Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Kaufland Trnava

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • dango
    Moderator
    Gold Member
    • Nov 2014
    • 693
    •   

    #31
    Dnes tam bol panko s ciernym X (zelena SC SPZ) a zjavne tam bol len vrtat koleno, kedze najskor pochodoval okolo auta, cumel na nabijacku; po polhodine ked som donakupoval a odchadzal, tak sedel v aute a cumel "do blba"

    Komentár


    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      prakticky a prijemne straveny cas

    • Vilo
      Vilo komentoval
      Upraviť komentár
      Ja sa mu vôbec nečudujem, keby som dal za auto cez 100ke, tiež by som nemal na elektrinu.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Cumel na HBO alebo Netflix. Keď to máš v aute tak čas je definovaný dĺžkou filmu 😄

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      btw Elonovi nevadi zvysovanie elektrosmogu? :P
  • KENNY
    Junior Member
    • Jul 2015
    • 12
    •   

    #32
    9.2.2020 som tam videl toho pána, bol tam sám a nikoho tam nebrzdil z nabíjaním. Aj ja som tam nabíjal o druhej nad ránom. Naviac má skôr trápi že nabíjal TMX na CCS a hryzie ma to že som nevidel adaptér CCS Tesla alebo som slepý. Je možné že mal novú TMX s CCS bez nutnosti adaptéra ?

    Komentár


    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Aj nova TMX (aj TMS) musi pri CCS nabijani pouzivat adapter. No ten adaprer je maly, zrejme si ho prehliadol.

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      Je pravda, ze nikoho nebrzdil a aj stal pekne v pruhoch. Bolo by otazne, ako by zareagoval na prichod dalsieho EV, ak by bol vyzvany na ukoncenie svojho nabijania, pretoze k nabijacke prisiel zakaznik, ktory ide na na nakup a nie vrtat koleno...
  • denial
    Member
    • Jun 2014
    • 322

    #33
    nevie kaufland nastavit nabijacku, aby sa pri 80% sama vypla ?

    Komentár


    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Skor by som ich pochopil keby nastavili ze 10kwh max na jedno nebitie. Ak pride niekto a nabije 100kwh v cene 15e, to by musel riadny nakup spravit, aby to bolo pre nich efektivne.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Pakovisko Kauflandu TT nema obmedzeny bezplatny cas parkovania?
      Lidl BA ma obmedzenie na bezplatne parkovanie na jednu hodinu.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Taur 10kWh na jedno nabijanie by kolenovrtaca neodradilo, stacilo by skoncit a znovu zacat nabijat.

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      jux ale tak by musel k autu prist a nie ho tam necaht na chademo celu noc

    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      jux nema. Ved preto sme tam mali zraz min. rok a asi bude aj tento. Ziadne zavory, ziadne vypinanie na noc. Raj pre kolenovrtacov...
  • milan84
    Senior Member
    • Jun 2015
    • 853
    •   

    #34
    POZOR !!! pizzeria zatvorena dlhodobo.

    Komentár


    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      ale, skoda vdaka za info
  • milan84
    Senior Member
    • Jun 2015
    • 853
    •   

    #35
    a dalsia zla sprava, poskodeny AC konektor. Klasika ABB stojan - kable padaju na zem a dnes som ho nasiel sice zastrceny v stojane, ale otoceny tak aby uzivatel videl poskodenie.
    Klasika- popraskany a chybajuci vonkajsi prstenec. Mozno este funguje, nemal som to na leafe ako vyskusat.

    Komentár

    • milan84
      Senior Member
      • Jun 2015
      • 853
      •   

      #36
      Kolenovrtac pokracuje..
      Dnes som prisiel s cca30 percentami, vidim ze kolenovrtac napichnuty ako vzdy. Mal 78 a pisalo mu to do 90 dlhych 80minut. Tak som mu prehodil AC a zapichol DC k sebe.
      Po 15min prichadzam k autu s nakupom, kolenovrtac prec a nabijacka stopnuta nudzovym tlacitkom pri cca 50 percentach.
      Keby som tomu magorovi nevysvetloval naposledy ako a kedy sa pouziva AC a nepoznal moje auto, tak sa nedivim. ALe ze je taky hajzel s tak hlboko prevrtanym kolenom...nove dno.
      Ked si vsimnete, prisiel 5min predo mnou, takze mal cez 70 SOC. Uplne potrebne pouzit DC nabijanie.... Uchyl, kolenovrtac,kolenovrtac,kolenovrtac,kolenovrtac,ko lenovrtac,,,,
      Specialne pre neho si vytlacim a dam do auta na A4 napisany odkaz, ze je kolenovrtac a zneuziva vsetky free nabijacky.

