Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Destination Charging

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
Toto je prilepená téma.
X
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    Destination Charging

    SuperChargers sú určené na nabíjanie medzi mestami, aby ste nemuseli dlho čakať keď niekde idete. Program "Destination Charging" je určený na nabíjanie v cieli napr. hotely, reštaurácie. Keď prídete do svojo cieľa, tam už máte čas nabíjať aj pomalšie.

    Výkon majú do 22kW, 3×32A, AC ako sa píše v tomto článku a nabijú približne 100 km dojazdu za hodinu. Tesla ich volá aj "Tesla High Power Wall Connector" alebo len Wall Connector (na obrázku dole).

    Teoreticky by ich mohli využívať aj iné autá.

    Tiež sa to bude inštalovať aj pre domácnosti, ale doma stačí dať bežnú zásuvku na 32A a kúpiť nabíjací kábel.

    Tento program "Destination Charging" funguje tak, že Tesla dá ten wallbox zadarmo každej prevádzke kde si Tesla myslí, že je to vhodné pre majiteľov Tesiel (napr. hotel musí byť aspoň 4* vo vhodnej lokalite) pod podmienkou, že zas prevádzka nebude nabíjajúcich účtovať za elektrinu. Prevádzka sa takto aj dostane do mapy v Tesla autách spolu so Supernabíjačkami, takže si prevádzka môže vlastne takto robiť reklamu.

    http://www.siliconbeat.com/2014/08/2...s-and-resorts/

    Click image for larger version  Name:	image_4354.jpg Views:	3 Size:	67.8 KB ID:	33180 Click image for larger version  Name:	destination1.jpg Views:	0 Size:	51.5 KB ID:	33182

    Táto mapa obsahuje všetky HPWC na SK, aj tie čo nie sú zahrnuté v programe "Destination Charging":

    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    #2
    Tesla Destination Charging aj v Europe
    Tesla zverejnila video, kde slubuje vybudovanie nabijacich zasuviek "Tesla Destination Charging" na 150 miestach v Europe.
    This is "Tesla Destination Charging" by teslamotors on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.

    Komentár

    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #3

      Komentár

      • enfko
        Member
        • Dec 2014
        • 183

        #4
        V najnovsom firmware update sa uz EU Destination Charging aj zobrazuju. Takze niektore uz su spustene.

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1997

          #5
          Prvy obrazok screen SC druhy destination charging.
          Alebo web na SC https://www.teslamotors.com/en_EU/fi...er&name=Europe alebo na destination charging https://www.teslamotors.com/findus#/...er&name=Europe

          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	supercharger.jpg
Videní:	505
Veľkosť:352,5 KB
ID:	8952
          Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	destination charging.jpg
Videní:	530
Veľkosť:335,4 KB
ID:	8953

          Komentár

          • Juro
            Administrator
            Gold Member
            • Mar 2014
            • 2208
            • juraj1702
            •   

            #6
            Tesla Club Slovensko bude na Tesla zraze v Šamoríne 20-21. 08. 2016 otvárať prvú nabíjaciu stanicu v krajinách V4 z programu "Tesla Destination Charging"! Skúšobné nabíjanie už prebehlo pred pár dňami. Takže majitelia Tesiel si budú môcť po prvý krát na Slovensku, a vôbec v krajinách V4 a východne, vyskúšať nabíjanie aj na takejto nabíjačke od Tesly.

            Nabíjačky vybavujeme aj my ako TCS. Tesla ich dáva zadarmo kvalifikovaným prevádzkam ak aj prevádzky sú ochotné poskytnúť nabíjanie zadarmo, respektíve v rámci využívania služieb prevádzky.

            Hotely a reštaurácie, ktoré majú záujem, o takéto nabíjačky, kontaktuje ma.

