Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

GreenWay

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • dango
    Moderator
    Gold Member
    • Nov 2014
    • 693
    •   

    Dnes sme boli okrem ineho cestou pozriet aj novy nabijaci hub pri Avione. Este pred par dnami to bolo opaskovane, teraz uz nie, nabijacky svietili.
    Adam GWI stanice su uz funkcne? Pretoze obrazovka EVBoxu na cip nereagovala a moja karta (mam akceptovane nove podmienky, cize by som mal byt riadny zakaznik) nebola autorizovana, nabijanie nebolo mozne.

    Komentár


    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      este nie. doladuju sa nejake tech. detaily-info zo vcera. Ale uz sa to blizi

    • Adam GWI
      Adam GWI komentoval
      Upraviť komentár
      presne ako pise milan84 . Este pracujeme na zopar technickych detailoch. Pravdepodobne najskor spristupnime dve 50kW nabijacky a tie s vyssim vykonom az nasledne.

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      vdaka za odpoved - ale predpokladam, ze precitat cip je asi HW problem, kedze obrazovka nereagovala - aj ked malo byt v tomto pripade vypisane, ze autorizacia neuspesna.
  • Wilo
    Member
    • May 2019
    • 337
    •      

    Cadca Tesco do tretice (vsetko zle)... rovnaky scenar. CCS sa rozbehlo strasne pomaly cca 20-30kW. Po dakych 3 minutach to cele spadlo a ide len AC. Tam som to vzdal.

    Cenim snahu o pokrytie ale nechcete sa na ten sever Slovenska vykaslat ak to ma byt v takomto stave? Raz pride nejaky zufaly zo zahranicia co bude spoliehat na tuto nabijacku a zarobi si na pekny maler. Je pekne mat v PR materialoch pokrytie celej SR ale co z toho ked to nejde.

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      S touto stanicou sú už dlho problémy. Začínam si myslieť, že je tu nejaká sabotáž, konšpiratívna teória. V každom prípade so SSE a SSD sú zlé skúsenosti zo strany viacerých ľudí a firiem. Tak snáď to niekto nerobí naschál, bolo by to smutné, ale na Slovensku je všetko možné.

    • ToMiLeaf
      ToMiLeaf komentoval
      Upraviť komentár
      Čo má spoločné SSE (dodávateľ elektriny a plynu) s funkčnosťou nabíjačky GW v Čadci?

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Neviem, možno SSD.

    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      chlape ty mas stastie, ja som nabijal na GW (zelenc, volkovce, dalitrans, BA-Brno, ZA aupark, Tatry...) asi 100x a mal som problem len raz koli zamrznutemu kablu. Chademo ma sere ze sa prestava rozsirovat po europe ale zda sa mi, ze funguje lepsie, aj handshake trva na CCS oproti chademu vecnost.

    • EV_Future
      EV_Future komentoval
      Upraviť komentár
      ja som v Cadci pocas leta nabijal 2x s e-Nirom a 1x s Ioniqom a vzdy bez problemov - najhorsie co bolo ze raz ma vystrasil obrovsky pavuk po vytiahnuti kabla

    • EV_Future
      EV_Future komentoval
      Upraviť komentár
      ale prave pozeram novinky po prihlaseni do konta: "Charging station at "Tesco Čadca" is temporarily unavailable. We're working on getting this fixed as soon as we can."
  • nick81
    Senior Member
    • Nov 2019
    • 534

    Greenway Dalioil Tupa... V CCS konektore napchata hlina,, zistil som az po nabijani, dost komplikovane sa to potom dava z ccs konektora auta prec na trase. Tak si tam davajte pozor.

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Vzdy treba pozriet do cudzieho konektora co si zasuvate do auta. Pripadne do neho aj posvietit mobilom. Hlavne riadiace piny. Su male a ak do nich nejaky "dobrak" strci napriklad zapalku, moze sa poskodit riadiaci pin v aute az tak, ze viac nenabijete.

    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      napises im do GWI ?

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Presne toto bolo v minulosti aj v Čadci

    • nick81
      nick81 komentoval
      Upraviť komentár
      milan84 napisem. Ostatnym dik za info. Hmm doteraz ziadne problemy nikde, nevedel som ze sa takto niekto dokaze nudit. Uz budem kontrolovat.

