Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

ZSE HUB R1 Terminál Beladice

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • dango
    Moderator
    Gold Member
    • Nov 2014
    • 693
    •   

    ZSE HUB R1 Terminál Beladice

    Popis: DC: 4 x 175 kW (CCS + CHADEMO)
    GPS: 48.331957, 18.266324
    Platba: Chip, aplikácia
    Ováracia doba: 24/7
    Mapa:


    Click image for larger version  Name:	img_20200207_171909.jpg Views:	219 Size:	68.7 KB ID:	50573

    4 stojany osadene a funkcne, priprava na dalsie 4
    Naposledy upravené Juro; 02-10-2022, 19:51.
  • milan84
    Senior Member
    • Jun 2015
    • 853
    •   

    #2
    do arealu stale treba zvonit, kontaktovat SBS aby vpustili? ci je to uz pristupne pre verejnost bez zavory ?

    Komentár


    • stopo
      stopo komentoval
      Upraviť komentár
      Uz je to aj pre verejnost. Apon minuly vikend som tam bol a ziadne zavory tam neboli

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      Milan, uz je to otvorene - a stav, ako som pisal v teme o neformalnom stretku. Cize pomerne dost aut, vsetko zakaznizi McD

    • Ľubomir imrich
      Ľubomir imrich komentoval
      Upraviť komentár
      Bol som 3x a uplne vybitý ioniq za 24min 93% nabity - Super netreba schadzať ďaleko akurat ta cena a škoda nie su 22kw mennekes ked chcem byť dlhšie
  • Zamex
    Member
    • Aug 2017
    • 44
    •   

    #3
    Bol som tam nabijat 2x, pri druhom raze mi pri 74% vyplo nabijanie. Este ze som jeden z tych idiotov, co sedia pocas nabijania v aute a nenakupuju povinne v McDonalde a podobne. Inak by ma to dobre napalilo Dufam ze to bola vynimka.

    Komentár

    • Zamex
      Member
      • Aug 2017
      • 44
      •   

      #4
      3 dni dozadu som tu bol nabijat. Pri ceste do BB som zastavil pri tretom stojane, nabijanie akoby zacalo a hned prestalo, dalsi krat sa uz nepodarilo nastartovat, nech som robil cokolvek. Skusil som nastartovat cez mobilnu aplikaciu, oskenoval QR kod, neda sa vsak v mobile vybrat konektor, cize je to k nicomu. Stale pisalo ze mam vybrat konektor
      resiel som ku stojanu 2, ten urobil to iste ale na dalsi pokus uz nabijal normalne. Pri ceste naspat som sa zastavil opat, rovno som siel uz ku druhemu stojanu, scenar sa zopakoval. Na druhy krat siel. Velmi zle stojany toto.

      Komentár


      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        No nič moc. Keď sme tam boli pred 2.5 týždňom, išlo to dosť pomaly. Rýchlosť nabíjania si mal v pohode?
    • Zamex
      Member
      • Aug 2017
      • 44
      •   

      #5
      Ano, ja mam 30tku Leaf, slo to dobre. Len to nastartovat je o nervy...

      Komentár

      • Rasto6
        Member
        • May 2019
        • 45
        •      

        #6
        Prave tu nabijam e-trona. Autorizacia bez problemov rychlosť plnych 150 kW.

        Komentár


        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Na ktorom stojane nabijas?
      • Rasto6
        Member
        • May 2019
        • 45
        •      

        #7
        Prvý stojan od vjazdu

        Komentár

        • nick81
          Senior Member
          • Nov 2019
          • 534

          #8
          Trošku zas fail tie Beladice. Takže do budúcej soboty sú off. Vstup na parkovisko je tam takýto zátaras, výjazd boli "iba" kužele. Mapa v ZSE appke ukazuje stojany ready a voľné :-)

          Žene hovorím, že sa idem prevetrať. Rátam cestu tam/späť + nejakú polhodku UFC nabíjania. Prídem tam s 38% a toto som nečakal po tom ako Rasto6 písal, že ráno nabíjal. Tak som musel ísť do NR na DC.


          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	beladice.jpg Videní:	0 Veľkosť:96,6 KB ID:	52739
          Naposledy upravené nick81; 29-03-2020, 16:53.