            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	xbionic8.jpg
Videní:	556
Veľkosť:397,4 KB
ID:	10412
            Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
            Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

            Komentár


            • Martin V
              Martin V komentoval
              Upraviť komentár
              Bolo by fajn este ,aspon vymalovat , tri parkovacie miesta na zeleno bolo by to navrhnut niekomu kompetentnemu v XBR.
              Nechcem vyzniet ako mudrlant , nedalo sa to umiestnit lepsie , pride mi to ako dost neprakticke. Ja by som kludne nejaky stand pozvaral a natrel na cerveno.
              Nech to vyzera takto to je to ako nejake docasne riesenie :-/
              Naposledy upravené Martin V; 19-08-2016, 14:37.
          • Martin V
            Member
            • Jun 2014
            • 46

            #7
            Dnes 20.8.16 som navštívil zraz automobilov Tesla a elektrických automobilov. Elektro nabíjačka je stále zle umiestnená. Z marketingového hľadiska nieje vôbec možné spozorovať že tam nejaká TESLA nabíjačka je a z pohľadu ergonómie je to ešte horšie.
            Človek musi prechádzať medzi zeleňou a naťahovať sa cez rozvodnú skriňu aby mohol dosiahnuť na kábel , viď priložené foto. Pevne verím že toto nie je finálne umiestnenie, pretože takéto umiestnenie nieje hodné prémiovej značky akou je Tesla.

            Komentár

            • dango
              Moderator
              Gold Member
              • Nov 2014
              • 693
              •   

              #8
              aky to ma vykon? co som sa docital:
              Given that the output of the chargers varies between 11kW and 22kW
              je to AC, ci DC?

              Komentár


              • Juro
                Juro komentoval
                Upraviť komentár
                je to AC 22kW

              • jux
                jux komentoval
                Upraviť komentár
                Bolo to tu uz podrobne vysvetlene, ale zopakujem:
                Destination charger (podobne ako nastenny konektor = wallbox, alebo napajaci konektor s adaptermi dodavany k Tesle ) vlastne nie je nabijacka. Je to krabicka zapojena do siete (v EU) 3x400V AC s kablom a Tesla konektorom. V krabicke su len ochranne prvky a elektronika, ktora Tesle povie kolko vykonu si moze Tesla zobrat pre palubnu nabijacku Tesly z priamo pripojeneho sietoveho napajania 3x400V AC prostrednictvom Tesla konektoru .
                Naposledy upravené jux; 21-08-2016, 08:43.
            • Juro
              Administrator
              Gold Member
              • Mar 2014
              • 2208
              • juraj1702
              •   

              #9
              Pôvodne zverejnené od Martin V Pozrieť príspevky
              Dnes 20.8.16 som navštívil zraz automobilov Tesla a elektrických automobilov. Elektro nabíjačka je stále zle umiestnená...
              Všetko bude, len to chce čas. Takéto to je teraz a bude to ešte lepšie: Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	xbionic12.jpg
Videní:	518
Veľkosť:375,3 KB
ID:	10462
              Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
              Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

              Komentár

              • ICE666SVK
                Senior Member
                • Jul 2014
                • 1997

                #10
                http://www.startitup.sk/ziline-spris...sla-nabijacka/

                Komentár

                • Juro
                  Administrator
                  Gold Member
                  • Mar 2014
                  • 2208
                  • juraj1702
                  •   

                  #11
                  Tak už máme tri miesta (a 4 nabíjačky) čakajúce na zaradenie do Tesla Destination programu: x-bionic sphere, Mirage, Hotel Gbelany
                  Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                  Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                  Komentár

                  • Juro
                    Administrator
                    Gold Member
                    • Mar 2014
                    • 2208
                    • juraj1702
                    •   

                    #12
                    Jedno z našich lokalít už každú chvíľu vyskočí na mape, treba sledovať. https://www.tesla.com/en_EU/findus#/...tion%20charger,
                    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
                    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

                    Komentár

                    • ICE666SVK
                      Senior Member
                      • Jul 2014
                      • 1997

                      #13
                      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	DCH na Slovensku v mapach Tesly.jpg
Videní:	663
Veľkosť:1,03 MB
ID:	13945

                      Komentár

                      • enfko
                        Member
                        • Dec 2014
                        • 183

                        #14
                        Pekne sa to rozbieha. Skoda, ze tam nie su aj Cilistov a NC Mirage Zilina. Hned by to lepsie vyzeralo.

