Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Odpájanie káblov z nabíjaného auta v prospech druhého

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1543
    •   

    Odpájanie káblov z nabíjaného auta v prospech druhého

    Vo viacerých témach sa tu vyskytli nápady alebo rady čo spraviť v prípade, ak auto, ktoré nabíjalo, je už plné, alebo skoro plné a príde ďaľšie auto, ktoré chce nabíjať. Písalo sa tu, že majiteľ druhého auta môže kábel odpojiť, vytiahnuť a použiť pre seba. Na 1 strane to dáva logiku, kolegovia elektromobilisti by si mali pomáhať, ale....ALE.
    Problém je v tom, že nabíjací kábel u viacerých typov áut je zamknutý a môže ho odomknúť len majiteľ. Neviem presne ako to funguje u jednotlivých značiek.
    POZOR NA TO.
    Prosím nevyťahujte kábel z druhého auta, ak vám nie je známe, či je alebo nie je zamknutý. Riskujete tým poškodenie cudzieho auta a dokonca aj nabíjačky. Ak majiteľ nechal tel.číslo, treba mu zavolať a opýtať sa ho na to.
    Naposledy upravené 1fisker; 26-11-2019, 17:41.
  • TM3Perf
    Member
    • Jun 2015
    • 83

    #2
    Preto ja mám stále vizitku zastrčenú za oknom.

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Ja nemám , ale napravím to.
  • leo
    leo
    Member
    • Jan 2016
    • 93

    #3
    Stretol som sa s tým, že som prišiel v Boroch vedľa odpojeného auta, pripojil sa, neskôr prišla majiteľka, trochu sa čudovala, ale nemala s tým problém, ale zjavne ju odpojil ešte niekto predo mnou.

    Mal som však nepríjemný incident na GW nabíjačke v NR, keď tam bola ešte DBT (už by nemala byť) prišiel som tam, nabíjal tam BMW i3 cez CCS, pozrel som na nabíjačku, písalo na nej nabité, pripojil som sa na Chedemo, ale nenabíjalo, tak som si povedal, že asi treba odpojiť CCS, tak som dal vypnúť, vypol, odpojil, nabíjal. O chvílu pribehol mierne povedané rozhorčený majiteľ i3, že ako som si to mohol dovoliť, atď., no ťažko reprodukovateľné.

    A do tretice som nechtiac blokoval elektromobilistu na známej a asi významne využívanej nabíjačke pri Lidli v Novej Dubnici, keď som nevedel, že nabíja hodinu, resp. ani som nejako neevidoval, že som už nabitý, pán s Teslou musel snáď len krátko čakať, za čo sa mu dodatočne ospravedlňujem, bol som v tom, že ešte nabíjam.. Každopádne by som nemal žiaden problém s tým, keby ma pán odpojil..

    Tiež väčšinou nechávam vizitku tlf. číslom za oknom, niekedy však aj zabudnem..

    Komentár

    Pracuje...
    X