      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	image_5701.jpg
Videní:	688
Veľkosť:97,1 KB
ID:	52197

      Komentár


      • Vilo
        Vilo komentoval
        Upraviť komentár
        To je magor... neskutočné...

      • Spartakus
        Spartakus komentoval
        Upraviť komentár
        Je rec o majitelovi tohto auta Leaf TT994HK? Lebo to vyzera ze povodny majitel toto auto predal novemu majitelovi. Minuly tyzden uz k tomuto autu prisiel iny pan a nie ten povodny s ktorym som tiez mal nemile skusenosti.

      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        Spartakus jemu na tom aute jazdi zjavne cela rodina. Mne vtedy vramci kratkeho rozhovoru rozpraval ako dcera isla s tym do BA a bla bla.
        A podla toho spravania a sposobu nabijania to bol dnes stary dedo.
    • milan84
      Senior Member
      • Jun 2015
      • 853
      •   

      #37
      A druha cast oznamu. Pizzeria opat otvorena ! zvacsena a rozsirena ponuka o langose
      Ale ako to uz byva, pizza sa uz neda pizzou nazvat, nemaju uz pec na drevo a nedalo sa to ani dojest. Dnes horsie ako mrazeny kaufland polotovar. Okrem toho zdrazenie o 50 percent ako vzdy po nejakej rekonstrukcii.

      Komentár

      • nick81
        Senior Member
        • Nov 2019
        • 534

        #38
        Neviete či je možné možné obmedziť ABB, že vypne pri 80%? Zas tam bol pán s Leafom, a polhod si tlačil z 95 na 98%.. Keď mu to KENNY vypol , hneď prišiel a pustil sa do neho. Zjavne ma notifikáciu. Úplne by stačilo aby to ABB nedovolilo nabiť viac ako 80%.. aspoň by to takýto ľudia nezneužívali.


        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	3kauf.jpg
Videní:	1028
Veľkosť:131,5 KB
ID:	57824

        Komentár


        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          chalani, ak ste tam boli dvaja tak ste sa nemali dat. Je to blbec, ktoremu sme uz minimalne 5ti vysvetlovali princip nabijania. Blbcov netreba podporovat, ale odpajat.
          Notifikaciu nema. Nissan nehlasi ked sa auto prestane nabijat. iba si vie pozerat v app, ci mu pribuda. Ale pri tych percentach a dojazde sa to takmer nemeni. V kombinacii s jeho neschopnostou uvazovat racionalne nebude vediet tu appku ani pouzivat.
          Idem skusit kontaktovat ABB, ci vedia byt napomocni a dohodnu to s kauflandom.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          milan84 Ja som tam nebol. Ono premyslam, ze ako takychto typkov odstavit.. Kedze kaufland to poskytuje ako "nakupte si a dobite si".. kludne by sa to ABB mohlo vypinat samo po 30 min,., po par tyzdnoch by mohlo prestat bavit. Resp. nabijat nad tych 80% by sa nemuselo dat "free" vobec nikde,.. resp. napr len AC. Ale aj tak zas aby nebol nejaky kreten co to bude zneuzivat a auta s only AC budu mat smolu. Ci dovolit 1 autu nabijat max. 1x za 3 dni na hodinu .. Nechapem takychto ludi.. ved kupim si ZSE 9eur a mam AC free a nikomu nezavadziam.. A nie este v 98% zacne druhemu nadavat ...

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Kauflandacke i3, ked pridu nabijat asi nie su velmi happy, ked to obsadzuju takyto prizivnici..

        • 1fisker
          1fisker komentoval
          Upraviť komentár
          vždy som predpokladal, že elektrické autá si kupujú len inteligentní ľudia, ale ako vidno, nie je to celkom tak

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          1fisker To sa mame este na co tesit ked bude za 10 rokov 5% EV v SR :-)

        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          Spojil som sa s g211 a kontaktoval ABB.
          Podla ich odpovede skusim ja dohodnut s Kauflandom, ci by na to pristupili.
          AC sa obmedzit asi neda. Ak si spravne pamatam, ziadna nabijacka ti ani neukazuje percenta.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          milan84 Nissan Leaf 2 notifikáciu posiela, keď odpojím kábel ,do chvíľky príde správa o ukončení nabíjania, stačí mať v mobile nainštalovanú apku a to asi má

          ale zrovna pre kauflanďácke i3 nebude vhodné to ukončovanie DC pri 80%, tie sa celkom uspokojivo nabíjajú aj pri vyšších SOC narozdiel od Leafa - alebo myslíte, že tam ide nastaviť len obmedzenie Chademo a CCS nie ?