          Komentár


          • dango
            dango komentoval
            Upraviť komentár
            ja som uz ZSEdrive pisal aj ohladom nedostupneho OC Forum PP, ze maju na webe bludy

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            Odpoveď od ZSE: "Nabíjačka v Beladiciach je prístupná aj keď je reštaurácia zatvorená. Treba vyjsť z auta a požiadať SBS o vstup."
        • Rasto6
          Member
          • May 2019
          • 45
          •      

          #9
          Ten zataras a kuzele tam boli, neriesil som to presiel cez vyjazd okolo kuzelov, nabijacky ako som pisal isli, minule tiez niekto pisal ze tam je zabrana, pokiaľ to komplet neotvoria, tak s tym treba pocitať Zavreta je restauracia, nie nabijacky.

          Komentár


          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            Aha, len to majú dosť zle v ZSE drive odkomunikované. Nikde žiadna info. Ja nemôžem vedieť, či je ten zákaz opodstatnený (napr. inštalujú nejakú časť benzínovej pumpy), alebo nie.

          • head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            Ja som sa tam uz takto oklamal po vianociach. Nastastie som mal dost % aby som dosiel do Nitry. ZSE su v tomto riadni amateri.

          • Zamex
            Zamex komentoval
            Upraviť komentár
            Bol som nabijat vcera 4.4. rano a stale zatarasa, mekac zavrety. Obisiel som cez vyjazd. Nabijal som na prvom stojane. Prve spustenie nez sa rozhuci stojan je vzdy neuspesne, treba startovat na 2 krat.

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            Zamex Ja včera poobede, tiež prvý stojan. Na prvý krát sa to chytilo.
        • Catchcash
          Member
          • Dec 2019
          • 170
          •   

          #10
          Nebol tu niekto v poslednej dobe nabijat? Ak ano vsetko funguje ako ma? Dakujem.

          Komentár


          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            Ja som tam v nedelu 7x Ked som kruzil.. Stojan 1.. a 1x stojan 2.. uplne bez problemov.

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            Vyborne, lebo sa tam asi zastavim aby som mal rezervu nejaku keby mi ta predlzovacka nefungovala na chate z nejakeho dovodu

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            Inak aj nejaka dievcina na citigo tam nabijala. Ziadny stres, max. potiahnes na Budcu :-)

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            to je uz zbytocne daleko toto je idealna poloha pre mna Aspon otestujem kolko bude nabijat Citigo v relativne teplejsom pocasi (aj ked sa ma ochladit zase vraj).

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            Mna by potom zaujimalo, ake to bude hlucne pri nizsich vykonoch. Aj, ked asi jedno aky vykon. Pri 50-70kW je stojan dost hlasny, este ked sa mi spustil prid. vetrak v stojane. Potom len zaliezt do auta .

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            ja sa tam asi dnes stavim so Zoe podvecer.

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            milan84 daj vediet potom prosim ta ci to islo ak by si isiel

          • dango
            dango komentoval
            Upraviť komentár
            ide, ide - Macko tam bol nabijat s novym Ioniqom

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            dnes som nestihol. snad zajtra cez obed.
            treba skusat niektory konkretny stojan ak niekomu nesiel?

            Macko z Touch-it ??? Pan Boh ochranuj ak z toho bude výcuc

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            offtopic ci nahodou niekde nevie: kto z vas dnes v miloslavove eNiro SC .... ? mame dalsieho elektro suseda v okrese?

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            dango Ty máš na neho nejaké šťastie

          • Wilo
            Wilo komentoval
            Upraviť komentár
            milan84 hlavne kombinacia Ioniq 38 vs rychlonabijanie... to zas bude tolko hejtu ze bude treba vidly na odhadzovanie sraciek. Aj ked ten novy Ioniq si tak trosku moze za to sam a zasluzi si kritiku. Akurat ze Macko to urcite natiahne na vsetky EV. Tyzden/dva dozadu bola v rozhlase repriza jeho rozhovoru s B. Filanom. Vraj ked clovek nemoze do auta nalozit rodinu a ist do Grecka na dovolenku tak to nie je auto. Do Grecka. Od cloveka co chodi len vlakom. Idiot. Ludi co idu do Grecka autom na dovolenku bude kolko? 10?

