Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Metodova 12

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Stararapaka
    Junior Member
    • Nov 2014
    • 4

    Metodova 12

    Verejná nabíjačka s európskym štandardom sa nachádza na parkovisku medzi Metodovou a Slovenskou ulicou a je bezplatná, v rámci parkovného.
    Dnes som sa bol pozrieť je to nabíjačka VSE zasuvka Mennekes Type 2. Je to platene parkovisko.

    Platba: Za parkovanie ? nabíjanie - zdarma.
    To parkovne bude drahšie ako keby som zaplatil za spotrebovane KW na nabitie.
    Ováracia doba: 24/7
    Prevádzkovateľ:VSE-RWE
    Email:
    Tel:
    Webstranka: link http://www.teraz.sk/regiony/na-parko...59-clanok.html
    Na mape:

    Foto:
    Naposledy upravené Juro; 15-08-2016, 16:59.
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #2
    Ďakujem za pridanie stanice. Už je aj na mape.
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár

    • Karol
      Member
      • May 2015
      • 161

      #3
      Foto nabíjacej stanice v Prešove, Metodova ul. 12

      Komentár

      • 1fisker
        Senior Member
        • Aug 2014
        • 1542
        •   

        #4
        Ďaľší potenciálny džob pre súkromné parkovacie spoločnosti na prilákanie zákazníkov.

        Komentár


        • Ľubomir imrich
          Ľubomir imrich komentoval
          Upraviť komentár
          Len najvätší problem je že idem z ZOE čo sa za hodínu nabije 22kw a zaplatiš 1,50€ a nenabiješ nič.Lebo im vyhadzuje ističe.Potom zobereš Zoe z 11kw nabijačkou tak po 15minutach ta vyhodí.A ked mam nabíjať IONIQ tak len mimo času ked neberu parkovne.Vtedy zase vypínaju ale nie vždy.Teraz som odtial prisiel bo som bol na okresnom a na slovenskej ta že nabijem.Nič ani jeden z 4.Už ma to nebaví tam chodiť radsej na firme nabiť.
      • PaulK
        Junior Member
        • Apr 2016
        • 1

        #5
        Green future.. 😆 Nabijacka otvorena pani primatorkou, podpora mesta... a cena parkovneho z daleka prekracuje to co “natankujete” do zelenaca za cas potrebny na aspon nejake nabitie. Obsluba pri vstupe na parkovisko vecne uhundrana, odmerana a da Vam pocitit ze (co tu znova chcete?!) cest vynimkam. Clovek sa tam citi ako zlodej..................... ''Well done'' GREENPO.

        Komentár


        • Ľubomir imrich
          Ľubomir imrich komentoval
          Upraviť komentár
          Primatorka sa rada takto zviditelnuje ale ta nabijačka je katastrofa a presne mam ten pocit ako tu bolo komentované
      • pesnik
        Junior Member
        • Mar 2018
        • 22

        #6
        V Presove pribudli EVSE na parkovisku na rohu Slovenska a Metodova.

        https://www.presov.sk/oznamy/v-preso...e-stanice.html

        Komentár

        • jabko
          Junior Member
          • Jun 2018
          • 11

          #7
          Zatiaľ som nebol overiť, ale mám info od pána zo Seaku, že nabíjačka už ide na 22kW. Ak by sa nabíjalo na oboch stojanoch, tak sa výkon rozdelí, sú tam obmedzený ističom. Tak snad to niekomu pomôže ked bude v centre PO.

          Komentár


          • Ľubomir imrich
            Ľubomir imrich komentoval
            Upraviť komentár
            na 22kW nevydrží daš tam ZOE 22 palibna nabijačka a do pol hodiny si vypnutýa dosť často tam stoja neelektrické

          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            Ľubomir imrich Fiha, nevidi sa casto reakcia na na 2-6 rokov stare prispevky . Na Zoe sa neda nastavit nizzsi vykon nabijania? Musi ist vzdy na max 22kw?
            A nehovoriac o tom ze prve dve miesta su vyhradene pre ZTP. Kolko vozickarov ma EV?
            Naposledy upravené Taur; 23-04-2020, 10:40.
        • Juro
          Administrator
          Gold Member
          • Mar 2014
          • 2208
          • juraj1702
          •   