                        Komentár


                        • ICE666SVK
                          ICE666SVK komentoval
                          Upraviť komentár
                          A pozeram ze je tam aj Budapest a to som si len teraz vsimol. Aj v CR su tam 4 miesta Karlovy Vary, Praha, Brno a Ostrava. A Polsko je Warszawa a Szczecin. A su tam aj mesta ako Zagreb a Belehrad a ine.
                          Naposledy upravené ICE666SVK; 05-04-2017, 15:19.
                      • curgali
                        Member
                        • Jul 2014
                        • 310
                        •   

                        #15
                        Vážení elektromobilisti. Keďže som si všimol, že jedno z dvoch Destination Charging zaznamenaných na Tesla mape na Slovensku je v Trenčíne, tak som to dnes ráno išiel pre vás preveriť. Takže prinášam prvé informácie. Destination Charging sa nachádza oproti Zimného štadiónu Dukly Trenčín v podzemnej garáži hotela Magnus (viď foto). Dostať sa tam môžete z pravej strany hotela, kde sa nachádza vchod do podzemných garáží. Po príchode sa nahlásite elektronickým vrátnikom na hotelovú recepciu, kde poviete, že idete nabíjať elektromobil a oni vám otvoria bránu. Po príchode do garáže, sú umiestnené na stĺpoch po ľavej strane wallboxi TESLA v počte 4 ks. Prvé dva sú určené pre všetky EV a druhé dva pre EV značky TESLA (viď. foto). Podľa vyjadrenia riaditeľa hotela nabíjanie je zdarma a elektromobilista nemusí využiť služby hotela ako je ubytovanie, reštaurácia a pod. Ako prvý využil toto nabíjanie môj kamarát z Dubnice, ktorý má Opel Ampera a nabil bez problémov. Dokonca ho prijal riaditeľ hotela, ako prvého návštevníka Destination Charging v hoteli Magnus. Hotel Magnus je nový moderný hotel. Počas čakania sa dá vyplniť čas v reštaurácii, v kaviarni, vo wellness alebo bowling. V blízkosti sa nachádza aj zimný štadión Mariana Gáborika.
                        Naposledy upravené curgali; 06-04-2017, 11:56.

                        Komentár


                        • Jiri GrandPa
                          Jiri GrandPa komentoval
                          Upraviť komentár
                          Zasluzi si zaradit do Nabky.sk. Nepytal si sa na aky prud su tie boxy limitovane? Predpokladam, ze budu zapojene trojfazovo ale vzhladom na to, ze to maju rozdelene na Tesla/ non-Tesla tak budu zrejme nerovnako nakonfigurovane.

                        • 1fisker
                          1fisker komentoval
                          Upraviť komentár
                          A aký je rozdiel medzi tými, čo sú určené pre iné autá a pre Teslu?

                        • curgali
                          curgali komentoval
                          Upraviť komentár
                          Všetky nabíjajú plným výkonom 22 kW. Podľa vyjadrenia riaditeľa hotela, sú wallboxi určené pre auta TESLA inak nakonfigurované, ako tie určené pre iné EV. Takže iné EV ako TESLA na tých posledných dvoch nenabijú. Preto nech využívajú prvé dva, ktoré sú na to určené.
                          Naposledy upravené curgali; 07-04-2017, 03:00.

                        • Jiri GrandPa
                          Jiri GrandPa komentoval
                          Upraviť komentár
                          Tak to je zaujimave. V tom pripade musi pre destination charging Tesla dodavat 2 typy, alebo ich firmwarovo upravia tak, aby to non-Tesla nabijacka nepustila "stavu" do Tesly. Hor sa do Trencina skusat :-)!!

                        • curgali
                          curgali komentoval
                          Upraviť komentár
                          Presne tak. Chodte...otestujte...a dajte info tu na fóre...

                        • Martin V
                          Martin V komentoval
                          Upraviť komentár
                          Ha niekedy buduci tyzden som v TN, mozno budem mat cas tam aj vybehnut.
                      Pracuje...
                      X