Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

ZSE

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    ZSE bude mat od 1.11.2019 novy cennik... zmena len v tom ze pridali "Ultra nabijanie" o 10 centov drahsie ako DC nabijanie.
    Udivovali ma ceny 19, 29, 39, 49 centov za kWh, a teraz pribudlo este aj 59 centov .... Zmizol poplatok za nevyuzitu rezervaciu a pribudli roamingy

    Komentár

    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      Dnes mi prišla karta od e.on, kde nabíjam v Čechách bez mesačného poplatku za 3 CZK (12 centov) DC do 50kW výkonu a za 6 CZK (24 centov) DC na ultra.

      Len pre porovnanie - e.on 12 vs 39 ZSE alebo e.on 24 vs 49 ZSE. Bežné DC stanice za tretinu ceny a ultraDC stanice za polovicu.
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • hudino
        hudino komentoval
        Upraviť komentár
        ano, a CEZ ma chip za 20e mesacne, alebo jednorazove poplatky cez Polyfazer: https://www.cez.cz/edee/content/file...-a-aj_2019.pdf
        a tam je to potom cca 25 centov / kWh.

        celkovo je na SR elektrina drahsia. Moze to byt tym ze cesi maju az 50% uhlia a my skor jadro , + mam cca 15% vodne elektrarne, ktore su vykonnoste strasne nestabilne a prakticky kvoli nim sa musime importovat.... ?
    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      Ešte by to chcelo upresniť, ako budú posudzovať výkon nad a pod 50kW. V USA majú takýto systém - spoplatnenie podľa výkonu a nastal problém, že niektoré autá si potiahnu nad 50kW len minútu, dve a potom celý čas nabíjajú pod ale účtovaná je sadzba za ultra nabíjanie počas celého nabíjania. Takže by sa ZSE malo vyjadriť ako to je, lebo je tam niekoľko možností.

      1. sledujú maximálny dosiahnutý výkon počas nabíjania a podľa toho celé nabíjanie spoplatnia

      2. sledujú priemerný dosiahnutý výkon počas celého nabíjania

      3. sledujú aktuálny okamžitý výkon a spoplatňujú každý časový interval nad a pod 50 kW v jednom celom nabíjaní inými sadzbami

      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        keď mi odpíšu zo ZSE na môj mail, dám to sem

      • Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Problem je ten ze ak by dali zlavu pre slabsie auta tak tam pride rapidgatujuci Leaf po 2 nabijaniach ktory si bude cuckat 30kW a zablokuje komplet nabijacku ktora ma byt prave o tom ze rychlo nabijem. Podla mna sa bude platit plna sadzba za kazdu zacatu session bez ohladu na vykon.
    • head
      Member
      • Oct 2017
      • 135

      Ako vdaka za kazdu dalsiu nabijacku, ale tie ceny... v pripade nudze to bude super, ale inac radsej uprednostnim supercharger.

      Komentár

      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        Prišla odpoveď zo ZSE:

        Naším záujmom je férové a transparentné uplatnenie sadzby za Ultra nabíjnie, preto uplatňujeme výpočet podľa bodu č. 2.


        Myslím, že je to naozaj férové a keď prídem s vyšším SOC, platím menšiu sadzby, ak s nižším pod 30% tak to bude vyššia sadzba.

        [priezvisko]@me.com

        Komentár

        • Wilo
          Member
          • May 2019
          • 337
          •      

          Inac dnes ZSE v OC Central a OC Bory Mall - AC tahalo ledva 3kW. Skvela sluzba pre program Partner ktory ma AC akoze zdarma. Zabudli povedat ze este pomalsou rychlostou ako bezna zasuvka. Aj tak sa da setrit na Slovensky sposob...

          Komentár


          • mozeg
            mozeg komentoval
            Upraviť komentár
            OC Central ide takto dlhodobo.Asponnpodla mojich skusenosti.

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            napis im mail, mozno o tom ani nevedia lebo nikto nehlasil.