          #8
          Nabíjal som nedávno. Išla na 16A. Nabíjanie zdarma, za parkovanie sa musí platiť.
          Ale pomohla fajne.
          Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
          Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

          Komentár


          • jabko
            jabko komentoval
            Upraviť komentár
            Úprava podľa info mala prebehnúť 8.3. Chystám sa overiť, ale zatiaľ nevišiel čas. Čo sa týka plateného parkovania, tiež si myslím že mohli nájsť lepšie miesto.
        • Helio
          Junior Member
          • May 2015
          • 22

          #9
          Tu je Helo Macko (Seak), tie nabíjačky sme postavili za súkromné peniaze a prevádzkujeme ich za súkromné peniaze (elektrinu sponzorujeme my, mesto Prešov neprispieva nijako).
          Nabíjanie je teda zatiaľ zadarmo, parkovanie je spoplatnené (1 eur/hodina). Parkovisko je tiež súkromné (a nie sme nijako prepojení).

          Nabíjačka je v prevádzke, aktuálne 4 stojany zdieľajú maximálny nabíjací prúd cca 20 kW (3x29A), lebo miestna prípojka viac nedovolí. Tento výkon je dynamicky balancovaný medzi všetky autá.
          Mrzí ma, ak sa @Ľubomir imrich nemohol so Zoe nabiť - niektoré (staršie) autá môžu mať problém, že im nabíjačka nedovolí 32A; pokiaľ nabíjačka dovolí 29A a auto napriek tomu začne ťahať 32A (porušujúc normu EN 62196-1), nabíjačka ho odpojí a kontrolka bude svietiť na červeno. Zavolajte prosím v takom prípade na tel. číslo uvedené na nabíjačke.

          Nabíjačky sú v prevádzke a sú bežne využívané, aj práve teraz tam nejaké auto nabíja.

          Verím, že sa nám podarí v dohľadnej dobe istič navýšiť.

          Komentár


          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            Helio Ak je to sukromna iniciatia, tak klobuk dole a dakujeme za sponzorsku podporu emobility. Ale nechapem preco potom s pompou primatorka zozala slavu, ked mesto neprispieva nijako.

            1. Pisete "zatiaľ zadarmo", kedy planujete spoplatnit nabijanie a ako?

            2. neviete sa dohodnut s parkoviskom, aby presunuli tie dve ZTP miesta inam? Jednoduchsie premalovat asfalt, ako presunut nabijacku, lebo prakticky jedna nabka je tak nepouzitelna. Naopak mohli by miesta pred nimi vyhradit pre EV. Ved v ich zaujme je aby im tam EV hodiny platili parkovne pri nabijani. Ked tam stoji invalid, alebo spalovaky na hodinu, nemoze tam nabijat BEV 5 hodin a platit im parkovne...

          • 1fisker
            1fisker komentoval
            Upraviť komentár
            Zaujala ma táto veta: "Mrzí ma, ak sa Ľubomir imrich nemohol so Zoe nabiť - niektoré (staršie) autá môžu mať problém, že im nabíjačka nedovolí 32A; pokiaľ nabíjačka dovolí 29A a auto napriek tomu začne ťahať 32A (porušujúc normu EN 62196-1)"
            Mám to napísať do inej témy? Už som sem raz písal, či auto môže ťahať viac ako je dimenzovaná nabíjacia stanica, bolo mi odpovedané, že nie. Tak by som sa rád k téme vrátil.
            Skúsim nájsť to vlákno a napíšem tam.

          • Helio
            Helio komentoval
            Upraviť komentár
            Taur Mesto Prešov prispelo tým, že nám umožnili rozkopať kúsok mestského trávnika a položiť do zeme káble (na naše náklady) bez zdĺhavých povoľovacích konaní. Aj za to sme vďační (a nemyslím to ironicky).

            1. Keď tam zvýšime hodnotu ističa (odhadujem po lete). Cena bude nastavená tak, aby pokrývala len náklady, nebudeme na tom zarábať. Som ale zvedavý, ako veľmi uvedomelá bude EV komunita - skôr očakávam všeobecné frfľanie. Všetci síce vedia, že elektrinu niekto zaplatiť musí a zadarmo nič nemôže byť donekonečna, ale aj tak...

