Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla Supernabíjačky - Supercharger

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
Toto je prilepená téma.
X
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    Tesla zase predlzila moznost vyuzitia refferal kodu na bezplatne nabijanie pre nove TMS a TMX.
    Takze de facto vsetky TMS a TMX maju stale nabijanie na SC bezplatne.
    Tesla was supposed to add Model S and Model X vehicles to its paid Supercharger access program back in January 2017, but it delayed the move. They even retroactively extended free access to some ow…

    Komentár

    • gamcik
      Member
      • Feb 2015
      • 46
      •   

      9.2.2018 na supercharger sielnica mimo prevadzky 2 stojany

      Komentár


      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        To treba nahlasit Tesle.

      • gamcik
        gamcik komentoval
        Upraviť komentár
        su tam vyvesene tablice mimo prevadzky
    • Bejo
      Junior Member
      • Jun 2014
      • 27

      Podla alzy ďalši SC sa pripravuje v Košiciach...

      https://m.alza.sk/tesla-s-75d-d4977590.htm

      Komentár


      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Kde to tam akoze je? Vidim akurat TMS 75D cervenu za 108 000€ z DPH. Aspon podla toho linku co si dal. Mozes to upresnit, kde si to tam videl?

      • Bejo
        Bejo komentoval
        Upraviť komentár
        Keď si rozbalis popis, je tam časť supercharger... to iste majú aj pri Xku čo je v ponuke...

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        "V Českej republike je zatiaľ k dispozícii šesť staníc v Humpolci, ďalšie sa pripravujú na spustenie v Prahe a v Košiciach."

        Ten text je zrejme velmi stary, pretoze v nom spominaju len prvy cesky SC v Humpolci, hoci na Slovenku bol SC vo Zvolene pred Humpolcom.
        Medzitym pribudla Bratislava a Vestec (Praha) a tiez Olomouc, Takze tie Kosice bolo zrejme len zbozne prianie niekoho z Alzy spred viac ako roka a s realitou to bude mat malo spolocne.

      • Bejo
        Bejo komentoval
        Upraviť komentár
        A pri Xku píšu, na Slovensku sú SC v Bratislave a Sielnici a pripravuje sa v Košiciach... to želanie im pretrváva, ale bolo by fajn mat jeden aj tu na východe...

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        Tesla mala uz od zaciatku a tu na fore sa to par krat uz spominalo, ze su rezervovane 4 miesta. Dva su uz jasne a dva mozeme len hadat.

      • matchke
        matchke komentoval
        Upraviť komentár
        Nie je to u riti co ma Alza niekde napisane a najma o Teslach? Rychle zlatana prezentacia a stare informacie. Cele je to iba imidžovka.
    • g211
      Member
      • Sep 2015
      • 118
      •   

      Podľa supercharge.info dnes otvorili nový SuC v Chorvátsku pri Zadare: https://supercharge.info/?Center=44....407112&Zoom=10

      Komentár

    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      V US zvysili cenu za elektrinu na SC o 20 az 40% podla statu, v Europe zatial nie. No cena elektriny na SC v Europe je zatial nezaujimava informacia, pretoze zatial maju v Europe de facto vsetky EU TMS a TMX v nejakej forme nabijanie na SC zadarmo. (len blbec by si nevypytal kod na nabijanie zadarmo) zatial to plati pre vsetky TMS a TMX objednane s kodom do konca aprila 2018. Termin bol viackrat predlzovany, takze je mozne, ze ho znova predlzia.

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Lenze to zvysenie znamena, ze este stale platia Amici za kWh menej ako v Europe. Takze to trochu narovnali. Chcu prinutit ludi aby nabijali doma. Co citam fora tak su platobne programy kde kWh stoji 1 (!) cent.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Elektrina je v EU podstatne drahsia ako v US, takze myslim, ze s prichodom TM3 do Europy budu musiet zvysit cenu aj na europskych SC, pretoze z tych niekoklo centov, co by mali z terajsej ceny na kazdej kWh podla mna nie je mozne pokryt naklady na prevadzku SC. Tesla stale hovori, ze cenu tvori len na zaklade nakladov. Ja som lenivy clovek a aj ked mam podobne ako vsetci ostatni majitelia tesiel na SK nabijanie na SC a TDC zadarmo, nabijam takmer vsetko doma, na chalupe alebo u znamych prikonom 7 az 11kW.
    • Jiri GrandPa
      Senior Member
      • Dec 2016
      • 707
      • viera8131
      •      