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            Je to jeho nazor aj ked mozno trosku zastaraly na to kde pracuje Za to este nemusi byt idiot. Napriklad aj my chodime iba autom na dovolenku a tych ludi bude urcite viac.

          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            Catchcash Vazne chodis do Grecka a pod. 1500+km s rodinou autom na dovolrenku? Nemyslim, ze tych ludi budu davy, ak neratame karavanistov. Do Chorvatska, sever Talianska to chodia, ale Grecko, Turecko, Spanielsko ... pochybujem.

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            S malymi detmi sme neboli tak daleko najviac Elba zatial ked mala mala 3r ale chodili sme aj na Siciliu, do Kalabrie, Korfu atd.

            V podstate som ale len chcel napisat ze nemusi byt hned idiot ked ma iny nazor

          • dango
            dango komentoval
            Upraviť komentár
            nastastie som tohoto IT/EV "guru" uz osobne nestretol, len sa ku mne dostal tento link:
            https://www.youtube.com/watch?v=eD3jBNuP8fE

          • Wilo
            Wilo komentoval
            Upraviť komentár
            Catchcash Ale argument ze ked sa s autom neda ist komfortne s rodinou do Grecka tak to nie je pouzitelne auto nie je iny nazor. To nie je ani nazor. To je prachsprosta kravina. Takou logikou vlastne prideme na to ze clovek ako taky je vlastne nepouzitelna blbost prirody lebo nevie peso komfortne prejst so svojou rodinou z Bratislavy do Nitry (co je rovnaka vzdialenost ako Bratislava-Ateny ak si to dame pomerne k priemernej rychlosti auto 100km/h vs chodza 5km/h). Proste nase nohy neplnia ucel a vlastne by sme asi ani nemali radsej chodit.

            Keby sme sa bavili o tom ze EV nevie dojst 600-700km dakde Talianska k moru tak poviem ze ok ma pravdu. Je to typicka destinacia pre mnohych ludi a ak to EV nevie dat tak je nieco zle. Ale Grecko autom? Ako fakt? Preco nie rovno Japonsko?

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            autom do Grecka ? ani keby som siel sam a nemusel cestou nabijat a tankovat. Myslim, ze behom tyzdna ludia bezne znasaju dost narocne veci a aby slovo dovolenka bolo degradovane na taketo sebatriznenie....dakujem pekne. To je aj lietadlom daleko

          • dango
            dango komentoval
            Upraviť komentár
            ten chlap je totalne mimo; skoda tu na neho minat riadky

          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            dango Ten nakladac z videa je za 50tis, cize sa zmesti do dotacie. Zeby som si ho kupil?
        • Taur
          Member
          • Dec 2019
          • 296
          •   

          #11
          Wilo Ja sa na to chcem divat, ta ze ujo Filan v poze bohema sa vyjadril s nadsazkou.
          milan84 Do Grecka by som siel jedine s BEV. Pianko, pohoda,klidek, tabacek 2 dni cesta s pomalymi AC dobijacimi prestavkami, ked by som obzeral mesta, pamiatky a kostoval narodne jedla krajov cez ktore by som prechadzal. Fosilom so 165L paliva v nadrzi k dispozicii by som mal tendenciu tahat nonstop a prisiel by som na miesto dovolenky rozbity jak ciganska hracka. A spat to iste inou trasou, ine mesta, pamiatky .... Ja v tom "pomalom" zivotnom style BEV vidim vyhodu pri dovolenke.

          Komentár


          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            to nie je dovolenka. Ani tahat nonstop- osobne by som to nedal na ziadnom aute. A cestovat 2-3 dni jeden smner a potom druhy, to ti na dovolenku nestacia ani 2 tyzdne. Nehovorim uz o detoch. vacsina neznasa cestovanie v aute, aspon tie mensie.

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            Deti znasaju to co ich naucis my sme boli (nie s detmi) aj 3 tyzdne na dovolenke. Tyzden pri mori a jeden cesta tam a dalsi spat. Kazdy si inac predstavuje dovolenku. Este ze si mozme vybrat co nam vyhovuje

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            ked ti jedno z deti grcia uz vo vedlajsej dedine, tak to nenaucis. A nie som si isty, ci ich chcem presviedcat, ze je prijemne sediet v aute 15h denne ked to nevyznavam ani ja. cestovanie autom na dlhe trasy je unavne, otravne a nema nic s dovolenkovanim. Na to su ine dopravne prostriedky.

