Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

ZSE

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • mozeg
    Member
    • Dec 2015
    • 439
    •   

    Ja chcem touto cestou poziadat ZSE (verim ze to sleduju) aby postavili Ultra nabijaci HUB v Ruzomberku. Je to v strede Slovenska pri ceste z Vychodu na Zapad a spat a bod kde sa clovek rozhoduje ci pojde cez Donovaly alebo cez Zilinu. Brutalne by to pomohlo.

    Komentár


    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Suhlasim mna by to tiez potesilo. Na to kolko aut tade prechadza je az zarazajuce ze tam v podstate nic nie je

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      Veď tam máš hub Greenway a Delta ide 100kW výkonom. ZSE má národný roaming. Tvoja žiadosť je splnená už teraz.

    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Ruzomberok by bol fajn. Pozeram, ze severna trasa je celkom dobre pokryta. Juzna vemi biedne na vychod od Zvolena. Chcelo by to nabijacie stanice minimalne v Rimavskej Sobote a Roznave.

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Tiez mi pride RK celkom v pohode. GW tam ma na konci mesta smer dialnica 100kW nabijacku co 80% aktualnych aut ani nevie vyuzit (pripadne len ciastocne). 50km za kopcom pod Donovalmi je v BB 50kW ZSE pri Mekaci a GW tam cosi chysta v Europe. 40km v Martine je tiez ZSE. A chabych 25km odtial v LM je dalsie ZSE. Su tu rychlonabijacky uplne z kazdej strany so 100kW Deltou v strede. Ci ides od ZA, BB alebo od PP. Jedini co mozu pindat su ludia iduci z Oravy od Kubina. Tam by sa mozno dakde sikla jedna 50kW.

      Lokalita je posiata nadstandardne husto. Jedine negativum vidim v tom ze vsade su tie 50kW-tky len po jednom stojane co bude o chvilu nepostacujuce. Plus vsetky tie lokality su tak trosku mimo trasy so zbytocnou zachadzkou (teda okrem RK ktory je hned pri ceste). A LM je este relativne ok.

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      RK je dobry, ale zaroven zly. GW to ma dobre podchytene na hlavnom tahu; ale co tam do prdele budes 45min robit na tej benzinke? V podstate nikde v RK nie je vhodne miesto blizko cesty a aby tam aj bolo co robit/zjest

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Susena bageta z OMV + balik DRU tyciniek + Cola. Mas komplet ziviny na den A pocas chrumania sa mozes pokochat vystavenymi Skodofkami. Ako ja neviem co viac by si si prial

    • mozeg
      mozeg komentoval
      Upraviť komentár
      Otazka je ci taka Besenova by nebol vhodny spot.

    • mozeg
      mozeg komentoval
      Upraviť komentár
      Alebo ci nabijat iba 10-15min a radsej ist 110km/h po dialnici na slhej trase a tympadom 500km clovek spravi. 😁

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Besenova je zbytocna zachadzka a co tam? Pichnes auto na CCS. Kym si kupis listky a prezlecies sa v satni tak uz mozes aj v trenkoch a slapkach svihat spat k autu aby si ho odpojil Keby tam postavili 10 kusov AC boxov a vyzelenili parkovisko tak by to bol velmi pekny pocin Ale DC tam je podla mna na nic.

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Kym sa nabija podla zlozenia posadky je mozne citat knihu, pozerat film/serial na NB, hrat karty, sexovat .... taky roman vojna a mier vystaci na mnoho hodin nabijania Vy by ste len jedli ...