      Kliknite na obrázok pre väčšiu verziu  Meno:	Snap1434.jpg Videní:	1 Veľkosť:107,0 KB ID:	24348

      "Ne"- rozsirovanie" siete superchargerov u nas a v Madarsku je cista katastrofa. Stav z Tesla webu dnes, 12.5.2018. Hlavne, ze v Rakusku zahustuju a pridavaju nabijacie stojany ako divi (napr. Wiener Neustadt z 6 na 14). To akoze severna dialnicna trasa a hlavne vychod Slovenska mozeme zabudnut forever? Kedze ani len v plane nic nie je, tak buduce 2 roky "na vychode nic neni" ako pravi znamy slovensky politik...
      Tak sa chcem pytat, ci vedenie Tesla klubu sa o nieco snazi?

      Komentár


      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Tesla Viedeň používala v Poprade na predvádzacích jazdách GreenWay kartu, takže to by mali odporučiť ich slovenským zákazníkom. A rakúski zákazníci si frajerky na SK budú hľadať bližšie existujúcim superchargerom alebo sa pri zoznamovaní spýtajú na veľkosť ističa hniezdočka.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Pytam sa preto, pre cestovanie po Slovensku je momentalne jedno, ci niekto ma Audi e-tron, i-Pace alebo Teslu X. Siet Superchargerov je obrovska konkurencna vyhoda, bohuzial nie u nas.
        Naposledy upravené Jiri GrandPa; 13-05-2018, 08:25.

      • dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        Madarsko je na tom este horsie. Z Kosic sa do Chorvatska nedostanes :/

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        To zahustuju koli TM3ke, ale je to divne. Aj ked navysia vyrobu TM3ky na 5000ks do polovice roka, aj tak ho nebudu do Europy dodavat skorej ako ku koncu roka a nebude to take masivne, lebo to budu musiet delit na vsetky trhy. Tesla povedala, ze spoji sever a juh a zapad a vychod Europy. Tak sever ma cez zapad Europy od Norska po Spanielsko / Portugalsko alebo Taliansko a defakto aj Chorvatsko. Ale zo zapadu na vychod. Teda od GB po UA to uz tak ruzovo nevypada a rovnako od severu cez vychodnu cast Europy. Teda Finsko, Rusko, Estonsko, Lotyssko, Litva vychod Polska, Slovenska ci Madarska dalej do Chorvatska. A nieje spojene ani Svedsko a Finsko.

      • Juro
        Juro komentoval
        Upraviť komentár
        Málo Tesiel sa u nás predáva.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        No, to ma neprekvapuje ked tu Tesla neexistuje. Servis vo Viedni katastrofa z hladiska terminov. Kolko SK Tesiel je pod predajmi v Holandsku a Rakusku?
        A v Chorvatsku sa kolko Tesiel predalo ked maju pokrytu celu krajinu slusne? Nemyslim si, ze tento argument obstoji.

      • Juro
        Juro komentoval
        Upraviť komentár
        To je argument Tesly.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        A mozem mat smelu otazku - Tesly v ktorej krajine? Kto nas ma na starosti, Holandania?
        Naposledy upravené Jiri GrandPa; 15-05-2018, 19:34.

      • ICE666SVK
        ICE666SVK komentoval
        Upraviť komentár
        A aky vzorec u predanych Tesiel sa vlastne pouziva? Co je malo Tesiel? Co je priemer a co je dostatocny pocet? Ake su tie kriteria?
        Portugalci vyvesili transparent a Elon povedal OK.
        Co maju spravit Slovaci a Cesi, aby tiez mali otvoreny trh, kde je showroom a servis + rozsirujucu sa siet SC a ine veci co maju tam kde su otvorene trhy?
        Slovak ci Cech zaplati za Teslu, na ktoru sa dotacie nevstahuju peniaze podobne ako clovek na zapade a nema tie iste sluzby ako na zapade, lebo to a hento su ich argumenty.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Majú oprášiť svoju angličtinu, prihlásiť sa na twitter a tam mu neustále toto písať, len verejné prepieranie nezáujmu o skupinu zákazníkov spôsobí, že si to všimnú aj ostatní zákazníci a Elon bude musieť reagovať, aby nestratil svoj image priameho komunikátora a okamžitého riešiteľa.