          • Wilo
            Wilo komentoval
            Upraviť komentár
            Demonstrativne sme zrusili Partnera a presli na Eco. Ked volala teta zo ZSE na potvrdenie zmeny a opytanie preco tak sme jej to povedali. Vyjadrila lutost a podakovala za vyuzivanie sluzieb. Nezdalo sa ze by ich to trapilo

          • matchke
            matchke komentoval
            Upraviť komentár
            Tetu na call-centre to ani nemusi trapit. Nie je za to platena. Vieskto je za to plateny? Projekt manazer. Lebo je to jeho dieta. To ci je chcene alebo nechcene nejdem riesit. :-)

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            teta na callcentre je externa firma, uz to tak ma aj GW. takze motivacia nebude velka... to nie je ako u mobilneho operatora, ktory ti zrazu vie ponuknut vyhodnejsie ceny mimo cennika
        • ivan32
          Member
          • Sep 2014
          • 178
          •   

          Páni tak takto má vyzerať nabíjačka.....
          https://www.mojelektromobil.sk/zse-drive-r1-beladice/

          Na diaľnici, prístupná z oboch smerov, dobrý výkon, viac stojanov. Takých treba viac.
          Vlastne je to lepšie ako na diaľničnom odpočívadle na ktoré má ZSE monopol.
          Naposledy upravené ivan32; 21-12-2019, 09:52.

          Komentár


          • Wilo
            Wilo komentoval
            Upraviť komentár
            Skvely pocin aj dobra lokalita. Takto ma vyzerat nabijaci hub pri dialnici. 4 stojany a vysoky vykon. Este by ma zaujimalo preco davaju vsetky UFC na R1ku a D1 ignoruju. Na D1 sa za posledny rok nezmenilo snad nic a stale su tam rovnako na prd vsetky lokality (okrem tych dvoch GW na Zelenci a DaliTrans), vsetko je dakde v riti daleko od dialnice.

          • Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            tak tak...treba dat nieco aj na D1, napr. na odpocivadlo hradok z oboch stran

          • mozeg
            mozeg komentoval
            Upraviť komentár
            Wilo presne tak uplna pravda D1 by dist pomohla. Ci uz Tatry alebo Presov. Vsade su nove odpocivadla.

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            D1 su sucastou tendra, kde sa skoro rok riesila staznost GW na ZSE. Je tu o tom pisane.
            Finalne to ma ZSE, uz je to platne, takze ocakavame ze budu budovat a dodrzia co slubili zaplatit NDS-ke.

          • Joe79
            Joe79 komentoval
            Upraviť komentár
            Ak sa nemylim, tak ten nabijaci hub vyrastol spolu s McD... Konecne!!!

            A suhlasim - spominanym kombom by bolo treba osetrit aj D1.

          • head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            Tak dnes ma v ZSE pekne napalili. Vybral som sa na tieto nabijacky len aby som zistil, ze vjazd do celeho objektu je oploteny. Hlavne ze v appke su nabijacky ako funkcne. Asi aj su len sa ku nim neda dostat. Nastastie som mal rezervu, ale pekne mi to predlzilo trip, lebo teraz cucam 40kW v Nitre... fail. Kaslem na cele ZSE.

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            head sorry, ale preco si nevolal na ich infolinku? areal nebol zatvoreny kvoli sviatkom? ta restika alebo co tam je funguje alebo bola tiez zavreta?

          • head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            Pletivo bolo hned v krizovatke od hlavnej cesty, nedalo sa tam normalne zastat. Takisto bola tma, mal som v aute celu rodinu a vedel som, ze do Nitry v poho dojdem. Ak by som mal uplne vybitu baterku, tak by som asi posunul pletivo a isiel sa nabit. Dalsia moznost je, ze tam bol iny vjazd, ale ako vravim bola tma a nechcelo sa mi to tam riesit a stat na hlavnej ceste.

          • jeeff
            jeeff komentoval
            Upraviť komentár
            McDonald/restauracia tam este nie je otvorena, treba pri pletive zatrubit a pride SBS ktora strazi areal otvorit a pusti ta dnu (info z FB vraj z infolinky ZSE).