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som na Dalitrans nabijal okolo 12:10 na Delte a vsetko bolo ok. Ziadna hlina.

      Akoze je tam straznik v budke s priamym vyhladom na nabijacku plus kamera. Teoreticky by sa dalo zistit vinnika ked mame casove okno medzi 12:30 az tvojim casom nabijania. Len neviem ci ta kamera priamo zabera nabijacku to som si nikdy nevsimol. A straznik zrejme strazi len svoju salamovu zemlu a futbal v telke.

    • nick81
      nick81 komentoval
      Upraviť komentár
      Wilo Dalioil Tupá je dole na juhu medzi NZ a LC. Je to bežná pumpa s otvoreným prístupom. Nie DaliTrans v TN.

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      nick81 ahaaa dik. A ja som dumal co je Tupa 😂 jeden sa vzdy nieco nove nauci

    • nick81
      nick81 komentoval
      Upraviť komentár
      Wilo Najdôležitejšia nabka na južnej trase :-D Asi nová, lebo ju tu nemáme na fóre.

    • nick81
      nick81 komentoval
      Upraviť komentár
      AC na zahrade nepreslo cez handshake,, musel som tie zvysky hliny vyfukat kompresorom .. spodne 2 piny, ktore DC nepouziva.. Asi zaradim do povinnej vybavy na cesty nejake sparadla a ako backup bude kompresor na pneumatiky..
  • Teq
    Teq
    Member
    • Nov 2017
    • 240
    •   

    Bez upozornenia mi zablokovali greenway ucet aj kartu..nedostal som ani email ani sms ani telefonat, nic.
    Clovek sa ma potom spolahnut na tuto nie prave najlacnejsiu sluzbu? Esteze mi islo smatrics kartou aktivovat nabijanie.

    Komentár


    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      neskusal si ich infollinku ci to eviduju ako zablokovane?
      Adam GWI deje sa vam taketo nieco? znie to dost neferovo, verim, ze sa jedna o nejaku chybu ?!

    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      neskusal, skusal som sa prihlasit na driver zonu a dostal len hlasku ze vas ucet bol zablokovany

    • Adam GWI
      Adam GWI komentoval
      Upraviť komentár
      milan84 v niektorych pripadoch (napr. odstranenie platobnej karty, neuhradena faktura a pod.) ucet automaticky zablokujeme, avsak vzdy ku tomu posielame aj informacny e-mail. Pripadne, ak sa blizi koniec platnosti platobnej karty, tak na to upozornujeme zvlast e-mailom dopredu.
  • cetan
    Junior Member
    • Jun 2020
    • 28
    •      

    to sa moze stat len mne
    registroval som sa na ZSE a nepodarilo sa to: https://teslaclub.sk/node/2243?p=63397#post63397

    a skusam teraz greenway a v registracnom formulari treba overit telefonne cislo .. klikol som poslat overovaci kod .. ale nic do sms neprislo .. telefon som zadal spravne
    skusal som 3x .. ziadna sms

    Komentár


    • cetan
      cetan komentoval
      Upraviť komentár
      Greenway vraj treba skusit neskor, lebo operator co posiela sms mohol "zlyhat".. overenie telefonu sa da aj dodatocne do 24h doriesit
  • mozeg
    Member
    • Dec 2015
    • 439
    •   

    Dalitrans Sobota 02.1.2021. Delta davala celych 5kW. Efacec isiel na plno. Tesil som sa ze nabijem rychlejsie a nestalo sa. 😀

    Komentár

    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      Adam GWI Robila to aj mne aj Delta v RK, dokonca aj pri Citigo, nielen kórejských EV, čo to môže byť ?
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • Adam GWI
        Adam GWI komentoval
        Upraviť komentár
        mozeg pravdepodobne, ako pisal milan84, islo o vypadok komunikacie s bateriovym systemom. Kazdopadne Delta v Dalitranse by uz mala ist opat naplno.
        Miroslav Rojko v Ruzomberku to bol podobny princip. Vypadla komunikacia s bateriovym systemom a vykon Delty sa obmedzil na minimu. Rovnako aj v RK by to uz malo opat fungovat naplno. Na obe lokality by este tento tyzden mali zavitat kolegovia, aby sme mali overene, ze je to ok.
    • milan84
      Senior Member
      • Jun 2015
      • 853
      •   

      Prave som im to nahlasil. V TN to technik (nie infolinka) dokazali spravit na dialku, ale trvalo to.
      Tu vidime nutnost mat hub-y a idealne aj kombinaciu roznych stanic.
      Pri ZSE som mal posledne problem na novej R7 Blatna. Tam zas jedno ABB mimo prevadzky a druhe necitalo karty. Nastastie vedla 50kW nabijacka, takze som dokazal nabit.

