Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

ČEZ

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • ozana
    Member
    • Jun 2015
    • 192

    #16
    ČEZ konečně dokončil výběrové řízení na nové rychlodobíjecí stojany a od druhého pololetí 2016 bude potřeba mít i na (stávajících) rychlodobíjecích stojanech čip pro přístup.

    http://www.elektromobilita.cz/cs/o-n...inky/5470.html

    Komentár

    • ozana
      Member
      • Jun 2015
      • 192

      #17
      ČEZ mění další stojany DBT za ABB, kolem 18.10.2016 budou výpadky, sledujte novinky
      http://www.elektromobilita.cz/cs/o-n...inky/5705.html

      Komentár

      • ozana
        Member
        • Jun 2015
        • 192

        #18
        S účinností k 1.1.2017 dochází k úpravě ceny za službu Elektromobilita, která bude činit 450 Kč bez DPH za kalendářní měsíc a aktivovanou kartu. Tento krok je v první řadě dán nezbytností přiblížit cenu za službu Elektromobilita reálným nákladům na dobíjení. Dosavadní poplatek byl spíše symbolického charakteru, takže i v upravené výši zůstává velice výhodný pro drtivou většinu zákazníků. Rádi bychom také zmínili, že během letošního roku došlo k výraznému rozšíření celé sítě veřejných dobíjecích stanic. Zaměřili jsme se zejména na rychlodobíjecí stanice, které představují vyšší míru komfortu pro zákazníka a jejichž síť jsme meziročně rozšířili o 150 %. Zákazníci také mohli zaznamenat postupné zvýšení kvality služeb a spolehlivosti sítě rychlodobíjecích stanic – díky výměnám stávajících stanic za nové stanice od společnosti ABB. Věříme, že zvyšování kvality našich služeb a rozšiřování možností dobíjení elektromobilů bude pokračovat i v příštím roce.
        Vaše Elektromobilita ČEZ
        zdroj: FB

        Komentár


        • curgali
          curgali komentoval
          Upraviť komentár
          ozana..každému v CZ kto bude plakať nad cenou ČEZ doporučte si preštudovať cenník greenway u nás na SK..a som presvedčený, že plač ich veľmi rýchlo prejde....

        • ozana
          ozana komentoval
          Upraviť komentár
          Když pojedu 4x za rok na nějaký sraz BEV, tak mě vyjde levněji ten Greenway než celoroční paušal u ČEZu.
          Naposledy upravené ozana; 01-12-2016, 12:16.

        • curgali
          curgali komentoval
          Upraviť komentár
          Neviem aké mate EV a ako s ním jazdite. Predpokladám, že nabíjate výlučne doma a jazdíte len v okolí bydliska....v tom prípade máte pravdu. Ale iný možno jazdia viac a tým sa to vyplatí...Ja by som mesačný ČEZ paušál 450 CZK t.j. 17 € zaplatil Greenway-u za jedno zimné nabitie za 100 km jazdy a ešte priplatil ...lebo denne jazdím 100 až 140 km...a teraz si to spočítajte za dalších 29 dní.....asi tak pán ozana...:-)))
      • Jiri GrandPa
        Senior Member
        • Dec 2016
        • 707
        • viera8131
        •      

        #19
        To ako vazne chce CEZ dnes za mesiac 450 Kc bez DPH? Ty kokso. V Nemecku aj Rakusku mam karty eMotion, Smatrics, Wien Energie, kde sice nie je nabijanie moc lacne ale ked tam necestujem tak ma to nestoji NIC! To vyzera, ze navstevnici na EV v CR "ostrouhaji"? Mate niekto iny napad u koho nabijat tak (trebars aj s nutnostou uzavriet zmluvu - to mam koniec koncov aj v AT a D), aby sa platilo za spotrebu a nie za "milost, ze vam dovolime byti nasim zakaznikem"?

