Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

QPC Nitra

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • elektro
    Junior Member
    • Jan 2019
    • 13

    #31
    ahoj milan84,

    ano je to ťažké s tými protikladmi. Na jednej strane je túžba rozvíjať EV-infraštruktúru byť zelený, na druhej je realita, keď sa zainteresujú finančné aspekty.

    Natiahnuť kapitálové náklady veľmi ďaleko za životnosť stanice, nezapočítať mesačný poplatok za navýšenú rezervovanú kapacitu(asi najväčší náklad) okrem ceny stanice, nedať maržu na predané kW, zaplatiť poplatok Polyfazer a aj tak byť nekonkurenčný lebo tu nie je civilizácia. Je to pochopiteľné, sú to fakty.

    Na druhú stranu možno niekomu vyhovuje, že počas nejakej rušnej hodiny nemusí z diaľnice (od Nitra-Západ) zájsť do centra.
    S dopravou cez centrum a naspäť sa nabíjanie môže docela natiahnuť.

    Inak ohľadne civilizácie, skúšali sme dojednať kávomat, ale ten indoorový prestáva byť stratový pri odbere 15káv denne Outdoorový čo funguje aj keď ho oprší je drahší (mrazuvzdorné tu nemajú v ponuke).

    WC by bolo ideálne, ale je trochu problém so vstupom do firmy.
    Možno časom.. máme tu veľké parkovisko, zmestí sa sem aj bufet/gril

    Za posledné tri mesiace sa nabilo 1,5MWh / 70 nabití aj keď to bolo zdarma. Zatiaľ je na Slovensku EV ako šafránu.
    Je to prvá verejná nabíjačka v priemyselnom parku, za pár rokov ak bude stúpať podiel áut na elektro tu bude možno rušnejšie.
    Od mája pribudne jedna elektrická Kona aj v našej firme

    Tak uvidíme. Počítalo sa s tým, že to tu nebude "moc busy". Prešlapávame cestičku.

    Hlavná myšlienka je podpora EV.

    Komentár


    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      No a nebolo by lepšie to sprístupniť cez EV Mapu namiesto drahého Polyfazeru? EV Mapa funguje úplne v pohode.

    • juris
      juris komentoval
      Upraviť komentár
      Jiri: EV Mapa si taktiez berie nejake percento, mas nejake info pre porovnanie s Polyfazer?
  • mozeg
    Member
    • Dec 2015
    • 439
    •   

    #32
    Vcera 19.05.2019 nam odmietlo nabijat i3 vyhadzovalo chybu spojenia zo serverom. Sli sme preto do mesta na ZSE.

    Komentár

    • elektro
      Junior Member
      • Jan 2019
      • 13

      #33
      zdravím mozeg

      preveril som viacero neúspešných pokusov okolo toho 15.5. zdá sa že je to spôsobené problémom s nastavením platobnej karty na účet polyfazer.
      odpoveď polyfazer:
      V těchto případech se jednalo o "nedostatečné finanční prostředky". Jinak řečeno, uživatel nepřidal platební kartu, neměl na ní dostatečný zůstatek nebo narazil např. na denní limit.
      Pracujeme na detailním zobrazení důvodu chyb dobíjení, mezitím chybu tohoto typu poznáte podle délky nabíjení 0 sekund.

      Testovali sme to s našou Konou s kartou pri ktorej treba pri platbe zadať sms kód. Jedine sa podarilo tak, že sme nastavili natrvalo na užívateľa info o karte, čiže nešlo to ako guest.
      Dúfam, že to pomôže.



      Komentár

      • mozeg
        Member
        • Dec 2015
        • 439
        •   

        #34
        Pôvodne zverejnené od elektro Pozrieť príspevky
        zdravím mozeg

        preveril som viacero neúspešných pokusov okolo toho 15.5. zdá sa že je to spôsobené problémom s nastavením platobnej karty na účet polyfazer.
        odpoveď polyfazer:
        V těchto případech se jednalo o "nedostatečné finanční prostředky". Jinak řečeno, uživatel nepřidal platební kartu, neměl na ní dostatečný zůstatek nebo narazil např. na denní limit.
        Pracujeme na detailním zobrazení důvodu chyb dobíjení, mezitím chybu tohoto typu poznáte podle délky nabíjení 0 sekund.