    • mozeg
      mozeg komentoval
      Upraviť komentár
      Mne napr.chybaju detske ihriska. Ked cestujes s detskami priam nevyhnutnost. Nove odpocivadla na vychodnej D1 su super. Benzinka, lavicky, ihriska uz chybaju len nabijacky. 😁

    • hudino
      hudino komentoval
      Upraviť komentár
      HUB nie je 1ks nabijacky. to ze tam mame po 1ks nabijaciek a dalsie su 25/40/50km no to je fakt bomba... ked sa stane niekomu to co Vilovi naposledy tak je to nicomu. HUB ma ZSE na R1 a druhy je v Auparku....,

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      Besenova by bola to iste, ako Aquacity PP - nie najlepsi krok tam dat 50kW; lepsie by bolo viac ACcok. Vramci RK by bolo este mozno vhodne miesto na vybudovanie hubu StopShop vedla Kaufu na Bystrickej. To by ani pre smer ZA nebola velka zachadzka a da sa tam aspon trosku pomotat / utratit jewra
  • leo
    leo
    Member
    • Jan 2016
    • 93

    Parkovne ZSE
    Neviete nahodou, ked napr. nabijam dlho na AC ZSE, ci je cestou ako sa vyhnut parkovnemu aj len jednoduchu vypnutie a zapnutie nabijania cez apku po necelych 3 hodinach ? Nie zeby som chcel zamerne blokovat miesto, ale situacia, ked pocas 3 hod este nemam nabite. Parkovne tusim vychadza viac ako nabijanie..

    Komentár


    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      dakde som cital ze sa to da ale nemam to osobne odskusane kedze na auto len cakam ak to ale zacne robit viac ludi tak to podla mna poriesia...

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Nestaci to. Neviem aky tam maju algoritmus ale ta ista apka na tom istom mieste iba s kratkym prerusenim neresetuje cas.

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      Ked som sa ich v decembri pytal ci staci vytiahnut a znova zapojit a plynie mi znova 180min bez parkovneho odpovedali mi emailom "V súčasnej dobe je to možné.
      Viac o tejto téme si môžete prečítať na tomto odkaze: https://www.mojelektromobil.sk/zse-b...miest-senzory/
      "
      Pytal som sa na AC, neviem ci aj pre DC to plati a ci to v novom roku este stale plati.

      Mozno nestaci len vypnut zapnut cez apku,mozno treba vytiahnut konektor, aby sa resetoval cas. Inak ved jednou apkou/kartou mozem nabijat aj 5 roznych aut. Iba "flat rate" za 69e je neprenosny.
      Naposledy upravené Taur; 22-01-2020, 16:50.
  • matchke
    Member
    • Apr 2015
    • 328
    •   

    Pozeram, ze nabka v OC Central uz je coraz menej pouzitelna. Co som tam v poslednom case bol (asi dva mesiace), vzdy bola AC obsadena.

    Komentár


    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      ZSE mi potvrdilo, ze vsetky nabijacky maju dostatocny prikon, aby mohlo ist sucasne DC aj AC plnym vykonom.

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      Obsadena a skoro stale priskrtena... mne isiel Central aj Bory vcera ledva 2kW.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Nejde o vykon, ale obsadenie miesta, AC teraz pouziva na pausal ZSE vela majitelov EV, lebo zaplati len 9eur za mesiac a za kWh uz nic, ked nabija do 3 hodin.

    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      Wilo moze sa jednat samozrejme o nejake docastne obmedzenie kvoli dalsim nabijacim miestam na akcii.

    • Wilo
      Wilo komentoval
      Upraviť komentár
      milan84 to je samozrejme pochopitelne ale ako platiaceho zakaznika ma to nemusi vobec zaujimat. Ak to je je obmedzene kvoli akcii mali tam dat upozornenie ze je vykon znizeny a ze budu uctovat nizsiu sadzbu ako kompenzaciu za neprijemnost. Zakladna slusnost.
  • g211
    Member
    • Sep 2015
    • 118
    •   

    Domáce nabíjanie 0,092 Eur za kWh, dá sa priplatiť 2 Eur mesačne za certifikovaný pôvod energie z obnoviteľných zdrojov: https://www.mojelektromobil.sk/zse-drive-domaca-tarifa/

    Čo poviete? Podľa mňa super

    Komentár


    • Savi
      Savi komentoval
      Upraviť komentár
      Ak ma niekto dom, kde kuri elektrinou a elektromobil, tak jto moze byt zaujmave.

