Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Pristavna

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Peterka
    Member
    • May 2017
    • 196
    •      

    #16
    Dnes som sa tu zastavil, chlapik z cerpacky s kartou prisiel, ale ze ide iba pomala a "ten stredny" konektor. Stredny je Chademo, "krajny"- CCS nefunguje...

    Komentár

    • Miroslav Rojko
      Senior Member
      • Nov 2016
      • 1314
      •   

      #17
      Dnes tabuľka, že mimo prevádzky. Alza to isté - tabuľka mimo prevádzky.
      [priezvisko]@me.com

      Komentár


      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        co im sibe? co sa deje teraz pred vianocami?

      • ivan.grund@gmail.com
        ivan.grund@gmail.com komentoval
        Upraviť komentár
        Aj dnes je na CCS konektore tabulka mimo prevadzky.
    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #18
      Je nabíjačka funkčná a zadarmo? Aktuálne

      Komentár

      • Steev
        Junior Member
        • Dec 2019
        • 4
        •   

        #19
        CCS nabija, je funkcna. Najprv to vyzeralo vselijako len nie tak, že by mala fungovat. Po 3 minutach sa podarilo - musel som sa pohrat s dotykovym dislpejom a RFID kartou. 46kW...

        Komentár


        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          navstevnici tejto stanice...ako je to s obsluhou? uz je to rok ak nie viac, co musia zakazdym ist niekomu zapnut nabijanie? ci len daju kartu a doveruju, ze ju vratime? Ta obsluha uz musi mat nervy v tahu, ked vidia ako oni svoje auto musia za peniaze tankovat a elektromobilisti pridu a maju to freee
          Ktovie, preco to stale nespoplatnili, uz za ten cas museli minut majland €.

        • Roman-ba
          Roman-ba komentoval
          Upraviť komentár
          Ja som tam nabíjal niekedy v auguste , obsluha nebola príliš nadšená že ich otravujem s nejakým púšťaním nabíjačky. Neviem prečo to neurobia tak ako je to na STK v obci Mestečko, tam zapínajú nabíjačku diaľkovym ovládačom. Mali by pokoj a hlavne by to vedeli pustiť od pokladne.

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          Lubos G. ma kartu MOL, pravdepodobne si vybavil svoju

        • Steev
          Steev komentoval
          Upraviť komentár
          Kartu som si vypytal od personalu a stojan som si obsluhoval sam. Praveze s pristupom a vystupovanim personalu som bol velmi spokojny. Aj mam v plane pozitivne ohodnotit na staffino.
      • Peterka
        Member
        • May 2017
        • 196
        •      

        #20
        Dnes som sa tu zastavil, nabijacka tmava- zhasnuta. Tukol som do displeja a ozila, na displeji bola nova- krajsia grafika. Nabijanie sa spustilo bez autorizacie kartou. Bol som sa opytat obsluhy, vraj ju prednedavnom upgradeovali a zrusili aj autorizaciu.

        Komentár


        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          super, vdaka za info, je to blizko mojej roboty a hodi sa

        • Roman-ba
          Roman-ba komentoval
          Upraviť komentár
          Ja som nabijal cez týždeň,naozaj urobili upgrade,nabíjačka sa spúšťa dotykom displaya bez karty.
      • Ľuboš Vislocký
        Junior Member
        • May 2020
        • 1

        #21
        Dnes som sa tu zastavil nabit, ale nabijacka je nefunkcna, na pumpe mi povedali, ze sa to uz riesi a ze cez tyzden by ju mali spojazdnit.

        Komentár

        • milan84
          Senior Member
          • Jun 2015
          • 853
          •   

          #22
          nabijam,vedla mna modry eup s dotaciou. Kedze mam zohriatu baterku, drzi mi par par minut 47kW. Eup je tu hodinu a dava mu to 7,5kW.
          Ako je to mozne na 50kW siemense???

          Komentár


          • Peterka
            Peterka komentoval
            Upraviť komentár
            A nenabija eUp na AC? :-D

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            samozrejme nabija. ale vykon nabky je predsa zdielany.