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Aha.. No ved uvidi sa podla odpovedi z ABB. Snad sa najde nejaky "kluc", ktory odstavi len takychto obsadzovacov.. Ak by tam mal listok, ze sa moze odpojit, resp. aspon v 98% nepride nadavat. Dik Milan inak.

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          ABB v Lidli to ma obmedzene, ze po zaverecnej uz nenabijes. Ak zacnes nabijat par minut pred zaverecnou, neodpoji ta. Myslim si, ze nastavit tam 30minutove sessions by nemal byt problem. Lenze ked ten idiot byva v bytovke vedla, asi ani to by nepomohlo

        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          hej, on byva niekde nablizku, uz sme ho tam nachytali ked bolo auto odstavene celu noc a rano nabite.
          Miroslav Rojko to cez tu appku nissan connect ?? ona nie je rovnaka pre prvu aj druhu gen?
          Ale tvrdim, ze on je z casti negramotny a appku nebude mat.
          Dvakrat som ho zazil, ze postaval, pobehoval okolo vchodu tak aby videl na auto. Neviem ci sa len prechadza alebo caka na zenu/niekoho ale takto podla mna videl, ze mu nieco robite s kablom.

        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          A nie je tam nahodou tabulka s pravidlom ze parkovanie/nabijanie max hodinu? Na nasom je. Nestacilo by aby si ochranka nanho par krat dala pozor? Koli jednemu Trnavskemu debilovi budu vsetci po celej SR nabijat iba pol hodiny? Tyzdnovi nakup trva viac ako 30min, tak je jedno ci nabija hodinu, alebo bude nabijat pol hodiny a druhu pol hodinu len tak stat pri samovypnutej nabke.

        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          parkovisko je otvorene, pristupne bez obmedzeni. Neevidujem ziadnu znacku ani z jednej strany.
          SBS som tam pravdupovediac asi este ani nevidel. Neviem si predstavit ako mu vysvetlime ze TT Leaf ma vyhanat

        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          fuha, asi sa tejto nabijacke takticky vyhnem a budem nabijat v novom meste

        • KENNY
          KENNY komentoval
          Upraviť komentár
          Došiel som na nákup do Kaufu. To som bol ja na tej Kia eniro. Kolenovŕtač, ako ho nazývame prišiel a rýpal prečo som ho odpojil. Právne mu nemôžem nič, lebo nabíjanie je bez podmienok, či nákupu v Kaufe. Chcel by som dosiahnuť toho, že ak aj takýto špekulant tab bude, ABBčka ho odstaví napríklad pri 75% SOC cez DC nabíjanie. Je to špatné keď iba tento jeden v TT robí nám 20-50tim vodičom zle
          Naposledy upravené KENNY; 08-07-2020, 09:09.

        • 1fisker
          1fisker komentoval
          Upraviť komentár
          Ja vám nerozumiem, ste tam 20-50-ti a neviete si s ním poradiť. To by sa u nás v Žiline nestalo. Slušne ale rázne by sme mu vysvetlili čo sa sluší a patrí. Viac by neotravoval. Prosím vás spravte s ním poriadok a už tu nevyplakávajte.

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          1fisker - dnešní mladí vedia dať do držky druhému iba vo veľkej skupine pod ochranou náckov. Inak už nesmú ani pankhartovi jednu streliť aby ich neobvinili z týrania. A potom to hajzli zneužívajú....
          Na hrubé vrece hrubá záplata už dávno neplatí
          Naposledy upravené Jiri GrandPa; 07-07-2020, 19:26.

        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          Kupte 200m baliacej folie a obalte mu auto

        • EVan
          EVan komentoval
          Upraviť komentár
          Dajte sem jeho EČV, aby som náhodou "nesprdol" niekoho nevinného, keď tam stretnem takéhoto Leafa.