          • ToMiLeaf
            ToMiLeaf komentoval
            Upraviť komentár
            S prosením sa SBS o nabitie mi to pripomína posledné dni nabíjačky na Voderadoch

          • Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            budem potrebovat ist po R1 v pondelok, takze ten novy HUB nie je otvoreny a neda sa na neho spolahnut?
            aj abetterrouteplanner mi tadial naplanoval trasu ale isto tam nepojdem ak musim trubit po SBS cez sviatky ako chumaj...ultra fail od ZSE, mali to otvorit az ked to bolo aktualne

          • head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            @jeef diky za info. To je komedia toto. Resp. cele ZSE. Najprv otvorili nabijacku v Budci s velkym halo a pritom niekolko mesiacov fungovala podstatne pomalsie ako mala (30-40kW namiesto 150kW) a teraz znovu nieco otvorili az na to, ze to je stale zatvorene .
            Naposledy upravené head; 27-12-2019, 15:22.

          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            Aj v Tatranskej Lomnici orvorili novu nabijacku a uz par dni je mimo prevadzky, aspon podla ich mapy. Ale zas kto nic nerobi nic nepokazi...
        • Peterka
          Member
          • May 2017
          • 196
          •      

          Pozeram cennik nabijania ZSE od 1.1.2020. Cena za domaci roaming 0,39€/kWh... to akoze budem v sieti GW nabijat kartou ZSE lacnejsie, ako priamo s GW kartou??
          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	ZSE_2020.jpg
Videní:	835
Veľkosť:41,9 KB
ID:	46336

          Komentár


          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            Nuz, asi to uz tak bude. Alebo GW upravi svoje ceny ...

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            mam ich v GWI rad, ale mam pocit, ze dalsi rok nemusia prezit...teda ak nieco radikalnejsie nespravia. Siet maju uz dost horsiu, takze jedine cenou. A tomu sa oni brania.

          • Peterka
            Peterka komentoval
            Upraviť komentár
            To by bola velka skoda, z konkurencie teraz my zakaznici tazime, ak ziska ZSE monopol, bude si "robit co chce"..

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            monopolu sa nebojte, Slovnaft sa začína rozrastať a podľa toho, čo robia v Čechách (MOL) - zadarmo ale predstavili cenník v budúcom roku, chcú byť najlacnejší na trhu

            GW sa taktiež podľa posledného stretnutia pripravuje na rolu virtuálneho operátora s čiastočne cudzou infraštruktúrou a aj zahraničným roamingom za ich ceny (ZSE má ten 24-hod flat roaming na nič), myslím že sú tam dosť šikovní aby zachytili trendy skorej ako my tu a pripravili sa na situáciu

          • Wilo
            Wilo komentoval
            Upraviť komentár
            Hmm ta roamingova cena je vskutku zaujimava By ma zaujimalo ako si to fakturuju navzajom. Pripadne preco GW pristupil na takuto podmienku. Je to kopanec do gul svojim vlastnym vernym zakaznikom.

          • ToMiLeaf
            ToMiLeaf komentoval
            Upraviť komentár
            Ak je to tak, potom u GW ostanú fakt už asi len skalní. Veď pri dialničnej spotrebe 25 kWh/100km budem u GW na 12,25 €/100km. So ZSE som aspoň na 9,75 čo je ale aj tak brutal oproti spalovaku.

          • dango
            dango komentoval
            Upraviť komentár
            Miro, neviem ci MOL bude mat az taku ppc cenu po skusobnej prevadzke: https://scontent.fksc1-1.fna.fbcdn.n...19&oe=5EB14980

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            A 333 CZK za jedno nabitie nie je super cena ? Keď tu platíme od 39 centov vyššie za kWh ? Pre "veľkobaterkáče" výborné.

