Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nabíjanie v Žiline, aktuálne k 15.1.2020

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    Nabíjanie v Žiline, aktuálne k 15.1.2020

    Už dlhšiu dobu sa chystám popísať situáciu s nabíjaním v Žiline, aby som vyvrátil nesprávne informácie, ktoré sa občas vyskytnú.

    1. Už viac ako rok stojí nefunkčná rýchlonabíjačka pod značkou Polyfazer pri OC Sconto na výpadovke zo ZA smer MT. Podľa informácie firmy Polyfazer je majetkom Sconta a oni ju mali sprevádzkovať, ale mali tam mať nejaké technické problémy s prípojkou, bližšie neviem. Len sa pýtam, načo robili takúto investíciu, keď je to nefunkčné?
    2. Pri budove Telekomu vo vlastíctve Reinoo na Poštovej ul. sú 3 nabíjačky, wallboxy so značkou Greenway. 1 je na uzavretom parkovisku a mala by byť určená pre ich služobné vozidlá, 2 sú verejne prístupné, už ich raz premiestňovali, ale nikdy neboli spustené. Podľa Reinoo ešte nevedia kedy ich sprevádzkujú, je to pre nich posledný problém, ktorý riešia.
    3. Mestský úrad spolu so SSE dávno ešte v lete, resp. v r. 2018 sľubovali nabíjačku. Konečne na jeseň spravili pre to prípravu- káble, múrik, ale dlho sa nič nedialo, nakoniec sľúbili, že do konca roku namontujú wallbox, má tam byť 22+11 kW. Pred koncom roku to išli montovať, ale betónový podstavec sa im rozsypal, tak to zabalili do fólie a nechali tak. Nič sa nedeje. PS: Stano, priznaj sa, máš v tom prsty
    4. Už niekoľko rokov sú v OC Mirage 2 Teslawallboxy. Keďže boli dosť využívané, začali sa kaziť. Málokto tam občas nabije, ale s problémami. Pravdepodobne sú tam zlomené káble a nikto sa k tomu nemá, aby to opravil. Sú vo vlastníctve Teslaclubu s.r.o. PS: Stano, čo s tým spravíme? Samotný Mirage pravdepodobne nemá záujem na prevádzkovaní ako TDC.
    5. Vedľa GW rýchlonabíjačky v Auparku si A. namontoval 3 vlastné Tesla wallboxy, nastavili to podľa nich na 11kW. Už tu bola o tom reč. Priestorovo zle usporiadané a pravdepodobne neodborne nainštalované, lebo fungujú ako sa im chce. Občas idú normálne, inokedy po 5-10 samé vypnú. Keby človek sedel v aute a kontroloval to, občas znova zapol...ale komu sa chce sedieť v aute? Niekedy nejdú vôbec, viac ľudí sa mi sťažovalo nezávisle na type auta.

    Takže zostávajú 2 drahé rýchlonabíjacie stanice Greenway v Auparku a pri Tescu.
    + nová rýchlonabíjacia stanica na Slovnafte, Kragujevská z projektu Next-e, zatiaľ zadarmo. Vďaka za ňu. Občas problém, že je obsadená spaľovacími autami.

    Ako vidíte s pribúdajúcim počtom elektrických áut môže byť v Žiline naozaj problém kde nabiť. Preto by sme boli vďační Bille, Kauflandu, Lidlu a iným, ak by nám sem niečo dali.
    Ďakujem za pozornosť a verím, že som vás neunavil a niekoho mojím kritickým príspevkom neurazil
  • Teq
    Teq
    Member
    • Nov 2017
    • 240
    •   

    #2
    Co nabijacka pri Nissane, na tej som nabijal dost casto a cena tiez bola priatelna, ale tiez sa tam menili pravidla az moc casto.
    Ta nabka pri slovnafte nie je obcas ale non stop blokovana spalovakmi, skor by som povedal ze kandidat za najviac blokovanu nabijacku na SR

    Komentár


    • waldok
      waldok komentoval
      Upraviť komentár
      slovnaft ZA - naposledy som tam dal vyvolať ako na kúpalisku majiteľa dodávky čo stojí na nabíjacom mieste. od pultu s čipsami na mňa zahundral chlapik, že čo sa robí, že už som tretí čo ho otravuje s preparkovaním 🙉

      s humorom som sa cez to preniesol, on preparkoval a nakoniec sa aj zaujímal ako to vlastne celé s Teslou funguje.

      čo mi tam ešte vadí, je totálne zahnusené zaolejované obe vyhradené miesta pre EV akoby tam vyliali 10 litrov nafty. nenastúpiš do auta aby si nešľapol do toho oleja🤮

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      pri Nissane je stará stanica, ale len Chademo, to je pre mnohých nepoužiteľné
  • milan84
    Senior Member
    • Jun 2015
    • 853
    •   

    #3
    chalani a riesite to na spravnych miestach?
    GW nabijacky, wallboxy - napisat, zavolat do GW. AK aj nie su ich, ze ich predali amontovali maju paky, kontakty, vedia veci posunut predsalen trochu inak.
    Necakaj kym lidl, kaufland spravi nabijacky, ale tiez sa ozvat do ZSE ze halooo, kedy tam planuju nieco namontovat.
    Slovnaft a blokovanie-kontaktovat spravny mailom zodpovedne oddelenie, nech si zariadia poriadok, aby tam dala obsluha zabrany ked sa to tak zneuziva.