        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          ECV neviem ale tusim, ze mal svetla z vianocneho stromceka na zadnom okne
      • milan84
        Senior Member
        • Jun 2015
        • 853
        •   

        #39
        pozri prvu stranu TT994HK. Sedy Leaf s LEDkami, takze Nconnecta alebo Tekna.

        Komentár


        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          1fisker mozes nas prist naucit, ze ked najdeme zaparkovane nabijajuce sa auto, ako mu mozme ked je tam jeden clovek sam 50ti vysvetlit rucne strucne
          Skus citat co piseme, uz mu aspon 5 ludi z fora vysvetlovalo a hadalo sa s nim. Co mame stareho prefajceneho penzistu chytat kvoli nabijacke pod krk alebo co? Toto nie je celkom rozumne riesenie.
          Keby sa tam objavil v case zrazu, zablokovali by sme mu auto na kolko by bolo treba

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          ECV sedi podla vcerajsej foto. Ja som nastastie s nim tu cest nemal. Ale som radsej za riesenie, ktore obmedzi spekulacie plosne. EV budu len pribudat a dane nastavenie sa mozno hodi potom aj pre ine free chargery. Je to aj pre jeho dobro, nech si nenici zbytocne baterku :-)

        • Vilo
          Vilo komentoval
          Upraviť komentár
          Podľa mňa mu treba vopchať zemiak do výfuku. ;-)

        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          ja som sa takto zacal vyhybat aj ZSE nabijacke v Piestanoch, lebo tam ju zas blokuju taxikari. Vcera ma zas blokovali experti co testovali hondu-e v eurovei, zatialco sme dvaja, jeden invalid cali na nabijacku, Odovodnili to tym, ze "museli" este zapojit playstation. Najprv som zdrbal mojelektormobil.sk ale zevraj to oni neboli

        • ToMiLeaf
          ToMiLeaf komentoval
          Upraviť komentár
          Spoplatnit nabku minutovou tarifikaciou a bude pokoj. Free nabky su peklo...

        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          ZSE nabky taxikari blokuju lebo maju kWh tarifikaciu, ideal je kWh tarifikacia + cas. Ked pride tesla alebo iny velkobaterkac na 50 kW DC tak je to tiez radost

        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          Teq taketo aktitivy predpokladam od fontechu ci inej kvalitky....
          mojelektromobil.sk vie ako sa nabija a ako sa neblokuju nabky. Predsalen sa tomu venuju profesionalnejsie a uz dlho.

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Teq - Tesla príde na 50 kW nabíjačku len keď FAKT nie je iná možnosť (buď UFC alebo AC cez noc).
          Lebo ako hovoríš keď príde velkobaterkáč na 50kW nabíjať tak je to na hodinu minimálne (teda ak nepotrebuje len sosnut aby došiel. Ja osobne som naposledy bol na takej nabijacke vlani na jar.

        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          Jiri GrandPa jeden den som stretol take 3, 2 v v lidli BA trencianska, a jednu pri kauflande BA trnavska

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Moje EV ked uvidite ja vas hned pustim. Vacsinou nabijam free len trochu,.. ale ak niekto pride, vzdy to ukoncim. Mam dost stavy aby som sa presunul na dalsi bod na trase.

        • KENNY
          KENNY komentoval
          Upraviť komentár
          Ja jazdím s bratovým (nick81) enirom a chovám sa na nabíjačke ako on. Základom je komunikácia s ostatnými s električkami čakajúcimi na nabíjanie aj na platených. Okrem kolenovŕtača z TT (leaf) nikdy problém nebol. Lebo asi nikto neobsadí free DC 50kW nabíjačku s leafom s 90% aku, ktorý príde pravdepodobne z domu od televízora, po blokovaní nabíjačky, ktorá je určená pre zákazníkov Kaufu.
          Naposledy upravené KENNY; 08-07-2020, 09:48.

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          keby si to ten pako pichol na AC, ale nie - on si to da na DC a onanuje s 1kw rychlostou pri 98%

        • 1fisker
          1fisker komentoval
          Upraviť komentár
          Ten človek tomu vôbec nerozumie. Skúste mu to slušne vysvetliť.

        • Vilo
          Vilo komentoval
          Upraviť komentár
          Na AC radšej nie, AC sa nedá odomknúť.

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Vilo Ani ked das na nabke zastavit nabijanie?