        Komentár


        • curgali
          curgali komentoval
          Upraviť komentár
          Prosim ta to ti je fakt ľuto dať 16€ za cestu do CZ? Ved na sieti Greenway dáš tuto cenu za 50km jazdy v zime a 100 km v lete...

        • ozana
          ozana komentoval
          Upraviť komentár
          Jediná větší konkurence je EVmapa. Ale je to velmi slabé. Čekáme na přístup k nabíjení na základě odebraného množství. Uvidíme, jak rychle to ČEZ zavede.

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Nejde o 16€. Ide o to že platíš každý mesiac lebo máš dlhodobú zmluvu aj keď do CR nejdes. A konkrétne na južnej Morave kam chodím nie je okrem Brna nič.

        • curgali
          curgali komentoval
          Upraviť komentár
          Chudáci elektromobilisti z CZ. Čo si asi myslia, ked musia zaplatiť v zime pri mínusových teplotách za 50 km jazdy s Greenway na Slovensku to, čo doma za celý mesiac jazdenia s CEZ....

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Sak nemusia nabijat iba u GreenWay. Mimochodom - ked je clovek u Smatricsu v Rakusku a nema "pausal"(maju 2 urovne) tak stoji Chademo 0.45 EUR/min. Ale Wien Energie je podstatne lacnejsia takze nabijam tam ak vynimocne treba.
          Len obidve pozaduju zmluvu a inkaso z uctu - kedze chodim do Rakuska pravidelne tak je to OK si to zriadit.

        • curgali
          curgali komentoval
          Upraviť komentár
          Hej? A kde nabiju ked pojdu napriklad do Tatier?...

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          1. Lidl Nova Dubnica
          2. Salas Krajinka pri Ruzomberku aj z haluskami ..
          3. Poprad - VSE nabijacka na Mnohelovej ulici

          a vsetko zadarmo. Jasne ze toto je pravdepodobne najlahsia trasa.

        • curgali
          curgali komentoval
          Upraviť komentár
          Nie každy ma Teslu...Leaf s 24kWh a podobne BEV jednoducho v zime nedáju 125 km z N.Dubnice do Salas Krajinka. V lete ano ,ale pochybujem že sa niekto bude 8 hod napchávať haluskami v Krajinke aby mohol dôjsť do Tatier. Tolko totiš trvá nabitie na 3,7kW zasuvke. Bez podobnej siete ako ma GW s rychlonabíjaním to jednoducho nejde....
      • Radovan
        Member
        • Aug 2014
        • 304
        •      

        #20
        Už 2 měsíce nemám čip ČEZ. Za ty peníze se mi to nevyplatí. A zatím byla jen 1 situace, kdy by se hodil k 1 ze 2 nabíječek v Ostravě. Ale vyřešil jsem ji pomalým nabitím k dojetí do cíle. Aktuálně si za kamarádskou platbu čipy v Ostravě půjčujeme mezi sebou, když chceme jet jednou za čas mimo město na delší výlet třeba do Brna nebo na Hradec Králové. Jinak používáme služeb evmapa.cz a soukromých nabíječek k velké spokojenosti s rychlostí, pokrytím i spolehlivostí.
        Radovan

        Komentár

        • ozana
          Member
          • Jun 2015
          • 192

          #21
          Od poloviny ledna probíhá v celé síti stanic postupná výměna 230 V zásuvek za zásuvky typu Typ 2. V konečné podobě budou všechny stanice disponovat dvojicí zásuvek s dobíjecím výkonem 22 kW a více zákazníků vybavených potřebnými dobíjecími kabely tak získá možnost rychlejšího dobíjení. Výměna ve všech 45 lokalitách, v nichž jsou DSND v provozu, bude dokončena cca do konce dubna. http://www.elektromobilita.cz/cs/o-n...inky/5870.html

          Komentár

          • Jiri GrandPa
            Senior Member
            • Dec 2016
            • 707
            • viera8131
            •      

            #22
            Jeste kdyby tak zmenili system zpoplatneni...