          • dango
            dango komentoval
            Upraviť komentár
            tak v prepocte 13e to nie je fajn cena, ak potrebujes len "prisosnut" a duplom pre velkobaterkace kedy ti schybne mozno 10kwh na dojazd do ciela a kempovat na slovnaftke, aby som "to vyuzil" a nasosal sa co najviac mi pride take kolenovrtacie. A pre malobaterkacov vrcholne nepouzitelne

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Bude to výhodné. Nabíjať chodím pri čo najmenšom SOC, aby som nabíjal čo najväčšou rýchlosťou. A bude na výber - platenie fixnou sumou pre dlhé nabíjanie alebo na dotiahnutie 10 km môžem použiť nabíjačky konkurencie, kde zaplatím za kWh. Stojanov je už všade plno a problém s výberom nielen miesta ale aj poplatku je čoraz menší.

          • ToMiLeaf
            ToMiLeaf komentoval
            Upraviť komentár
            Toto presne zaujíma aj mňa ale ešte pred tým ako sa obrátim na ZSE by som chcel počuť názor tu prítomných:
            V aktuálnom cenníku ZSE Drive (platný od 01.05.2019) je uvedené:

            "Pre využívanie roamingových nabíjacích staníc na území Slovenskej republiky platia rovnaké podmienky ako pre využívanie nabíjacích staníc v sieti ZSE Drive."

            Ja si to vykladám tak, že aký program mám aktuálne v ZSE, ten sa mi prenáša aj na nabíjačky roamingových partnerov. Čiže ak mám Partner, tak by som mal mať AC aj na GW za free. Je to tak? A btw...kto sú to "roamingoví partneri"? Existuje nejaký zoznam?

          • Wilo
            Wilo komentoval
            Upraviť komentár
            Aktualny cennik je platny od 1.1.2020. Podla toho textu by to vsak malo fungovat tak ako pises pokial to nie je nikde upresnene.

          • Peterka
            Peterka komentoval
            Upraviť komentár
            ToMiLeaf Podla toho cennika je domaci roaming 0,39€/kWh pre AC aj DC, tak bacha....
        • Peterka
          Member
          • May 2017
          • 196
          •      

          Web GW este roamingove stanice neukazuje, ale appka uz ano. Klikol som na ZSE Tuhovska, ukazalo dostupne konektory, ale po kliknuti na "cennik" sa este nezobrazilo nic... to som ozaj zvedavy, ako to bude...

          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	GW_roam_ZSE.png
Videní:	700
Veľkosť:323,8 KB
ID:	46344

          Komentár

          • denial
            Member
            • Jun 2014
            • 322

            Pri tom 9 eurovom mesacnom pausale sa ako casto moze nabijat AC 3 hodiny zadarmo, aj kazdy den alebo raz za mesiac?

            Komentár


            • 1fisker
              1fisker komentoval
              Upraviť komentár
              Dobrá otázka, žeby furt? 😆

            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              Jedno nabíjanie môže trvať hocikoľko ale po troch hodinách platíš poplatok za čas. Ak nechceš platiť parkovné, tak stačí pred uplynutím troch hodín na chvíľu vypnúť a potom začať nabíjať znova. Nie je to obmedzené na počet nabíjaní ani mesačne ani denne.

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Pre info tie casy su AC 3h, DC 90min, ultraDC 60min. A ako bolo spomenute v predoslom komentari pred uplynutim casu staci vytiahnut konektor a pichnut spat a cas zdarma bezi znova. Inak sa zacne uctovat parkovne 3e/h ci sa EV nabija alebo nie. No ked mi to ZSE potvrdili mailom pouzili formulku "zatial to tak funguje", takze mozno to zmenia ak to nebude unosne v ramci fair use policy.
          • Jiri GrandPa
            Senior Member
            • Dec 2016
            • 707
            • viera8131
            •      

            Tak nam ta energia do nasich tatosov opat pekne zdrazie. Je nacase, kto nemate a mate moznost, seriozne uvazovat o vlastnom zdroji. Mne sa opat navratnost skratila o rok a pol .