        • Vilo
          Vilo komentoval
          Upraviť komentár
          Nie, auto si drží zamknutý konektor. Auto vysunie pin do dierky konektora nabíjacej stanice.
          Naposledy upravené Vilo; 08-07-2020, 16:10. Dôvod: typo

        • nick81
          nick81 komentoval
          Upraviť komentár
          Aha, dik. To som nevedel

        • Vilo
          Vilo komentoval
          Upraviť komentár
          Je tomu tak asi preto, že AC stanice sú niekedy bez kábla, tak keď použiješ svoj kábel, konektor sa zamkne na oboch stranách a strana auta sa dá odomknúť iba majiteľom auta, keby tomu tak nebolo, mohol by hocikto, kto vie odomknúť konektor na nabíjacej stanici, ukradnúť kábel.

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          no a na to je v hyundai/kia autach - (ako leaf to neviem) gombik, ze po dosiahnuti 100% (alebo zvolenej hodnoty nabitia) aj pri zamknutom aute odomkne konektor, aby cudzi clovek mohol vytiahnut kabel a zapojit seba
      • romiix
        Member
        • Oct 2015
        • 82

        #40
        V piatok 4.12.2020 o 6:25 som skočil na chvíľu dobiť prázdne Citigo. Plán bol dobiť, spraviť ranný nákup a fičať preč..

        Nemilo ma prekvapila na DC audina :/ Keď tam niekto parkuje celú noc, mohol by sa dať aspoň na AC.

        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	IMG_20201204_062521.jpg
Videní:	892
Veľkosť:96,0 KB
ID:	65376

        Komentár


        • romiix
          romiix komentoval
          Upraviť komentár
          Našťastie je neďaleko Billa, kde sa dalo aj dobiť, aj nakúpiť.

        • demo
          demo komentoval
          Upraviť komentár
          Niektoré autá sú vážne divné, že neodomknú konektor, keď sa donabíja. Aký má význam držať CCS zamknuté, keď sa nabíjanie skončilo ?

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          Nie je ich vacsina? Tesla tiez neodomkne konektor ked donabija.

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          A tento pacient v tom aute aj spal a chodil si to kazdych 30min obnovovat?

        • romiix
          romiix komentoval
          Upraviť komentár
          Myslíte, že by v tomto prípade pomohlo núdzové STOP tlačidlo?

        • demo
          demo komentoval
          Upraviť komentár
          Aj LEAF aj Niro sa dajú nastaviť, čo urobiť so zámkom po ukončení nabíjania.
          To, že ani Tesla port neodomkne ma dostalo.
          Predstavte si nabíjacie miesto na pracovisku, kde je jedna nabíjačka. Keď niekto chce zapojiť druhé auto, lebo prvé je nabité, treba na to oboch vodičov.

          romiix STOP len vypne nabíjačku, konektor je uzamknutý autom.
          Naposledy upravené demo; 11-12-2020, 15:18.

        • romiix
          romiix komentoval
          Upraviť komentár
          dango Nespal tam, len tam zostal zablokovaný kábel. Alebo som krepý a len sa mi ho nepodarilo vytiahnuť
          Naposledy upravené romiix; 11-12-2020, 15:28.

        • Wilo
          Wilo komentoval
          Upraviť komentár
          Nakolko je tam hned Kaufland tak na takych plati rozbit par vajicok do nasavania klimy pod stieracmi 😂 casom to zacne ucinkovat.

          Papieriky na tychto sefkov v eTronoch vacsinou z vlastnej skusenosti nezaberaju, vacsinou vybehne podrazdena opica, s ktorou sa neda racionalne diskutovat a mate pocit, ze uz-uz vytiahne z bundy devinu. Pripadne pristup “mam ta v <>” s tvojou sunkou, najdi si ine miesto, teraz som tu ja 🤷‍♂️
      • westicek
        Junior Member
        • Dec 2020
        • 3
        •   

        #41
        zmenili nastavenia nabky, nie vsetci to uz zachytili, tak to davam aj sem:

        dc - vypina po 30min
        ac - vypina po 90min

        a v noci je nabka vypnuta..

        Komentár


        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          ja to kvitujem, aj ked mnohi z vas nie.
          Asi este parkrat potrva, kym ludia co to mali ako nocne parkovisko s nabitim zdarma zistia a pochopia, ale snad sa k nabiajcke dostane viac ludi a hlavne zakaznikov.

          vdaka za doplnenie info.