            Komentár


            • ozana
              ozana komentoval
              Upraviť komentár
              Na tom se pracuje, ale kdy to bude venku, to se neví.
          • 1fisker
            Senior Member
            • Aug 2014
            • 1542
            •   

            #23
            Kamaráti v Čechách, viete o tomto niečo bližšie?:
            http://www.elektromobilita.cz/cs/dom...-dobijeni.html

            Komentár


            • ozana
              ozana komentoval
              Upraviť komentár
              Ano, uvažoval jsem, že si tento tarif pořídím do garáže, ale zatím jsem se k tomu nerozhoupal. A protože nenabíjím doma každý den, není to pro mne až tak výhodné, musel bych investovat do rozvaděče a elektro-revize, abych tam mohl mít nízký tarif (noční proud).

            • Marcel Pavlík
              Marcel Pavlík komentoval
              Upraviť komentár
              na sk - zse, majú aj "prihlášku" pre nabíjacie miesto elektromobilu, prípadne žiadosť o zmenu na jestvujúcom odbernom mieste. keďže nám zse ponúklo pripojenie (sme v areále a spotreba sa nám rozpočítava), zaujímal s sa o rôzne riešenia. poplatky za 1f, resp. 2f nie sú veľké, zato poplatok za "dvojtarif" a rozdiel vysoká/nízka tarifa toto riešenie zabili.

            • dango
              dango komentoval
              Upraviť komentár
              Marcel, ZSE ale nema speci tarif pre elektromobil. pre ten ti ponuknu DD3-DD5. Je to len slovna hracka...

            • Marcel Pavlík
              Marcel Pavlík komentoval
              Upraviť komentár
              nepýtal som si od nich vysvetlenie, čoho všetkého sa to týka, myslím, že je to komplet nové odberné miesto - so všetkým. nová prípojka, nový elektromer, nová zmluva, nový paušál a možná i tarif, veď niekedy pred pol rokom tu niekto spomínal ponuku pre bytový dom.
          • demo
            Member
            • Dec 2016
            • 83
            •      

            #24
            O ČEZ som počul, že nemajú jednotlivé nabíjačky pripojené online do systému a karty sú v nich fixne naprogramované. Preto ponúkajú len fixný mesačný paušál.

            Komentár

            • Daliborko
              Member
              • May 2017
              • 76
              •   

              #25
              Písal som do ČEZ-u, či ako zahraničný turista, ktorý chce dobiť jednorázovo, musím mať ich kartu na paušál, alebo sa to dá aj jednorázovou platbou.
              A tu je odpoveď:

              Dobrý den,

              vážíme si vašeho dotazu a zájmu o poskytnutí služby Elektromobilita Skupiny ČEZ.

              Aktivně pracujeme na zavedení nové funkcionality - jednorázového zpoplatnění za reálně odebranou energii na našich dobíjecích stanicích. Nasazení této funkcionality předpokládáme ke konci tohto roku.

              V současné době však zatím není jiná možnost dobíjení, nežčipovou klíčenkou získanou prostřednictvím zákaznické smlouvy a její platby fakturací.

              Děkuji vám za pochopení.

              S pozdravem,


              Ak by to dodržali a dalo by sa nabíjať s platbou za kWh od budúceho roka, tak to by bolo super. Otázne je, akú dajú cenu. Aby to nezabili ako GW.

              Komentár

            • 1fisker
              Senior Member
              • Aug 2014
              • 1542
              •   

              #26
              Myslím, že po roku 2020 to bude možné. Ale dosť pochybujem, pretože na nabíjacích staniciach v Rakúsku to nie je možné

              Komentár

              • Daliborko
                Member
                • May 2017
                • 76
                •   

                #27
                Všetky nabíjacie stanice ČEZ-u sú prístupne bez autorizácie a teda zadarmo (potvrdené e-mailom z ČEZ-u). Údajne až dovtedy, kým nedoriešia možnosť jednorázového nabíjania, ktorú musia podľa zákona poskytovať.
                Som zvedavý, či budú fakturovať za min. alebo kWh. A samozrejme na cenu, keďže ČEZ má v ČR už vyše 50 nabíjacích staníc.
                Ale pri rýchlosti tohto dinosaura budú podľa mňa nabíjačky zadarmo ešte hooooodne dlho.