    • Miroslav Rojko
      Miroslav Rojko komentoval
      Upraviť komentár
      A ako vedia, že zelená energia príde ku mne, keď z transformátora sú napojené ďalšie desiatky domov v obci ? Nejaká nová technológia smerovania elektrónov v kábli ?

    • Peterka
      Peterka komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som to pochopil tak, ze vedia aky objem energie maju z OZE a na ten vedia dat certifikat... kde sa ta elektrina skutocne minie sa da zistit tazko

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      "Zelenu elektrinu" z OZ predavaju aj v Rakusku, tak mozu aj u nas :-))) Pritom v Rakusku je z plynu cca 30% elektriny a tiez maju cca 1,5% z uhlia - tiez sa neda zistit ktory elektron pochadza z ktoreho zdroja a kludne to mozu predavat. Na papieri prehlasia, ze tebe ide ta z OZ... Jednoducho fraska a zavadzanie spotrebitela. Cudujem sa, ze im to tak prechadza.

    • jeeff
      jeeff komentoval
      Upraviť komentár
      Uz som to s nimi riesil na e-salone, cele to kazi ten akoze ZSE Smart Wall Box, jeho cena celu ekonomiku posle doprec. Tvaria sa, ze to moze byt aj iny Smart Wall Box, ale ja som nepocul o takejto definicii a nikto nevie povedat, ze co to teda vlastne je.

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Na druhej strane nemoze to byt dobre v tom ze to na nich vytvori tlak ak bude o ten pausal ze "zelenu energiu" velky zaujem? Mozno sa budu snazit posilnit OZE aby mali viac ziskov z tych poplatkov. Ono sa to mozno zda smiesne ale ked im mesacne zacne platit niekolko 10-100 tisic domacnosti tak to nemusi byt zanedbatelna suma. Ci som velky idealista?

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Uplna blbost... elektrinu z OZ nemozno oddelit od ostatnej elektriny.
      Navyse na Slovesku sa spotrebuva asi tretina elektriny, ktora pochadza z CZ a PL, kde sa vyraba najspinavejsia elektrina v EU. Pritom nasa relativne cista sa posiela do Madarska a na Ukrajinu.
      Pozrite si toky elektriny do a z SK
      https://www.electricitymap.org/?page...countryCode=SK

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      Jasne ze sa neda oddelit a tebe do auta pojde mix vsetkeho ale cim viac bude cistejsej tym lepsie a je predsa jedno komu ktora pojde nie? To by mal byt hlavny ciel nas vsetkych nezavisle od toho ci to pojde do auta alebo mikrovlnky.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Catchcash Ved to "aka" elektrina sa nakupuje na predaj zakaznikom sa nijako neda ovplyvnit a uz vobec nie za 2eura. Na papieri samozrejme moze ZSE kupit elektrinu z Gabcikova v nejakom rozsahu a tu akoze predat zakaznikom, co zaplatili 2 eura navyse, no podla toku elektriny vsetka elektrina z Gabcikova ide do Madarska.
      Maximalne sa moze stat, ze za tie 2 eura sa ludia poskladaju na niekoho, co v ZSE vyrobi excell, kde bude suma elektriny z OZ kupenej a predanej. Teoreticky budu dve eura vyberat od vsetkych co im ich budu ochotni dat dokedy budu mat kupenej viac elektriny z OZ ako inej. Myslis, ze ked ju minu, tak ti tie 2 eura vratia?
      Alebo co v noci ked nesvieti slnko a v riekach je v zime minimum vody, ze elektrina z OZ nebude takme ziadna?
      Vsetko je to len hra s citmi klientov a honba za ziskom akymkolvek sposobom.

