Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Cubicon - Mlynská dolina

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • matchke
    Member
    • Apr 2015
    • 328
    •   

    Cubicon - Mlynská dolina

    Pribudnú tu dva stojany ZSEdrive Terra53 Type2 / CHAdeMO / CCS
    Mapa:
  • milan84
    Senior Member
    • Jun 2015
    • 853
    •   

    #2
    parada, dva stojany !!!

    Komentár

    • matchke
      Member
      • Apr 2015
      • 328
      •   

      #3
      Dnešný pokus zlyhal. Na jednom stojane som nevedel rozchodit nabijanie a na druhom bolo obsadene.

      Komentár


      • matchke
        matchke komentoval
        Upraviť komentár
        Ako riesit takychto ludi? Mestskych ci statnych policajtov alebo SBSku?

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Mestki by mali stacit. Asi treba takychto ludi par kra pokutovat nech sa naucia, ze tam nemaju parkovat.

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Pravdepodobne najskor riesit to z majitelom / prevadzkovatelom parkoviska. Az potom je tu mestska a statna policia. Lebo policia ti moze povedat je to sukromny pozemok a oni nemaju suhlas od majitela na danie pokuty, papuci ci odtah.

      • head
        head komentoval
        Upraviť komentár
        Pravdupovediac neviem ako to je v zakone, ale znacka tam je a ti co nenabijaju ju porusiju tym, ze tam parkuju. Minimalne na pokutu by to mohlo byt.

      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        predpokladam, ze to vymaluju na syto cervenu ako maju inde. Ludia su blbi, predpokladam ze ani toyota ani mitsubishi netusia naco je tam ta krabica a znacky necitaju. Samozrejme, ze ich to neospravedlnuje, ale takto je to vo velkej casti pripadov.
        Potom je tu druhy extrem ako tento tyzden v TT. Tri zo 4 nabijaciek ZSE, ktore som obehal akurat mali cerstvo namalovane plochy na zemi a teda sa nedalo nabijat. Bez akejkolvek info v aplikacii, ci mailom. Zahradene oba fleky, z kazdej strane bezne auta na beznych miestach. Parada, to su sluzby :-/
    • Joe79
      Member
      • Sep 2018
      • 71
      •   

      #4
      Toyota uz nema ECV

      Komentár


      • curgali
        curgali komentoval
        Upraviť komentár
        Ta Toyota ma tažne..treba zobrať silne auto a milú Toyotu posunuť na cestu...a policajti sa o ňu už postarajú....
    • matchke
      Member
      • Apr 2015
      • 328
      •   

      #5
      To je pomerne bezny jav. Niekto sa chce zbavit auta, tak ho odstavy na verejnom parkovisku a zobere znacky. Neviem ci si mysli, ze cez VIN ho nenajdu. Vcera mu chybala iba predna znacka.

      Komentár


      • Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Jedna takato opustena dodavka stoji v BA na Viedenskej ceste pri Leberfingeri uz asi od februara a nevyzera ze by niekoho trapila. Prve 2 tyzdne mala papucu. Potom pribudol listok vo folii prilepeny na vodicove okno. Po mesiaci zmizla papuca aj listok a dodavka tam je doteraz. Vzhladom na rychlost a zaujem nasich organov tam moze tento pri Cubicone stat este dalsi rok

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Dneska ta odhlasenie auta, teda vyradenie nestoji nic. Prides niekde kde oficialne vykupuju auta a das ho na vahu. Zaplatia ti ako za srot, teda mozes dostat aj cez 30€ podla mojich informacii a odhlasia to za teba. Ty len z dokumentom ktory ti daju navstivis poistovnu a zrusis poistku. Prakticky inac sa auta legalne nezbavis a na DI ist nemusis. U nas sa neda v garazi rozobrat auto a rozpredat diely a potom zaniest znacky na DI a odhlasit ho. Ani poistovna poistku nezrusi.