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            Aj som sem chcel nieco napisat ale nenapisem... Aj tak sme off topic mam aspon výhovorku

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            Catchcash Jaj, ešte, že sa dá mazať

          • ToMiLeaf
            ToMiLeaf komentoval
            Upraviť komentár
            Budem pokračovať v OT...
            Dovolenka v štýle roadtrip (každý deň iné mesto) s EV, prečo nie? Ak si to rozplánujem do 500 km denne tak aj s bežne dostupným EV toto nemusí byť problém. Ak mám predstavu ležať v destinácii 2 týždne na lehátku, tak asi sa tam chcem dostať čo najskôr a teda zvolím iný typ dopravy.
            A argumenty s deťmi si, páni, nechajte do modrého koníka, resp. iného lifestylového portálu Nie každý si zvolil túto cestu životom

          • EVan
            EVan komentoval
            Upraviť komentár
            Chlapi, dobrá debata, len škoda, že v nevhodnom vlákne. Tu by bolo lepšie o tom: https://teslaclub.sk/forum/teslaclub...ripy-longtripy
            Osobne som za longtripy a dúfam, že už čoskoro sa bude dať vyraziť niekam
            Naposledy upravené EVan; 19-05-2020, 08:11.

          • Wilo
            Wilo komentoval
            Upraviť komentár
            ToMiLeaf my naivnejsi spoliehame ze sme si vypestovali buduceho sofera. Takze za par rokov ked sa pojde na dovolenku tak si prenajmem nejaku V-Klasse alebo karavan a mlady pojde za volant. Ja si budem pekne driemkat vzadu a do destinacie pridem oddychnuty 😂 Takze cesta zivotom v nadeji na buduce benefity!
        • nick81
          Senior Member
          • Nov 2019
          • 534

          #12
          Dávajte si pozor na Beladiciach .. Stojan 1 a 2 mal hlašku Mimo prevádzky . Ideme na 3.. tvári sa ok. Handshake neprešiel ... vozidlo bolo odpojené, červená hláška. 4 stojan to iste. Volám infolinku. Pani, že reštartne,,.... chvíľu to trvalo, stojan rebootol (linux). Potom sa to rozbehlo. Chcela ukončiť hovor. Ale hovorím a čo tie ďalšie stojany, že sú out.. nech tam s tým nestráca čas niekto iný. Tak som nadiktoval číslo CCS 3,... Pýtam sa či môžem ďalšie diktovať.. Nie postupne.. Restartla .. Že ďakuje, a sa ospravedlňovala a ende.. Takže 1/2 ostali v mimo prevádzky, hláška sa zobrazí až po ťuknutí na display. Tak som potom aspoň na mail poslal čísla CCS tých 2 nech ich reštartnú. Zabitých cca 15 min od prvého pokusu , kým začalo auto nabíjať.. Majú vôbec monitoring tých stojanov?
          Naposledy upravené nick81; 14-07-2020, 21:17.

          Komentár


          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            ak chces zistit viac a ci maju nejaky problem, o ktorom vedia mozes pouzit mail co som ti posielal.
            Budca ma problem, o tom niektori vieme, ale ZSE sa tym nechvali.
            Ale aby na vystavnej skrini Beladice tiez clovek nevedel nabit nie je pozitivna vizitka..

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            milan84 Ja uz nechcem vediet viac. Len som chcel dat vediet, ze restart stojanu pomohol. Zaskocil ma pristup hotline. Cakal by som, ze si vypyta a zapise na papier vsetky 4 cisla stojanov a doradu to automaticky restartuje, aby bol cely hub opat funkcny. Dufam, ze aspon ta email podpora to dokonci.

          • Peto02
            Peto02 komentoval
            Upraviť komentár
            Ja ked som tam naposledy prisiel tak mi vypol ten najblizsi stojan ku restauracii (c.4?) asi po 7 minutach nabijania. Pridem ku autu, odpojim, skusim znova pripojit a nejaka hlaska ako ze: "nedostatocny vykon stanice". Prisiel som akurat ked sa tesne predomnou odpojil chlapik s eNiro, tak enviem ci to mohlo byt tym...
            Tak som preparkoval na vedlajsi stojan (c.3?) a tam pokracoval v nabijani este asi 10 minut uz bez problemov.

