Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Zelezna studnicka

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Zelezna studnicka

    Cesta mládeže, Bratislava
    Popis: AC: 4xTyp-2 Max. 22 kW - load balancing (štyri nabíjačky budú zdieľať 22kW)
    GPS: 48.175641, 17.073500
    Platba: ZSE cenník
    Ováracia doba: 24/7
    Prevádzkovateľ: ZSE
    Na mape:
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • Peto02
    Member
    • Mar 2016
    • 86
    • peter83511
    •   

    #2
    Viete nieco blizsie o tych nabijackach na Zeleznej studnicke v Bratislave? Nechodievam tam casto, tak ma dnes tie 4 nabijacky na 4 poulicnych osvetleniach pri druhom parkovisku prekvapili. Zda sa mi, ze kvoli nim aj tie lampy svietili cez den.

    Click image for larger version  Name:	image_4151.jpg Views:	1 Size:	1.19 MB ID:	31357
    https://www.seakenergetics.com/sk/ev...harger-wm.html
    Naposledy upravené Peto02; 31-12-2018, 15:46.

    Komentár

  • Vilo
    Member
    • Sep 2017
    • 129
    •   

    #3
    Určite je to ZSE nabíjacia stanica? Na mape ZSE nie je: https://zsedrive.sk/mapa

    Komentár


    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Je možné, že tieto mikro stanice (lebo pochybujem, že to bude viac ako 16A jednofaz) sú podporované zo strany ZSE tak, že podporujú autentikaciu ich kartou, ale nabíjanie je zadarmo a platí to mesto (zatiaľ).
      Preto to nie je na mape ZSE.
      Takto funguje napr. nabíjačka (AC stĺpik) pri Yeme markete v BA. Tam je to však normálnych 2x22 kW.

    • Juro
      Juro komentoval
      Upraviť komentár
      Časom bude aj na mape ZSE.
  • milan84
    Senior Member
    • Jun 2015
    • 853
    •   

    #4
    Takze dnes otestovane. Najprv sme sli do exotiky na kolibu (rozumej za snehom ale tam zapcha 300m od vrcholu, tak som to otocil a hajde na Zeleznu.
    Kedze sviatok - VSETKO obsadene. Nahodou som zaparkoval na takom neofic. fleku, ked prisiel zrazu panko ku mne, ze ci chcem nabijat, ze sa so mnou vymeni, lebo prave prisiel a uslo sa mu miesto hned pri stlpe Kiezby bolo takych ludi viac !!! Vsimnu si, ze tam je nabijacka, vidia, ze dosla elektricka, tak sa ponuknu. Prvykrat som zazil taku ochotu.
    Pocas navstevy svietilo verejne osvetlenie, co ma zarazilo su tam nejake zlte ziarivky alebo cosi podobne. Nie LED ! Podla mna toto je na upgrade ked to ma sluzit dvom ucelom naraz.
    Nabijaci vykon v mojom Leafe bol 1,3-1,6kw podla Leaf Spy. Ked som po hodine prisiel naspat a pustil kurenie (este napojeny) tak to poskakovalo na 0,3-0,8kw.
    Technicky to ukazuje nabijanie naopak ako inde - napr. v Bille. V standby svieti na modro a ked sa pripoji auto, rozsvieti sa na zeleno ! Neviem ci to je omyl, alebo naschval...je to divne

    Komentár


    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Prečo divne. Takto signalizuje aj Tesla podsvietením konektora v aute. Ready je modrá a pulzujúca zelena je nabíjanie. U mne dobrý .

    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      no ako pisem pri Bille vzdy ked idem vcer okolo tak ked tam maju napichnute firemne Up-y tak svietia na modro, zvysne volne na zeleno A napr. na Alze na QC je tiez pocas nabijania pri adapteroch modra a nie zelezna.
      Detto nabijacky Efacec. Modra znamena prebiehajuce nabijanie.
  • Helio
    Junior Member
    • May 2015
    • 22

    #5
    Ahojte,

    na Železnej studienke sú naozaj oranžové (sodíkové) výbojky a zatiaľ sa na LED meniť nebudú, lebo potom by z dizajnových dôvodov museli vymeniť všetky lampy (cca 3 km), čo nik nie je ochotný zaplatiť.

    Nabíjačky budú obrandované ZSE Drive a do ZSE mapy pribudnú, keď bude integrovaná autentifikácia do ich backendu (HW na to pripravený je). Elektrinu za nabíjanie zatiaľ sponzoruje ZSE (nie mesto).

    K farbám: každý je asi zvyknutý na niečo iné, nepovažujem to za podstatné.

    Komentár

    • Helio
      Junior Member
      • May 2015
      • 22

      #6
      Update: na Zeleznej studienke je uz k dispozicii load balancing, ak pridete, dostanete minimalne 3x16A (11 kW).

      Nabijanie zatial stale zdarma, sponzoruje ZSE.

