Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

3x Wallbox s časovačom a rozdelenie fáz

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • MartinTZ
    Junior Member
    • May 2019
    • 3
    •   

    3x Wallbox s časovačom a rozdelenie fáz

    Čaute, prosím poraďte mi vhodný 4ks wallbox a ako to zapojiť.
    Potrebujem nasledovné:
    - 3- 4 ks Wallboxov
    - rozdelenie fáz na Wallboxy (nabíjať sa budú trojfázovo-S75D a jednofázovo-Ioniqi Aby sa nepreťažila iba jedná fáza, ale rovnomerne sa zaťažili aj keď tam bude viac aut s jednofázovým nabíjaním
    - aby sa dalo nabíjať iba v pracovné dni od 8:00 do 18:00
    - inteligentne prerozdelenie výkonu, aby sa znížil nárok na hlavný istič
    Ďakujem
    -

  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    #2
    Aby sa dalo nabíjať od-do by som riešil jednoducho časovo špinavým relé, ktoré spína hlavný stykač k rozvádzaču nabijaciek.
    To rozdelenie na fázy (ostal by som u 3 nabijaciek keďže mame 3 fázy) by som takisto riešil úplne primitívne tak, že hlavnú fázu (tá, ktorá je u kazdej nabíjačky číslo 1 pre jednofazove nabíjanie) by som zvolil vzdy inú.
    Tak máš zaistene rovnomerne zaťaženíe pri nabijani Ioniqov.
    Cize potiaľto náklady minimálne.
    Kee však príde Tesla tak záleží na tom, ako máš dimenzovaný prívod.
    Daj viac informácií nech neteoretizujem.
    Kolko A ma hlavný istič pre cely rozvádzač.
    Kolko majú istice pre jednotlive nabíjačky?
    Od toho sa to odvíja.
    Podla mna stačí 40 A hlavný a po 16A nabijackove.

    Komentár

    • MartinTZ
      Junior Member
      • May 2019
      • 3
      •   

      #3
      Ďakujem za odpoveď
      Ešte presne neviem aký veľký hlavný istič nám schvália buď 3x32A alebo 3x63A. Pôvodne som chcel kúpiť Tesla Wallboxy ( komunikujú medzi sebou a je možné ich nastaviť až 4 ks 1- master a 3 - slave) a každému vymeniť poradie fáz, len si myslím že následne by mali problém vyhodnotiť koľko napätia môžu jednotlivo uvolniť.
      Existuje riešenie, ktoré vie efektívne prerozdeliť nabíjanie viac aút, ak sú 1 a 3 - fázove?
      Vie Tesla wallbox, ak ich vzájomne neprepojím zistiť maximalnú možnú kapacitu jednotlivých fáz? ( Neboli by medzi sebou prepojene, ale mali by iba poprehadzované fázy)

      Komentár


      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Myslis situaciu, ked by boli zapojene povedzme 3 wallboxy na 32A/3f, tak pri poprehadzovani faz by vsetky 3 wallboxy vedeli naraz nabijat jednofazovo 32A?
        Bolo by fajn keby to tesla wallboxy vedeli, no myslim, ze to nebudu vediet. V navode o tom nehovoria. Tesly nabijaju vzdy trojfazovo, tak nepredpokladam, ze tam takuto ficurinu implementovali. Jiri GrandPa ty si to studoval... asi vies viac.

      • leo
        leo komentoval
        Upraviť komentár
        Ano je mozne spravit aj taketo riesenie, umoznit nabijanie napr. 3x3f 32A spolu alebo 3x1f 32A na fazu alebo distribuovat vykon podla potreby. Nielen 3x ale aj viac vyvodov. Ale teda nie s Tesla wallboxami, islo by o custom riesenie.
        Naposledy upravené leo; 04-10-2019, 20:35.
    Pracuje...
    X