Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla Supernabíjačky - Supercharger

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
Toto je prilepená téma.
X
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • nemo
    Senior Member
    • Oct 2015
    • 562
    •   

    Bezplatne nabijanie na superchargeroch uz len pre auta objednane do 1.1.2017 a prebrate do 1.4.2017: https://www.tesla.com/en_EU/blog/upd...arging-program

    Komentár

  • voloda69
    Member
    • Mar 2016
    • 126

    Logicky ekonomicky krok, ekonomika nepusti, mohli by mozno ale zlacniet TESLY, kedze uz v cene nebude zahrnuta cena nabijania. Myslim, ze tento krok sa dal ocakavat.

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      Keď vtáčka........

      Komentár

      • Heros
        Member
        • Oct 2014
        • 76

        Samozrejme jsem často uvazoval o disproporci mezi minimálním poctem novych a planovanych SuC v Evrope a kazdomesicnim enormnim narustem poctu TMS a TMX v Evrope, nemluve o planovane zaplave v budoucnu s T3. Nicmerne sokujici zprava. Cekal jsem spis zvýšenou aktivitu v produkci novych SuC v Evrope

        Komentár

        • ICE666SVK
          Senior Member
          • Jul 2014
          • 1997

          Neprekvapuje ma to ved sa to tu uz niekolko krat avizovalo. Takze raz to muselo prist. Ovela viac ma zaujimaju moznosti platby na SC. Dozivotny pausal mimo zakladnu cenu auta, alebo kredity? Toto bude dost dolezite, lebo tu sa ukaze ci je cestovanie z elektromobilom skutocne lacnejsie ako so spalovakom. Myslim tim nabijanie na rychlonabijackach. Co spoplatnia minutaz ci kWh? A kolko to bude za jedno nabitie stat trebarz tych 80% kapacity baterky.

          Ak som si to spravne prelozil a nemo to tu nespomenul, tak kazda nova objednavka po 1.1.2017 ci uz to bude TMS alebo TMX a neskor asi aj TM3 dostane kredit na nabitie 400kWh ROCNE cize asi na 1609km jazdy. Tak neviem ale asi to bude free 400kWh kazdorocne a potom nejaky mali poplatok. Kolko to zatial nieje zname. Takze z Tilburgu aj do Kosic na vychode SR zajdete bez problemov. Opravte ma ak som si to zle prelozil.
          Naposledy upravené ICE666SVK; 07-11-2016, 20:52.

          Komentár

          • Heros
            Member
            • Oct 2014
            • 76

            http://teslamag.de/news/supercharger...kwh-jahr-10350
            Ano, je to presne tak..

            Komentár

            • voloda69
              Member
              • Mar 2016
              • 126

              Ano, dostanes kredit 400 kWh zadarmo, ale budes si moct aj potom "natakovat" pricom je tam zdoraznene, ze na SC staniciach nechcu zarabat, to znamena pojdu za naklady v zavislosti samozrejme od cien elektriny v tej ktorej krajine (Supercharger Network will never be a profit center.). U nas uz existuje aj tarifa pre nabijacie stanice.

              Komentár

              • jeeff
                Member
                • Nov 2015
                • 192
                • lubos1519
                •   

                Ja s tym plne suhlasim, cakal som sice ze sa za rok dostane viac ako 400 kWh kreditu, ale to nevadi. Nie je totiz normalne to, ze ked cestujes do chorvatska tak v Grazi su 2-3 auta nabijajuce taxiky a ty musis cakat (jediny supercharger kde sa modlim aby tam bolo volne miesto). Su tam len 4 miesta. A do buducna by sa to len zhorsovalo. Keby ludia pouzivali supercharger len na cestovanie je to uplne ina situacia.

                Komentár


                • curgali
                  curgali komentoval
                  Upraviť komentár
                  Bohužiaľ tie taxi a všetky Tesla auta postavene na biznise, že budem zarábať a nabíjať zadarmo tam zostanú a budu blokovať stojany až dovtedy pokiaľ sa skončí životnosť týchto áut vyrobených a dodaných do konca r.2017. A to bude strašne dlho...pretože ten taxikár si potom kúpi takéto auto od bežného občana s malo najazdenými km...asi tak..

                • Heros
                  Heros komentoval
                  Upraviť komentár
                  Myslite asi ..`..dodanych do 1. dubna 2017..`...Hlavne zadnou paniku..Nikde u SuC nejsou, az na výjimky, zatím fronty..A nikde u SuC take nestoji auta zapojena na vsechny stojany ve stejnou minutu..takze par minut počkat v tomto uspechanem svete není problém..a pro koho ano, nesmí kupovat Teslu..Jak jednoduche..
                  Naposledy upravené Heros; 11-11-2016, 12:27.

                • curgali
                  curgali komentoval
                  Upraviť komentár
                  Ano mate pravdu...tak je to..omluva.

