Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla Supernabíjačky - Supercharger

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
Toto je prilepená téma.
X
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • matchke
    Member
    • Apr 2015
    • 328
    •   

    Pani a je to tu. Slovonsku Brod je postaveny. Go live snad buduci tyzden.
     

    Komentár

  • nemo
    Senior Member
    • Oct 2015
    • 562
    •   

    Supercharger v Rusku - Moskva so 4 stajnami po 120kW

    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Selection_016.png
Videní:	1097
Veľkosť:625,5 KB
ID:	37354

    Komentár

  • nemo
    Senior Member
    • Oct 2015
    • 562
    •   

    Stavia sa Supercharger v3 v Texase. 12 stajni, 250kW

    Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Selection_017.png
Videní:	1040
Veľkosť:701,4 KB
ID:	37577

    Komentár

    • matchke
      Member
      • Apr 2015
      • 328
      •   

      Asi sa nieco deje. Vsimol som si dva nove SC v plane v Cechach. Pri Usti n/Labem a C. Budejoviciach

      V Madarsku v pri Szegede.

      Komentár

      • nemo
        Senior Member
        • Oct 2015
        • 562
        •   

        Permit na Supercharger pri Lodzi

        Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Selection_022.png
Videní:	996
Veľkosť:1,07 MB
ID:	39978

        Komentár


        • matchke
          matchke komentoval
          Upraviť komentár
          Fajn. Na stranke Tesly ma spustenie az 2020. Som zvedavy ci to stihnu este tento rok.
      • Juro
        Administrator
        Gold Member
        • Mar 2014
        • 2208
        • juraj1702
        •   

        Pôvodne zverejnené od matchke Pozrieť príspevky
        Asi sa nieco deje. Vsimol som si dva nove SC v plane v Cechach. Pri Usti n/Labem a C. Budejoviciach

        V Madarsku v pri Szegede.
        No, deje. Chystá sa zahustenie V4. Do konca roka plno nových miest aj na SK. Ak vie niekto o vhodných miestach na SK pošlite súkromnú správu.
        Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
        Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

        Komentár


        • ICE666SVK
          ICE666SVK komentoval
          Upraviť komentár
          Vhodne lokality na obidve? Teda aj SC aj DC? Co konkretne je vhodna lokalita? Ake ma Tesla kriteria?

        • dango
          dango komentoval
          Upraviť komentár
          Dialnicne odpocivadla Strba (Shell + Slovnaft) urcite potesia. Aj pre SC aj pre ineho operatora pekne miesto

        • JanoS
          JanoS komentoval
          Upraviť komentár
          Krizovanie D1 a R1 pri Trnave mi pride ako dobre miesto.

        • Rasto6
          Rasto6 komentoval
          Upraviť komentár
          Zaujímavou lokalitu na severnej trase je nákupná zóna pri D1 na vjazde do Liptovského Mikuláša. Už je tam ZSE. Dá sa tam odbočiť z oboch smerov diaľnice a čas strávený nabíjanim rôzne využiť. Zároveň je to aj zjazd z D1 do Jasnej.

        • Jiri GrandPa
          Jiri GrandPa komentoval
          Upraviť komentár
          To je príliš blízko Sielnici. Na severnej trase je určite najvhodnejšie miesto v okoli Žiliny.

        • Rasto6
          Rasto6 komentoval
          Upraviť komentár
          Áno Zilina je tiež dobrá lokalita a pokryje sa cesta na Kysuce, či Oravu. Ja som vychádzal z perspetivy dobudovanej D1, potom je to z BA severnou trasou necelých 300 km, asi najvyšší čas nabíjať a rovnako do dáva zmysel aj na spiatočnej ceste z východu, Ideálne by bolo zistiť kde budú iné UFC aby to nebolo pri sebe a sa to doplňovalo aspoň pre Tesly s CCS.
          Naposledy upravené Rasto6; 11-08-2019, 16:11.

        • voloda69
          voloda69 komentoval
          Upraviť komentár
          Zisla by sa jedna na vychode, Presov/Kosice urcite.

        • JanoS
          JanoS komentoval
          Upraviť komentár
          Vychod je uplne samozrejmy Ako na to pozeram, tak Kosice-juh (niekde v 5km okoli letiska -- medzi R2 a R4) a Presov zapad by boli asi najlepsie. Rozhodne najvyssia priorita na SK.