            2. To je zatiaľ u majiteľa parkoviska žiaľ nepriechodné. Vôbec sa mi to nepáči, ale chápem aj jeho pohľad: musí mať istý počet miest pre invalidov, nič legislatívne nebráni tomu aby EV miesta s nimi skombinoval (aj keď to nemá logiku a mne pripadá divné zaberať miesto pre invalidov kvôli nabitiu auta). A keby tie miesta vyhradil len pre EV, môže prichádzať o tržby - to parkovisko býva aj plné (spaľovákov).

          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            Helio Vdaka za reakciu.
            1. Ak to budete mat za take naklady ako v Michalovciach 38c/kwh plus k tomu este parkovne a nevyhradene miesta pre EV, tak ani nemusite navysovat Istic a usetrite radsej peniaze na nabku inde. Lebo takto pre miestnych to bude drahe a turisti co sa nevyznaju, alebo potrebuju surne nabit najdu 2 miesta obsadene spalovakmi a na 2 nemozu zaparkovat ani koli nabijaniu lebo su vyhardene pre ZTP. Ale to len moj nekvalifikovany odhad.

            2. Vseobecne tu koluje nazor, ze nabmiesta je lepsie zriadit v odlahlej casti parkovacich kapacit dalej od vchodov/vychodov (v tomto pripade od chodnika do centra mesta), aby ich neobsadzovali fosilaci lenivy urobit par krokov navyse. Nemyslim zeby to parkovisko bolo vytazene do posledneho miesta. Vacsinou su auta natlacene smerom k Slovenskej resp. k tomu rohu kde su nabky a na opacnom konci volno. Chapem, ze zalezi aj na moznosti pripojenia ... To len tak do buducna, nevyziadana rada.

            PS: Ak je miesto vyhradene pre ZTP, neZTP-EV tam nemoze zaparkovat ani pocas nabijania, tak nemoze zabrat miesto invalidom. Ta nabka pri nich je zbytocna. Mali/mohli by ste ju presunut dalej na 5,6 miesto, aby boli 4 miesta pre nabijanie.
        • Helio
          Junior Member
          • May 2015
          • 22

          #10
          Odpoveď na to je: podľa normy nesmie. A ak sa o to pokúsi, tak slušná nabíjačka auto odpojí, aby nevyhodilo istič.

          Komentár


          • ToMiLeaf
            ToMiLeaf komentoval
            Upraviť komentár
            Presne tak, tiež mám za to, že max nabíjací prúd má upravovať kvalitný SW nabíjačky. Ak to viem urobiť aj na strane auta, je to len bonus...
        • Jozefr
          Member
          • Feb 2015
          • 192
          • jozef21601
          •   

          #11
          Vcera vecer som bol v Presove. Vyskusal som aj tuto nabijacku, tym ze som tam bol uz dost neskoro som nabijal bez platenia parkovania.
          Od cca 19:30 demontuju zavory a parkuje sa zadarmo do rana cca 6:30 snad ale treba overit.

          Parkovisko je v platenej prevadzke od 7:00 - 19:00

          A este taka drobnost, 2x parkovacie miesta pred jednou nabijackou su vyhradene ako invalidne !? Pojdem sa tam znova pozriet a spravim aj foto nejak som na to pozabudol...
          Naposledy upravené Jozefr; 04-07-2020, 19:25.

          Komentár


          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            Presnejsie parkovisko je platene od 7:00 do nevidim, ujcek v budke mi vravel ze zatvara dybamicky, ked niet ludi zabali to skor, ked je vela aut na parkovisku tak tam kludne sedi aj do polnoci vraj, aby ich zinkasoval. Som myslel ze hovori o piatkoch ked sa zuruje, ale ze aj cez tyzden hocikedy je tam aj do 22:00. A ked su akcie, alebo trhy na namesti tak tiez taha dlhsie. Ale to bolo pred coronou, neviem ci este stale tak ujo funguje.

          • Jozefr
            Jozefr komentoval
            Upraviť komentár
            No mne sa az tak nepriznal ale vcera 19:45 som uz bol na parkovisku zadarmo akurat to zabalil. Ale co sa parkovania tyka tak mestske parkovacie miesta uz boli vsade dookola zadarmo.
        • Jozefr
          Member
          • Feb 2015
          • 192
          • jozef21601
          •   

          #12
          Slubene obrazky... vcera o 21:30 otvorene parkovisko bez zavory. Dve parkovacie miesta zo 4 obsadene pre Invalidov na elektromobiloch.
          Click image for larger version  Name:	image_5989.jpg Views:	2 Size:	72.3 KB ID:	57753
          Click image for larger version  Name:	image_5991.jpg Views:	2 Size:	89.0 KB ID:	57755
          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	20200705_214152.jpg
Videní:	820
Veľkosť:131,3 KB
ID:	57756
          Naposledy upravené Jozefr; 06-07-2020, 09:02.