        Podla mojej skusenosti nahlasoval som jeden vrak, ktory bol bez znaciek a mal len na skle polsky identifikator EVC. U nas uz totot nemame. Nahlasoval som ho asi po 3-4 mesiacoch MP a oni to boli obzriet, dali to statnym alebo dopravakom a trvalo zistovanie majitela. Asi po 2-3 mesiacoch bolo auto odstranene. Neviem kim, ale ak sa majitel nezisti a je to na nejakom pozemku, tak to musi majitel pozemku na vlastne naklady vraj odstranit. Ak je to sukromne, alebo firemne tak sukromnik ci firma, ak mestske tak mesto. Podla mojich informacii od dopravneho policajta.

      • matchke
        matchke komentoval
        Upraviť komentár
        Predpokladam, ze tam maju kamery, tak keby chceli tak dohladaju kto odparkoval.
    • Joe79
      Member
      • Sep 2018
      • 71
      •   

      #6
      Tak dnes dalsi spalovak. Odfotil som, obisiel parkovisko a postavil sa k Toyote. Kabel dotiahne, este sa aj opiera o obrubnik. Kym som zacal nabijat a pisat tento prispevok. Prisla pani, sadla do Yarisa a preparkovala o miesto dalej...
      Pripojené súbory

      Komentár

      • milan84
        Senior Member
        • Jun 2015
        • 853
        •   

        #7
        prave tu nabijam. toyota zapusta korene..napisem do zse nexh si to riesia lebo toto nie su su sluzby za ktore platim.
        za 10min som uz "vyhodil" dvoch spalovakov co chceli vedla toyoty a mna mna zaparkovat. toto je nova doba,ked uzivatel robi robi spravcu a sbskara poskytovatelovi...

        Komentár


        • matchke
          matchke komentoval
          Upraviť komentár
          Čo je to za dodávka, čo nabíja na CCS konektore?

        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          SAIC Maxus 80 - čína. Má to iba CCS konektor, ziadne AC.

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Ved kazde CCS na aute obsahuje typ2 pre AC.

        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Tu vidno nabijanie cez AC.
          https://www.parkers.co.uk/vans-picku...ic-van-review/

        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          tento kus nie. je to cinska verzia este z r. 2017 a AC to skutocne nema. nekomunikuje to na ziadnej DC ani AC nabijacke. Navyse DC je len cca 25kW, Neskor to uz montovali pre EU zakaznikov a tiez by to vedeli domontovat do nasho, ale donutit cinana venovat sa jednemu predanemu autu je slusne povedane..........nerealne.
          takze treba mat pri robote rychlonabijacku
      • milan84
        Senior Member
        • Jun 2015
        • 853
        •   

        #8
        ZSE odo mna dostalo podnet s otazkou, ako toto miesto budu riesit a prisla odpoved.
        Potesila ma ich iniciativa dat tam aspon biely kriz a tym padom si znacim ten paragraf a ked natrafim na obsadene miesto, volam 159. Samozrejme tie cervene plochy upozornia viac a ludi to odradi tam parkovat, ale tie dlazobne kocky su tam strasne prepadnute, tak snad to Cubicon na do poriadku cim skor.



        Dobry den.

        Dakujeme za podnet.
        Lokalita ZSE Drive pri OC Cubicon v Bratislave je najnovsi prirastok do siete ZSE Drive. Standardne korporatne - cervene vodorovne znacenie bude doplnene zial az v priebehu nasledujucich mesiacov, nakolko lokalny partner / Cubicon, planuje v tejto casti stavebne upravy povrchu vozovky / parkovacich miest, tz nastrek sa bude robit az po ukonceni tychto prac.

        Do tej doby planujeme vo velmi kratkom case zrealizovat aspon docasny nastrek “biely kriz“, ktory doplni vyhradenie parkovacich miest a umozni Vam tak v pripade obsadenia miest vyhradenych pre elektromobily neelektrickymi vozidlami, volat 159 – Mestsku Policiu, ktora bude situaciu riesit v zmysle prislusnej legislativy. (Zakon 8/2009, par. 43, Odsek 4 – podla informacie priamo z MP)
        --
        Pre doplnenie, nasa spolocnost nie je nijak zakonne opravnena riesit obsadzovanie vyhradenych parkovacich miest urcenych pre nabijanie EV, inymi vozidlami. Od toho je tu prave Mestska Policia.
        Samozrejme aj nas mrzi spravanie niektorych spoluobcanov, ale v ZSE Drive sme optimisticki a verime, ze casom sa to neprisposobivi obcania naucia a miesta vyhradene pre elektromobilitu obsadzovat nebudu.