        • matchke
          matchke komentoval
          Upraviť komentár
          Asi niekde pri Ziline a Nitre a hodil by sa aj Poprad a Kosice.

        • JozkoPucik
          JozkoPucik komentoval
          Upraviť komentár
          Určite Žilina, len treba brať do úvahy dialnicu a ako pôjde. D1 sa vlastne pri Dolnom Hričove delí na cestu do Žilina a Kysucu a potom v budúcnosti (dalekej budúcnosti) pôjde na Martin. Takže SC by bolo treba spraviť ešte pred týmto uzlom, aby bolo prístupné z oboch smerov. Pri Bytči sú dve odpočívadlá, ale prístupné len v dannej smere jazdy. Potom ma napadlo https://reality.etrend.sk/komercne-n...zove-sady.html stavia sa tu male nákupné centrum, nie je nič moc, ale je to minutu od dialnice a podľa mňa ideálne miesto na SC. Je to daleko od ZA a Kysuce, ale majú na to prístu ľudia chodiaci po dialnici. Ak by bol v ZA tak by to zas obmedzilo ľudí idúcich z Martina a východu v budúcnosti keď sa pôjde po dialnici cez tunel.

        • pesnik
          pesnik komentoval
          Upraviť komentár
          Asi nieco na tom bude, moj kamarat robi manazera pre Eperiu v Presove a spominal, ze boli cela delegacia z Tesly aby sa sli bavit o Superchargeroch.

          Vyslovene som sa pytal, ci mysli Supercharger alebo nemysli skor destination chargre, alebo nieco ine. Nie, ze su to rychlonabijacky od Tesly.

          Takze je dost mozne, ze dalsi Supercharger bude v Presove pri Eperii.
      • Juro
        Administrator
        Gold Member
        • Mar 2014
        • 2208
        • juraj1702
        •   

        A je to tu znova. Nabíjanie na Supercharger znova zadarmo pre Tesly Model S a X!

        https://www.greencarreports.com/news...-s-and-model-x
        Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
        Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

        Komentár

        • jux
          jux
          Senior Member
          • Apr 2015
          • 1378
          •      

          Kamaratovi vo Vystrkove nabija 75-ku 130kW, zaznamenali ste aj vy zvyseny nabijaci vykon? Mne zatial nabijalo 90-tku najviac 122kW, predtym som nikdy nemal viac ako 112kW. Poznamka: v TMX mam asi pol roka stary softver.

          Komentár


          • Jiri GrandPa
            Jiri GrandPa komentoval
            Upraviť komentár
            Zhruba od maja mi nabija 75ku namiesto max 95 kW teraz 115 kW, aj na Vystrkove (pred 2 tyzdnami). Ale nie som z toho az taky nadseny. Skratenie casu z 10 - 80% mozno tak 10 minut ale co to spravi v dlhodobom horizonte s baterkou???
            Kolko km ma najazdenych? (ja mam 85000).

          • jux
            jux komentoval
            Upraviť komentár
            Nabija to viac ako predtym len pri malom SOC, cize nad 40% je krivka nabijania uz cca rovnaka ako predtym, Pri malom SOC sa bateria zohrieva menej, tak si myslim, ze baterii to zvysenie vykonu pri malom SOC nebude ublizovat. Kamarat ma TMS 75D cca rok a cca 25 tisic km.
        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1997

          Viete toto potvrdit? https://www.youtube.com/watch?v=tQ9psQQBvaM V tomto videu 5:08min hovori Teslacek o pokute, ktoru si Tesla uctuje ak po ukonceni nabijania ostanete pripojeny. Co nieje nic nove. Ale tiez hovori o tom, ze nestaci sa len odpojit, ale treba realne odist z SC, lebo Tesla si vraj kontroluje GPS polohu vozidla, ci realne odislo. Teda pokutu moze majitel dostat aj ked odpoji kabel, ale zostane na mieste. Je to tak?

          Komentár

          • jux
            jux
            Senior Member
            • Apr 2015
            • 1378
            •      

            Ste si vsimli, ze na superchargeroch teraz sam supercharger nastavi 80%, . Ked chces viac treba to rucne posunut v aute alebo v aplikacii.
            Nejak nechapem preco, ked som bol na Kaskadach sam.