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      je to s prepacenim <>vina ; aj tarif aj "zarucena" zelena energia za 2e mesacne

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      jux neviem ake zmluvy maju podpisane ale kde je vola sa najde aj cesta. Nehovorim ze to je ich pripad najskor asi naozaj chcu len zarobit ale na druhej strane ja osobne by som bol ochotny si nieco priplatit aby som mal "cistu" energiu. Keby mali takychto ludi vela tak podla mna by mohli kludne nakupovat z Gabcikova napriklad za drahsie ako Madari a stale by sa im to oplatilo kedze by to predavali dalej za vyssiu cenu. Ale ako som povedal v prispevku vyssie, mozno som velky idealista

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      pre 1 cent prejst na nevyhodny D4 tarif a "nabijat si lacno auto" iba 8h denne proti 20hodinam v D5 + cela domacnost. Navyse ta "garancia zelenej za 2e" - no naco mi to je? Jadro je nizkouhlikova energia, aj tu pokladaju za zelenu?
      Ak mam plynofikovanu domacnost a kupim elektromobil, tak si dam rovno DD5 a kaslem im na nevyhodny DD4 a s nabijanim auta sa dostanem na tu istu mesacnu platbu ako pri DD2.
      Zabili to "smart wallboxom"
      Cele zle

    • ivan32
      ivan32 komentoval
      Upraviť komentár
      Ja mám ešte výhodnejšie DD8 od sse. Mesačná platba za OM 2€ 3x40A.
      Kua už len to EV chýba.🚗

    • Roman-ba
      Roman-ba komentoval
      Upraviť komentár
      Presne ako píše Dango. Ten kto má D5, (a teda 20 hodín nízku tarifu) asi nič nebude riešiť. Ja to mám skombinované ešte s malou fotovoltickou elektrárňou, takže neriešim. Ale určite sa najde niekto kto to ocení (okrem tých drístov o čistej elektrine). A treba uznať aj to, že elektrárne vychádzajú elektromobilistom v ústrety..

    • hudino
      hudino komentoval
      Upraviť komentár
      jux -> to vazne produkujeme 304g CO2na 1 kWh ? Ve to radsej budem palit v kozube pneumatiky...

    • ivan32
      ivan32 komentoval
      Upraviť komentár
      hudino no polsko má 600 takže 300 je dobre a to u nás vychádza 60g/km takže o dosť lepšie ako spalovák. Gumy by som teda nepálil. 😀

    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      Ja som cakal, ze to bude vacsi cenovy rozdiel. Tiez mam D5 a auto nabijam za 0,103€ s dph. Po 0,9xx to bolo do minuleho roku kym nezdrazeli.

    • Catchcash
      Catchcash komentoval
      Upraviť komentár
      milan84 cena co si napisal je vratane distribucie? Lebo co oni udavaju tak je to uz zaratane. Ak ano tak potom to je naozaj zanedbatelny rozdiel.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Dam to do grafu a poviem ti, ci je to super. Ale zabija to mesacny poplatok za istic, ja mam DD2 a nabijam vyrazne lacnejsie ako s DD4 alebo DD5. Jednoducho nemam taku velku spotrebu. A naviac od marca do oktobra mi ide barak na slnko (auta od maja do septembra).
      Toto moze byt teoreticky OK pre toho, kto aj kuri elektrinou (ja zatial nie).

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      Jirko, vdaka tvojej kalkulacke viem (+- som si aj myslel), ze pri mojej spotrebe ~4MWh mam mesacne platby DD5/DD2 takmer rovnake (rozdiel nieco okolo 1e). Cize kazda domacnost s TC, priamoohrevom alebo EV sa DD5 oplati viac, ako tento smiesny EV program (len s 8h NT)
  • Miroslav Rojko
    Senior Member
    • Nov 2016
    • 1314
    •   

    Podľa niektorých komentárov si hovorím, že vedia čo robia. Niekto si zaplatí 2€ za nič a ešte je spokojný.
    Kto má sadzbu D2 (teda nemá urobený dvojtarif v domovej rozvodni), tak je to nanič. Pár sto € za prerábku skrinky sa nevráti za životnosť auta. Taktiež to zabíja vysoký mesačný poplatok za istič pri dvojtarife. D2 má 6€, D4 má 14€. Prepočítajte si, koľké stovky kilometrov musíte mesačne urobiť len na zaplatenie mesačnej tarify.

