Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Aupark ZA - Tesla

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • milan84
    Senior Member
    • Jun 2015
    • 853
    •   

    #16
    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	auparkza.jpg Videní:	0 Veľkosť:131,9 KB ID:	43269
    Pan Urbašík, dookola piseme to iste. Ak je znacka umiestnena pred Deltou Greenway, (a na stene velke logo greenway) tak komu a ktorym boxom je to asi urcene?
    To maju specialne pre spekulantov, co si daju do kolena vrtat pre par kW, vyrabat tabule? Alebo tam maju napisat: "plati specialne pre natesle" (ci ako sa to volate) ?
    Vy by ste takymto sposobom uhadali aj parkovanie na invalidoch...tiez tam nie je pisane, ci len telesnych alebo aj ...inych
    A vase zname tankovane GW elektriny bolo uz za ich spoplatnenia. Na boxe pred nabijackou a sup kablik z rozvodnej skrine.
    Ak si chcete zachovat nejake lepsie meno, asi by ste sa nemali snazit obhajovat, lebo zjavne tu maju vsetci ostatni iny nazor ako Vy.
    Dalej nema vyznam komentovat, verim ze zvazite vase sposoby. Kazdy sa moze zmenit.
    Naposledy upravené milan84; 23-10-2019, 17:04.

    Komentár


    • Maťo Urbašík
      Maťo Urbašík komentoval
      Upraviť komentár
      V poriadku pán milan84, prepáčte teda, o tomto nepísanom pravidle v Auparku ZA som doteraz nevedel. Trvám na tom, že písané pravidlá som neporušil (viď značka) a hádam mám právo sa obhajovať, nie? To mi dúfam nechcete odopierať?!?!!!

      Áno, súhlasím, ďalšia diskusia nemá zmysel.

      Len si prosím uvedomte, hlavne pán fisker1, že ak chcete meniť niekoho iného, čo nie je vždy najľahšie, nie je úplne optimálne začať urážkami a výzvami na spamätanie sa...

      HOWGH
  • waldok
    Junior Member
    • Jan 2017
    • 7
    •   

    #17
    dnešný stav v ZA Aupark. 26.10.2019.

    Komentár


    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      No ten kabel na zemi nema chybu

    • waldok
      waldok komentoval
      Upraviť komentár
      ten kabel som tam dal ja, aby bolo vidiet pokial na to nešťastné miesto dočiahne. zmotal som ho na 2 oká a zavesil. bol tak aj predtým.

      zaujímavé je, že zatreli logo Greenway na stene a zoškrabali časový limit 45min na státie s nabíjaním.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Autá, ktoré majú nabíjanie vpredu, sa tam nenabijú na poslednom stanovišti

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Tak to ze zmizol limit 45 minut mozno chapat aj tak ze su to miesta pri rychlonabijacke a tam asi malokto bude stat nejak extremne dlho. V zasade si GW tak ci tak uctuje poplatok za “nadcasy” takze nabijac vie ze by mal odist vcas lebo bude platit. Tie pozdlzne miesta su vyslovene vyhradene pre pomale nabijanie a tam nech si stoja aj 5 hodin.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      A. 50 kW (reálne tak 45) nie je rychlonabijacka. Bohužiaľ.
      B. Za tých 45 min cez CHAdeMO adapter (ten pusti len 120A ~ 36 kW) nabijem ani nie polovicu batérie. Takze je dobre, že zmizol ten limit.

      To že v Žiline nebude SC je IMHO celkom veľký průser.

    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      45min je v dnesnej dobe nezmyselny limit. preto sa uz vobec nedava, alebo sa takto odstranuje. Okrem Tesiel sa za ten cas nenabije ziadna velka bateria. T.j ani hyundai/kie, jaguar, etron a dalsie.
      Ved ZSE kvoli tomu posununlo "parkovne" az po 1,5 hodine
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    #18
    Aupark je nasmradľavejšie podzemné parkovisko. Buď šetria na elektrine a nepúšťajú ventilátory alebo to je úplne zle navrhnuté vetranie. A ešte to "vylepšia" takýmto spôsobom.
    [priezvisko]@me.com

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Prerábali podlahu, ešte sa to nevyvetralo, ale asi aj menej púšťajú ventilátory
  • ToMiLeaf
    Member
    • Jul 2019
    • 38
    •   

    #19
    Dnes samé nové elektrické modely...

    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image_5208.jpg
Videní:	863
Veľkosť:89,6 KB
ID:	44059

    Komentár


    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Mnohým ľudom sa to nikdy vysvetliť nedá.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      To modré auto tam stálo, videl som to. Nie je to síce na mieste nabíjania, ale je tam zákaz státia, lebo je to v neprehľadnej zátačke a predpokladám, že tam stál veľmi dlho

    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      neriesil si vyhlasovanie, policajtov?