        Predpokladam, ze nasu siet v ramci Bratislavy poznate, tak Vam nebude odporucat v pripade obsadenia nabijaciek pri OC Cubicon, moznost vyuzit ine z nasich nabijaciek, ktore su v blizkosti OC Cubicon..
        Ak siet zatial nepoznate, urcite odporucam stiahnut si mobilnu aplikaciu ZSE DRIVE pre iOS alebo Android, prip. sledovat komunikacne kanaly www.zsedrive.sk, alebo www.kdenabijat.sk

        Dakujem.

        S pozdravom/Best regards

        Marcel Demský
        Expert prevádzky e-mobility
        Úsek e-mobility

        Komentár


        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          Pekne alibisticka odpoved. Nasa spolocnost nie je zakonne opravnena riesit... minimalne by mali mat zaujem riesit to z hladiska usleho zisku a sluzieb zakaznikom. Ale akurat ukazali ze im je to uplne jedno. Tato korporatna politika je na grc.

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Prepac ale co sa ti na tom nezda? Podla zakona riesi priestupky len mestska ci statna policia a nie ZSE ci GW alebo majitel prenajatej plochy. V tej odpovedi je jasne definovane ako ma clovek postupovat a uvedeny zakon. Staci mat len ten kriz a uz sa to da riesit co je fajn. Tam je nabijacka, je tam dopravna znacka a aj ked tam nieje vodorovne znacenie, tak normalny clovek a vodic by mal spozorniet a precitat si co tam je. Ale pohodlnost ludi a zaparkujem tu, lebo sa mi to hodi je kapitola sama o sebe. Ved tam napisali, ze cerveny nater ZSE tam nedavaju, lebo sa ide opravovat povrch.

        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          Prepac ale keby som poskytoval sluzbu ja tak by som sa aj staral o to aby tie stojany boli dostupne zakaznikom. To jest ja by som riesil policiu a odtah a nie zakaznik.

          Si predstav ze chces ist do Tesca kupit rozky a najdes zavrete dvere s odkazom “Ked tu chcete nakupovat musite najprv zavolat na cislo XY a nasledne cakat 30 minut kym pride osoba ktora vam odomkne”. Prisiel by si do takeho obchodu znova? Ja urcite nie. Je starost obchodnika aby mal sluzbu dostupnu a nie zakaznika. Zakaznik sa otoci a pojde nakupit inam kde nema opletacky.

          Ale mozno mam len prehnane ocakavania od slovenskych firiem k starostlivosti o zakaznika. U mna by to nepreslo a to sa v oblasti Customer Relations & Care pohybujem uz 10 rokov

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Nemyslim si, ze mas prehnane ocakavania. Netusim ako to funguje a celkom by ma to zaujimalo, preco alebo co brani nie konkrtetne v tomto pripade spravit to naraz. Ohradim miesto, kde bude nabijacka, osadim ju a sfunkcnim a zaroven dam znacku aj nater. Byrokraticky proces kolavdacie chvilu trva ale povolenie na nabijacku aj na znacku ci nater by sa mohol vybavit a spavit naraz.

          Tu rozumiem, preco to nedali naraz, ale aj v inych situaciach to vela krat naraz nespravia. Tazko povedat preco?
      • Joe79
        Member
        • Sep 2018
        • 71
        •   

        #9
        Wilo - z mojho pohladu som nadseny, ze vobec niekto zo ZSE odpovedal a navyse, akym sposobom. Cely team ZSE Drive by mohol byt vzorom pre ine spolocnosti ako sa ma robit Customer Relations & Care. Vzdy odpovedaju na email, vzdy sa snazia pomoct, ked volam na zakaznicku linku. Podla mna budes mat co robit este minimalne 30 - 40 rokov aby sa to pohlo k lepsiemu

        Komentár

        • milan84
          Senior Member
          • Jun 2015
          • 853
          •   

          #10
          toyota je prec, zato arogantnych ludi neubudlo. dnes som tam mal konfilkt s jednou starou zenskou, ktora tam prikvitla s mercedesom. nakoniec mavla rukou a isla nakupovat.

