Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

nabijacka Alza BA

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Ľuboš Geleta
    Senior Member
    • May 2014
    • 500
    • lubos98970
    •   

    #16
    Nabijačka Alza funguje 15: 25, bola obsadená dvomi spalovákmi jeden naštastie odchádzal a bol v pohode som mu povedal že by tu nemusel stať povedal že bol len na skok. Prišiel aj druhý už keď som napísal a opýtal som sa ho prečo tu stojí a ako jebnuty mali chlapec a kde som mal z mojou manulzelkou zaparkovať ? Na to som mu povedal že to mňa ako elektromobilistu nemusí zaujímať v tom jeho žena zavtlrela a zbabelo ušli. ŠPZ MAFOXY1

    Komentár


    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      kvitujem, ze si ich konfrontoval. Mali by sme Alzu asi viaceri bombardovat, ze ich sluzba nemoze byt funkcna lebo maju bordel na parkovisku a neriesia to.

      Keby na tych nabijackach boli dlhsie kable, tak sa treba postavit napriec za tie auta a dat sa nabijat. Potom by si kazdy kto tak zaparkuje zapamatal, keby musel cakat pol hodinu kym sa mu uhneme

    • Maco7
      Maco7 komentoval
      Upraviť komentár
      Vdaka za info !

    • Joe79
      Joe79 komentoval
      Upraviť komentár
      Dakujeme za update
  • Ľuboš Geleta
    Senior Member
    • May 2014
    • 500
    • lubos98970
    •   

    #17
    Som rád že dávajú nabíjanie zdarma skakať do Alzakov nechcem

    Komentár

    • milan84
      Senior Member
      • Jun 2015
      • 853
      •   

      #18
      Tak dnes som siel okolo Alzy domov, tak reku sa pozriem ci je zatvorena nabijacka ked uz mame ten sviatok. Pridem tam a v Alza drive 5 aut ))) Oni dobre obchadzaju ten zakon...
      Na druhu stranu nabijacka fungovala a bezala, ale akurat sa tam nabijal UP na CCS, tak som mal smolu.
      Mal som 40 percent, takze domov som dosiel, ale ak by bola free, nabijem nech mam viac rezervy a v noci nech potiahnem len trochu doma.

      Komentár

      • zaq
        zaq
        Junior Member
        • Dec 2018
        • 2

        #19
        Vcera vecer CCS vypol po sekunde nabijania. Ale bolo pod nulou, tak mozno preto.

        Komentár


        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          Chademo islo bez problemov. O cca 10:00hod.
      • Teq
        Teq
        Member
        • Nov 2017
        • 240
        •   

        #20
        ICED ani sem nechodte, ludia su egoisti

        Komentár


        • Joe79
          Joe79 komentoval
          Upraviť komentár
          Teq - to si sa krotil vo vyraze

        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          no to ano...okoloiduci na to mali iny vyraz "k..ti sprosti"

        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          Teq co to niekto z okolo iducich komentoval?
          Vyhodou tychto velkych firiem je fungujuce zakaznicke linky/reklamacie atd. Napisal som im na mail, z ktoreho odpisovali posledne ked nabijacku opravili, ci by mohli zvazit nejake kroky, ktore by tomuto zamedzili.
          Dal som konkretny priklad, ktory velakrat pomoze - vymalovat tie boxy poriadne sytou zelenou. Odkedy to tak posledne spravil GW, nemavam problem ani v Poluse ani v Trnave, kde pravidelne parkovali bezne auta, lebo to bolo nevyrazne.
          Vacsina parkujucich na tychto miestach su egoisti a arogantni ludia, ale sem tam sa najde niekto, kto tam proste nacuva a nevie co je to za krabicu, alebo si ju nevsimne. Ak si dobre pamatam, tie boxy maju len tenky biely vzor auta so snurou na zemi ?!

        • Ioniq
          Ioniq komentoval
          Upraviť komentár
          No teraz ked bol v BA sneh tak tie cmaranice na zemi ani nebolo vidiet. Ja sa im uplne necudujem, ze tam parkovali. Ked je sucho je to ine. Jasny zeleny nater by urcite pomohol, pripadne este lepsi by bol mozno nater modry, ten maju ludia spojeny s invalidnymi miestami a mastnou pokutou

        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Na tej fotke ziaden sneh nieje, Stoja tam tri auta na miestach co su rezervovane. Prva oktavka, ktora ma EVC Galanty stoji na mieste rezervovanom pre invalidom. Druhy jaguar, ktory ma EVC Zvolena stoji uz na mieste kde je rychlonabijacka a treti je mini cooper, ktory ma EVC Bratislavy ak dobre vidim. Kto nechce porusovat zakon a nechce ani trebarz platit za parkovne, ten si poriadne pozrie miesto, kde chce parkovat, aby nemal neprijemnosti. Ak sa da parkovat urcity cas zadarmo, tak ide tam. Tu to vypada na aroganciu a zrejme aj plne parkovisko.