      Maju co dobiehat obe (tri) firmy.

      Komentár


      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        Išli sme v piatok okruh PK-BB-orava-ZA-PK .. Beladice, zapichnem css, idem kúpiť jedlo, vrátim po x min a nenabíja. Spustím znova, RFID pípne a ďalej nič. Prvý 350kW stojan mimo,,presun na 4., tak išlo hneď.. Budča tie nové ABB.. išli sme na ten bližšie k BB, display nereagoval, úplne tuhý, presun o stojan vedľa tam išlo. Už sa pýta plug and charge a nie takéto kraviny stále riešiť a na nových stojanoch.

      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        zeby ani tie ABB neboli az take terno? na tych beladiciach tu citam pravidelne o problemoch, na R7 mam tiez svoje zazite...

      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        Uz neviem co si mam o tom mysliet,, mozno mam chybu v aute. Lebo aj senecky alpitronic musim pridrzat kabel, inak sa mi stava, ze na prvy krat nenabehne. A uz sa mi par krat stalo ze, ze po nabijani sa ccs neuvolnil, musel som uvolnit rucne lankom. Nevies pri ccs sa pouziva zamok z auta? Ale aj to je potom divne ze rocne auto a zniceny konektor

      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        nemas zniceny konektor. Brat bol na UFC SC 3x a raz z toho mu tiez zaseklo kabel, musel pouzit lanko.
        Corsu aj mne na prvyrkat nespustilo,tiez som musel vybrat, zavesit, pockat kym sa nabijacka spamata a znova.
        smutne pri tom, ako spolahlivo dokazu fungovat SC tesly

      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        Potom neviem ako toto nazvat. Neviem si predstavit dat zene EV, ako by vlastne nabila ak by musela robit taketo ritualy. By ma s EV niekam poslala.

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        nick81 Mozno iba rocne auto, ale kolko si toho nabehal a ponabijal. Asi si opotreboval konektor nadmernym zasuvanim ty nymfoman.

      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        Taur Len mi nehovor, ze okrem kvapaliny po 45 tis menit kazdych 45 tis aj konektor za 1500 eur Potom vdaka EV idem spat na fosil :-DDD Alebo vlastne je tu Tesla

      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        1fisker Asi mas zle v profile nastaveny timezone.. Ja vidim normalne 06-01-2021, 13:26

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        nick81 timezone pripadne letny/zimny cas sa lisi len hodinou, minuty su rovnake na celom svete aj v lete ci zime. On ma aj posun o 16 minut zda sa. .

      • Teq
        Teq komentoval
        Upraviť komentár
        toto ma podla mna chademo lepsie zvladnute, zasuvanie a handshake, ako stalo sa mi ze bol problem ale bolo to tak 1 zo 100 pripadov
    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      "Tu vidime nutnost mat hub-y a idealne aj kombinaciu roznych stanic."

      Neviem či zrovna HUB nie je príčinou. Či sa Delta nezasekáva na rozdeľovaní výkonu medzi starú nabku a samú seba, keď to dokázali spraviť na diaľku. Alebo možno nejaký externý elektromer čo dáva Delte info o aktuálnom možnom výkone vzhľadom na spotrebu druhej nabky atď ... Napísali Ti aspoň prečo to nešlo, čo sa tam zasekáva ? Lebo ke'd boli delty samostatne, takýto problém nebol.
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        hej, mam relativne podrobne info, ale su to interne info.
        V skratke ti len poviem, ze to nesuvisi s prerozdelovanim vykonu (v Dalitrans), ale externou bateriou, ktora je napojena na Deltu. Efacec ide priamo, preto ten problem nema.
        Ver mi, ze im davam sodu a pytam sa na taketo veci Dobre je, ze vedia co je to za problem, nemusia pol roka hladat a poznaju mozne riesenia.
    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      V Žiline sa chystá niečo veľké. Pri Dubni, býv. Carrefour
      Pripojené súbory