                Komentár


                • ICE666SVK
                  ICE666SVK komentoval
                  Upraviť komentár
                  No ak im to je jedno, tak sa ponahlat nebudu. Ved zarabaju inde, ale ak chcu mat aj z tohto daco, tak sa poponahlaju. Zaroven to moze spomalit pribudanie dalsich nabijaciek.

                • leo
                  leo komentoval
                  Upraviť komentár
                  Vie to niekto prosím potvrdiť ? Nabíjal niekto nedávno v ČR ? Potrebujem ísť do Zlína jednorázovo, ČEZ čip si nemám šancu vybaviť... Vďaka za info

                • head
                  head komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ja som nabijal asi mesiac dozadu na nejakej E-on nabijacke, asi 10km od Brna. Bolo to bez autentifikacie a zadarmo. Nabijacku som nasiel cez appku Chargemap.

                • Daliborko
                  Daliborko komentoval
                  Upraviť komentár
                  leo podľa mojich informácií je to stále zadarmo (bez autorizácie), ale nemám to otestované osobne. Najistejšie budeš mať, keď im napíšeš email: elektromobilita@cez.cz
                  Cez prac. dni zvyknú rýchlo odpisovať

                • EVan
                  EVan komentoval
                  Upraviť komentár
                  Pred pár dňami som bol v Prahe. Všetky ČEZ (ktoré som skúsil), boli bez autorizácie a zadarmo. Voľné a funkčné.

                • leo
                  leo komentoval
                  Upraviť komentár
                  Z CEZ mi odpisali na otazku ci je mozne jednorazovo nabit toto:
                  V nejbližším možném termínu spustíme dobíjení na stanicích Čez dobíjení bez použití čipu.
                  Přesné datum zahájení jednorázového dobíjení zatím není zveřejněno.

                  Ale bol som v Zline, nabil som pri BMW Synot auto a potvrdzujem, zatial zadarmo bez autorizacie. Na nabijacke som vsak videl aj nalepku polyfazera.
                  Dakujem velmi pekne za informacie.
              • 1fisker
                Senior Member
                • Aug 2014
                • 1542
                •   

                #28
                Zavedú možnosť jednorázového nabíjania aj v Rakúsku? Vibrate..atd

                Komentár


                • Teq
                  Teq komentoval
                  Upraviť komentár
                  to neviem, v rakusku sa ale moze clovek zaregistrovat do systemu smatrics s mobilom a zacat nabijat. Sikovnym to moze trvat tak 10 minut. Ja sa tam uz nabijam len cez mobilnu appku.

                • 1fisker
                  1fisker komentoval
                  Upraviť komentár
                  Cena?

                • Teq
                  Teq komentoval
                  Upraviť komentár
                  https://smatrics.com/privat
                  Registracia nestoji nic (RFID karta inac 20 eur) a potom DC 50 kW 45 centov na minutu na zakladnom programe, alebo 20 centov za minutu za 15 / eur na mesiac (12 mesacny pausal). Zatial mam zakladny pausal, ale zacina sa mi vyplacat dat si 15 eurovy a asi si ho aktivujem.

                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  Fiha to dost zlacneli. Byvalo to za 50 kW DC 0.65 EUR + 1 EUR za kazde nabijanie. To 1 euro uz sa fakt neplati?

                • Teq
                  Teq komentoval
                  Upraviť komentár
                  65 centov mam tusim ked pouzijem greenway kartu.
                  To jedno euro neviem, je dost mozne ze sa plati.