    So Smartboxom je to podobné - dáte trojnásobok za SmartBox (dokonca pri kúpe za 1500€ chcú ešte mesačný poplatok za SmartBox), pritom väčšine stačí mobilný konektor. Celá ZSE je jeden veľký výsmech rozmýšľajúcim ľuďom.

    Je to podobné ako fotovoltika od nich. Virtuálnu batériu dajú za 2€ mesačne ale len tým, ktorí od nich majú panely - drahšie o 1300€ oproti konkurencii (4500€ vs 5800€ za 2,5kW fotovoltaiku).

    Magna urobila virtuálnu baterku za 3,75€ za MWh, čo je 0,00375€ za kWh - až keď Vám vrátia 533 kWh mesačne, až vtedy zaplatíte 2€ a najväčšia výhoda - pre všetkých svojich zákazníkov, je jedno akú fotovoltiku majú, či dotovanú, nedotovanú. Hneď som si to aktivoval.
    [priezvisko]@me.com

    Komentár

    • Catchcash
      Member
      • Dec 2019
      • 170
      •   

      Caute, zda sa mi ze sa to tu uz riesilo ale nepamatam si vysledok ked nabijam v ramci ZSE Partner programu AC 3 hodiny a potom prejdem k obchodu a tam zacnem nabijat zase (povedzme za 1-2 minuty) tak sa mi tie 3h zresetuju? Pri slnecniciach som nabijal a potom som isiel este do billy a som si povedal ze nebudem tam len tak stat naprazdno ked je stojan volny tak som to tam pichol este na 45min a notifikacia ZSE v mobile mi pisala ze nabijanie 3h26min...Tak teraz som z toho jelen je tam nejaky cas kym sa to zresetuje a mozes nabijat znovu bez toho aby to akoze pokracovalo?
      Naposledy upravené Catchcash; 04-04-2020, 14:52.

      Komentár


      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        To si nabijal na tom istom nabijacom bode?
        Naozaj hovoris programe ZSE flat za 69e?

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Nie myslel som ten stredny ako sa vola? Partner? Opravim to aj v original prispevku a bol to iny nabijaci bod.

      • dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        napis do ZSE a daj vediet, ako to je s tymi 3h zdarma a ci po znovupripojeni mas zase 3h zdarma

      • milan84
        milan84 komentoval
        Upraviť komentár
        myslim, ze sa rozoberalo ze to trva par minut.
        Ale ta appka ked stopnes čipom stale akoby rata dalej. T.j ja ked ukoncim nabijanie, odidem a napr o hodinu si otvorim appku, tak mi tam este asi dve sekundy svieti-pokracuje pocitanie povodneho nabijania. Az potom to zisti, ze uz nie som pripojeny a zrusi to. uctuju samozrejme len realne nabijanie.
        Mas teda podobnu skusenost, ze ti v appke prebliklo ako keby nezastavene nabijanie alebo mas inu skusenost?

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Mne hore v liste na mobile kde ti ukazuje upozornenia pisalo ze nabijanie 3h26min ale nespominam si uz teraz co to spravilo ci to zmizlo same od seba alebo co sa stalo. Nebolo to priamo v appke ale v notifikacii dakej. A bolo to fakt iba par minut ale uplne iny nabijaci bod. To chapem tak ze je to nove nabijanie nie? Len ci aj ZSE ma taku istu logiku

      • Peterka
        Peterka komentoval
        Upraviť komentár
        Tiez mam so ZSE taku viacnasobnu skusenost, ze ak ukoncis nabijanie cipom, appka este potom dlho ukazuje, ze sa nabija. Napr. nabijal som 20minut, a ked som sa vecer pozrel do mobilu, appka ukazovala, ze nabijam uz 6hodin... bolo to uz ale dost davno, neviem ci to medzicasom neopravili, vtedy som to hlasil do ZSE. Samozrejme uctuju aj vo vypise nabijani to bolo spravne.