            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	Snap3.jpg Videní:	0 Veľkosť:63,8 KB ID:	46353

            Komentár


            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              no u mna je to o jeden cent. To tragicke nie je. Urcite lepsie ako ked pred letom zdrazuje benzin v priemer o 0,15€ na liter

            • denial
              denial komentoval
              Upraviť komentár
              co rozumies pod vlastnym zdrojom?

              vlastnu veternu, vodnu alebo solarnu elektraren na dvore/dome?

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Čokoľvek z toho čo píšeš.
              Cena nainštalovanej FVE na streche klesá každým rokom.

              Ide o to, že keď rátaš “návratnosť” tak berieš cenu za kWh známu dnes. Ale tá cena sa bude zaručene meniť v čase.
              Vlani stúpla o 7% a tento rok to bude dohadom 10%.
              Tzn. že ak to pôjde takto ďalej bude za 10 rokov cena viac ako dvojnásobná!
              FVE dnešnej úrovne ti v pohode vydrží 20 rokov (panely). Striedač možno nie.
              Mne pred 2 rokmi vychádzala “návratnosť” na takmer 20 rokov, vlani sa to vďaka zvýšeniu znížilo na 18.5 roka a od budúceho roka to bude zhruba 17 rokov. Pri predpoklade rovnakej ceny počas tých 17 rokov, čo je samozrejme hlúposť.
              Prečo pisem “návratnosť” v úvodzovkách? Lebo tak, ako je chápaná ju neuznávam. Tá definícia hovorí o čase, kedy bude cela investícia splatená ZO “zisku” a začnem na tom zarábať. Lenže to je IMHO hovadina, lebo kebyže nespravím nič, tak platím za energiu nemalé peniaze tak či tak.
              Napr. tento rok som spotreboval energiu za 1400€, ale stalo ma to len 800€ a ešte mi pošle ZSE na účet zhruba 110 € za energiu, ktorú odo mna odkúpili.
              Cize za tento rok sa mi vrátilo z investície zhruba 700€. Ale ja do sumy návratnosti rátam celu sumu za rok, lebo to je to, čo by som zaplatil bez FVE.
              Naposledy upravené Jiri GrandPa; 22-12-2019, 00:09.

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              A neslo by nainstalovat FV na strechu auta? Ved nech sa nabija aspon trocha ked je cely den na svetle. stresny nosic s kolektorom by asi kazil aerodynamiku, ale nejaky flexi panel nalepit na strechu by mozno cx nezhorsilo. Len tak ma to napadlo, neviem ci maju zmysluplny vykon ... ale aj par km denne keby sa auto dobilo, tak pomoze dojazdu takemu eup parkujucemu pred panelakom.

            • awlo
              awlo komentoval
              Upraviť komentár
              Zalezi od velkosti strechy. Na Berlingo sa zmesti 400W flexi panelu na moje iba 200W. A kolko to vyrobi za 6 hod. si zratas aj sam.
              Ci sa to oplati davat do trakcnej baterie pochybujem, ale mozes s tym dobijat nejaku doplnkovu bateriu pre vykurovanie ako to planujem ja
          • Miroslav Rojko
            Senior Member
            • Nov 2016
            • 1314
            •   

            alebo prejsť k alternatívnemu, Magna kde som niekoľko rokov, má DD2 na 2020 0,059 €/ kWh, teda o 13,7% menej ako ZSE, distribučné poplatky majú všetci rovnaké

            ZSE sa za ceny asi hanbí, klikol som na ich stránku a nájsť cenníky nielen na 2020 je ťažké, nakoniec mi ich našiel len google. Ale ani ich vyhľadávanie nenájde "cenník", nieto ešte sa k nemu preklikať.
            Naposledy upravené Miroslav Rojko; 21-12-2019, 19:29.
            [priezvisko]@me.com

            Komentár


            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Vďaka za tip. Nemáš tam ale chybu v desatinnej čiarke?
              Ja som to našiel na stránke ÚRSO.

