Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

ČEZ Kaufland Hodonín

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Jiri GrandPa
    Senior Member
    • Dec 2016
    • 707
    • viera8131
    •      

    ČEZ Kaufland Hodonín

    ČEZ spustil do prevádzky prvú nabíjaciu stanicu v juhovýchodnom cípe Moravy. Pre DC nabíjanie je potreba mať ich čip (http://www.elektromobilita.cz/cs/jak...akaznikem.html), ale Typ2 nabijanie (22 kW) je zadarmo a voľne prístupné.

    https://www.cez.cz/cs/pro-media/tisk...ravy/6419.html



    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	urds-hodonin-1.jpg Videní:	1 Veľkosť:80,7 KB ID:	25078
    Naposledy upravené Juro; 03-10-2022, 06:52.
  • dango
    Moderator
    Gold Member
    • Nov 2014
    • 693
    •   

    #2
    minulu nedelu (3.6.2018) som tam bol. dobre strategicke miesto

    Komentár


    • Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      Miesto je super, ešte aby ČEZ začal dodržiavať zákon a sprístupnil nabíjanie s jednorázovou platbou, príp. možnosť zaobstarať ich čip bez nutnosti podpísania zmluvy a platenia mes. paušálu

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Vsetky nabijacky postavene z penazi z Bruselu od 2017 maju umoznovat, podla ich podmienok, platenie kreditnou kartou (apon myslim , ze som nieco take cital).
      Zatial taku nabijacku nepoznam.
      CEZ vlani avizoval ze "na zposobe zmeny uctovania za nabijanie pracuju a zmena pride v 2018". Tak uvidime...
      V CR velmi ludia netlacia na nich aby to zmenili, lebo ti co viac jazdia, maju za super cenu nabijanie bez limitov. Faktom ostava ze, ako spravne pises, tymto diskriminuju cudzincov (minimalne) z inych krajin EU ktore im tiez na to prispeli.

    • Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      V ČR platí od 18.11.2017 novela zákona 311/2006 Sb., kde sa v §6q odseku 5 jasne píše:

      "Provozovatel veřejně přístupné dobíjecí stanice je povinen poskytnout uživatelům elektrických vozidel rovněž možnost jednorázového dobití bez uzavření smlouvy s daným provozovatelem, která by uživatele vázala nad rámec tohoto jednorázového dobití."

      Z toho jasne vyplýva, že ČEZ už 7 mesiacov porušuje zákon

      Jiri GrandPa ja viem, že tí, čo veľa jazdia to majú v prepočte za kWh za bezkonkurenčnú cenu, ale zákon ČEZ-u nezakazuje aj naďalej ponúkať možnosť paušálu popri možnosti jednorázového nabitia ( "...rovnež možnosť jednorázového..." )

      Keď som do ČEZ-u písal v lete 2017, tak tvrdili, že do konca roka 2017 bude táto funkcionalita dostupná.

      http://teslaclub.sk/forum/všeobecné-...7796#post17796

      Keď som sa na to znova pýtal v máji 2018, už ma iba odignorovali

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Myslím, že to majú ošetrené tým bezplatným AC nabíjaním. V citácii zákona sa píše o jednorazovom dobití ale už nie o parametroch takéhoto dobitia. Ak sa to neuvádza niekde inde, tak podľa tejto formulácie sú podľa predpisov.
      Ich argumenty môžu byť: o druhu nabíjania AC/DC sa nikde nepíše a aj tak AC nabíjanie je vo výkone DC nabíjania samozrejme ak to auto podporuje. A môžu tam pripojiť Zoe, čo vie 44kW dobíjať AC, stojan mu 43kW dá.

    • Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      Podľa toho článku som to pochopil tak, že bezplatné AC nabíjanie je len vďaka Kauflandu ( "Stanice fungují i v režimu tzv. normálního AC dobíjení (dobije elektromobil v řádu hodin), které Kaufland nabízí svým zákazníkům bezplatně". ). Na iných nabíjacích staniciach od ČEZ-u je spoplatnené aj AC nabíjanie. Ak sa mýlim, tak ma opravte.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Ta zmena zakona vychadza prave z EU smernice. CEZ je stat v state. Este ze na Slovensku rozbili distribucku aspon do troch.
      Ked pojdem nabuduce v Hodonine tak vyzkusam to bezplatne AC, ci to myslia vazne.

    • Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      Akurát má ČEZ problémy s nabíjačkami od ABB, nefunguje im server, takže boli do vyriešenia problému prepnuté do režimu bez identifikácie, čiže je nabíjanie zadarmo.
      https://fdrive.cz/clanky/cez-v-probl...i-stanice-2418
      Inak mali by podľa mňa ponechať všetky stanice vo free režime, kým ich neupravia, aby sa dalo platiť jednorázovo za nabitie. Aspoň by ich to motivovalo niečo s tým robiť (keď už sa neboja zákona)
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #3
    Neviem o tom, že by na nabíjačkách ČEZ bolo bezplatné AC nabíjanie, párkrát som to to pozeral na rôznych nabíjačkách, ale nebola tam taká možnosť

    Komentár


    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      píše sa to o dva príspevky vyššie
  • PeterSoftak
    Junior Member
    • Feb 2018
    • 1

    #4
    Zdravím Vás práve som sa vrátil z tejto nabíjačky, nabíjanie TYPE 2 (400V / 32A) 22kW je zdarma. Je ale nutné mať svoj vlastný nabíjací kábel a zaregistrovať sa u ČEZ v aplikácii Polyfazer Direct, kde od Vás vyžadujú aj údaje o platobnej karte čo mi príde celkom divné keď je to zdarma. Nabíjačka komunikuje z Vašim mobilom cez internet a nabíjanie sa spúšťa cez už spomínanú aplikáciu. Ja som postupoval takto : načítal som si QR code ktorý je vyobrazený na nabíjačke, načítala sa mi inštalácia ich aplikácie (4,8MB), spustil som ju, zadal som možnosť CHARGE následne SCAN QR CODE, znova som načítal QR z nabíjacej stanice, vybral som nabíjací konektor a zadal informácie z mojej bankovej karty. Následne som spustil štart nabíjania. Vyhradené sú 2 parkovacie miesta podľa mňa na nie zrovna najlepšom mieste bo každý nakupujúci na Vás hľadí ako keby ste boli z iného sveta. + nabíjanie zdarma, - nevhodné miesto (mre mňa), - nutnosť mať vlastný nabíjací kabel, - komplikovaná registrácia a spustenie nabíjania, - nutnosť zadávať informácie o platobnej karte i keď je nabíjanie zdarma ;-)

    Komentár


    • EVan
      EVan komentoval
      Upraviť komentár
      Mne teda appka Polyfazer teraz ukazuje: "Túto stanicu nemožno ovládať systémom Polyfazer". Tak ako je to?

    • EVan
      EVan komentoval
      Upraviť komentár
      Uff... tak odpoviem si sám, lebo som už na to prišiel: Sú dve appky: "Polyfazer" a "Polyfazer Direct".
      No. Nebudem tu radšej písať, čo si o tom myslím...

    • Radkovanko
      Radkovanko komentoval
      Upraviť komentár
      Dnes som pridaval do plugshare 22kw stlpik pri Bille v Breclavi, Tiez zadarmo, ale ovlada sa pre zmenu cez evmapa.cz, musis byt zaregistrovany, aby si mohol spustit nabijanie. Zase ale vies kolko KWh a ako dlho si nabijal ... asi preto maju aj bezplatne nabijacky management, zbieraju udaje a jedneho pekneho dna si to nechaju zaplatit

    • Ľubomir imrich
      Ľubomir imrich komentoval
      Upraviť komentár
      presne aj ja som sa tak nabíjal v česku okolo Olomouca
  • Štefan Pašmík
    Junior Member
    • Dec 2019
    • 2
    •   

    #5
    Caute ja som bol na tejto nabijacke vcera ako tu uz niekto pisal chademo a ccs idu bud z cipom od cez alebo cez aplikaciu polyfazer cena zcez polyfazer je 7kc/kw
    Menekes typ 2 je iba zasuvka cize je potrebne mat svoj kabel a je zadarmo ako pri kazdom kauflande v cz (mimo kauflandov si cez uctuje 1.5kc/min )
    ja mam palubnu nabijacku 6.6kw a pekne isla na max

    Nahodou som na tom istom parkovisku objavil dalsi stojan 2x menekes tiez zasuvky a cez polyfazer zadarmo je to za rohom planeo elektra

    Komentár

    • dango
      Moderator
      Gold Member
      • Nov 2014
      • 693
      •   

      #6
      Nejaky napad, preco Hodoninske stanice nevidim v Polyfazer?

      Komentár

      Pracuje...
      X