        • romiix
          romiix komentoval
          Upraviť komentár
          Tušíte ako je definovaná "noc"? Je to 22:00-6:00, alebo je to presne počas otváracích hodín?

        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          romiix Ak to v TT nevyriesili naprogramovanim, tak sudiac podla PO noc zacina ked vypnu pri odchode domov (ak zabudnu vypnut tak sa noc nekona a bezi stale) a konci asi rano ked ich napadne zapnut, alebo ich niekto upozorni. Ked vypinaju po zaverecnej, tak jednoducho cvak off hoci je tam pripojene auto a prave nabija.

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          Taur takze uz aj Kauf PO je nabijanie casovo obmedzene?

        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          dango Netusim, teraz som na HO, nejazdim a uz som tam vyse mesiaca nebol. Ale na noc ju uz predtym vypinali, teda niekedy ano niekedy nie.

        • jabko
          jabko komentoval
          Upraviť komentár
          Áno aj v PO je nabíjačka časovo obmedzená. Pri nabíjaní na chademo ma po 30min vyplo, po opätovnom zapnutí som mohol nabíjať znova. Moja skúsenosť s nabíjaním pred záverečnou bola taká že ma nechalo donábijať aj pol hod. po zaverečnej, ale ak som sa pripojil znova už napísalo že je vypnutá.

        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          Takze to zrejme Kauf vsade vyriesili uz nastavenim nabky a nie manualne zmestnancom. Okrem TT, BA a PO ma Kauf este niekde nabky?

        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          Taur myslim, ze nie. Asi len tieto tri. Aj to PO je tusim tohtorocna novinka.

        • denial
          denial komentoval
          Upraviť komentár
          lenze ak sa po tych 30 minutach staci odpojit a pripojit, tak to asi niektorym nezabrani v pokracovani dalsieho cyklu

        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          denial zabrani to ludom zaparkovat si tam auto na cely den/pol dna a ist inym prostriedkom domov/do prace. Tiez to pomoze pri hadani sa s kolenovrtacmi, ze uz donabijali a je rad na dalsom.
          Nie je to idealne riesenie, ale lepsie ako doteraz. Som rad, ze aspon nieco spravili.
          Nabijacka bez autorizacie nema asi ako spoznat, ze je to rovnake auto. Tu by pomohlo nastavenie do 80 percent, kedy takto nabite auto by uz cez DC dalej nenabilo. Ktovie, mozno to zvazovali ale bol tam nejaky iny problem. Skoda, ze s nikym tieto obchody nekomunikuju.
          Naposledy upravené milan84; 19-12-2020, 07:50.

        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          Ako pise milan, donuti ho to stat pri aute, alebo sa k nemu vratit. Zabrani to tomu aby blizko byvajuci nechal auto hodiny napojene.
          Otazka na retazce je co je ich motivaciou pre nabky. Ci snaha prilakat kupujucich a zdrzat ich v obchode dlhsie, alebo formalne moderne deklarovat svoju ekologickost. A moznoze maju aj ozajstny zaujem o ekologiu.
          By ma zaujimalo kolko sa ich prihlasilo o dotaciu, snad to vyuzili a nabka by mohla stat pri "kazdom" obchode.

        • denial
          denial komentoval
          Upraviť komentár
          teraz dal adamixko na plugshare koment na kaufland trnavska, ze tam nabijal vw dlhsie ako hodinu.
          v ba to este neobmedzili?

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          v BA to je nastavene na 80% a kedze eup sa nabija veeeelmi pomaly, tak ta hodina moze sediet
      • dango
        Moderator
        Gold Member
        • Nov 2014
        • 693
        •   

        #42
        Dnes doobedu tu bol masaker. Ked som prisiel , kolenovrtac mal 97% po 20minutach a necele 2kwh nabite. Ja som sa zatial pichol na AC (co by som urobil aj tak, lebo ved dlhy nakup). Po nakupe vedla mna pani s egolf na DC, sucasne sme nakladali nakup do auta, ked okolo smutne presiel eup a nasledne za nim pan s novou Konou (prevozna SE znacka) a dosiel za nami na vyzvedy, ako dlho este. Obaja sme sa odpojili a odchadzali. Napriek plnemu parkovisku a dost vysokej premavke Kona to tam zablokovala, aby uz uz sa tam mohol vopchat. Pre mna nepochopitelne...