      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        Apka asi nieje online, asi sa refresuju udaje raz za cas. Usudzujem podla zobrazenia obsadenosti bodov. Ked som pripojil este nejaky cas ukazovalo bod ako volny a naopak po odpojeni este chvilu ze obsadeny. Hovorim o aktivacii a deaktivacii kartou. Takzetie dve minuty bol asi prilis kratky cas aby apka zistila ze uz nenabijas.

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Viem ze budu uctovat podla toho kolko som nabil a nie casu toho sa nebojim. Skor mi ide o to ci mi budu uctovat to parkovne nad 3hodiny alebo proste len ta appka si nevsimla ze som presiel k inemu bodu ale oni to vedia ze som uz odinakial nabijal.
    • Catchcash
      Member
      • Dec 2019
      • 170
      •   

      Tak volal som na infolinku ZSE drive a informoval som sa ako je to s parkovnym po 3 bezplatnych hodinach AC nabijania. Povedali mi ze ak nabijas v ramci jedneho dna na jednom nabijacom bode viac ako 3h tak sa ti rata uz parkovne (aj keby to bolo rano 2h a vecer 2h), ale ak prejdes k dalsiemu nabijaciemu bodu tak tam mozes nabijat znovu 3h.

      Komentár


      • Taur
        Taur komentoval
        Upraviť komentár
        Cize aj v tom tvojom pripade, ked si sa na dalsi bod napojil o 2min? Vysvetlili ti preco ti apka pisala 3h+ nabijania, teda to brala ako jedno nabijanie?

        A teda inak povedane na jednom bode mozes nabijat 3h za 24h bez parkovneho. A dufam ze sa berie bod, nie miesto. Teda ak su dva stojany/nabijacky vedla seba, mozem skoncit na jednom a pichnut sa hned vedla na druhej nabke?
        Naposledy upravené Taur; 05-04-2020, 12:22.

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Ja som nabijal na inom stojane cize by som mal byt v pohode podla toho co mi povedal a podla mna len appka nerefreshla alebo co to som dako neriesil... A nemozes nabijat 3:24 bez parkovneho za jeden den iba 3h a hocico viac je spoplatnene (parkovne). A podla mna na inom stojane mozes aj ked je vedla ale neviem ako je to s jednym stojanom a len iny konektor alebo ako to mam nazvat. Vasinou byvaju dva na jednom stojane - to skor asi nie aj ked kazdy ma zvlast cislo ale stojis a blokujes jedno parkovacie miesto.

      • miso
        miso komentoval
        Upraviť komentár
        Ako ste teda dopadli naúčtovali vám ten extra poplatok za parkovanie aj keď ste boli na inom stojane na rovnakej lokalite?

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Nie iba 9€

      • miso
        miso komentoval
        Upraviť komentár
        koľko si realne nabil kwh za tych 9€?

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        No to je ten mesacny pausal nabijat mozes kolko chces. Ja nejazdim teraz nejako vela tak dakych 100kWh za mesiac mi to vyslo
    • Catchcash
      Member
      • Dec 2019
      • 170
      •   

      Neviete nahodou niekto ako sa da rezervovat miesto na nabijacke? Nie ze by som to zatial niekedy potreboval ale do buducnosti sa moze zist ta info Nikde v appke nevidim tu moznost. Dakujem

      Komentár


      • nick81
        nick81 komentoval
        Upraviť komentár
        Vyzerá, že to odtiaľ zmizlo .. Kedysi tam bolo rezervovať.

      • Catchcash
        Catchcash komentoval
        Upraviť komentár
        Ked som pozeral naposledy do cennika tak sa tam dokonca zmenila aj vyska pokuty tusim za prepadnutu rezervaciu tak som si myslel ze to stale funguje

      • Roman-ba
        Roman-ba komentoval
        Upraviť komentár
        Ja si osobne myslím, že to tam nikdy nebolo. Všade o tom píšu ale nikdy som v appke možnosť rezervovania nenašiel. A to som chcel už zo dva razy použiť na cestách..