            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              bola chyba, opravil som

            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              Ja teda neviem, ale uz druhy rok po sebe mi vychadza ZSE najlacnejsie Teda aspon polovici alternativnych dodavatelov nefungovala kalkulacka alebo nemali aktualny cennik.
              Este pred pol rokom vtaky stebotali, ze pripravuju aj program pre elektromobilistov. Ak by k tomu prislo, bolo by to uz uplne jednoznacne.
              V magne mi vyslo toto:

              Ročná úspora s MAGNA ENERGIA oproti dominantnému dodávateľovi elektriny 0.00 EUR za rok.

              Magna Energia a.s. 1067.36 EUR/rok, konkurencia 1016.84 EUR/rok

              Za predpokladu získania bonusu MAGNA ENERGIA - pri dobrej platobnej disciplíne -50% zľava z mesačného poplatku za odberné miesto.
              Kalkulovaná tarifa D5, spotreba 550 kWh za rok, 7500 kWh za rok (NT).

            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              milan84 - písal som o sadzbe D2, nie D5. Hlavne never kalkulačkám, ani jedna nie je správna aspoň ja som ešte na takú nenarazil. Treba zobrať cenník a porovnať sadzby. Distribučné poplatky sú rovnaké, takže stačí porovnávať cenu elektriny ak ešte nie je k dispozícii integrovaný cenník.

              Magna má jednotnú cenu elektriny pre všetky sadzby (aj v 2019 to tak mala) a teda nemusí to vychádzať pre každú sadzbu rovnako výhodne. Napríklad tento týždeň prebehlo vyhlásenie v médiách ako SPP nebude zdražovať, lebo ho vlastní štát a Fico im to zakáže. Cenník prezradí, že zdražujú o 1% ale čuduj sa svete, Magna zdražela výraznejšie oproti minulému roku a stále má lacnejší plyn ako SPP.

              Najvýhodnejšie ceny elektriny som mal u Slovakia Energy, ale odtiaľ som odišiel, tam sa s tým fakturačným bordelom zabilo strašne veľa času. Neustále boli zlé faktúry, bolo treba reklamovať, samovoľne menili cenu, proste stále človek musel kontrolovať každú faktúru (a to chodili mesačne lebo mám IMS). Takže tých aj keď sú najlacnejší, neodporúčam, tých pár ušetrených € za to nestojí.
          • Taur
            Member
            • Dec 2019
            • 296
            •   

            Nakolko je spolahlive info o obsadenosti konektorov resp. funkcnosti nabiek v apke a na webe ZSEdrive? Trochu monitorujem vytazenost ZSE na vychode SK, aby som vedel ci bude problem chytit flek a som si vsimol ze ta nova nabka v Tat. Lomnici dnes uz 3-4x bola siva-mimo prevadzky. Zeby poporodne komplikacie?

            Komentár


            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              dufal som, ze je to spolahlive, ale za posledny tyzden som sa dvakrat popalil. Raz svietilo vsetko free a po prichode nabijal Leaf. Druhykrat - lepsi pripad, hlasilo obsadeny typ2, po prichode nikde nikoho.
              Asi to ma nejake oneskorenie, ale divim sa, lebo minimalne jedno z toho bola nabijacka, kde maju tie senzory v zemi, ktore hlasia ci tam niekto parkuje. A nezobrazovalo to v appke.

            • ToMiLeaf
              ToMiLeaf komentoval
              Upraviť komentár
              Bude zaujímavé porovnať to potom v rámci SK po roku, kedy by tu malo behať minimálne o 600 BEV (?) viac ako dnes.

            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              tak tajne dufam, ze kym tu budu tie dalsie stovky elektriciek, vzniknu - resp. rozsiria sa aspon niektore miesta na hub-y. Uz teraz nie je problem najst tri najblizsie nabijacky, ktore mam po ceste, obsadene !

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Co si ja zatial vsimam BB,LM,PP,PO,KE, tak su vacsinou volne. Snad nebude vela dot registracii z vychodu
          • Joe79
            Member
            • Sep 2018
            • 71
            •   

            Nabijacie stlpiky ZSE v Bratislave - Dubravke na sidliskovom parkovisku (Saratovska), ktoreho pozemok patri mestu BA, nie mestskej casti. Kable tahali s trafostanice popod 2 ulice. Nabijacky su zatial vypnute.