          Komentár


          • jurajsun
            jurajsun komentoval
            Upraviť komentár
            Super čiže stáť pri nabíjačke môže iba invalid s elektromobilom ak tomu správne chápem? To už nemohli posunúť tie miesta pre invalidov o dve pozície? Už vidím Po policajtov ako davajú pokuty že stojíš na mieste pre invalidov a blokuješ ich. Alebo nosiť extra dlhý kábel.
            Naposledy upravené jurajsun; 06-07-2020, 09:14.

          • Jozefr
            Jozefr komentoval
            Upraviť komentár
            Tie dve parkovacie miesta su vlastne najblizsie k centru mesta. Vlavo od nich uz dalsie miesta niesu. Z pohladu invalida je to super ale ak chce niekto nabijat tak bohuzial je to dobra blbost... Parkovat na invalidnom mieste moze stat dost vela myslim, ze uz cez 300eur je pokuta.

          • jurajsun
            jurajsun komentoval
            Upraviť komentár
            Ano chapem pre invalida je to najlepšie miesto, potom je potrebne premiestniť stanicu ďalej, iné riešenie asi nebude.

          • Taur
            Taur komentoval
            Upraviť komentár
            Tie ZTP miesta su v rohu, kludne ich mohli dat na druhu stranu rohu kde niesu nabky. A tiez sami zda ze z toho rohu vedie len uzky chodnicek do mesta, takze vozickar asi neprejde cez obubniky, takze zrejme musi obist horekopcom cez rampy, aby sa dostal na chodnik.
            Ale prevadzkovatel parkoviska si splnil zakonnu povinnost. Cez den ma plne parkovisko, tak ani tie dve zvysne miesta pri duhej nabke nema potrebu vyhradit pre EV, aby inkasoval parkovne za par hodin nabijania ked mu ich zaplnia aj tak spalovaky.
            Ale pre domacich na nocne nabijanie po zaverecnej bez parkovneho cize uplne zadarmo je to pouzitelne.
        • Helio
          Junior Member
          • May 2015
          • 22

          #13
          Tiež sa mi to nepáči, ale nabíjačky na miestach pre invalidov bola skrátka podmienka majiteľa parkoviska.
          Tvrdí, že ak tam budú elektromobily, nikoho pokutovať nebudú (je to súkromný, nie mestský pozemok).

          Komentár


          • jurajsun
            jurajsun komentoval
            Upraviť komentár
            No neviem, pokiaľ vyhradíš súkromné parkovisko verejnosti, a máš povolenie od mesta , tak sa jedná už o verejný priestor, ale to je skôr otázka na právnika a vysokú pokutu riskovať a naťahovať sa s mestským policajtom čo je len výkona jednotka a nie právnik hmm...

          • Jozefr
            Jozefr komentoval
            Upraviť komentár
            Ale keby dal invalidov inde prisiel by o 2 parkovacie miesta ktore moze teoreticky predat beznym ludom. Takto zabil dve muchy jednou ranou.
            Naposledy upravené Jozefr; 17-04-2021, 19:10.
        • 1fisker
          Senior Member
          • Aug 2014
          • 1542
          •   

          #14
          Na súkromnom pozemku môže dať policajt pokutu len v prípade, že ho privolá majiteľ pozemku.

          Komentár

          • Palidko
            Junior Member
            • Sep 2020
            • 9

            #15
            Dnes som nabijal Teslu 17kw/24A.
            Cena parkovneho 0,50e za 30 min
            Prišiel som do Prešova a potreboval som ísť na námestie. Za mňa super umiestnené a zadarmo, aj tak by som niekde platil parkovne a tak som išiel zaparkovať tam.
            Miesta 4 z toho ale 2 invalidi o 17 bolo obsadene len 1ale dal by sa kábel potiahnuť kľudne aj na vedľajšie miesto ak by bolo treba.

            Komentár

            Pracuje...
            X