    • ToMiLeaf
      ToMiLeaf komentoval
      Upraviť komentár
      neriesil, pichol som GW a utekal na stretko. Po cca hodine tam už neboli.
      Síce nemám skúsenosti s dievčatami z infopultu no vysvetľovať im čo je ICE a EV, na to fakt nebol čas.
      Možno by pomohla tabuľa s upozornením na možné poškodenie vozidla v prípade neoprávneného parkovania, na to hlupáci väčšinou zareagujú

    • Optimal
      Optimal komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som minule volal policajtov, ale povedali, ze sa mam obratit na ochranku Auparku. Ale minule, ked tam jeden stal na zakrute, tak uz mal papucku. Tak neviem, ako presne to funguje. Ale keby tie papuce dali mne, tak tam kazdy den aspon jedneho chytim.
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #20
    Veľmi zle vyriešené miesta na nabíjanie. 2 by mali byť pre GW, 3 miesta pre nabíjanie z Tesla wallboxov. V poslednej dobe sú často až 4 miesta obsadené. Na 5.mieste nedočiahne kábel. Prosíme neobsadzovať, uvoľniť miesta po nabití, prípadne nechať č.tel.

    Komentár


    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Moc tam nechodim, ale vzdy ked ano, som tam sam a vsetko je fajn.Toto je v podstate jedine dobre miesto vramci ZA (okrem Slovnaft pumpy, ale ta nebude zadarmo navzdy|.

    • Optimal
      Optimal komentoval
      Upraviť komentár
      No, najnovsie tam chodi nabijak majitel BMW X5 plugin-hybrid. Ale postavi sa na miesto GW a nabija z Tesly, lebo Aupark sa rozhodol, ze k tym zadnym miestam do 9:00 nikoho nepusti. Tym ale zablokoval okrem Tesly kazdeho, lebo z GW uz nedociahne kabel a dozadu sa neda dostat. Kable, ktore na to druhe miesto dociahnu, funguju len na Teslu a ciastocne na Zoe a F500.
  • obul
    Junior Member
    • Dec 2019
    • 3

    #21
    Ja sa zastavam toho pana co prerenajima Tesly. Tie dve parkovacie miesta nie su vyhradene pre GW. Ak ano opravte ma/alebo znacku/.
    Logo na stene znamena podla niekoho vyhradene parkovisko? Je to iba reklama. Odlepenie obmadzenia 45min zo znacky na stene sa da vylozit viacerymi sposobmi.
    Bud objemnejsimi bateriami-nenabiju sa do 45 min /to uz bolo spomenute/, alebo aby tam mohli nabijat aj tie auta co nabijaju pomalsie
    z tesla nabijaciek , ...
    GW nieco podnika aby si chranil svoje zaujmy? Pokial tam nie je znacka vyhradene parkovisko, tak sa nikto nemoze stazovat na parkovanie a nabijanie
    tych co nabijaju z tesla waallbox. Ako tu uz niekto pisal z GW sa da nabijat aj z tych novych parkovacich miest. Aj to som zopar krat videl, a ani ma
    nenapadlo niekoho upozornovat na to ze su to niesta urcene iba pre pomale nabijanie.

    Komentár


    • ToMiLeaf
      ToMiLeaf komentoval
      Upraviť komentár
      Možno by pomohol oznam, že 2 z 3 Tesla WB sú nefunkčné. Často tam stretávam zmetených ľudí, ktorí po 2 hodinách zistili, že nič nenabili.
      Potom by tam nemali dôvod parkovať súčasne viac ako 3 autá lebo práve taký počet vedia tie nabíjačky (GW+1xTWB) súčasne obslúžiť.

      Inak čo sa týka DC káblov, tak mne k autu dočiahnu na 3 z tých 5 vyhradených miest, čiže za mňa kľudne nech si ACčkári stoja pred GW. Problém je ráno do 9:00
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #22
    Mám pre vás optimistickú správu. Aupark Žilina od 1.2. spoplatňuje parkovanie nasledovne: prvých 15 min zadarmo, potom do 3 hod. 0,50 eura, ďaľšie hodiny odstupňované až do 6 eur. Cez víkendy podobné sadzby akurát namiesto 3 hod. 6 hodín. Cenník je už hotový a v najbližších dňoch bude zverejnený.

    Komentár


    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Neviem ako ostatný, ale ja som tam nikdy tak dlhodobo nenabíjal. Vždy max hodinu počas nakupovania a podobne. Do Mirage chodievam, lebo je to dobre miesto kde nechať auto a isť do mesta, lebo ako parkovisko je to dobre situované.
  • Samuel.Rendko
    Junior Member
    • Jul 2019
    • 12
    •   

    #23
    Ahojte, v Auparku ZA som bol v sobotu 7.3.2020 a jedno veľké zúfalstvo. Mal som Hyundai Ioniq plug in a nie a nie sa nabiť. Na mieste pre Greenway stála Tesla X, ktorá mala natiahnutý kábel z Tesla AC. Z druhej strany sa na TESLA wallboxoch nabíjal aj Nissan Leaf. Ja som skúšal najpr jeden Tesla wallbox a nič, reštartoval som niekoľkokrát nabíjačku a nešlo... Vytiahol som svoju palubnú nabíjačku, pichol do 230V siete vedľa AC boxov a rovnako nič. Keď odišla Tesla aj Nissan skúšal som ich nabíjačky a tiež nešlo. Myslel som si, že niešo je s autom ale inde som sa nabil v pohode.