      • janulo
        janulo komentoval
        Upraviť komentár
        Ja som kvôli tomu volal pred pár týždňami na infolinku a povedali mi, že rezevácia nie je zatiaľ podporovaná.
    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      Dnes namontovali 2 nabíjacie stanice pri zimnom štadióne v Žiline, spolu 4 miesta pre nabíjanie typ 2, 22 kW. Predpoklad spustenia do 30 dní. Potom dáme na mapu.

      Komentár


      • janulo
        janulo komentoval
        Upraviť komentár
        Tak predsa len, super. Pôjdem si otvoriť šampus keď to spustia
    • Catchcash
      Member
      • Dec 2019
      • 170
      •   

      Daco nove ste sa na zraze v TT nedozvedeli?

      Komentár


      • Savi
        Savi komentoval
        Upraviť komentár
        Ze budu ZSE UFC v Lucenci, Roznave a myslim, ze aj v Ziline.

      • dango
        dango komentoval
        Upraviť komentár
        ...a oprasil staru informaciu, ze fotovolticke kWh si budes moct "prevziat spat" cez nabijanie auta

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        A zasa len ti sprosti čo si od nich nechajú nainštalovať 2x predraženú FVE alebo aj my normálni? Lebo virtuálnu batériu ponúkajú iba “svojim”.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        Jiri GrandPa

        to som mu stále hovoril, že všetko viažu na ich vinára Juraja s trojnásobnou cenou fotovoltaiky, on mi na to ako sa to oplatí, že aj on si teraz dáva fotovoltiku a so zamestnaneckou zľavou ju má za 7000€ za 4kWp, tak som sa zasmial, že ja mám v marci montovaných 7kWp za 6000€ na margo tej výhodnosti ZSE
        potom začal o kvalite, kedy zasa som zistil, že mám rovnaké LG panely ako dáva ZSE a striedač dokonca s dlhšou zárukou od výrobcu - asi toľko k ponuke ZSE, oni proste majú zákazníkov, čo si nevedia porovnať ponuky

        ale od iného zdroja zo ZSE viem, že pripravujú virtuálnu aj pre ostatných, len sa počas korony nestretávali na schôdzach, tak sa to odkladá, ale že by to tento rok mali ponúknuť

        a ďalšie pozitívum, virtuálna od ZSE je na ročnej báze, kdežto Požičovňa od Magny na mesačnej, takže tiež na ZSE čakám, lebo v lete aj po odrátaní mojej spotreby im niekoľko MWh ešte nechám zadarmo z mojej 10kWp a u ZSE by som si to v zime odrátaval

      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        U Magny máš net meetering čo je násobne lepšie ako keď mne ZSE platí iba trhovú cenu energie. Kľudne by som in pár MWh nechal....
        Ja som viazaný do konca tohto roka si ZSE a potom neviem. Lebo tender na výkup energie od malých zdrojov vyhralo SPP. Ozval sa to niekto od nich? Mne nie.

      • Miroslav Rojko
        Miroslav Rojko komentoval
        Upraviť komentár
        pozor, SPP vyhral nie malé zdroje ale práve od podnikov s URSO cenami, v SPP mi priamo odpísali, že od malých zdrojov - domácností nemajú záujem, ani nechcú vykupovať, len od tých, čo sú registrovaný u URSO ako výrobcovia, takže s tým nerátaj
        ZSE Ti tento rok dá ešte menej, ak si pozeráš burzu odkiaľ berú priemerné ceny pre výkup, bude to tento rok na polovici ako minulý

        ak by si sa rozhodol pre Magnu, nezabudni dať výpoveď zmluvy do ZSEEnergia na "prevzatie odchýlky", nielen na dodávku elektriny Tebe ako domácnosti, lebo potom ZSE distribúcia povie, že nemôžeš Magne dodávať, to majú taký chyták aby zdržali odchádzajúcich
        V Magne je ten 4T ako sa tu už veľa krát písalo, ten si treba dať aby dali aj požičovňu
    • jurajsun
      Member
      • Jun 2020
      • 113