        • Ioniq
          Ioniq komentoval
          Upraviť komentár
          Ano, ale ty si to miesto asi nazivo nevidel To oznacenie je fakt slabe, aj za sucha. Ked stoji niekto na invalidovi, ty z auta ani nevidis cez spolujazdcove okno na zemi tu kresbu ak nemas SUV, lebo prichadzas z pravej strany a cloni ti auto, ked si vedla miesta uz je mimo tvojho zorneho pola, tym padom ani nevies, ze to je vyhradene. Ked tam ides cuvat a nemas kameru, uz duplom nezistis ze tam je cosi nacmarane na zemi. Tie miesta potrebuju nutne vyrazny nater aby uz zdialky boli viditelne.

        • Ioniq
          Ioniq komentoval
          Upraviť komentár
          Tym nechcem ospravedlnit odfotenych ICE majitelov, len viem, ze je to znacenie naozaj lahko prehliadnutelne a nedostatocne. A k tomu tam chyba aj zvisle znacenie... podla mna vacsina ludi ani nevie, co to tam je z krabicu. Vysavac? Kompresor na hustenie pneu?
      • Ioniq
        Member
        • Jan 2017
        • 364

        #21
        Teraz niekedy ma byt, resp uz je, uzavera Mlynskych Niv nie? Bude este horsie, ked odstavia celu ulicu...

        Komentár


        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          je to dost peklo sa tam dostat..taxikari a zasobovaci tam stoja na prechodoch / zebrach / na ceste, autobusy nemaju kadial vychadzat, chodci sa tam cickaju ako sliepocky...no radost, ale uzavrete to este nie je
      • Teq
        Teq
        Member
        • Nov 2017
        • 240
        •   

        #22
        dnes hned vedla nabijacky...zeby sa ide konat vymena za novu alebo nebodaj pridanie dalsiej?

        Komentár


        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          no neviem. nebude to skor nejaka prekladka stlpu co vidno na fotke vedla?
          nejdu z tade ziadne kable.

        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          to je stlp na zvisle oznacenie parkovania pre invalidov, ktory sa pravidelne "respektuje"

        • milan84
          milan84 komentoval
          Upraviť komentár
          Teq tak mozno pridaju este jeden ako reakciu na moj podnet o nevyraznych vyznaceniach park. miest.

        • Ioniq
          Ioniq komentoval
          Upraviť komentár
          Podla mna to bude automatizovane delo, ktore rovno odpali spalovak co tam zastavi
      • Joe79
        Member
        • Sep 2018
        • 71
        •   

        #23
        Zasnem pri tej Alze... spalovak zaparkuje vedla mna, pozeram na vodica, ten na mna. Zaparkuje vedla na rezervacke pre nabijanie, mrdne plecom a ide prec. Este sa nespamatam zo soku a uz mi zenstina na spalovaku ukazuje, ze ci odchadzam... A prave parkuje dalsia zenska... OMG
        Pripojené súbory

        Komentár


        • Teq
          Teq komentoval
          Upraviť komentár
          tipujem ze to auto na kraji je tiez "vozickar" tu ma napada dobra hlaska "stupidity is not disability" - na ergo parkovacich miest pre invalidaov (disabled)

        • hudino
          hudino komentoval
          Upraviť komentár
          vzdy ma strasie ked cez BA prechadzam a rychlo len idem prec.... nic proti miestnym ))

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          “Veľko”mesto je len pre tvrdé nátury . Ti slabí nech odpadnú a nezdržujú našu komandu vedenú údernou silou kapitánov a plukovníkov z Revucej, Topoľčian apod čo vedie tuto krajinu ku svetlým zajtrajškom!!

        • hudino
          hudino komentoval
          Upraviť komentár
          Vcera som si chcel kupit v Lidli vino Danko, ze si dam na kapitana, ale odolal som.... co ked mu z toho idu dake provizie

        • Marcel Pavlík
          Marcel Pavlík komentoval
          Upraviť komentár
          Jiri GrandPa - topoľčany sú v tom nevinne - veľkomožnýpánsúdruhplukovník pochádzajú z dediny, kde jediná NEprízemná budova (viac ako jedno nadzemné podlažie) bola sýpka.
          https://sk.wikipedia.org/wiki/Hru%C5...C4%BE%C4%8Dany)
      • Joe79
        Member
        • Sep 2018
        • 71
        •   

        #24
        Teq - tipol si si spravne

        Komentár

        • Ioniq
          Member
          • Jan 2017
          • 364

          #25
          Toto je ale z velkej casti naozaj chyba Alzy... invalid tam ma aspon zvisle znacenie, EV nemaju nic, len daku cmaranicu na zemi, ktora bez zvislej znacky ani neplati. Je otazne ci to vobec ma Alza zaujem riesit.