        Komentár


        • E-Up!
          E-Up! komentoval
          Upraviť komentár
          Nebol som smutný z obsadenosti nabíjacích stojanov, veď obe autá sa chystali odpojiť. To skôr keď som zbadal zástup ľudí čakajúcich v rade tak ma nakupovanie prešlo
          Aj som sa divil, čo v týchto končinách robí ID3 na Popradských číslach

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          Este sa obcasne najde aj PO, ktora nema registraciu v Bratislave

        • E-Up!
          E-Up! komentoval
          Upraviť komentár
          Trochu nezvyk vidieť Tatranca tu na dolniakoch
          Po pracovnej dobe, alebo cez sviatky je táto nabíjacia stanica funkčná?

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          V pondelok (sviatok) som prechadzal okolo a bola tam napichnuta cervena e-208, cize asi funkcna, ale nespoliehal by som sa po tych zmenach, co kaufland zacal robit
      • dango
        Moderator
        Gold Member
        • Nov 2014
        • 693
        •   

        #43
        BOLTaci sa nastahovali uz aj sem, dnes TS PETER tu vrtal koleno cez hodinu.

        Komentár


        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          vidim dalsi potencial pre vyvoj ockovania proti virusu TS-krstne meno. Musel mat tym smerom jazdu. inak by sa mu to neoplatilo.

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          no musel mat jazdy v TT. Lebo prisiel, napojil sa a asi po 2 minutach odfrcal prec (asi ziskal jazdu) a potom prisiel zakempit

        • Peterka
          Peterka komentoval
          Upraviť komentár
          TS PETER ma siroky zaber, v poslednych dnoch som ho niekolkokrat videl na Slovnafte v Zahorskej
      • Spartakus
        Member
        • Mar 2017
        • 44

        #44
        Ahojte vsetci. Chcem upozorniť na 2 "slecny" z červeného BMW i3 z Trnavskými značkami. Dnes na tejto nabijacke som teda zažil riadnu hystériu z ich strany. Islo o to, ze som prisiel k tomuto autu aby som sa pozrel ako je na tom s nabijanim. Nabijalo na DC cez 15 minut a aktualny stav bol 76%. Vedla na stojane bolo na AC pripojene ine auto. Tak ze idem do kauflandu na maly nakup. Keď som sa vratil BMW bolo nabite na 96% a pripojene bolo 29 minut. Tak teda ze pockam minutu, nez nabijacka ukonci nabijanie a pripojim svoje. Nabijacka ukoncila nabijane, odpojil som DC knektor, zavrel dvierka, a pipojil sa. Auto som nabijal 29 minut, ked sa objavili tieto 2 slecny aj s prievode jedneho chlapa. A vtedy to prislo. Riadny krik, ze co som si to dovolil dotykat sa ich auta, preco na silu odpajam nabijacku, ze zavolaju policajtov, atd. Snazil som sa im to slusne vysvetlit no marne. Neustale dookola ten isty krik a uz aj s tym ze som im pokazil auto! Ja ze nech teda zavolaju tych policajtov, ze sa teda vsetci porozpravame. Nato sadli do auta, este chvilu mrkotali a odisli. TAKZE BUDTE OPATRNI AK NARAZITE NA CERVENE BMW I3!

        Komentár


        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          Spartakus Nemal si sa dotykat ich auta. Mal si chytit len konektor a vytiahnut. Naco si zatvaral dvierka a pokazil im tak auto?
          Urcite aj pri tomto Kaufe je tabulka "po dobu nabijania max 60min", ci nie?. By som im povedal ze ked nabuduce po skonceni nabijania nepreparkuju nechas ich auto odtiahnut. Parkovali tam predsa dalsiu pol hodinu neopravnene a blokovali nabku.

        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          ja mam pocit, ze arogancia takychto co obsadzuju a pouzivaju/nevedia pouzivat sa len stupnuje. Kazdy sa chce hned bit a nadava ako keby si mu ukradol auto.

        • 1fisker
          1fisker komentoval
          Upraviť komentár
          Tieto problémy by neboli, ak by mali všetky autá zamknuté konektory. Ja osobne by som nesnažil odpájať cudzí kábel.

        • Spartakus
          Spartakus komentoval
          Upraviť komentár
          1fisker konektor DC je uzamknuty počas nabijania co asi vies. Ak nabijacka ukonci nabijanie, tak sa prave preto da odpojit aby nebol ten konektor zbytocne zapojeny len tak, ale aby sa dal pouzit na nabijanie dalsieho auta.