            Komentár

          • nemo
            Senior Member
            • Oct 2015
            • 562
            •   

            Supercharger na okruhu v Nemecku:
            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	SC_na_okruhu.png
Videní:	673
Veľkosť:1.013,0 KB
ID:	41821

            Komentár


            • JozkoPucik
              JozkoPucik komentoval
              Upraviť komentár
              No len mi nepovedzte, že toto sú priority pre Teslu

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Nech je to co chce, ale v kazdom pripade je to pre Teslu dobre PR s minimalnymi nakladmi. Iny vyrobcovia davaju do PR obrovske sumy, Tesla takmer nic. Ma to urcite aj prakticky zmysel, lebo na okruh si chodi zajazdit kopa normalnych ludi a najblizsi SC je vzdialeny 50 km. Navyse elektromobily poskytuju najvecsi vykon, ked su nabite na 100%, takze mat nabijacku rovno na okruhu ma vyznam aj z dovodu maximalneho vykonu. Tesla potvrdila, ze tam tie dva sc stojany nie su len docasne pocas terajsieho testovania plaid verzie pohonu, ale nastalo.

            • JozkoPucik
              JozkoPucik komentoval
              Upraviť komentár
              jux necháp ma zle, určite som tomu rád, lebo som v Nemecku žil a viem čo tento Ring pre nich znamená. Len by ma trápilo, že sa buduje radšej tam, ako napríklad u nás vo V4. Veľmi rád by som uvidel SC v okolí Žilina a taktiež na východe, lebo to by komplet už uzavrelo Slovensko.

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              JozkoPucik S Superchargermi je to tak, ze sa hustejsie stavaju tam, kde sa predava zretelahodne mnozstvo tesiel. Pokial sa predavaju malo, tak su SC urcene len na prejazd a preto su stavane s malou hustotou a v podstate len fanusikovskym sposobom.
              Kupil si sice TM3 na Slovensko, no kupil si ju v Nemecku, takze tvoja kupa tesly sa zrejme zapocita do investicii tesly na stavbu Superchargerov v Nemecku a nie na Slovensku.
          • Juro
            Administrator
            Gold Member
            • Mar 2014
            • 2208
            • juraj1702
            •   

            Pôvodne zverejnené od JozkoPucik Pozrieť príspevky
            Len by ma trápilo, že sa buduje radšej tam, ako napríklad u nás vo V4.
            Budete všetci milo prekvapení koľko nových Superchargerov pribudne vo V4 do konca tohto roku, vrátane SK.
            Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
            Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

            Komentár


            • ivan32
              ivan32 komentoval
              Upraviť komentár
              Akože na SK viac ako jeden?

            • Juro
              Juro komentoval
              Upraviť komentár
              áno, viac ako jeden.

            • head
              head komentoval
              Upraviť komentár
              No som zvedavy . Ale kazdopadne kazdy dalsi supercharger na Slovensku bude super.

            • hudino
              hudino komentoval
              Upraviť komentár
              cize dva

            • curgali
              curgali komentoval
              Upraviť komentár
              Žilina a Prešov..

            • Juro
              Juro komentoval
              Upraviť komentár
              No, viac ako dva. Žilina žiaľ nevyšla tentokrát. Zatiaľ ako plán B, neskôr.

            • JozkoPucik
              JozkoPucik komentoval
              Upraviť komentár
              Tak to som sklamaný, že ZA nebude, dúfam, že aspoň niekde na blízku. By to aj nedavalo zmysel, lebo keď si vezmeš trasu z Čiech tak už v Trenčíne by mal človek nabíjať tak ideálne miesto by bolo Trenčín, len to je zas blízko BA nabíjačky aj Zvolena, tak neviem. Potom už to vychádza len, že budú na východe.

            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Ked sa otvaral 1. SC pri ZV si vravel, ze okrem toho ma Tesla este 3 dalsie lokality, ak si dobre pamatam. Jedna bola zrejme BA Aupark a toto by mali byt tie 2 ostavajuce? No to som zvedavy, ktore to budu. Vychod asi je jasny bud PO, alebo KE a druhe bude, kedze nie ZA, tak asi PP lebo su tam Tatry. Podla mna uz taku rolu nehra, ze ZV a PP su blizsko seba.

