Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nabíjací kábel Typ 2/Typ 2 (Mennekes)

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Milo
    Junior Member
    • Dec 2018
    • 11

    Nabíjací kábel Typ 2/Typ 2 (Mennekes)

    Ahojte,
    viete mi niekto dať tip na kúpu nabíjacieho kábla Typ 2/Typ 2 (Mennekes), dúfam že som ho správne označil. Chcem to využívať na nabíjanie plug-in hybridu, myslím že palubná nabíjačka má max. 3,7 kW. Tiež akú dĺžku odporúčate, mne sa predbežne pozdáva cca 5 m pre každý prípad. Nemusí sa jednať o úplný low cost, skôr aby bol kvalitný príp. normálne dostupný.
    Ďakujem za tipy.
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    #2
    Vzdy tvrdim, ze kable maju byt podla nabijacky v aute, takze pre 3,5kW jednofazovu nabijacku sa hodi 16A Typ2/Typ2 kabel, napriklad takyto:
    https://www.jpson.com/product/62196-...ing_p1053.html
    Mozes sice pouzivat aj silnejsi (32A) alebo aj trojfazovy, no zaplatis viac a budes so sebou vlacit tazky a menej flexibilny kabel.
    Poznamka: Typ2/Typ2 kabel neobsahuje ziadnu elektroniku, len kablom su prepojene silove a CP piny oboch Typ2 konektorov a dva odpory na pinoch PP sluzia na identifikaciu prudovej zatazitelnosti kabla.

    Komentár


    • Spartakus
      Spartakus komentoval
      Upraviť komentár
      Ahoj jux, vieš či je možné upraviť ten nabíjací kábel Typ2/Typ2 bez elektroniky tak, že by sa ten jeden konektor TYP2 odstránil a miesto neho sa použil CEE 5-kolík? Bolo by to takto funkčné aj bez tej elektroniky na kábli? Ďakujem za odpoveď.
      Naposledy upravené Spartakus; 07-06-2020, 18:42.

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Spartakus Z toho, co som cital, je to velmi nebezpecne pouzivat bez kvalitnej elektroniky a poriadneho istenia. Ja som kupil toto a zatial velka spokojnost. https://eshop.inchanet.cz/wallboxy/adapter/

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Spartakus nie, to sa neda. Pre nabijanie EV musi byt EVSE elektronika, bud v wallboxe, alebo v krabicke prenosneho nabijacieho kabla. Videl som sice raz ponuku jednofazoveho nabijacieho kabla u tych co prevadzkuju EVMAPA (EVSELECT), ktory vyzeral podobne ako by si si predstavoval - na jednej strane 32A cerveny 5 kolik a na druhej strane typ2 konektor. Finta bola v tom, ze EVSE elektroniku narvali do typ2 konektora - ale sa im tam zmestilo len jedno rele, takze bol len jednofazovy a prudovy chranic by si tam hladal marne. Urcite nebol homologovany, pretoze EVSE elektronika nema byt pri aute, ale na druhej strane - vo wallboxe alebo u nabijacieho kabla tesne pri CEE konektore. Absencia prudoveho chranica takyto nabijaci kabel tiez diskvalifikuje (aj ked su v predaji aj take, nielen cinske).

    • Spartakus
      Spartakus komentoval
      Upraviť komentár
      Ďakujem všetkým za odpovede. Ste super 👍👍👍
  • Milo
    Junior Member
    • Dec 2018
    • 11

    #3
    Našiel som takyto
    https://www.autonabijeni.cz/mennekes...a-max--3-7-kw/
    Nemate niekto skusenosti s touto strankou/vyrobcom?

    Komentár

    Pracuje...
    X