    Komentár


    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Aupark ako jediný pre mňa vždy fungoval tak neviem. Keď však auto pred tebou nabijalo a ty nie, tak asi bude problém naozaj v aute, alebo neviem.

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Ioniq PHEV sa nevie nabit na Tesla wallboxe nastavenom ako universal. Predpokladam ze podobne to moze byt aj na GW. Neviem preco ale zjavne tam bude nejaka nekompatibilita.

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Mne to na Teslawallboxoch občas išlo, občas nie, alebo po 5 min vyplo (Zoe). Už tam nechodím.

    • Samuel.Rendko
      Samuel.Rendko komentoval
      Upraviť komentár
      ďakujem za info páni, v robote na 230V hneď nabíja. Lidla rovnako v pohode
  • janulo
    Member
    • Jul 2015
    • 46
    •   

    #24
    Je tam niektorý z tých tesla wallboxov dedikovaný tesla, alebo sú všetky univerzal? Dnes tam nabíjal ioniq pekne na pozdĺžnom mieste - na prvom od príjazdu, z prvého wallboxu, mne sa na i3ke nechytilo nabíjanie na žiadnom z tých dvoch zvyšných wallboxov. Kábel z GW mi na pozdĺžne miesto nedočiahol, tak som to nechal tak a preparkoval som na normálne miesto. Minule mi nabíjanie z prvého wallboxu išlo vpohode, ale bol som tam sám.

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Už som to tu písal skoršie. Nie je tam žiadny dedikovaný Tesla. Sú nastavené na 11 kW, reálne ide tak asi 7 kW. Ovšem problém je, že raz idú raz nejdú. Alebo sa začne nabíjanie, majiteľ v domnení úspešného nabíjania odíde a keď sa vráti, tak sa nenabíja. Tieto Tesla wallboxy sú na tomto mieste nespoľahlivé, všetky 3.

    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som na TM3 nikdy problém nemal. Vždy keď som nabíjal to išlo na plných 11 KW, aj teraz asi pred týždňom som tam bol a všetko v pohode.

    • janulo
      janulo komentoval
      Upraviť komentár
      JozkoPucik fungovalo Ti to vždy bez problémov na všetkých troch wallboxoch? Nabíjal sa v čase príchodu niekto ďalší? Ďakujem

    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      janulo, no najviac nabíjam na tom prvom, teda poslednom v smere jazdy. Potom som ešte pár krát použil ten hneď za Greenway nabíjačkou a vždy fungovali.
  • Priusák
    Junior Member
    • Jul 2020
    • 27

    #25
    Pridám update k aprílu 2021.
    Pre netesly funkčný stále len 1. z troch WB. Ak ho ale chcete využiť, treba prísť skoro ráno alebo neskoro večer. Inak tu kraľuje X5 a to každý deň. Predpokladám, že ide o majiteľa niektorej z prevádzok, ktorý len s odretymi ušami a utiahnutym opaskom prečkal zatvorené obchody...

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      no áno, to bude nejaký sociálny prípad...myslím, že asi priamo 1 z majiteľov Auparku,
      inak tie Tesla wall boxy fungujú ako sa im chce, raz idú raz nie, raz ide ten, potom zas iný, nie je to jednotný výsledok
      Naposledy upravené 1fisker; 28-04-2021, 10:58.
  • obul
    Junior Member
    • Dec 2019
    • 3

    #26
    Ta BMW X5 biela tam takto funguje uz cca 18 mesiacov. Ale tento tyzden ma asi dovolenku. To je vsetko ok, az na to ze ked donabija o 11-tej tak blokuje nabku parkovanim az do 15 -tej hod.
    Naposledy upravené obul; 28-04-2021, 20:18.

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #27
      Nabíjačky fungujú len pre Tesly, a to len 2. Tretia je vypnutá.

      Komentár


      • janulo
        janulo komentoval
        Upraviť komentár
        Tak mám asi tiež Teslu (Citroen eC4)

      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        To je divné, ako to, že to funguje? Mne to na 2 rôznych autách nešlo

      • Wilo
        Wilo komentoval
        Upraviť komentár
        Empiricke skusenosti z BA Auparku hovoria, ze niektore auta sa vedia nabijat na Tesla Only boxoch. Zrejme posielaju nieco, cim ten wallbox oblbnu. Urcite vzdy fungoval Renault Zoe a akykolvek Mercedes, vratane PHEV. A teraz tam mozme zjavne dopisat aj PSA Group, pri troche stastia cely Stellantis
    Pracuje...
    X