          Komentár


          • Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            no vidis...invalidi maju znacku a aj tak tam parkuju auta....mohol by tam byt aj bilboard s 400 svetelnymi sipkami a ajtak by tam auta parkovali.

          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            To ano, ale predsa len je to viac odstrasujuce, aspon pre cast ludi, a mas uz paku vo forme policie. Debil sa najde vzdy a vsade, takze 100%ne to nie je...
        • milan84
          Senior Member
          • Jun 2015
          • 853
          •   

          #26
          Koegovia, s Alzou som uz toto zacal riesit formou komunikacie s panom, ktory ma na starosti zakaznikov a reklamacie.
          Vedia o probleme, napisal mi, ze zvazuju ako to co najlahsie a najrychlejsie vyriesit.
          Ked som bol v Alze naposledy - cez vikend, mal som stastie a jedno z miest bolo volne. Hned na zaciatku nabijania, skor ako som siel do shopu prisiel majitel Octavie stojacej na EV boxe. Pytam sa ho, ci vie, ze stoji na mieste pre nabijanie aut. Chvilku hladal odpoved-vraj inde nebolo volne. Ku koncu nabijania ked som uz bol spat zas dosiel pacient, ktory to bez problemov dal na invalidov a do tretitce opat EV box obsadil starsi par s SUV. Opat sa pytam pana, ci vie, ze blokuje nabijacku a ci si uvedomuje, ze toto mozu spravit aj elektromobilisti na benzinke, ci by sa mu to pacilo. Jeho odpoved rovnaka, ze nikde inde nebolo volne, ze to ma Alza blbo nastavene a pusti dnu aj ked nie je kde stat. Kvitujem mu aspon krok, ze nechal v aute manzelku, ze ked bude treba, s autom uhne.
          Takze vacsina ludi tam parkuje, lebo Alza to ma fakt poddimenzovane ale rozumiem, ze nemoze prestat otvarat rampu aj dalsim, lebo je tam alzadrive.
          Myslim si, ze kombinacia zeleneho vymalovania a obycajneho plastoveho kuzela (ktory si majitel EV proste posunie a potom ho da naspat) by vyrazne pomohla. Idem sa do Alzy ozvat znova aj s dnesnymi pripspevkami od vas, nech vidia, ze na to tlacime, ze ta sluzba ma zmysel a ak to nevyriesia, ja osobne tam prestanem chodit uplne, lebo ma nebavi trpnut ci nabijem a ani cakat, kym pride nejaky blbecek naspat k autu.

          Komentár


          • juris
            juris komentoval
            Upraviť komentár
            Ten kuzel nie je zly napad. Zakladom je ale podla mna dat tam standardne zvisle znacenie P-reserve s napisom vyhradene pre nabijanie elektromobilov.

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            znacenie "p-reservé" pomoze len tomu, kto nevie ze ta krabica je nabijacka pre elektro auta, ktore k nej musia mat pristup.
            Druha skupina ludi, cize asi tak 90 percent dalsich ignorantov si znacky nevsima a preto sa stoji trvalo aj na invalidoch.
            Zial ine ako farebne kriklavo oznacit a mechanicky zabranit (kuzel, zabrana, cokolvek) nepomoze.
        • Joe79
          Member
          • Sep 2018
          • 71
          •   

          #27
          milan84 - kazdopadne dakujem za vsetkych e-mobilistov. Alza ma podla mna problem s parkovanim aj kvoli tomu, ze je sucastou autobusovej stanice (na druhej strane, s obratom a ziskom asi problem nema ) Raz som dstal pokutu, ze som nerespektoval zvisle znacenie ale len vodorovne. Takze ked nie je zvisle, hadam plati to vodorovne. To len taka uvaha na odventilovanie

          Komentár


          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            No ak ma pamat neklame, vodorovne dopravne znacenie musi byt doplnene aj zvislym, inac neplati. Toto uz bolo rozoberane vela krat v roznych diskusiach aj v TV pri teme parkovania. Ale mozno som nepostrehol nejaku zmenu?