        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          1fisker A kolko si ochotny cakat kym pride majitel auta co na DC nabijacke donabijalo? hodinu, dve, tri?? Konektor je sucast verejnej nabky, nepatri majitelovi auta. Nehovorime o preruseni jeho nabijania, ale o vytiahnuti uvolneneho knektora ked nabka vypla. Kym nabija je aj DC zamknuty.

        • 1fisker
          1fisker komentoval
          Upraviť komentár
          Už som na to viackrát upozorňoval, nie každé auto uvoľní konektor. Takže by som určite neskúšal vyťahovať z cudzieho auta. Z mojej strany je to konečné rozhodnutie, nejdem k tomu diskutovať.

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          1fisker kazde auto uvolni DC konektor po ukonceni nabijania

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          v tej Trnave sa rmnozia riadne individua...

        • tommik
          tommik komentoval
          Upraviť komentár
          Rozmýšľam ako by som sa v tomto prípade zachoval ja.
          1) Idem do Kauflandu pretože potrebujem urobiť nákup.
          2) Pri príjazde vidím, že nabka je obsadená.
          3) Zaparkujem teda na iné voľné miesto.
          4) Dokončím nákup, naložím ho do auta a odchádzam.
          5) Ak by som strašne silno potreboval nabíjať, prejdem s autom 1,5 km k najbližšej ZSE DC nabke.

          Postup v zmysle trhania konektora z auta mi príde zbytočný a rovnako tak aj následný zážitok.

        • Spartakus
          Spartakus komentoval
          Upraviť komentár
          tommik aké trhanie konektora? Ten DC konektor nebol trhaný, lebo bol odomknutý! Odomknutý je preto aby mohol byť použitý na ďalšie použitie! Nie je žiadny dôvod na to aby tam bol len tak zasunuti, keď sa ním môže nabíjať ďalšie auto!
          Naposledy upravené Spartakus; 19-07-2021, 07:58.

        • EVan
          EVan komentoval
          Upraviť komentár
          Aj takto sa dá: https://www.testyojetin.cz/zajimavos...oUGp827CAfaMDQ

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          Sila... v TT je tiez jeden parik na modrom Zoe a chalan tiez rad stepuje okolo a netrpezlivo sa pyta, ze "kolko este" ; pritom on tam auto nechava kempovat na AC a odide spalovakom domov

        • Taur
          Taur komentoval
          Upraviť komentár
          hnm, to robia elektromobilite skvelu reklamu To si ludi polozia otazku: mam si kupit EV aby ma potom pri nabke niekto bil?

          Zaujala ma ja statistika ze 78% vodicov nedodrziava rychlost. So zakonom/nariadenim/pravidlom, ktore nedodrziava 78% ludi asi nieje nieco vporiadku, ked ho taka vacsina povazuje za nespravne/nepotrebne. A z tych zvysnych typujem ze 20% ho dodrziava z ekonomickych dovodov a mozno tie 2% z presvedcenia.

        • Miroslav Rojko
          Miroslav Rojko komentoval
          Upraviť komentár
          Ak nabijacka ukoncila nabijanie sama kvoli limitu zadanemu Kauflandom, nie je nic zle na vytiahnuti konektora, kedze nabijanie bolo ukoncene. Na druhej strane ja si nedovolim niekomu prerusit alebo ukoncit nabijanie, nakolko prisiel predo mnou a idem inam, ak nechcem cakat.
          Konektor DC stanice nie je majitela auta aby sa ho clovek bal chytat po ukonceni nabijania.
      • Miroslav Rojko
        Senior Member
        • Nov 2016
        • 1314
        •   

        #45
        Este si dopadol dobre, ked Ti len vynadali, u nasich susedov uz prvy pripad bitky o nabijanie …
        Inde sa to riesi aj inak, nejaky Pepik odpoji nabijajuceho a ten ked sa ozve, este dostane pastami.
        O možnost dobít si svoje auto zdarma u nabíječek před nákupními centry je mezi majiteli elektromobilů velký zájem. Dokonce takový, že někteří z nich jsou ochotni se kvůli možnosti ušetřit pár korun i porvat
        [priezvisko]@me.com

        Komentár


        • denial
          denial komentoval
          Upraviť komentár
          EHM.
          neboli dokazy kto zacal, tak dali pokutu obom.
          bombove riesenie.
      Pracuje...
      X