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            Peto02 a nepisalo ti presnejsie "nabijanie odlozene kym nebude dostatocny vykon" ...ci take nieco?
            Toto pise mne pri napojeni cinskeho SAIC. Po par sekundach sa ale rozbehne.

          • Peto02
            Peto02 komentoval
            Upraviť komentár
            milan84 Ano, moze byt, bolo to mesiac dozadu...

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            bude to nejaky komunikacny sum medzi nabijackou a autom. Na tej nasej firemnej specialite to vzdy spravilo iba na stojane ABB. Efacec nie aj ked aj tam to trva dlhsie.
        • head
          Member
          • Oct 2017
          • 135

          #13
          V nedelu som chcel dat Beladiciam druhu sancu po mojom vianocnom faile z pred pol roka ked som tam po tme dosiel a cely areal bol oploteny aj napriek tomu, ze v ZSE Drive appke vsetko svietilo ako online.

          Prisiel som ku stojanu, pripojil kabel a bum chyba "Nabijacka nasla vnutorny problem". Niekolko krat som to skusil znovu a dopracoval som sa k uzasnej hlaske: "Nabijanie je odlozene pokial nebude dostatocny vykon.". Vedla sa nabijal e-UP tak asi zozral cely alokovany vykon pre Beladice, alebo co. Po niekolkych failnutych pokusoch, pri ktorych som zabil tolko casu ze uz som mohol nabit dostatok energie na cestu domov som zavolal na hotline. Bohuzial jedina pomoc z hotlinu bola, ze slecna, alebo pani restartla nabijacku a ze mam zavolat ak to stale nepojde. Samozrejme, ze to stale neslo. Skusil som 2 stojany zo styroch. Treti som nevedel skusit kvoli tomu, ze som potreboval parkovat na lavej strane stojanu, ale tu uz obsadzoval e-UP, ktory potreboval parkovat na pravej strane prveho stojanu. Proste uzasne vymyslene parkovanie. Neostalo mi robit nic ine len ist do Nitry na GreenWay ku Maxu, kde mi to ako inac NESLO. 3 krat mi hned padlo DC, potom AC vyhodilo poistky 🤷‍♂️ co bolo vlastne dobre, lebo som potom znovu dva krat skusil DC a nastasie uz nabehlo.

          No neviem, co sa elektromobility tyka, tak som vacsi pesimista ako som bol tri roky dozadu ked som si kupil prve EV. Ak to ma takto fungovat, tak ludia sa na cele EV zvysoka vyseru. Ine EV ako Tesla stale nema zmysel. So Super Chargrom som nikdy nemal problem, a na Beladiciach som bol zatial dva krat a dva krat som nenabil. Nielen ze vyrobcovia aut nevedia spravit poriadne EV, ani vyrobcovia a prevodzkovatelia nabijaciek nedokazu spravit poriadnu nabijaciu siet.

          Ak by to niekoho zaujimalo, tak som skusal nabijat Tesla Model X cez CCS konektor. Aby som si bol isty, ze to nebol problem auta, tak som dnes skusil aj CCS v Zahorskej Bystrici a potom aj Super Charger v BA a vsetko islo ako malo.

          Pre "zabavu" pripajam par screenshotov. Fail, fail, fail.

          Click image for larger version  Name:	IMG_4252.jpeg Views:	0 Size:	79.3 KB ID:	59467 Click image for larger version  Name:	IMG_4253.jpeg Views:	0 Size:	95.8 KB ID:	59468 Click image for larger version  Name:	image_6165.jpg Views:	2 Size:	121.1 KB ID:	59457 Click image for larger version  Name:	image_6166.jpg Views:	2 Size:	109.2 KB ID:	59458 Click image for larger version  Name:	image_6167.jpg Views:	2 Size:	85.9 KB ID:	59459 Click image for larger version  Name:	image_6168.jpg Views:	2 Size:	79.1 KB ID:	59460 Click image for larger version  Name:	image_6169.jpg Views:	2 Size:	70.8 KB ID:	59461 Click image for larger version  Name:	image_6170.jpg Views:	2 Size:	140.5 KB ID:	59462 Click image for larger version  Name:	image_6171.jpg Views:	2 Size:	110.8 KB ID:	59463 Click image for larger version  Name:	image_6173.jpg Views:	3 Size:	119.1 KB ID:	59465
          Pripojené súbory
          Naposledy upravené head; 03-08-2020, 23:27.