      Páni podelím sa zo super podporou ZSE Drive. V Utorok som sa registroval so svojou novou SPZ kou na portali ZSE drive, program Partner za 9 eur mesačne. Registrácia prebehla úspešňe, napísla prehliadač a tu sa začali moje problémy. Po registrácii mal prísť mail s linkom kde si vygenerujem svoje heslo do aplikácie. Bohužial neprišiel. O.K. Volal som včera na podporu ako je to s kartou a registráciou nakoľko mi do mailu nič neprišlo. Pani na linke ma infomovala že registrácia bola úspešná a posielajú mi kartu RFID, ja že ok ale neviem sa prihlasiť do aplikácie, nemám heslo, pani že som mal dostať link kde si potom zadám svoje heslo. o.k. ale nič som nedostal, tak som podľa pokynov cez appku zadal stratu hesla a aby app. poslala nový link (trošku sa venujem IT ale v SPAME nič , nikdy nemám!!). Bohužiaľ nič nedošlo, skúšal som aj appku v Androide aj iPhone ten istý problém , žiaden mail ani v spame, nikde nič. O.k. volám dnes, ta istá procedúra, kartu mám vystavenú , ale ešte ju neposlali, dobre chcem, aspoń fungovať na mobilnej app, nakoĺko zajtra idem mimo KE nech natankujem po ceste , bohužial ta istá tortúra, link neprišiel. Tak fajn prepojte ma na technické odd, a pani že nemajú spíše so mnou reklamáciu a mám čakať. Takže do app sa nedostanme, pride aspoń do konca budúceho týždňa snáď ta karta, ale nemám kontrolu nad nabíjaním a to ma štve. Máte nejaký nápad?

      Komentár

      • stopo
        Member
        • Feb 2020
        • 31

        Toto iste som zazil aj ja. Avsak na linke bol daky pan ktory bol ochotny a poslal mi mail pre reset hesla. Bez tohto sa neda do aplikacie ani na ich portal prihlasit. Ocividne s tym maju vacsie problemy. Skus mozna cislo 0908 718 518. dostal som ho priamo od chlapov zo zse drive ked som bol pozriet na e-salone v BA.

        Komentár

        • Taur
          Member
          • Dec 2019
          • 296
          •   

          @jurajsun Ani ked ti pride karta a papiere nebues tam mat ziadne heslo. Pani na tej linke ani vobec netusila o akom hesle hovorim, bola uplne mimo. Kazala mi skusat zadavat to cislo z karrty a podobne hluposti. Ale mne sa to podarilo okabatit cez proceduru "zabudnute heslo", ale uz si nepamatam ako presne. Skus to este raz. Nepamatm ci som riesil akoze zabudnute heslo cez web alebo apku, ale jedno z toho by malo fungovat.

          Komentár

          • jurajsun
            Member
            • Jun 2020
            • 113

            No skusal som zabudnute heslo aj cez app IOS aj Android aj cez web rozhranie, proste nič, na to číslo nechcem volať už je neskoro, skúsím v pondelok. Diki zatiaľ.

            Komentár

            • Miroslav Rojko
              Senior Member
              • Nov 2016
              • 1314
              •   

              Na infolinku ZSE sa nespoliehajte, asi zamestnali nejakú dôchodkyňu, čo ani nevidela nabíjačku, mne po 8 minutách hovoru (keď im nefungovala appka) nevedela ani spustiť stojan, škoda tam volať, je to tragické. CCS, Chademo a také anglické názvy, to je pre ňu niečo neznáme.
              Keby naprogramovali jeden automat, kde si číselnou voľbou človek navolí pár potrieb (zaslanie hesla, spustenie stojanu, reklamácia nabíjania, atď), urobili by lepšie a ešte by to bolo lacnejšie pre nich a ušetrili by nám kopec nervov.
              [priezvisko]@me.com

              Komentár

              Pracuje...
              X