                • jux
                  jux komentoval
                  Upraviť komentár
                  Isiel som nedavno cez holandsko, nemecko a cesko, na ziadnom SC nebolo viac ako jedna tesla, vzdy som hned nabijal maximalkou.
              • drobco
                Member
                • Oct 2014
                • 64

                http://automix.atlas.sk/novinky/8771...ychlonabijanie

                Komentár

                • jux
                  jux
                  Senior Member
                  • Apr 2015
                  • 1378
                  •      







                  Uz to tu aj inde bolo napisane viackrat, ze nabijanie na superchargeroch nikdy nebolo zdarma a samozrejme ani v buducnosti nebude zdarma. Pre tesly objednane do 1.1.2017 resp. dodane do 1.4.2017 je nabijanie zaplatene pausalne v cene auta. Pre nove TMS, TMX po tomto termine a samozrejme aj TM3 bude nabijanie na SC zabezpecene kreditnym, alebo nejakym inym viac spravodlivym systemom. Tesla moze hocikedy system uhrady na svojich Superchargeroch upravit akokolvek uzna za rozumne. Je predsa samozrejme a logicke, ze narastom poctu Tesiel pouzivanych na komercne pouzitie a prislusnym zneuzivanim SC na velke percento nabijania na superchargeroch s tym musela Tesla nieco urobit. Vzdy budu na tom lepsie majitelia elektromobilov, ktori maju moznost pomaleho nabijania doma (v praci a podobne). Cena elektrickej energie z domaceho nabijania bude vzdy najnissia, kazda ina nabijacka musi mat vyssiu cenu nabijania. Dotovane verejne nabijacky, kde sa zatial nabija zadarmo urcite niekedy budu musiet byt spoplatnene, alebo nejako inak musia byt vykryte naklady na ich prevadzku a prislusnu elektrinu.

                  Komentár

                  • ICE666SVK
                    Senior Member
                    • Jul 2014
                    • 1997

                    Uz to dali skor ako ty sem http://teslaclub.sk/forum/v%C5%A1eob...charger/page10

                    Komentár

                    • ICE666SVK
                      Senior Member
                      • Jul 2014
                      • 1997

                      Ked kupis auto tak mat plnu nadrz sorry baterku + k tomu 400kWh ROCNE neviem ci to bude teda kazdorocne, to sa este uvidi, to je super si myslim. Som zvedavy na platenie toho dodatocneho poplatku po precerpani, ale nato je este skoro. Toto sa tika SC a bude to mat vplyv aj na Detination charging? Ja viem na SC plati elektriku TESLA a na Destination charging plati prevadzka hotela, restavracie a ine, ale ci sa budu kredity strhavat aj tu to sa vlastne nevie. Mozno sa nebudu, ked si tam date wellness, alebo sa ubytujete ci v restauracii sa najete. No uvidime.

                      Komentár


                      • gamcik
                        gamcik komentoval
                        Upraviť komentár
                        na destination charger sa platit nebude pre hotel a rest. je to forma reklamy a naklady su zanedbatelne.
                    • voloda69
                      Member
                      • Mar 2016
                      • 126

                      Ano, tych 400kWh je ROCNE. (Supercharging credits (roughly 1,000 miles) will be included annually

                      Komentár

                      • Heros
                        Member
                        • Oct 2014
                        • 76

                        Souhlas s jux. Trasu jezdim 6,7x za rok, většinou v noci. SuC jsou liduprazdne..

                        Komentár


                        • jeeff
                          jeeff komentoval
                          Upraviť komentár
                          Nie je problem v noci a nie je problem na SuC ktore su mimo velkych miest. Ale v Grazi a Vie je to pocas bezneho dna omnoho horsie. Kedze jazdim Chorvatsko tak 5x rocne tak viem ze v Grazi okolo 16:00 sa bezne stava, ze auto stoji v rade na nabijanie. A samozrejme ked je volne len jedno miesto a prides za niekym kto je tiez na nizkom SOC tak dostanes tak 30-40kWvykonu a tvoje cakanie sa predlzi z 50 minut na 1:20 co uz je dost nafigu. VIE sa vyhybam (nepotrebujem ju), viem ale, ze tam sa tiez bezne cakava.

                          Kazdopadne toto je problem SuC ktore su vo velkom mieste, ja osobne som za to, aby vsetky SuC boli mimo miest a preto sa aj bude stavat nova SuC pri
                          Wiener Neustadt lebo aj Tesla vie, ze vo VIE nema zmysel stavat viac stojanov pretoze budu zneuzivane Taxikarmi.

                        • jux
                          jux komentoval
                          Upraviť komentár
                          SC Wiener Neustadt ma byt otvoreny na jar 2017, je planovany na 14 nabijacich miest, no najprv ich bude menej.
                          http://www.noen.at/wr-neustadt/zukun...adt/25.625.272
                      • Heros
                        Member
                        • Oct 2014
                        • 76

                        Zajimavy příspěvek, jeeff . Zni to logicky a lze se z toho poucit.

                        Komentár

                        Pracuje...
                        X