          • Miroslav Rojko
            Miroslav Rojko komentoval
            Upraviť komentár
            Tých 50kW je limit pre DC, AC Ti pustí podľa toho koľko majú nastavenú veľkosť ističa, na ktorý je nabka pripojená. Tam neprebieha konverzia, takže to rovno prepája do auta podľa dostupnej kapacity ističa a odrátania príkonu pre AC/DC menič.

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            to dava zmysel. vdaka.

          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Mohlo by to fungovat aj dynamicky, ak nenabija DC, tak dat plny vykon na AC, ak nabija DC tak by zrejme DC malo proritu, no ak by DC uz tolko nepotrebovalo, mohlo by AC pridat. Funguje to takto?

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            tak UP ma len 7kW AC. Ked uz moj vykon klesol ku 25-30, mal uz aj UP skoro dobite a znizilo to aj jeho AC na 3,5kW.

          • Peterka
            Peterka komentoval
            Upraviť komentár
            Chcelo by to, aby na stretko do TT dosiel niekto so ZOE a dalo by sa otestovat "rozdelovanie vykonu" na AC a DC.
            Ten modry eUp bol mojej manzelky, ma ho este kratko... inak eUp ma "rychlonabijanie" dost obmedzene, max okolo 35kW a dost skoro sa znizuje. Nepozeral som presnu nabijaciu krivku, ale uz mi hlasila, ze jej na CCS ukazovalo 2hod do plneho nabitia a to mala okolo 30% SoC

          • 1fisker
            1fisker komentoval
            Upraviť komentár
            Na Zoe mám odskúšané, že ak nabíjam AC na plný výkon, DC nabíjanie u iného auta nie je obmedzené.
            Stanice to mávajú nastavené podľa celkového príkonu, ktorý umožňuje prípojka. Niekde to môže obmedzovať
            Naposledy upravené 1fisker; 17-06-2020, 20:38.

          • dango
            dango komentoval
            Upraviť komentár
            1fisker, ako kde. Kazda stanica je nastavena inak.
        • Zamex
          Member
          • Aug 2017
          • 44
          •   

          #23
          Teraz som sa tu zastavil, stanica zhasnuta, display nereaguje na dotyk.

          Komentár

          • Savi
            Gold Member
            • Dec 2019
            • 141
            • peter68691
            •   

            #24
            Stojan zhasnuty. Na stanici je napis Zariadenie docasne mimo prevadzky.

            Komentár


            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              taxikari sveta spojte sa
              mozno fakt len chcu,aby si zas trochu oddychla od tych kolenovrtacov.

            • dango
              dango komentoval
              Upraviť komentár
              Ti budu teraz riadne hresit

            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              zdvihnu ceny

            • Wilo
              Wilo komentoval
              Upraviť komentár
              Alebo ich dovtedy zrusia ako fitka a bude volno 🙈

            • dango
              dango komentoval
              Upraviť komentár
              A náš natesle3 taxikár "nebude mít co žrát"

            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              tak dnes som siel okolo Kauflandu a uz tam koleno vrtal nejaky Bolt-ak s Kiou
              To je fakt zvlastna sorta ludi, nepochopim a vedome prave pre tieto sposoby nepodporim.

            • Teq
              Teq komentoval
              Upraviť komentár
              novy biely esoul? to je znama firma

            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              ano, ano popularny hrac
          • Peto02
            Member
            • Mar 2016
            • 86
            • peter83511
            •   

            #25
            Tak napis zmizol (este minuly tyzden tam bol).
            CCS funguje (vyskusal som len minutu), CHAdeMO a AC nejde vytiahnut zo stojana. Konkretne na AC je naskrutkovana zospodu matka (velkost 12), ktora nesla rukou odskurtovat. Z CCS stojana trci len skrutka bez matky, takze kabel isiel vytiahnut. Dost divne teda a pre mna ako vyznavaca 30min=10% AC vcelku nemile.

            Komentár


            • milan84
              milan84 komentoval
              Upraviť komentár
              :-O obsluha sa snazi vytlacit taxikarov, ale nevsimla si, ze ti cucaju DC ?
          • romiix
            Member
            • Oct 2015
            • 82

            #26
            Stanica bola včera (10.12.2020) mimo prevádzky :/

            Komentár

            • Jiri GrandPa
              Senior Member
              • Dec 2016
              • 707
              • viera8131
              •      

              #27
              Dnes som nabijal úspešne. CCS bez autorizácie, hneď spustilo nabíjanie.
              Zaujalo ma, že stojan písal 48 kW kW ale auto iba 40 kW.
              To by ukazovalo, že u TM3 auto ukazuje iba efektívnu energiu, ktorá tečie do batérie. Tých 8kW sa zrejme použilo na zohriatie batérie.
              ked som zapol kúrenie tak výkon ďalej klesol o 2 kW.

