Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Supercharger Humpolec

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #16
    Pôvodne zverejnené od luboccc Pozrieť príspevky
    V sobotu 6.8. som mal v plane nabijat v Humpoci. Na moje prekvapenie pribudlo v CZ nespocet novych tesiel roznych tvarov a farieb. Dokonca som musel pri mojom prijazde jedneho sofera poziadat, ze az ked donabija svoju Teslu podobajucu sa na opel astru, ci ma pusti na miesto. Aspon ze bol ochotny...
    Na Supernabíjačke Zvolen, hotel dohliada na to aby tam neparkovali fosílne autá. A je tam aj hotelová kamera. Inak vo Viedni je tiež kamera na supernabíjačke. Obrázok preposielam osobe z Tesly zodpovednej za výstavbu Supernabíjačky. Uvidíme, či s tým niečo spravia.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • curgali
      Member
      • Jul 2014
      • 310
      •   

      #17
      Ma niekto informáciu, či už sa platí vo Vystrkove, koľko a ako prebieha platba?..dik.

      Komentár

      • Juro
        Administrator
        Gold Member
        • Mar 2014
        • 2208
        • juraj1702
        •   

        #18
        od 23.1.2017 dojde u nabíjecí stanice E.ON Humpolec - Vystrkov ke zpoplatnění všech stojanů provozovaných společností E.ON Česká republika, s. r. o.

        Podle dostupných informací budou účtovány tyto minutové tarify:
        3,7 kW - 0,26 Kč / min vč. DPH
        22 kW - 1,52 Kč / min vč. DPH
        43, 44, 50 kW - 3,45 Kč / min vč. DPH
        Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
        Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

        Komentár


        • gamcik
          gamcik komentoval
          Upraviť komentár
          ta to aky rozdiel oproti GW? 1 min 50 kw 13 centov, lacnejšie ako doma
      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #19
        A prečo za minútu? Doma mám elektromer na kWh, nie na minúty! Fakt je toto už vrchol debilizmu. To sme naozaj všetci takí sprostí? Už len čakám, kedy mi doma vymenia plynomer a bude merať minúty! Ako dlho budem variť, toľko zaplatím.

        Komentár


        • ozana
          ozana komentoval
          Upraviť komentár
          Debilní zákony. Nemáte licenci podle energetického zákona, tak nemůžete prodávat elektřinu se ziskem. Nabíjecí stanice nemá certifikované měřidlo, tak nemůžete účtovat v kWh ani bez zisku.

        • Marcel Pavlík
          Marcel Pavlík komentoval
          Upraviť komentár
          ale, veď plynomer meria v objemových jednotkách a (s použitím bulharskej konštanty) fakturujú prácu.
          a certifikované meradlá sa oficiálne predávajú (vodomer, plynomer, elektromer, ociachované, s certifikátom, s dobou platnosti od výroby/montáže. a "plomba" (montáž) je drahšia ako meradlo.
          myslím si, že takýmto spôsobom obchádzajú námietky typu "velký ističový podfuk".
      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #20
        E-on nemá licenciu na predaj elektriny???

        Komentár


        • ozana
          ozana komentoval
          Upraviť komentár
          Také jsem se tak ptal na FB EONu. Řekli, že divize zabývající se DS nemá licenci a kdyby to zařizovala divize, která ji má tak podle zákona by se z DS stal distribuční bod a zákazník by mohl chtít přejít ke konkurenci. Pokoušeli se prý i účtovat kWh změněné na stejnosměrný proud, ale bez cejchovaného měřidla se ani toto nelíbílo České obchodní inspekci. Je to prostě právní bordel. Už aby prošla ta novela energetického zákona a zákona o pohonných hmotách. Pak bude spravedlivé zpoplatnění snazší.

        • Marcel Pavlík
          Marcel Pavlík komentoval
          Upraviť komentár
          google:
          EM10-FD je merací modul určený na trakčne-energetické merania na koľajových a cestných vozidlách s elektrickou trakciou.

