Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

ZSE

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #16
    Kam presne sa to zasiela?

    Komentár

    • mozeg
      Member
      • Dec 2015
      • 439
      •   

      #17
      Pôvodne zverejnené od 1fisker Pozrieť príspevky
      Kam presne sa to zasiela?
      Je to uvedene pred informaciami elektromobilita@zse.sk

      Komentár

      • mozeg
        Member
        • Dec 2015
        • 439
        •   

        #18
        Musim ZSE pochvalit, komunikacia na vybornu vratane ochoty. Kartu uz mam doma. Spolu s kartou dosiel: preberaci protokol, ktory treba podpisat a zaslat spat, informacie o nabijackach ZSE a informacia o typoch zasuviek a konektorov. Palec hore.

        Komentár

        • Jiri GrandPa
          Senior Member
          • Dec 2016
          • 707
          • viera8131
          •      

          #19
          Potvrdzujem, rychla o profesionalna odozva.
          Sucasne mi oznamili, ze ( napriek tomu, ze zacali s nabijackami s podporou penazi z EU (projekt VIBRATe) spolu s rakuskymi EVN, Wiener Energie a Verbund)), neda sa z ich kartou nabijat u tychto rakuskych providerov. Naopak to vsak ide.
          Slovenska verzia web stranky projektu VIBRATe je prakticky mrtva (posledne aktualizacie v 2013) a rakusky partneri medzitym spoplatnili nabijacky v oblasti Viedne a Dolneho Rakuska.
          Neostava nez dufat, ze s pribudajucim mnozstvom EV sa situacia zacne hybat.

          Komentár


          • Marcel Pavlík
            Marcel Pavlík komentoval
            Upraviť komentár
            e-mail
            Príjemný dobrý deň pán Pavlík,
            ďakujeme Vám za záujem o informácie o nabíjacích staniciach od našej spoločnosti, no momentálne sme kapacitne vyťažený z dôvodu výstavby rýchlonabíjacich staníc.
            V súčasnosti ZSE ako koordinátor realizuje medzinárodný projekt s názvom fast E (Fast Charging European Study). Cieľom projektu je v spolupráci s E.ON ČR vybudovanie siete 29 multištandardných rýchlonabíjacích staníc pre elektromobily na Slovensku a v Českej republike a takisto projekt East-e, kde ZSE spolu s partnermi vybuduje ďalších viac ako 40 rýchlonabíjacích staníc na cestných koridoroch v ČR a v Chorvátsku. Predpokladaný termín uvedenia staníc do prevádzky je do konca roku 2018.
            Súčasťou uvedených projektov je výstavba nabíjacích staníc, ale aj príprava na poskytovanie ďalších služieb, ktoré rozšírenie elektrických áut so sebou prináša, preto momentálne nemáme voľné kapacity na inštalácie, montáže a predaj NS.
            V prípade, že aj v budúcnosti bude Váš záujem stále aktuálny, kontaktujte nás a dohodneme sa, či Vám vieme byť v danom čase k dispozícii.
            Ďakujeme Vám veľmi pekne za pochopenie a v prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.
            Prajem pekný deň
            S pozdravom/Best regards
            Mgr. Michaela Kramaričová
            Business Development
            elektromobilita@zse.sk

            Západoslovenská energetika, a.s.
            Čulenova 6
            SK-816 47 Bratislava 1
            www.zse.sk
        • Jiri GrandPa
          Senior Member
          • Dec 2016
          • 707
          • viera8131
          •      

          #20
          To akože ti zamietli ich RFID kartu alebo si chcel sponzorovať nabijacku ktorú by oni postavili?
          Ake inak je ta ich informácia povzbudivá.

          Komentár

          • nemo
            Senior Member
            • Oct 2015
            • 562
            •   

            #21
            Na Slovensku vyrastie 25 nabíjacích staníc pre elektromobily
            Majitelia elektromobilov sa na Slovensku dočkajú ďalších 18 multištandardných rýchlonabíjacích staníc s výkonom 50 kW a sedem ultra nabíjacích staníc s výkonom 150 – 350 kW. Dnes to oznámila spoločnosť Západoslovenská energetika (ZSE).
            http://www.zive.sk/clanok/126296/na-...obily-vdaka-eu

            Komentár

            • Peterka
              Member
              • May 2017
              • 196
              •      

              #22
              Ti, ktorym to neprislo, mozu vyplnit...