              Komentár


              • Miroslav Rojko
                Miroslav Rojko komentoval
                Upraviť komentár
                Presne tak, Bjorn to vysvetľoval vo videu minuly mesiac, že ten rozdiel je ohrev batérie. A tiež považoval za zbytočne aby pri nabíjaní tak malým výkonom ako 50kW bralo na ohrev, že to by mali nechať len ak sa nabíja na UFC alebo Superchargroch.

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                Ono je este horsie. Tesla teraz po novom ohrieva bateriu aj pri AC nabijani.
                Riesili sme to na Facebooku
                https://www.facebook.com/groups/2100...64199777236707
            • dango
              Moderator
              Gold Member
              • Nov 2014
              • 693
              •   

              #28
              Pôvodne zverejnené od Jiri GrandPa Pozrieť príspevky
              Dnes som nabijal úspešne. CCS bez autorizácie, hneď spustilo nabíjanie.
              Zaujalo ma, že stojan písal 48 kW kW ale auto iba 40 kW.
              To by ukazovalo, že u TM3 auto ukazuje iba efektívnu energiu, ktorá tečie do batérie. Tých 8kW sa zrejme použilo na zohriatie batérie.
              ked som zapol kúrenie tak výkon ďalej klesol o 2 kW.
              Je to tak, ako vravis, stoja pise, co dava a Tesla pise, co ide do baterky. Ten rozdiel siel na ohrev a niekedy aj zbytocne, kedze auto si ohrieva baterku na vykony, kotre presahuju 50kW, co je v takychto situaciach kontraproduktivne

              Komentár


              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                Bateriu treba v zime pre setrne nabijanie ohrievat vzdy. Tesla nedovoli nabijat bateriu vecsim vykonom ak nie je primerane zohriata. Verim tomu, ze to maju vymyslene dobre a zohrievaju bateriu primerane nabijaciemu vykonu a minimalizovaniu degradacie pri nabijani. Myslim, ze sa oplati obetovat niekoklo kilowattov nech bateria pracuje v co najlepsich podmienkach aby to prospelo jej zivotnosti.

              • Jiri GrandPa
                Jiri GrandPa komentoval
                Upraviť komentár
                jux - vsimol si si ten rozdielny udaj nabijacky a auta aj u X ka? Lebo zatial ma to u S ka netrklo. TM3 dokonca aj berie do uvahy spotrebu kurenia co ma teda dostalo. Neviem ci to nie je len teraz od posledneho updatu SW 2020.48.xx

              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                Na DC nabijacke inej ako SC sme nenabijali velmi davno, mozme skusit.
            • Mato222
              Member
              • May 2021
              • 40
              •   

              #29
              Dnes odskúšané, funguje DC treba autorizovať GW kartou, avšak či to je spoplatnené neviem (hádam sa dozviem pri vyučovaní) 😀

              Komentár


              • Peto02
                Peto02 komentoval
                Upraviť komentár
                Mne to minuly piatok neslo so ziadnou kartou. Skusili sme s predavackou dve MOL karty, aj som resetol a stale sa nevedela autorizovat kartu (ze uz som bol druhy zakaznik ten den co to neslo). Zrejme chybne spojenie so servrom alebo co, blikala tam taka ikona so signalom...

              • dango
                dango komentoval
                Upraviť komentár
                Podobne na Budci - juzna nema simku, preto neberie ziadnu kartu a nabijanie sa nespusti. Severna ma siet, a tak ju ide aktivovat hocicim.
            • Mato222
              Member
              • May 2021
              • 40
              •   

              #30
              Išlo to aj na Ejoin kartu a asi by fungovala aj ZSE, len či to je spoplatnené... Ale tak pochybujem, že by Slovnaft dokázal so všetkými zbúchať tak rýchlo roaming, keď nemajú ani appku ani riadny ďalší plán

              Komentár

              Pracuje...
              X