            • ivan32
              ivan32 komentoval
              Upraviť komentár
              Juro aspoň nás napni že kedy sa môžeme dozvedieť tie lokality....🙏🏻🙏🏻🙏🏻 keď je to ešte tajné.

            • Janek72
              Janek72 komentoval
              Upraviť komentár
              Tak dnes už som si už takmer istý že jeden SUPERCHARGER bude pri L.Mikuláši v Demänovej... Vďaka za to :-) skoro denne chodím ZA-LM-ZA, takže pomôže :-)

            • ivan32
              ivan32 komentoval
              Upraviť komentár
              Janek72 Čo je tam vidieť?

            • Janek72
              Janek72 komentoval
              Upraviť komentár
              Mám info že prišiel do jedného nemenovaného rezortu na konci obce kamión naložený Tesláckym vybavením na SC :-)

            • JozkoPucik
              JozkoPucik komentoval
              Upraviť komentár
              Tak to fakt zacnem jednat aby bol ten destination charger v Bytci, lebo pri ziline sa uz SC nedozijem

            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Janek72 Pises a radujes sa, ze to bude v Demanovej, nejaky dokaz daku fotku si nedal ale podla tejto reportazi co prave je na TA3 https://www.ta3.com/clanok/1166589/n...kologovia.html tam je kapacita elektriky na maximum a uz nic viac nemozu momentalne energetici pripojit. Takze daj nieco, nejaky dokaz, co toto vyvrati.

            • Janek72
              Janek72 komentoval
              Upraviť komentár
              Písal som Demänová, nie Demänovská dolina - v Demänovej sú potiahnuté nové elektrické rozvody do viacerých nových rezortov. info mám od známeho pracovníka z toho rezortu, preto nie je foto. Tak len verím že rozozná logo TESLA od nejakej mrazničky :-)

            • Miroslav Rojko
              Miroslav Rojko komentoval
              Upraviť komentár
              Dnes som obzeral demänovú a pri tej novej stavbe obchodíkov oproti Tatraline je na parkovisku osadených zo zeme nejako veľa hrubých káblov a štyri stĺpy ako na prístrešok - to všetko v parkovisku.

              Mne sa to teda zdá pravdepodobné a kapacitu podľa mňa určite majú, nakoľko v Demänovej je neustále výstavba nových a nových apartmánov a všetko vykurované cez elektrinu, takže distribučka neustále posiľuje rozvodnú sieť. Inak neviem ako by mohlo každoročne pribúdať toľko budov.

            • Janek72
              Janek72 komentoval
              Upraviť komentár
              Že by som sa nemýlil ? https://www.teslamagazin.sk/tesla-su...ovsky-mikulas/

            • Juro
              Juro komentoval
              Upraviť komentár
              Janek72 zdroj je tu: https://teslaclub.sk/forum/všeobecné...-stanice/42824
          • ICE666SVK
            Senior Member
            • Jul 2014
            • 1997

            Tak do akej mieri je smerodatne toto? Lebo na Slovensku nieje ziaden bod okrem tych co su postavene. Poliaci maju 4 planovane, Madari 1 a Cesi 2 body.
            Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	SC V4 .jpg
Videní:	779
Veľkosť:281,0 KB
ID:	42047

            Komentár

            • Juro
              Administrator
              Gold Member
              • Mar 2014
              • 2208
              • juraj1702
              •   

              Pôvodne zverejnené od ICE666SVK Pozrieť príspevky
              Tak do akej mieri je smerodatne toto? Lebo na Slovensku nieje ziaden bod okrem tych co su postavene. Poliaci maju 4 planovane, Madari 1 a Cesi 2 body.
              No nie všetky miesta stíhajú dať na mapu. Tesla stavia rýchlejšie ako sa mapa aktualizuje.
              Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
              Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

              Komentár

              • nemo
                Senior Member
                • Oct 2015
                • 562
                •   

                8 miestny supercharger pri Budapesti zacina vystavbu:

                Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu

Meno:	Selection_032.png
Videní:	507
Veľkosť:1,08 MB
ID:	42536

                Komentár

                Pracuje...
                X