Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Prudovy chranic na domacu nabijacku

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • mozeg
    Member
    • Dec 2015
    • 439
    •   

    #16
    pouziva niekto tie mobilne nabijacky od easycharger.co? Ake su skusenosti. Hladam nieco pre nase BMW i3. Na stranke vobec nie je nazov firmy ktora za tym stoji. Dik R

    Komentár


    • Juro
      Juro komentoval
      Upraviť komentár
      Ja doma len cez to nabíjam už roky. A poznám plno iných čo to používajú.

    • Radkovanko
      Radkovanko komentoval
      Upraviť komentár
      @mozeg: Ma 1fazovu alebo 3 fazovu nabijacku ?

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Jednofazovu nekupuj, budes to pouzivat dalsich 10 rokov minimalne.
      Ja mam verziu od inChanetu a funguje to velmi dobre. 100% spokojnost.
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    #17
    Pamatate, ako nabijala prva Tesla 3 na BA superchargeri, ja som ju odfotil a bavili sme sa tu o nejakej redukcii pre US konektor ?

    Nie je to tento ?
    Naposledy upravené Miroslav Rojko; 26-03-2019, 09:34.
    [priezvisko]@me.com

    Komentár

    • Vilo
      Member
      • Sep 2017
      • 129
      •   

      #18
      Každá typ 2 EVSE (či už kábel alebo wallbox) vyrobená podľa normy pre tieto nabíjacie zariadenia má okrem iných ochrán pred úrazom elektrickým prúdom integrovaný aj prúdový chránič.
      Je tomu tak z dôvodu, že sa predpokladá, že užívateľ nemusí nevyhnutne byť školený elektrikár, ktorý pozná riziká spojené s používaním takého zariadenia vo vonkajšom prostredí a je schopný ho pichnúť aj v daždi kamkoľvek a nechať ho ležať v kaluži.
      Preto nie je nutné doma nijako upravovať elektroinštaláciu, jedine je nutné overiť, že existujúci rozvod zvláda taký odber aký toto zariadenie má, aby sa zamedzilo požiaru vplyvom zlého kontaktu/neadekvátne tenkých alebo poškodených vodičov.

      Komentár

      • ICE666SVK
        Senior Member
        • Jul 2014
        • 1997

        #19
        Juice Booster 2
         

        Komentár


        • jux
          jux komentoval
          Upraviť komentár
          Je to len reklama na predrazeny nabijaci kabel.

        • mozeg
          mozeg komentoval
          Upraviť komentár
          Suhlas s juxom
      • sporubcan
        Junior Member
        • Jul 2019
        • 1
        •   

        #20
        Ja by som len doplnil, že podľa slovenskej harmonizovanej normy STN EN 61851-1 skutočne postačuje iba prúdový chránič typu A. Treba však dodať, že táto norma je z roku 2012 (vychádza z IEC 61851-1:2011) a zatiaľ nebola vydaná novšia verzia. Štandard IEC 61851-1 ktorý je v dispozící v najnovšej verzií z roku 2017 už ale deklaruje povinnosť použitia prúdového chrániča typu B, prípadne typu A v súčinnosti s vybavením, ktoré je schopné zaregistrovať unikajúci jednosmerný prúd 6mA.
        Je možno len otázkou času kedy dôjde k uvoľneniu novšej verzie slovenskej STN EN normy, ktorá túto požiadavku preberie.

        Komentár

        Pracuje...
        X