          Komentár

          • matchke
            Member
            • Apr 2015
            • 328
            •   

            #11
            Vcera som mal celkom pekny zazitok. Bol som v Mlynskej doline a nabijal na rezident AC nabijackach ZSEdrive (hned vedla troch Zoe so zelenym logom taxi sluzby). Ked som koncil a balil si kabel, zaparkovala na vedlajsom stojane Kona electric s ceskou ECV. Pani na mieste spolujazdca bola dost vystresovana. Hned ma prosila, ci by som im nepomohol ako nabijat, lebo auto maju pozicane od jej brata. Trosku ma prekvapilo, ze niekto v rodine pozicia el. auto a neda k nemu ziadne vysvetlenie co a ako. Pani bola este s dvoma vnuckami (18-20r) pricom jedna auto soferovala. Naozaj nevedeli vobec nic a najvacsi stres bol z toho, ze mali uz iba 10% SOC. Najprv vytiahla domacu nabjacku 220v - Menekes. Tak som jej vysvetlil, ze s tym tam vela nenabije. Nastastie mali v aute aj Menekes Female-Male kabel. Na co som im povedal, ze to je fajn ale nie som si isty ako rychlo budu s tym nabijat. Ak si dobre pamatam, Kona ma 1f nabijacku s 32A. Cize 7,2kW. Doma vraj to auto nabijali 10hod. Takze som im odporucil, ze by bolo lepsie prejst na parkovisko k OC Cubicon a skusit rychlonabijanie. Tak sme sa prestahovali tam. Nabka bola volna a tak som im hned ukazal ktory konektor treba pouzit a vysvetlil im rozdiel medzi AC a DC nabijanim. Stastie bolo, ze dievcata boli technicky zdatne, takze koncepty chapali rychlo. Teraz prisiel moj dalsi moment prekvapenia ked som im povedal, ze teraz treba prilozit RFID kartu k nabijacke aby proces nabijania nastartovali. Nemali ziadnu kartu. "Brat im vraj nic nedal, lebo oni maju v Cechach vsetko zadarmo. Ale nevie ako je to na Slovensku." Povedal som im, ze toto neverim. Skor to myslal asi tak, ze ma mozno prvy rok od kupy auta ma nabijanie zadarmo. OK. Nevadi. Pomyslel som si. Mate aplikaciu ZSEdrive skusime to cez nu. Chyba lavky! Nemali registraciu. Ked sa snazili rychlo vybavit registraciu tak samozrejme chcelo to po nich platobnu kartu. Mali nejaku slovensku s Prima banky lenze to chcel od nich zase nejaky epin (zjavne nemali apku od Prima banky a mobil sparovany s kartou tiez nie). Nechceli sme to komplikovat zadavanim VISA karty z Bank of America (ano, tri damy ziju v USA), kde by system po nas chcel este boh vie co. Tu ma zaraza, ze maloktora apka podporuje platby cez Google pay a Apple Pay. Napriek tomu, ze je to jednoduchsie pre klienta ZSE to nezaujima. Nakoniec som situaciu vyriesil tak, ze som odstartoval nabijanie svojou kartou a oni mi dali odhadnuty cash. Stastne nabili a dufam, ze dorazili do ciela svojej cesty. Nabili za 25Euro. To by uz mohla byt funkcna aj platba kartou na nabijacke.

            Vysledok. Vsetko je to dost zlozite a ked nemate info, ste strateny. Zial prevadzkovatelia nabijaciek tomu nepomahaju.