          Komentár


          • head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            Poslal som fotky s chybovymi hlaskami do ZSE a aj do Green Way. Som zvedavy na odpovede.

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            Ja som bol tiez na Beladiciach 2x a uplne bez problemov. Zakazdym vsetko fungovalo na jednotku ale je pravda ze ja nejake velke vykony nepotrebujem

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            Určite by si mali brať bežný poskytovatelia príklad od SCH v spoľahlivosti a monitoringu. Tam nie je o čom.. Story z Ionity spred pár dni nebudem radšej písať.. Myslel som si že sú level spoľahlivosti na úrovni SCH.... Pritom provideri sú v EU peeringu, auto ma online pristup, spravit v autach nieco ako ma Tesla - aktualne stojany, aspon na dopyt stav ci je problem, ci automaticke spustenie nabijania technicky tomu nic nebrani. A kludne toto poskytnut aj Teslam, aby mali owners aspon aky taky komfort aj pri non-tesla nabkach. Este vela casu pretecie..

          • head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            Kamarat ma novu Model 3 a chodil s tym na Ionity. Zo zaciatku mu to slo okolo 190kW kym sa neprehriala nabijacka a nekleslo to pod 40 kW. To sa mu stalo viac krat... (a nie, pokles nebol sposobeny tym, ze bol moc nabity).

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            head Dosť zle.. 40kW a ešte za to cvakať extra taxu .. :-/ Mne posledne nešiel spustiť stojan cez juicepass, ani cez ZSE. Tváril sa ok, ale vôbec ani kľúčenku ani kartu nebrali oba stojany. Volám na to BA číslo, výber EN/DE/IT... žiadne SK/CZ. Nejaký francúz po anglicky že si mám nainštalovať Ionity apku Našťastie po hovore sa aspoň ZSE roaming na druhom stojane rozbehlo, ale tiež zbytočne zabitý extra čas.

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            nick81 vidis ake je to relativne...co by som ja dal za 40kW

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            Catchcash 40-50kW je ok, ale nie za 0.39 - 0.79 centov za kWh .. a ešte extra mimo flat programu.

          • Catchcash
            Catchcash komentoval
            Upraviť komentár
            nick81 jasne chapem ako si to myslel ale nedalo mi to

          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            v ZSE nieje nahodou tak ze ak nabijes aj na UFC do 50kw uctuje sa to podla DC tarify a nie UFC?

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            je: https://teslaclub.sk/node/2243?p=42996#post42996

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            Taur .. Ano tak. Len pisali sme offtopic o Ionity ... Ale ZSE.. napr. Niro ma coldgate v zime tj ak ma bat.10C .. na UFC nabijam polhodinu 43kW .. potom sa to prepne nachvilku na 56kW .. a uz je drahsia taxa za cele nabijanie kvoli par min :-) Ale to je zas problem auta
            Naposledy upravené nick81; 04-08-2020, 09:52.

          • Peterka
            Peterka komentoval
            Upraviť komentár
            ZSE vypocita priemerny vykon z celeho nabijania a podla toho da sadzbu za kWh. Na Ioniqu idem dlho 66kW, ale ked necham na UFC nabijat az do 94%, priemerny vykon klesne pod 50kW a potom mam sadzbu 0,29€/kWh (pausal Partner). V nedelu som za 20min nabil 15,23kWh za 4,41€. Teraz v lete som na Beladiciach dost casto, jeden stojan (tusim VS3) ma nejaky problem, nechcel spustit nabijanie a daval rozne hlasky resp. bola cierna obrazovka... ale na zvysnych troch som problem nikdy nemal.

          • nick81
            nick81 komentoval
            Upraviť komentár
            Peterka Aha dik, to som nevedel. Potom to maju fajn.