        Testovali sme to s našou Konou s kartou pri ktorej treba pri platbe zadať sms kód. Jedine sa podarilo tak, že sme nastavili natrvalo na užívateľa info o karte, čiže nešlo to ako guest.
        Dúfam, že to pomôže.


        Dakujem, skusim sa na to pozriet ako to bolo aj u mna. Este raz vdaka za preverenie.

        Komentár

        • elektro
          Junior Member
          • Jan 2019
          • 13

          #35
          Ahoj vospolok,

          od teraz:

          DC 0,19€
          AC 0,15€

          snáď to niekomu pomôže. Ak bude zápcha v meste..

          Pekný deň

          Komentár


          • Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            0.19€ za co? topanky?

          • ivan32
            ivan32 komentoval
            Upraviť komentár
            Tak to sú asi bezkonkurenčné ceny nie??? Vďaka
        • mozeg
          Member
          • Dec 2015
          • 439
          •   

          #36
          To je super pozitivna sprava. My cestou nabijame prave tu, takze pozitivne. 😉

          Komentár

          • elektro
            Junior Member
            • Jan 2019
            • 13

            #37
            je to za /kW ako sa píše v popise stanice na mape. sorry

            Komentár

            • elektro
              Junior Member
              • Jan 2019
              • 13

              #38
              nový look
              Click image for larger version  Name:	IMG_6991.jpg Views:	0 Size:	155.3 KB ID:	43252

              Komentár

              • denial
                Member
                • Jun 2014
                • 322

                #39
                Vcera som kupil auto a dnes som isiel okolo.
                CCS kabel bol na zemi v trave.
                Zapol som Polyfazer a nabijanie zacalo, ako malo.
                Zial, rychlost nabijania Citigo je tragedia. 13 kWh za 1 hodinu
                Ale tato sluzba a stanica od Mitsubishi Chemical je super.




                Komentár


                • Miroslav Rojko
                  Miroslav Rojko komentoval
                  Upraviť komentár
                  Nenapísal si pri akom SOC si zacinal. Aj iné auta vedia nabíjať 13kWh celú hodinu, stačí začať nabíjať pri 80%.

                • 1fisker
                  1fisker komentoval
                  Upraviť komentár
                  13 kWh za hodinu, to je čudná definícia. Treba napísať akým výnom to išlo.

                • milan84
                  milan84 komentoval
                  Upraviť komentár
                  ved na obrazku vidno krasne, ze si zacinal na cca 26kW. Zrejme si nabijal az uplne do plna, preto tie posledne percenta mali uplne mizive cisla-zbytocne tahat na DCčku a na trasach, kde dobijas len kolko potrebujes.
                  Na akom SOC si zacinal? Miro Rojko sa dobre pyta.

                • Miroslav Rojko
                  Miroslav Rojko komentoval
                  Upraviť komentár
                  Podľa tých 26 kW začínal nad 60%. To je ukážkový príklad, kedy je zbytočne stat na nabijacke.

                • denial
                  denial komentoval
                  Upraviť komentár
                  po pravde, uz si to celkom nepamatam. auto mam iba druhy den, nahodou som isiel okolo, tak som to chcel vyskusat.
                  nemam este ziadnu kartu od ziadnej nabijacej siete.
                  ale zacinal som niekde za polovicou a koncil niekde okolo 90% asi.
                  .
                  co je na nej cudne?
                  ked som nabil 13 kWh za hodinu, tak priemerny vykon bol 13 kW, ci nie?
              • Ľubomir imrich
                Junior Member
                • Oct 2019
                • 10
                •   

                #40
                Ja som sa tam nabijal už asi 8 mesiacov dozadu.Ale ked mam ušetriť 4€ a zojsť z dialnice sa neoplatí.Mne to na DC nabilo za 25minut ioniq

                Komentár

                Pracuje...
                X