          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Pamat ta neklame, lebo vodorovne znacenie ked je zapadane snehom tak............... Preto je tam zvisle, aby to bolo jasne.

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            mame odpoved z Alzy:
            Vaši zprávu kolega předal na odpovědné oddělení jako návrh na zlepšení, tímto Vám chci za kolegy velmi poděkovat. Vaším návrhem se inspirovali a v nejbližší době zajistí určitá opatření pro zlepšení celkové situace.

            tak verim, ze to ozaj vyriesia a nemusime prestat spajat nakup s nabijanim.
        • Teq
          Teq
          Member
          • Nov 2017
          • 240
          •   

          #28
          Dnes som tu bol nabit, chademo neslo - nabijacka nevedela ze kabel bol pripojeny v aute, skusil som to restartovat ale nepomohlo. milan84 mozes im napisat ak sa ti chce.

          Komentár


          • Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            juks bol som tu nabit velmi vela krat...chademo malokrat nejde, size je to hatovany standard ale ovela spolahlivejsi. V aute problem nebude

          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Ked pindaju k adapterom su dost proti sebe. Prichadzaju o prijem, obzvlast u Tesly ktora naraz nabije 3x tolko ako Leaf1.

          • juks
            juks komentoval
            Upraviť komentár
            Svoj prispevok o adapteri som vymazal, lebo som si az potom vsimol, ze Teq tam nebol s teslou...
            Ked ste uz reagovali, tak to sem dam.
            Ked som sa stazoval na ZSE, ze nejde tesla/chademo adapter, tak mi odpisali, ze adaptery su zakazane, hoci som v zmluve nenasiel o tom ziadnu zmienku.
            A pridali stary hoax o niceni chademo konektorov teslackymi adaptermi.
            Naposledy upravené jux; 12-02-2019, 14:43.

          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            Teq ja im nechcem stale vypisovat skuste aj niekto ini. Zmenilo sa nieco na znaceni od ich posledneho slubu? zvisla tabula, vymalovanie...cokolvek.
            A co ta diera v zemi vedla? este stale tam je?

          • Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            vsetko po starom, aj diera
        • Ioniq
          Member
          • Jan 2017
          • 364

          #29
          Akurat na Alze. Je pekne pocasie tak som zostal vonku pri aute na vzduchu, stat na vedlajsom prazdnom EV mieste. Kruzilo tu mrte spalovakov, miesta tu je malo, ale ked som bol vonku, nikto sa neodvazil zaparkovat na EV mieste. Akonahle som zaliezol do auta, trvalo presne 2 minuty 14 sekund kym to tu nedal prvy ignorant na smradlaku Ludia zjavne reaguju na fakt, ze by ich niekto priamo videl zle parkovat a slovne konfrontoval. Radsej poparkovali kade tade krizom na 4 smerovky, ale EV aj invalid miesto prazdne Hlavne, ze tu ma Alza kameru nasmerovanu a nikto to od nich neriesi.

          Komentár


          • Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            a nabijal si? mne minule chademo neslo

          • Ioniq
            Ioniq komentoval
            Upraviť komentár
            Ano, CCS islo bez problemov
        • Maco7
          Member
          • Nov 2018
          • 84
          •      

          #30
          Prave nabijam CCS, Hyundai Konu, na Alze, nabijacka ide, ale tlaci len 36kW. Asi ju priskrtili

          Komentár


          • milan84
            milan84 komentoval
            Upraviť komentár
            Maco7 vitaj. dlhsi cas si nebol vidim, ze mas uz obrandovane auto, snad sa vidime o tyzden v sobotu ?!
            36 bolo maximum?
            Tie nabijacky spolu s autami maju niekedy svoj svet. Ja som sa dnes zavesil v Lidli aj ked som mal dost nabite s tym, ze natlacim par percent kedze tam nikto iny necakal. A na moje prekvapenie auto potiahlo az do 100vky. To sa mi este nestalo nikde inde ked som v aute sedel, aby som niekoho uz nebolokoval.
            AKe si mal SOC, teplotu atd? Ja som niektore GW stojany upodozrieval v minulosti tiez, ze nejdu ako maju, ale opakovane pokusy za inych poveternostnych okolnosti mi to vyvratili.

          • Peterka
            Peterka komentoval
            Upraviť komentár
            Ja som tam bol cca pred tyzdnom a tiez mi dala na CCS iba 100A... skusal som volat na to cislo "nonstop servis", co je na stojane, ale nik mi nezdvihol

          • Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            ona tlaci len 95-100 A uz od zimy, vzdy to pisem na Plugshare ale asi si nikto nevsimol
        Pracuje...
        X