          • head
            head komentoval
            Upraviť komentár
            Dnes mi volali z Green Way. Boli priamo pri nabijacke a snazili sa zreprodukovat ten problem, avsak nepodarilo sa im to. Podla nich by to mohla byt chyba CCS adaptera.

            Mate niekto Teslu S/X s CCS adapterom a skusenost s nabijanim na ZSE Beladice alebo GreenWay Max Nitra?

          • dango
            dango komentoval
            Upraviť komentár
            nick81 to spriemerovanie u ZSE som ti spominal este v marci, ked sme trcali na Budci a islo to pomaly, ze taxa bude normalna a nie UFC
        • Kubko
          Junior Member
          • Aug 2020
          • 1

          #14
          Zdravim mam v plane ist na vylet s kamaratmi v Renaulte Zoe max.50kw DC a zaujima ma ci je nabijacka dostupna stale

          Komentár

          • nick81
            Senior Member
            • Nov 2019
            • 534

            #15
            Ach tie Beladice. 14.4 14:20

            - stojany 2 a 4 obsadené Jaquarom Ipace a Hyundai Kona
            - idem na stojan 1 (28346), pípnem RFID. Stanica pípne a nič, stále svieti oznam priložte kartu/rfid. Odpájam/pripájam, pípam opakovane nič. Hláška " overovanie " nenaskakuje.
            - nasadám do auta a idem na stojan 3
            - čierna obrazovka, nereaguje.
            - nasadám do auta a idem späť na 1, pripadám si ako úplny debil.
            - volám infolinku a diktujem číslo konektora 28346.
            - pani hovorí, že stojan je v poriadku. Ale dala ho potom restartovať
            - pýtam sa či s tým nevedia niečo spraviť. Tieto isté scenáre som hlásil už pred polrokom/rokom. Vraj to robí, keď sa zle ukončuje nabíjanie.
            - kým nabehol poprosil som, aby pozrela stojan 3 s čiernou obr. (28343),
            - údajne je tiež úplne ok, ale dala reštart - vypisovalo to tam bootovanie konzoly
            - nabíjam na stojane 1, po asi 15% sa to zastavilo "Chyba nabíjania. Chyba komunikácie. Auto musí byť vypnuté". Opakovane nič.
            - presúvam sa na stojan 2, kde to konečne ide.
            - stojan 3 pozerám, opäť čierna obrazovka a nereaguje....

            Benzínové stojany nemajú výpadky. Tesla stojany nemajú výpadky.
            Ak si nevie dať najväčši SK operátor doporiadku funkčnosť stojanov / monitoring, tak nemá zmysel kupovať iné ako Tesly a nabíjať na SCH.

            1. Stojan 3 - prišiel Mercedes a pán skúsil aktivovať nabíjanie cez apku oskenovaním QR stojanu. Rozbehlo sa. Evidentne tam niečo asi uspí displej, keď pri reboote vidno konzolu. Problém s čiernou obr. som hlásil už pred pol rokom.
            2. Nereagovanie na RFID. Ak operátor vidí, že je stojan v poriadku a RFID sa zakusne, treba to vyriešiť. Je to tiež dlhodobý problém.

            Komentár


            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              nereagovanie na RFID som zazil aj ja na lokalte Blatna. Tiez na infolinke pani penzistka tvrdila, ze problem nie je ziadny. Zjavne ani tie vykonnejsie ABB nie su tak dobre stroje, ako maju povest tie stare 50ky.
              Mna vtedy zachranila vedla osadena 50kW tiez od ZSE. Proste maju tam kombinaciu. Tie Beladice ako citam prestavaju byt spolahlivou lokalitou.

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Ked maju operatori problem s online autorizaciou kariet, tak nech to riesia offline. To je taky problem, aby nabka mala pamat v ktorej bude mat ulozeny zoznam platnych kariet, aspon tych pausalovych priamo vydanych operatorom? A ten zoznam mozu raz denne aktualizovat ked maju dobre online spojenie, vtedy si stiahnu aj data o nabijani pre fakturaciu. A nech nabka funguje uplne autonomne, alebo aspon vtedy ked zlyhava online spojenie/autorizacia. Ved to nebudu gigabajty dat aby trebalo neviem aku pamat v tej nabke, nemaju miliony kariet vydanych ...
          Pracuje...
          X