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Ze by som si spravil Twitter acount?
    • matchke
      Member
      • Apr 2015
      • 328
      •   

      Ja som sa o tomto hadal s jednym nemcom. Tvrdil som mu, ze Tesla nema zaujem rozsirovat dalej siet na vychod. Ilustroval som to na pomyselnej ciare v smere sever-juh ktora prechadza napr. Sielnicou a ukazuje, ze vsetky SC na vychod nemaju ani udaj o case. Tvrdil som mu, ze tento rok sa na vychod nepojde. On mal samozrejme blbe kecy o tom ze on si nestazuje ale jazdi na vychod cim si mysli ze Tesla zohladnuje kam ludia jazdia. Tiez mi tvrdil, ze tie SC na Slovensku su vysledkom najazdenych tesla kilometrov na Slovensku. Nuz asi vieme viac o tom ako vznikla Sielnica ako on. Tiez som mu spominal, ze Chorvatsko bolo pokryta iba preto lebo je to dovolenkova destinacia pre tisicku nemcov a holanďanov. Neveril mi. Preto si myslim ze Slavonski brod tento rok nebude. Skor Karlovac.
      Naposledy upravené matchke; 16-05-2018, 07:36.

      Komentár

      • nemo
        Senior Member
        • Oct 2015
        • 562
        •   

        Tesla updatovala mapu superchargerov na roky 2018/2019 - stredna a vychodna Europa bez zmeny.

        Komentár

        • nemo
          Senior Member
          • Oct 2015
          • 562
          •   

          Tesla Lounge Bregenz v Rakusku s 20-timi stojanmi. Vstup na kod (z mobilnej app alebo z displeja v Tesle), vnutri je WC, priestor na sedenie a bezne automaty na kavu a sladkosti. Na Monitoroch bezi timeloop priebehu stavby superchargera. Co dodat, chyba uz len kompresor na dofukanie kolies a wapka na umytie auta pocas nabijania. Wifi som netestoval.

          Click image for larger version  Name:	Tesla_Launge_SC_Bregenz_small.jpg Views:	1 Size:	603.0 KB ID:	25062
          Naposledy upravené nemo; 09-06-2018, 14:45.

          Komentár


          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Si ma pobavil, wapka na umytie auta pocas nabijania. Srandista. BOZP ti nic nehovori co? Ten kod sa vygeneruje, ked sa auto napoji na nabijacku?

          • nemo
            nemo komentoval
            Upraviť komentár
            Len som sa zasnival... :-) Kod sa zobrazi po tuknuti na nabijaci bod na mape v Tesle tam, kde sa zobrazuje obsadenost a vykon nabijacich miest. Bol rovnaky aj po styroch dnoch cestou naspat.

          • Heros
            Heros komentoval
            Upraviť komentár
            Wapky na umyti prednich skel jsou uz dnes soucasti vetsich Superchargeru v USA..

          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            Hmm ze aktivna vystraha spamove reklamy ci co mi to svieti pri komentari. Ta cervena blbost. Neviem co to je a o aky spam sa jadna a dal mi to vraj Heros. Chcel som to sem dat ako obrazok, ale vraj som prekrocil nejaku kvotu a tak sa to neda. Zanechal to Heros 9.6.2018 o 20:09 a vyprsi to 19.6.2018 o 20:09. By ma zajumalo akoze co som porusil za pravidlo, alebo co sa komu nepaci. Tak sa vyjadri Heros.

            Prijaté výstrahy

            Aktívne výstrahy (Body: 1)
            Spamové reklamy

            Zanechané od
            Heros

            09-06-2018, 20:09

            Vyprší
            19-06-2018, 20:09

          • Heros
            Heros komentoval
            Upraviť komentár
            Je mi lito, ale o nicem nevim..🤐

          • Daliborko
            Daliborko komentoval
            Upraviť komentár
            Asi na to omylom klikol. Heros skús, či sa to nedá odznačiť.

          • ICE666SVK
            ICE666SVK komentoval
            Upraviť komentár
            OK nerieste, ved zase nejde o zivot. Pisal som aj Jurovi on je aj admin ci nevie co sa vlastne stalo, ale zatial odpoved nebola. No nic tak uvidime co sa stane po 19.6. Nic sa nedeje.Priznam sa, ze ani neviem, kde sa to da dat. Ale ani mi to vlastne nieje treba vediet. Na pravidla je tu admin.
        • Heros
          Member
          • Oct 2014
          • 76

          Diky za zpravu a foto.