              Vážený zákazník,

              sme radi, že v rámci skúšobnej prevádzky využívate Nabíjaciu kartu ZSE.
              V súčasnosti intenzívne pracujeme na rozšírení siete nabíjacích staníc po celom Slovensku tak, aby ste si mohli svoj elektromobil nabiť komfortne, bez čakania na uvoľnenie nabíjacieho miesta a s dostatkom možností kde auto dobiť pri dlhších jazdách.
              Pre zabezpečenie plánovanej úrovne služby sú z našej strany nutné nemalé investície.
              V súčasnosti je dobíjanie auta v rámci pilotnej prevádzky nespoplatnené. Je pochopiteľné, že tento režim je dočasný a ZSE počíta so spoplatnením nabíjania na svojich nabíjacích staniciach.
              Aby sme čo najlepšie reflektovali požiadavky vás, našich zákazníkov, radi by sme poznali Váš názor na možné varianty spoplatnenia služby.
              Budeme radi, keď venujete pár minút svojho času vyplneniu tohto dotazníka. Vás názor je pre nás veľmi cenný.

              Pre vyplnenie dotazníka prosím kliknite na nasledovný link:

              https://www.survio.com/survey/d/E4G1K7N5A3Y6F7W3Q


              ďakujeme za Váš čas a ochotu

              Komentár


              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Ja som im v poznamke napisal, ze najdolezitejsie pre buducnost je nestavat nabijacky o jednom stojane. Ked sa e-mobilita rozbehne vo velkom tak to bude najvacsia brzda pri cestovani na vacsie vzdialenosti.

              • curgali
                curgali komentoval
                Upraviť komentár
                Ja som im napísal toto: Ak budete stavať nabíjacie stanice, tak aspoň 4 ks na jednom mieste. Vzdialenosť od 100-150 km od seba. Cena nesmie presiahnuť, aj v tom najrýchlejšom režime nabíjania, cenu ekvivalentnej spotreby paliva v spaľovacom aute. T.j. cca 7 €/100km. Inak to radšej ani nestavajte. Nebudeme to akceptovať a zariadime sa tak, aby sme nepotrebovali takúto nabíjaciu stanicu.

              • Peterka
                Peterka komentoval
                Upraviť komentár
                Mna pobavilo podnikatelske rozmyslanie- vyberat poplatok za rezervaciu nabijacieho stojanu.
                curgali ma u mna za ten text virtualny "like", kedze komentaru sa neda dat realny

              • g211
                g211 komentoval
                Upraviť komentár
                100% súhlas so všetkým vyššie. Tiež som im prieskum hneď vyplnil a tiež som spomenul že nemá zmysel mať v BA po 1 nabíjačke na 20 miestach, ale radšej po 4 nabíjačkách na 5 miestach. Rezervácia stojanu je čistá blbosť. Spoplatnenie akceptujem, ale jedine s tarifikáciou za kWh a presne ako píše curgali - rýchlonabíjanie nesmie byť drahšie než tankovanie porovnateľného auta so spaľovacím motorom. Pomalé nabíjanie by zase malo byť výrazne lacnejšie, aby tí čo nepotrebujú nabiť rýchlo mali motiváciu neblokovať rýchlonabíjacie stojany.
            • Wampo
              Junior Member
              • Dec 2017
              • 7

              #23
              Je ZSE klasicky také pomalšie? Písal som im ohľadom karty ešte pred Vianocami a niekto odtiaľ mi potom volal že to poriešia v januári ale stále nič.

              Komentár


              • Daliborko
                Daliborko komentoval
                Upraviť komentár
                Ja som komunikoval s p Kramaričovou na elektromobilita@zse.sk a jednanie bolo bleskové, milé a na úrovni. Dokonca som jej ešte poslal ďakovný email, nakoľko s tak ochotným prístupom k zákazníkovi som sa dávno nestretol.
                Tak verím, že to v januári vybavia

              • Ioniq
                Ioniq komentoval
                Upraviť komentár
                Mne prisla karta do 2 pracovnych dni od poslania emailu. Treba pocitat s tym, ze boli sviatky, vela ludi malo dovolenky atd, po troch kraloch sa veci zvyknu zacat znova hybat

              • Wampo
                Wampo komentoval
                Upraviť komentár
                Daliborko - dík za parádny tip, za jeden deň som to s ňou vybavil. Veľmi ochotná pani!
            • Juro
              Administrator
              Gold Member
              • Mar 2014
              • 2208
              • juraj1702
              •   

              #24
              Zo zdroja blízkeho ZSE mám naozaj potvrdené to čo sa tu hovorí od 06:48 minúty. Naozaj sa snažia postaviť 15-16 rýchlo-nabíjačiek po Slovensku do konca mája.