            Komentár


            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              super ! odpoved ZSE na moznosti nabijania pri sidliskach Este nejak vyriesit, aby sa k tym miestam dalo dostat.
              Teda za posledne mesiace toho ZSE osadilo celkom dost, mam radost.

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Vyzera to, ze sa spalovakom tam dobre parkuje. Som zvedavy ake pravidla/etika a prax bude pri takych sidliskovych nabkach. Predpokladam ze to budu AC, takze dlhsie nabijanie. Parkovanie len pocas nabijania, takze ked bude dobite, pojde praparkovat a hladat volne miesto na sidlisku co vecer nebude sranda ked uz budu vsetky obsadene kym sa nabilo. A ked pichne neskor vecer nabijat v noci vstane a pojde preparkovat?
              A tiez uz vidim ako budu nadavat spalovaky ak nebudu nabijacie miesta permanentne vyuzite, ze zbytocne vyhradene miesta zaberaju parkovaci priestor im. Tak ako vsetci nadavaju na zbytocne vela vyhradenych ZTP miest pri vchodoch na velkych parkoviskach OC a pod.

            • Wilo
              Wilo komentoval
              Upraviť komentár
              Lenze tie ZTP parkoviska su skutocne vacsinou nevyuzite. Pripadne su vyuzivane zdravymi exotmi co maju vybavenu karticku a pokladaju to ako VIP parkovanie. Pocet EV a PHEV bude len rast takze tu sa to eventualne vyuzije. Mozno nie dnes. Mozno nie buduci rok. Ale v dohladnej dobe urcite

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Ved to, a potom to dopadne tak ze aby dodrzali zakon, tak polovicu nabijacich miest pred mestskymi nabijackami v PO vyhradili pre ZTP. Takze ZTP majitelia EV mozu veselo nabijat a ostatni sa mozu len pozerat, lebo druhu polovicu bezne blokuju spalovaky, kedze tie miesta vobec nebyhradili pre EV ani malovkou ani tabulou.

            • Vrso
              Vrso komentoval
              Upraviť komentár
              Taur, na ktorej nabijacke v Presove to je tak oznacene?

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Vrso: Na tej co primatorka s pompou otvarala na Metodovej: https://teslaclub.sk/forum/v%C5%A1eo...55-metodova-12
              Na fotke pri/po otvoreni este niesu, ale teraz prve dve miesta pred tou blizsou nabkou na fotke su vymalovane na modro s ikonou vozicka.
              Naposledy upravené Taur; 07-01-2020, 10:46.
          • Roman-ba
            Member
            • Sep 2019
            • 104
            •   

            Tak ja som nabíja v nedeľu na GW v Povazskej Bystrici a skúsil som nabíjať kartou ZSE a nefungovalo to, takže buď roaming ešte nie je spustený alebo nebude na všetkých nabijačkach..

            Komentár


            • ToMiLeaf
              ToMiLeaf komentoval
              Upraviť komentár
              Odpoveď zo ZSE:

              "Roamingové nabíjacie je možné zobraziť na https://zsedrive.sk/mapa , vo Filtri po zapnutí položky Roaming.
              Pri nabíjaní v rámci SR na nabíjacej stanici, ktorá nie je od ZSE Drive, ale s ktorou má ZSE Drive roamingovú zmluvu, platí zákazník 0,19€ / kWh nabíjania, pri AC a 0,39€ / kWh nabíjania DC nabíjaní, bez ohľadu na program služieb. (viď priložený cenník, planý od 1.1.2020)"

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Cize na SK je roaming ZSE len v Trnave a Dunajskej strede, a ked na ne kliknem su sede a pise vyskytla sa chyba

            • Wilo
              Wilo komentoval
              Upraviť komentár
              Cize roaming zatial nie je
          Pracuje...
          X