          Komentár

          • ICE666SVK
            Senior Member
            • Jul 2014
            • 1997

            https://electrek.co/2018/09/16/tesla...rcharging-era/ Podla tohto uz nik nema SC zadarmo? Ani ty co maju 1-2 ci viac rocne Tesly?

            Komentár


            • JanoS
              JanoS komentoval
              Upraviť komentár
              Nie

              Iba nove objednavky uz nemaju. A uz vraj nikdy nedostanu.
              Takze pocet free supercharging tesiel sa uz bude len znizovat (co je dobre)

            • Jiri GrandPa
              Jiri GrandPa komentoval
              Upraviť komentár
              Prečo by to malo byt dobre?
              Až začne Nemecka veľká trojka ukrajovať z predajov S a X ich výrobkami tak sa free supercharging velice rychlo vráti.

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              ICE666SVK Vsetky terajsie tesly S a X a vsetky tesly S a X objednane s referralom do vcerajsej polnoci budu mat bezplatne nabijanie (v US aj performance TM3)
              (presnejsie povedane - tesly S a X dodane do cca 15.4.2017 maju bezplatne nabijanie viazane na auto, ostatne S a X na prveho majitela)
              Odo dneska objednane S a X maju len 400kWh rocne zdarma plus 100Eur na elektrinu cez referral TM3 bude platit na SC od prvej kilowatthodiny.
              Cize do EU sa este minimalne 2 mesiace budu dodavat S a X, kde budu mat ich prvi majitelia bezplatne nabijanie na SC.
              Naposledy upravené jux; 17-09-2018, 17:34.

            • Vrso
              Vrso komentoval
              Upraviť komentár
              jux s malym upresnenim, ze existuju Tesly, ktore nemaju free supercharging. Kratke obdobie, mozno 2 mesiace, bol free Supercharging za priplatok $2500 a nie kazdy si to kupil. Aj taku Teslu som videl. Majitel povedal, ze chodi iba po meste a nema blizko SC, tak sa mu to neoplatilo kupit.

              https://forums.tesla.com/forum/forum...es-electricity

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              Vrso ano, a je mozne, ze su este nejake dalsie tesly co nemaju bezplatne SC - ale to su nezaujimave mnozstva -, tusim, ze prve 40kWh vobec nemali SC nabijanie a tiez sa mozno najde nejaky idiot, co kupil auto bez referralu

            • g211
              g211 komentoval
              Upraviť komentár
              Nezabudajme ze su aj ludia ktori kupili jazdenu Teslu objednanu (tusim) po 12/2016, kde sa free supercharging uz viazal na MAJITELA, nie na vozidlo.

            • jux
              jux komentoval
              Upraviť komentár
              g211 ved som to napisal - bolo to zmenene niekedy v aprili 2017.

            • ICE666SVK
              ICE666SVK komentoval
              Upraviť komentár
              Aj ked si pozera clovek jazdenky priamo u Tesly, tak nie vsetky maju SC free, tie stare maju ale rocniky 2018 co som videl, tak tie nemali.
          • jux
            jux
            Senior Member
            • Apr 2015
            • 1378
            •      

            Tesla pritvrdila obsadzovaci poplatok. Pri 100% obsadenosti na dvojnasobok a ak je nezaplateny toplatok vecsi ako 50, tak blokuje SC nabijanie. Viac na webe tesly.

            Komentár

            • jeeff
              Member
              • Nov 2015
              • 192
              • lubos1519
              •   

              V chorvatsku pribudol dalsi SC v Karlovac, na pumpe Petrol - 8 stojanov:

              https://goo.gl/maps/kzkocUVwVrK2

              zas sa bude o nieco lepsie cestovat ;-)

              Komentár

              • Marekk
                Member
                • Feb 2015
                • 83

                Bol som to pozriet je tam iba benzinka otvorena do 24.00 takze po polnoci tam ani na WC nemate kde ist.

                Komentár

                • ICE666SVK
                  Senior Member
                  • Jul 2014
                  • 1997

                   

                  Komentár

                  Pracuje...
                  X