              Z toho v podstate 3 sú už známe: McDonald´s Lamač, McDonald´s - Prievozská, NC Tulip, a to v Poprade bude zrejme tiež ich práca.
              Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
              Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

              Komentár


              • dango
                dango komentoval
                Upraviť komentár
                snad to uz len nezabiju cenou zatial chvalim e.off za snahu

              • Bejo
                Bejo komentoval
                Upraviť komentár
                ZSE sa pekne rozhybalo... uz aj v KE stoji nabka pri McDonáde v centre...

              • Daliborko
                Daliborko komentoval
                Upraviť komentár
                Hmm, GW-u sa rysuje konkurencia
            • Miroslav Rojko
              Senior Member
              • Nov 2016
              • 1314
              •   

              #25
              Konkurencia je slabe slovo. GW bude nepotrebný. Pozrite si mestá, kxe bude bezplatné ZSE. A majú pridať aj CZ a Chorvátsko.
              https://auto.sme.sk/c/20847700/preva...tromobily.html

              ​​​​​​
              [priezvisko]@me.com

              Komentár


              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Nemyslim si, ze to ostane bezplatne. To by ani nebolo dobre.

              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                Suhlasim s Jirkom, DC nabijanie nemoze byt dlhodobo zadarmo, to by skor skodilo elektromobilite ako pomohlo. Staci, ze samotne nabijacky su dotovane z nejakych projektov, elektrinu samotnu a prevadzku nabijaciek treba zaplatit - najlepsie podla odobratych kWh.
                Miro, to by bolo velmi zle, keby GW bol nepotrebny, ak by ZSE nechalo dlhodobo nabijanie zadarmo, to by sposobilo, ze ziadne sukromne subjekty by sa nesnazili poskytovat sluzbu DC nabijania.

              • Peterka
                Peterka komentoval
                Upraviť komentár
                Ze casom ZSE spoplatni nabijanie na svojich stojanoch je jasne a ani sa tym netaji, v tomto pripade je ale otazka, aku ulohu tu hra McDonald- na tychto stojanoch teoreticky moze ostat nabijanie aj bezplatne. S rozsirenim poctu elektroaut budu myslim stojany zdarma dost vytazene-obsadene, takze aj GW bude mat zmysel. Ja osobne by som viac prijal platene stojany na dialnicnych odpocivadlach- zachadzat "do mesta" k McDonaldu ci nakupnemu stredisku je strata casu aokrem toho tam chodia dost aj "miestni" ludia, ktori nepotrebuju akutne nabijat a blokuju stojan "cestujucim"...

              • Teq
                Teq komentoval
                Upraviť komentár
                Tiez mi nevadi platit pokial je stojan na odpocivadle...a taky mame doteraz jeden, Zelenc.
            • Miroslav Rojko
              Senior Member
              • Nov 2016
              • 1314
              •   

              #26
              Samozrejme spoplatnia, ale hovoril som o teraz, elektromobilita je dynamicky sa rozvijajuca a predpovede do buducna su irelevantne. Terazky je zadarmo.

              Mna tam najviac tesi Liptovsky Mikulas, lebo na navstevu Tatier som musel mat vzdy zachadzku do Popradu, kde navyse v Maxe zrusili aj jedine potraviny pri GW nabijacke a LM mi usetri vela casu, ci uz bude v zime zadarmo alebo spoplatnene.

              Ja vidim tie pozitiva v konkurencii, ci uz bude zadarmo leto alebo dlhsie a tym ze bude ZSE celoslovensky, tak to uz relevantna konkurencia bude.

              A navyse CCS im ide tak ako ma, takze sa asi nenajde nikto, kto by mohol zle slovo na ZSE povedat, aj platiaci na GW.

              A zasa musim poznamenat, ze ani na tychto miesyach nevidim juzne Slovensko, to akoso vsetci ignoruju.
              [priezvisko]@me.com

              Komentár


              • Daliborko
                Daliborko komentoval
                Upraviť komentár
                Mňa zase zaujalo, že jedným z miest bude aj McDonald´s v Martine. A pokiaľ je pravda, že budú mať aj nabíjačku v NC Tulip, tak to by znamenalo 2 nabíjačky v jednom meste (ako to majú teraz v Trenčíne (Max a Laugarício)), lebo McDonald´s je pri NC Campo.
                A pokiaľ nepôjdeš po diaľnici, tak je to k McDonaldu zachádzka len 500 m. (z diaľnice 4 km)
                A súhlasím s tým, že CCS im ide ako má

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Ak pojde skutocne o 18 nabijaciek pri McDonalde, tak pri pocte uvedenych 12 miest musia v siestich mestach pribudnut po dve (BA uz 2 ma - Lamac a Prievozska).
                Chlapi ked niekto objavi nabijacku a ma nejake fotky/info tak to prosim dajte na nabky.com. Nejako toho v poslednej dobe dost pribuda a je skoda ked to na nabkach nebude komplet.

