami garaze, dorovna si to samo?

    Komentár

    • jeeff
      Member
      • Nov 2015
      • 192
      • lubos1519
      •   

      #5
      Kedze nejde dat fotka do komentu pisem separe. Sirka dveri garazovej brany je 2,45m, vnutri je garaz sirsia, ale su tam police. Auto zaparkuje manzelka pred garazou a ja ho vacsinou vecer ked pridem len mobilom cez Summon zasuniem dnu (ona sa boji, ze by auto ozgrela). Auto si volantom koriguje situaciu, ale vnutri v garazi ma pomerne vela miesta. Preto ho manzelka nechava mierne sikmo (uz sa naucila ako) aby auto smerovalo spolujazdcom co najblizsie k policiam. Auto pri summone ked je na urovni zrkadiel v garazi mierne zatoci kolesami, kedze spolujazdcova strana je blizsie k dvernemu otvoru. To sposobi, ze je este viac sikmo, nasledne po prechode do garaze to kolesami znova auto vykompenzuje (kedze zadne senzory detekuju, ze je blizko k stene), akoby spravi take esicko a pekne sa tam zasunie.

      Malokedy sa ale podari vjazd bez prerusenia, zvycajne sa summon prerusi 1-2x, treba pustit tlacitko a znova stlacit. Nechal som pred koronou zapnute summon standby, co pomohlo, ale auto je uz 3 tyzdne v garazi, takze neviem ci to ma vplyv. Tiez prepinanie medzi wifi a 4g moze sposobovat tento problem.

      Co je zaujimave, asi 2x to nejako zblblo a zapol sa mi US rezim summonu, cize stacilo len potvrdit ze chod do zadu a auto islo kym som neklikol na stop, vtedy nemalo ziaden problem.

      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	IMG_6290.jpg
Videní:	203
Veľkosť:140,6 KB
ID:	52964

      Komentár


      • pile_of_salt
        pile_of_salt komentoval
        Upraviť komentár
        jeeff bohaca to je ficura. a ja dosraty auto davam do a z garaze a mam mindraky ze tiez nieco "ozgrem" (fantasticke slovo btw). ten sumon by bola spolahliva pomocka ked az takto natesno si Tesla trufa nechat auto manipulovat same. bol som v chybnej mienke ze standardny sumon je sucastou standardneho balicka a keby aj nebol tych 6,8k evri je privelka palka. Teslacku AIcku obdivujem. stiahla ma naspat aj moznost ze "sa to da dokupit neskor" zatial co LR verziu uz nikdy nedokupim. vdaka za demo.

      • jeeff
        jeeff komentoval
        Upraviť komentár
        Mozem niekedy skusit natocit aj video, ale na internete ich najdes isto kopec. Mne funguje aj otvaranie garaze, takze si auto vie samo garaz aj otvorit a po zacuvani aj zatvorit.

      • hudino
        hudino komentoval
        Upraviť komentár
        vidim ze stav garazi je vsade rovnaky

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Asi tak. To auto je tam často akosi naviac

      • matchke
        matchke komentoval
        Upraviť komentár
        hudino Nahodou. Aky tam ma poriadok!
    • pile_of_salt
      Member
      • Sep 2019
      • 65
      • lucia76891
      •   

      #6
      ja som pre novu karicku prekopal garaz aby som tam nemal taky svincik a aby bolo viac miesta. no aj tak som dos...y ked idem dnu a von. a teraz si trochu klepem hlavu ked viem ze summon to zvlada doslova hravo. videl som videa len som nehladal "tesne garaze". tie americke stajnove garaze kde sa zmestia trucky su pre m3ky ako letiskovy hangar. tam vlezie aj vylezie aj uplny mantak.

      Komentár

      Pracuje...
      X