      Komentár


      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        parada, som zvedavy ci to bude 4x 150kW alebo aka konfiguracia. Asi sa idem rovno opytat

      • jeeff
        jeeff komentoval
        Upraviť komentár
        Tak tomu hovorim super miesto a palec hore za 4x stojany. Ak su to aspon 150kw tak toto umiestnenie riesi problem s Tesla Superchargerom na D1 trase. Skoda, ze sa teslaclubu nepodarilo vybavit taketo dobre umiestnenie superchargra Stano Kurek.

      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        Vôbec to nie je dobré miesto, ul. Vysokoškolákov je zahltená autami, sú tam večne kolóny a z D1 schádzať to bude dosť ďaleko, a cez mesto. To si každý rozmyslí takú časovú stratu. Zatiaľ sa to javí akoby to bolo dobré miesto keď nie je ešte dobudovaný tunel na D1

      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        @jeff stojany su 4x 150kW, ale je tam limit od distribucky, resp. sialene poplatky. Takze to bude spolocny zdielany (deleny) vykon 270kW.
        Myslim, ze na dlhu dobu este postacujuca hodnota. Dost pochybujem, ze by dosli 2x taycany alebo 2 TM3, ktore by sa nabijali v uplne rovnaky cas

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Pri styroch stojanoch by sa uz zrejme oplatilo instalovat baterie na vykrytie spiciek odberu.
        Alebo kogeneracku ako je na SC Kaskady.

      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        jux toto riesenie maju na inych lokalitach. Mozno casom, neviem podla coho sa rozhoduju, ze kam to daju.
        Vsetko sto stoji strasne peniaze, tak treba postupne s rozumom

      • jeeff
        jeeff komentoval
        Upraviť komentár
        1fisker mas pravdu, tunel vsetko zmeni, otazne je, ci to nebude trvat este 5 rokov. Ja mam Duben rad, zastavujem sa tam v MC Donalde ;-)

      • Priusák
        Priusák komentoval
        Upraviť komentár
        Tak, snáď týmto bude údajný problém s DC v Žiline na nejaký ten čas vyriešený. Aj keď kto to tam pozná tak vie, že v čase špičky (rozumej Po-Pi 6:30-20:00) tam nemá zmysel jazdiť, respektíve si treba pripočítať dobrých 20 minút. Na druhú stranu keď otvoria tunel, tak už absolutne nebude dôvod plaziť sa z D1 do tejto lokality. Tam pomôže len juhovýchodný obchvat ZA.
        Na distribučku sa s poplatkami a obmedzeniami kapacity treba vykašlať a hodiť si tam radšej riadnu batériu.Pri výške poplatkov aby sa nakŕmili 4 stojany si viem jej návratnosť predstaviť do pár rokov.

      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        V Žiline nie je problém s DC nabíjaním, ale AC nabíjaním. Ale to tu už bolo x-krát rozoberané. Osobne si myslím, ako som už písal, že takéto rýchle 4 stojany na tomto mieste sú zbytočné. Mali by sa dávať na hlavné ťahy, kadiaľ ľudia cestujú ďaleko. Do miest patria hlavne AC nabíjačky.

      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        1fisker na fotke sa mi zda, ze tam nie su AC kable ako byva bezne na vsetkych Deltach ?

      • Teq
        Teq komentoval
        Upraviť komentár
        milan84 mne sa skor zda ze podla fotky tam bude len CCS a AC
    • jabko
      Junior Member
      • Jun 2018
      • 11

      Tak aj v PO som pri obchodnom centre Solivaria videl, ale neodfotil, opáskované 4 DC a 2 AC stojany GreenWay

      Komentár

      • milan84
        Senior Member
        • Jun 2015
        • 853
        •   

        dobre si videl bude aj tam.

        Komentár

        • milan84
          Senior Member
          • Jun 2015
          • 853
          •   

          Doplnujuce info k nabijackam. Mam "na drôte" sefa Greenway, tak som sa popytal.