              • Teq
                Teq komentoval
                Upraviť komentár
                nemali mat ZSE aj nabijacky na odpocivadlach? Ci na to sa zabudlo a budu len pri MC :-(

              • Bejo
                Bejo komentoval
                Upraviť komentár
                Na odpocivadlach uz im 2x zrusili tender... tak sa dohodli s McD v ramci programu fast E

              • curgali
                curgali komentoval
                Upraviť komentár
                Tak práve som dopozeral reportáž na TA3. Tieto nabíjačky, čo teraz stavajú je spoločný projekt ZSE, McDonald's a BMW...Mám taký dojem, že čo im GW znemožnil stavať na odpočívadlách diaľnice, tak ZSE im odoberie aj to málo zákazníkov čo ešte majú. Myslím, že kde sa dvaja bijú, tretí (my elektromobilisti) vyhráme. Som presvedčený, že budeme ešte dlho na ZSE nabíjať zdarma...😊
            • Miroslav Rojko
              Senior Member
              • Nov 2016
              • 1314
              •   

              #27
              A k zahraniciu - Chorvatsku, to je tiez potesitelne, nakolko k moru sa da na DC nabijani dostat len cez Slovinsko a len na sever. Ak bude DC aj na juznej trase, tiez to bude velky skok dopredu.

              Neberte z mojho prispevku len slovo "zadarmo", co hovorite na lokality, tam si myslim je to najlepsie, ze su aj inde ako GW. Zadarmo je len docasny bonus.
              [priezvisko]@me.com

              Komentár

              • Ioniq
                Member
                • Jan 2017
                • 364

                #28
                No maju hlavne lokality, kde sa da nieco robit pocas nabijania. To je uz samo o sebe velke plus, najma pri ceste s detmi. U mna uplny no-brainer, GW budem mat len ako zalohu.

                Komentár

                • Miroslav Rojko
                  Senior Member
                  • Nov 2016
                  • 1314
                  •   

                  #29
                  https://techpedia.ta3.com/technologi...-mcdonald-039s

                  https://www.ta3.com/clanok/1129820/v...ju-dalsie.html
                  [priezvisko]@me.com

                  Komentár


                  • ICE666SVK
                    ICE666SVK komentoval
                    Upraviť komentár
                    TA3 povedala 18 nabijacich stanic do konca roka. Ta pani z MCkaca povedala, ze maju 30 predajni a mozno este otvoria nejake. Takze ci bude mat ZSE tych 50 stanic do konca roka ako vraveli v inom videu je otazne.

                  • Daliborko
                    Daliborko komentoval
                    Upraviť komentár
                    Majú 30 prevádzok, ale z toho 14 je v Bratislave. Majú prevádzky v 12 mestách na SR a vo všetkých mestách bude minimálne jedna.
                    No, v ZSE už zjemnili rétoriku, už hovoria o 18 nabíjačkách do konca roka, nie do konca mája. Ale aj tak klobúk dolu, priznám sa, zo začiatku som im moc neveril.
                • Ioniq
                  Member
                  • Jan 2017
                  • 364

                  #30
                  No, v tych clankoch je uvedeny ako clen konzorcia, ktore buduje tieto nabijacky, aj spolocnost Go4 s.r.o., ktora prevadzkuje tie taxikarske elektricke Souly. Predpokladam, ze sanca, ze prestanu svojimi komercnymi aktivitami blokovat nabijacky pre verejnost je blizka nula. By som sa nedivil, keby tam aj nabijanie mali v buducnosti gratis a budu to platit ostatni

                  To uz fakt len ten Supercharger tam je zatial istota, ze tam ziadnu taxikar nebude.

                  Komentár


                  • Jiri GrandPa
                    Jiri GrandPa komentoval
                    Upraviť komentár
                    A ked aj bude tak je tam vzdy viac stojanov. Lenze Tesla na Slovensko (a vobec na V4) zvysoka vies co...
                Pracuje...
                X