            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	IMG_1711.PNG
Videní:	363
Veľkosť:233,5 KB
ID:	75042
            Naposledy upravené matchke; 02-08-2021, 12:28.

            Komentár


            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              tak si ich nabil cez svoju a zaplatili ti v hotovosti?

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Skutocna hororova story. Ja by som volil pomale AC nabijanie a dve vnucky 18-20r zobral na noc ku mne domov. Len co stou ich babkou zatial...
              V kazdom pripade slovo "nabijak" ziskava dalsi vyznam = gentleman co pomoze nabit EV.
              Naposledy upravené Taur; 01-08-2021, 18:12.

            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              Taur ale ked nemali RFID, nepomoze im ani pomale nabijanie.

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              milan84 Ved RFID mal matchke, len to vybavil DC rychlovkou. Chapem, ze ako sporiadany otec rodiny si nepochopil pointu s prichylenim vnuciek na noc v pripade AC varianty.

            • tommik
              tommik komentoval
              Upraviť komentár
              Za 25 € do Kony???
              To vyzerá, že si to tam dámy užívali do 100% a "na američana" s klímou na plno
              Pekná blbosť, že v Čechách všetko zadarmo. Zrejme pán chodí nabíjať iba k nejakému Globusu alebo tak.
              Inak tak nejak by som postupoval, ak by som sa tých troch chcel zbaviť...tu máte EV a nazdar

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              tommik Predpokladam ze ked im spustil nabijanie svjou kartou, tak od nich vzal za maximum kapacity kony 64kwh (pripadne so stratami) prisluchjaucich 25e (64x0,39) a isel prec, necakal kym donabijaju do konca. Podla mna OK, Ved mali takmer prazdno. Konal by si inak?

            • tommik
              tommik komentoval
              Upraviť komentár
              Nejde mi o to, kto na tom zarobil a kto prerobil ale o to, že čakať na DC kým sa mi auto nabije do 100% je dosť o hubu. Ja by som to vzdal niekde pri 75%. Kukať ako mi potom auto ťahá 24 kW a menej by mi už za tie peniaze asi nestálo. Ak ale fakt potrebovali plnú na dojazd domov tak sa nečudujem.
              Skôr ma zaráža, aký problém je nabiť na ZSE ak nie si registrovaný zákazník

            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              A jeho čas je zadarmo ? Išiel s nimi k inej nabíjačke, pomáhal, tak asi mu nechcete ešte hovoriť, že na nich zarobil.

            • matchke
              matchke komentoval
              Upraviť komentár
              Pridal som obrazok, aby som roptylil dohady o cene nabijania. Kedze presvihli cas parkovania je tam aj zacata hodina parkovania. Ja som sa s nimi rozlucil asi po desiatich minutach nabijania. V ramci vysvetlovania som spomenul, ze sa im nevyplati cakat do 100% asi na to zabudli.

              Keby ZSE apka podporovala nativne Apple pay a Google pay, problemy s guest nabijanim by neboli. Beztak nic ine sa u nich neplati cez web, takze spolupracu s platobnou branou zriadovali len kvoli apkam na Android a iOS.

            • Taur
              Taur komentoval
              Upraviť komentár
              Si este 2,63 doplatil zo svojho, cize za dobrotu na zobrotu. Ale odhad bol dobry ked 63kwh scucli baby.

              tommik Zjavne slo o to ze kocky boli uplne stratene a ktovie ci by nasli dalsieho samaritana co by im pomohol nabit. A vidis ze este aj do plna bolo malo ked na nakupoch presvihli cas. Ony by nemali problem ani s cakanim na 150%.
              Naposledy upravené Taur; 02-08-2021, 12:54.

            • matchke
              matchke komentoval
              Upraviť komentár
              Taur Prozretelnost zafungovala a pani mi strcila do ruky 30Eur, ze je to dobre. Za konzultaciu si mozem kupit kavu alebo nanuk. :-)

            • matchke
              matchke komentoval
              Upraviť komentár
              Zaujimave je, ze po skonceni tam nebol udaj o parkovani. Ten pribudol az vcera po billingu.
          Pracuje...
          X