          "3 nabíjačky su HPCCS/CCS a jedna HPCCS/CHAdeMO. + na všetkých je aj typ2 zásuvka. Detto Presov"

          Teq takze nabijeme aj my socky. Rozumne nedavaju na vsetky stojany, zrejme to stoji nemale peniaze. Ale 1 a 3 dalsie pre ccska nam staci. Nasich aut uz nebude pribudat.

          Komentár


          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Teq áno ale ty milan84 kde by si po Žilinu došiel ... až po upgrade baterky

            Vyzerá to, že v Žiline bude mať Greenway najlepšie pokrytie na veľkosť mesta - 5 x menej obyvateľov ako má BA ale nabíjačiek tam majú pomaly ako v BA (Aupark, Tesco a teraz 4 v Dubeň)

            keby bolo Chademo na tejto obsadené, je hneď oproti Chademo cez evmapa lacnejšie pred Nissan-om

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            Miroslav Rojko ja by som do ZA prisiel po niekolkych nabijaniach s akuratne zohriatou baterkou akurat na noc od rana :-)
            evmapa nie je moja šialka kavy ako vravi pani Rolinsova. Radsej by som si za tu jednorazovu navstevu priplatil v GW s istotou, ze nabijem.

          • Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            no ja ked som mohol este som bol v ZA kazdy mesiac, alebo aj viac...nabijal som hlavne na nissan nabke, ale ide iba na 100A nasich chademo aut sice nebude pribudat, ale netesi ma ze sa stavia prevazne uz len CCS...chademo tu bude este min 10 rokov, ale chapem preco nechce greenway platit 1000E za kazdy blby chademo konektor

          • dango
            dango komentoval
            Upraviť komentár
            Cize 3 stojany budu mat po 2 CCS? Dokopy teda 7CCS + 1 chademo ?

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            dango tak ako pises. A podla dalsich info ale AC bude bez kabla, je tam iba zasuvka !!! toto je podla mna blbost pri tomto type nabijaciek, to im nekvitujem. Pri AC stlpiku chapem-kvoli cene, poskodeniu atd. ALe pri DC krabici je to nezmysel aby si niekto vytahoval svoj kabel, resp. ho musel mat.

          • dango
            dango komentoval
            Upraviť komentár
            milan84 vdaka za potvrdenie, to je uz dobry hub teda u susedov CEZ tiez funguje bezkablovo (AC)
            Cize ak by sme prisli na stress-test, tak sa kazdemu ujde 33kw. Na par rokov urcite staci
        • 1fisker
          Senior Member
          • Aug 2014
          • 1542
          •   

          Aktuálny stav dnes. Áno 3x2 CCS, 1x CCS + Chademo. Celkom 4 zásuvky Typ 2 - vyťahovať svoj kábel.

          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image_6819.jpg
Videní:	402
Veľkosť:147,2 KB
ID:	66653 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image_6820.jpg
Videní:	362
Veľkosť:155,2 KB
ID:	66654 Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image_6821.jpg
Videní:	355
Veľkosť:177,4 KB
ID:	66655

          Komentár


          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Konecne bude v Ziline kde rychlo a bez stresu ci to pojde/volne nabit.

          • dango
            dango komentoval
            Upraviť komentár
            a teraz mi prosim niekto vysvetlite, preco su 4 stojany na 4 parkovacie miesta? ))))

          • 1fisker
            1fisker komentoval
            Upraviť komentár
            Lebo sa nepredpokladá väčšie využitie. Dostali na to peniaze, tak to postavili.

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            no trochu sa tu mina efekt zdielaneho vykonu vramci jednej nabijack. Teraz to nebude aktualne, ale mozno o par kratkych rokov ano. A tie stojany su prilis blizko pri sebe pre tento pripad.
        • mozeg
          Member
          • Dec 2015
          • 439
          •   

          Delta na Dalitranse opat dava iba 5kW. Efacec fici v pohode.

          Komentár


          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            dam vediet do GW,uz to je pruser z ich strany
            update: nahlasili to prevadzkovatelovi baterie, s ktorou je nabka prepojena.
            Ale po minute by sa to malo same rozbehnut (v mojom inde menovanom pripade to tak bolo). Ale samozrejme bezny uzivatel to nema ako vediet a nie kazdy ma chut cakat co sa udeje
            Naposledy upravené milan84; 22-01-2021, 18:29.
        Pracuje...
        X