      Komentár

      • matchke
        Member
        • Apr 2015
        • 328
        •   

        #7
        Práve skúšam túto nabku. Je super že ich je tam viac pretože niektoré sú blokované spaľovákmi. Fakt sú to trojfázové? No to je úplne geniallne.

        Komentár

        • matchke
          Member
          • Apr 2015
          • 328
          •   

          #8
          Co sa deje? Uz dlhsiu dobu su na mape ZSE ako "out of order"

          Komentár


          • Wilo
            Wilo komentoval
            Upraviť komentár
            A su aj v skutocnosti vypnute? Lebo mne sa vela krat pri ZSE stalo ze appka ukazovala nabijacku ako nefunkcnu ale pri tom isla.
        • Samuel.Rendko
          Junior Member
          • Jul 2019
          • 12
          •   

          #9
          S týmito nabíjačkami mám osobne dosť zlé skúsenosti. Bol som tam asi 5 krát a z toho reálne sa mi podarilo iba raz nabíjať. Nabíjačka blíka a blíka a nič... Keď som volal na ZSE helpdesk tak mi povedali, že oni ich nabíjačku na Železnej ani neevidujú.

          Komentár

          • matchke
            Member
            • Apr 2015
            • 328
            •   

            #10
            Vcera som bol odskusat. Dost dlho mi trvalo ju presvedcit aby sa rozbehla. Isli vsetky na jednej bol bol PHEV Mercedes. Ten navod na pouzitie je dost zavadzajuci. Pise o appke a skenovani QR. Na nabkach ziaden nie je. Pouzil som RFID kartu.

            Komentár

            • yangwao
              Junior Member
              • May 2018
              • 4

              #11
              Cez deň nabíja v pohode cez kartu, hoci cez appku to nejde, večer nemožné, viete prečo? Či mesto dotuje len cez deň? Vďaka na ZSE infolinke samozrejme neevidujú tu stanicu )

              Komentár

              • Peto02
                Member
                • Mar 2016
                • 86
                • peter83511
                •   

                #12
                Takmer vzdy ked tam idem tak zo 4 miest su 2 obsadene ICE vozidlami a z tych 2 volnych miest je jedno take ze sa tam neda zaparkovat (auta stoja uplne na ciare).

                Predvcerom som tam isiel po robote, na 1. mieste nabijal PHEV Mercedes GLE?, 2. obsadena ICE, 3. uzke miesto, 4. volna.
                Zastavil som teda vzadu na 4. pripojil, prilozil ZSE kartu a po chvili komunikacie zacala blikat na oranzovo = chyba RFID. Skusil som to asi 3x, potom aj vypojil/zapojil kabel a nic nepomohlo. Tak som preparkoval auto na 3. miesto, kde som mal len 20-30cm z oboch stran (ledva vystupil) a tam som uz problem nemal... Tak len tipujem ze ta 4.nabijacka mala problem s pripojenim/komunikaciou a bolo by dobre ju restartovat
                Naposledy upravené Peto02; 25-10-2019, 07:35.

                Komentár


                • matchke
                  matchke komentoval
                  Upraviť komentár
                  Na ten štvrtej som aj ja raz cvičil dobrých 10 minút. Dosť ma irituje, že ten návod je zlý. Posledne to išlo rýchlejšie. Najprv karta, ked bliká tak chytro kábel. A chytil sa asi aj na prvy krát.

                • Samuel.Rendko
                  Samuel.Rendko komentoval
                  Upraviť komentár
                  diky hoši, vyskúšam na Kia Niro teraz
              • Peto02
                Member
                • Mar 2016
                • 86
                • peter83511
                •   

                #13
                V piatok som tam nabijal rano, mohol som si vybrat zo vsetkych 4. Isiel som teda na c.2 a stale mi davalo cervenu - zakazane nabijanie. Tak som sa presunul na c.1 a tam hned v pohode. V lese mi vsak prisla po 35min notifikacia ze Charging interupted at 68%. Ked som prisiel k autu tak som nic podozrive nevidel, znova pipol ZSE kartu a uz nabijal.

                Dnes mi prisla prvy krat aj faktura a zrazu tam vidim spoplatnenu aj tuto nabijacku ako kazdy inu ZSE: Nabíjanie AC [€] ZSE BA Hlavné mesto SR - BA Železná studnička 4 !!!

                Komentár

                • matchke
                  Member
                  • Apr 2015
                  • 328
                  •   

                  #14
                  No hej. Aj mne. Co by bolo v poriadku, keby mi nenauctovali 5€ za parkovanie. Co je totalny nezmysel. Tvrdia ze som tam stal od 20:10 do 0:37 a pritom som nenabil ani kW.
                  Naposledy upravené matchke; 07-11-2019, 17:51.

                  Komentár


                  • milan84
                    milan84 komentoval
                    Upraviť komentár
                    ako prisli k 5e? ved parkovne je po 3e/hodina nie? a zacina az po 3 hodinach.
                • matchke
                  Member
                  • Apr 2015
                  • 328
                  •   

                  #15
                  Absolutne netusim. Idem sa ich opytat.

                  Komentár

                  Pracuje...
                  X