          Medzi jeho základné vlastnosti patria:
          Nepretržité meranie minimálnej, strednej a maximálnej hodnoty napätia, prúdu a výkonu
          Nepretržité meranie energie
          Pravidelný minútový záznam energie, minimálnej, strednej a maximálnej hodnoty napätia, prúdu a výkonu
          Kapacita pamäte pravidelných minútových záznamov je posledných 33 000 záznamov
          Krátkodobé rýchle meranie okamžitých hodnôt napätia a prúdu spúšťané operátorom
          Možnosť voľby periódy záznamu krátkodobého rýchleho merania 10ms , 100ms, 1s
          Kapacita pamäte pri krátkodobom rýchlom meraní max. 180 000 záznamov
          Výstup na komunikačný/nadradený systém prostredníctvom RS-485, protokol podľa normy EN 62056-21, režim C
          Prostredníctvom ovládacieho SW na PC možnosť vyčítania nameraných údajov do výstupného .csv súboru
          Hodiny reálneho času so zálohou na 10 rokov
          Príklady aplikácií:
          Fakulta dopravní ČVUT v Prahe - Dlhodobé meranie spotreby elektrobusu v Prahe
          BUSE Blansko - Meranie spotreby rôznych prvkov elektroinštalácie v prostriedkoch MHD
      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #21
        Bordel

        Komentár


        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Totalny bordel. Tak uz tomu nerozumiem vobec. EON ma licnenciu ale na toto nema licenciu. A preto su to minuty a nie kWh. A Tesla ma pri spoplatneni problem len v Nemecku a Polsku z doteraz otvorenych SC. V CR aj SR to bude platba za kWh. Tak v com je prbolem, alebo v com je hacik? Ma snad Tesla licenciu na predaj elektriny? Co mi unika? No nerozumiem. Mam pocit ze tento stav niekomu vyhovuje.

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Refakturacia elektriny v kWh za cenu, za ktoru bola nakupena je na SK bezna, napr. pri prenajme priestorov.
          Take refakturacne faktury robime aj my, kazdy mesiac sa cena vypocita. Neviem preco by sa cena za nabijanie nemohla skladat hlavne z ceny za refakturovanu energiu + z ceny za pouzitie nabijacky tiez vypocitanej zo spotrebovanej energie a mozu pridat aj nejaku casovu zlozku za obsadenie nabijacky - podobne ako za parkovanie. Bolo by to jasne, priehladne a kazdy by dopredu vedel co za svoje poniaze dostane. No zakaznik by vedel napr. za aku cenu bola elektrina nakupena - no to sa dnes nenosi, vsetko musi byt nepriehladne, komplikovane az clovek rezignuje.
          Napr. nmozstvo programov mobilov - zakaznik, co sa s tym nezaobera, plati najviac, pritom ten, co meni programy, zjednava a tak zatazuje operatora viac, ten plati najmenej.
      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #22
        Je to tak, že z nás robia blbcov. Myslia si, že nemáme mozog. Robí to s nami aj vláda, aj všetci úradníci, aj súkromné firmy, všetci nás oblbujú !!!!!!!!
        Netreba sa nechať, povedať im to otvorene do očí, aj keď je to nepopulárne.

        Komentár

        • g211
          Member
          • Sep 2015
          • 118
          •   

          #23
          Ja len dodám že nič sa nezmenilo. Označenie naďalej žiadne, cudzie vozidlá si tam naďalej veselo parkujú a blokujú miesta.

          Komentár

          • enfko
            Member
            • Dec 2014
            • 183

            #24
            Ano, pozeram, ze sme sa stretli dvaja bieli v nedelu
            Ja sa nad tym nijak nevzrusujem, ze ludia su zadubenci. Nedeje sa to len v CZ. Niekde je to viac, niekde menej. Jednoho odtial vypoklonkujes a dojdu dalsi traja. Najlepsie je, dat tam kuzele a pasku ako v NC Mirage.

            Komentár


            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Je tam napis len pre Tesla vozidla rezervovane? A je to podchytene zakonom? Ak ano, tak staci tam naucit chodit policajtov z otahovku a oni budu radi vyberat pokuty a otahovat. A potom sa aj zadubenci naucia parkovat inde.

            • g211
              g211 komentoval
              Upraviť komentár
              V tom je podľa mňa ten problém že nie je to označené tak ako by malo byť. Nie je tam ani značka vyhradeného parkovania, ani VDZ (prečiarknuté parkovacie miesta). Na iných SC je aspoň spomínaná tabuľa Tesla parking only, ale tu ani tá nie je.
          Pracuje...
          X