                  Tu je priklad mojho naibjania :

                  Schnellladestation ENI, 2641 Schottwien 11.08.2018 - 12:50 00:28:21 max. 50kW 13,75
                  toto vychadza na nejakych 48-49 centov
              • Daliborko
                Member
                • May 2017
                • 76
                •   

                #29
                Čoskoro by malo byť umožnené jednorázové nabíjanie na staniciach ČEZ-u prostredníctvom Polyfazer-u
                https://fdrive.cz/clanky/jednorazove...-se-blizi-2817

                Komentár


                • jux
                  jux komentoval
                  Upraviť komentár
                  Pan novinar to nezvladol, ked v predposlednej vete hovori, ze treba čip a v dalsej hovori ze netreba čip. .

                  "Více informací bude k dispozici v momentě spuštění služby, zatím je nutné na nabíjecích stanicích ČEZu stále používat čip. Rychlonabíjecí stanice jsou pak již několik měsíců přístupné volně, bez nutnosti identifikace."

                  Alebo je to tak, ze na AC čip pouzivat treba a na DC nie? Ak ano, potom beriem spet - ale mohol sa vyjadrit presnejsie, aby to bolo jasne.
                  Naposledy upravené jux; 03-10-2018, 12:31.

                • Radkovanko
                  Radkovanko komentoval
                  Upraviť komentár
                  Pri poslednej navsteve v Prahe, fastcharge isli bez chipu, ale ked som nabijal na AC nabyjacke (mcdonalds na cernaku) tak som musel chip pouzit ...
              • Daliborko
                Member
                • May 2017
                • 76
                •   

                #30
                Tak sme sa konečne dočkali. Jednorázové nabíjanie na nabíjačkách ČEZ-u sa stalo skutočnosťou . Ako som písal vyššie, nabíjanie sa bude spúšťať cez Polyfazer. Treba si ale stiahnúť novú aplikáciu Polyfazer Direct, v tej pôvodnej (Polyfazer) to nepôjde
                Účtuje sa za minútu, nie za kWh . Ale cena nie je najhoršia .

                AC 11 kW stojí 1,5 CZK/min. (0,06 EUR/min.)
                AC 22 kW stojí 3,0 CZK/min. (0,12 EUR/min.)
                DC stojí 7,2 CZK/min. (0,28 EUR/min.)

                Uvedené ceny sú s DPH a s 30 % zľavou, ktorá platí do konca roka
                Naposledy upravené Daliborko; 06-10-2018, 15:07. Dôvod: "Cena je pozitívna" nahradené "cena nie je najhoršia". Čakal som vyššiu cenu, preto som sa nechal uniesť a nazval som cenu 0,28 EUR/min. pozitívnou :)

                Komentár


                • Jiri GrandPa
                  Jiri GrandPa komentoval
                  Upraviť komentár
                  Pozitívna cena? Pri DC nabíjaní výkonom 45 kW je cena za kWh 0.37 €. A to je “best case” scenario. Nechápem prečo výrobca a obchodník s elektrinou by mal účtovať minuty...

                • Daliborko
                  Daliborko komentoval
                  Upraviť komentár
                  Tu je aktuálny cenník ČEZ-u pre jednorazové platby, pretože možnosť paušálu ostáva aj naďalej.

                  http://www.elektromobilita.cz/edee/c...-dobijeni.docx

                  Tie ceny v mojom príspevku vyššie som čerpal z aplikácie Polyfazer, kde boli už so zľavou 30%, ktorú poskytujú do konca roka, čo som vtedy nevedel. Čiže bez zľavy to vychádza presne ako u GW (0,45EUR/kWh, za predpokladu nabíjania výkonom 46 kW). A pri nižšom výkone ešte horšie. Čiže celé zle. Takže sa naplnili moje pôvodné pesimistické očakávania

                  Jiri GrandPa ešte raz sa ospravedlňujem za označenie pozitívna cena.
                  Naposledy upravené Daliborko; 06-10-2018, 15:29.
              Pracuje...
              X