    Ja som uz takymto vypisovanim vselico dosiahol, len treba pisat, pripominat sa a byt slusny.

    Ak treba, GW a ZSE viem pomoct.

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      GW wallboxy sú týmto logom označené, ale vlastní ich firma Reinoo.
      ZSE sľubujú, že bude v ZA nabíjačka, ale dlhý čas zdôvodňujú tým, že SSE im robí prieky a všemožne naťahuje čas. Áno ZSE by nám pomohlo.
      Priznám sa, ja teraz vypisujem všelikde, ale riešim úplne iné veci. Tento príspevok som dal len na sprehľadnenie toho aký je teraz stav.
      Ešte k tomu sa vyjadrím, že niektorí tvrdia, že v MT máme nabíjačky. Áno, tam sú šikovné, ale chodiť nabíjať 30 km tam a 30 nazad tiež nedáva zmysel. A keď sa ide na východ, nie sú úplne po ceste, musí sa zachádzať do mesta, nie je to pohodlné.

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      nevadi, ze WB vlastni Reinoo, ale prevadzkuje ich GW a teda GW prichadza o $ - cize bude v ich zaujme to vyriesit, aby boli plne funkcne

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      GW ich neprevádzkuje, len ich dodali

    • ToMiLeaf
      ToMiLeaf komentoval
      Upraviť komentár
      Ak by mala ZSE problém so SSD, tak asi nemá 3 DC nabky v MT, po jednej v LM, ZH, PD, BB, a ZV a hlavne UFC na Budči.
      Skôr či neskôr bude mať každý kto chce stavať nabky "problém" s distribučkami keďže investície do kvality siete sú mizerné a kapacita obmedzená.
      Ak má niekto seriózny záujem stavať nabky, tak sa vykašle na celú distribučku a kombinuje to s batériovým úložiskom, pre ktoré nabíjanie ti stačí pár Ampérový istič...
      Naposledy upravené ToMiLeaf; 16-01-2020, 13:04.
  • jeeff
    Member
    • Nov 2015
    • 192
    • lubos1519
    •   

    #4
    Stav nabijaciek v niektorom meste moze byt sposobeny 2 faktormi:
    • samotnym mestom a jeho ochotou prenajat priestor na nabijacky a povolit vsetky potrebne povolenia
    • dodavatelom energie - podla vyjadrenia na poslednom Tesla zraze je vraj Zilina cierne miesto na mape vo vztahu ZSE a SSE
    Prikladom moze byt ta Trnava, ako je mozne, ze v TT je zrazu tolko nabijaciek? Urcite je to sposobene aj samotnym vedenim mesta a ich podporou tychto projektov.

    Komentár


    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      A v SSE ešte o elektromobilite nepočuli? Ale nadávať na Bratislavu to im ide.

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      v SSE toho este vela nepoculi, zabudni na akukolvek online sluzbu, pripojenie fotovoltiky a dalsie "normalne veci" 21. storocia

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      No vidíš a zatiaľ ZSE odoberá odo mna prebytky a ešte mi za ne platí. Takmer rovnako ako ja platím im. A tento rok vyrukovali s ponukou virtuálnej batérie (koľko dodaš, toľko dostaneš free) aj keď bohužiaľ len tým čo kúpili FVE od nich.
      Ale pred vianocami sľubovali na tento rok niečo pre zákazníkov ZSE drive čo majú FVE tak sa nechám prekvapiť.
      Úplne iný svet tu. Pozdravujem do BB.

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      V SSE su komunisti a to nie je ironia, ale zial skutocnost. Aj VSE je dalej, predsa len to uz je Helmut, podobne, ako ZSE
  • Tomas Skopinsky
    Junior Member
    • Jan 2020
    • 11
    • tomass309
    •   

    #5
    Zdravím, nakoľko som začiatkom roka vlastníkom e-auta, nabíjanie ma začalo bytostne zaujímať. Strávil som nad riešením hodiny, nakoľko na mojej trase PB - ZA je to s možnosťami nabíjania čistá bieda. Česť výnimkám ako je ČS Slovnaft na Kragujevskej (permanentne obsadená hlavne Teslami). To na margo ohnivej diskusie či potrebujú Tesláci iné nabíjačky ako od Tesly. Pre moje potreby som si zriadil originál Wallbox na nabíjanie pri firme (Oravská ulica 8557/22, Žilina), ak prejaví niekto záujem o využívanie nie je problém, cenu EE mám výbornú .
    Požiadal som o zriadenie nabíjacích miest aj Teslu aj ZZE Drive, na odpovede čakám. Mojím cieľom je na novom parkovisku urobiť DC nabíjačku 50kWh, uvidíme či a ako sa podarí. Zatiaľ aspoň prežiť na wallboxoch.
    PS: Ku našej SSD sa radšej nevyjadrujem, mám tam veľa kamarátov ale ....
    Naposledy upravené Tomas Skopinsky; 22-01-2020, 08:29.

    Komentár


    • cio
      cio komentoval
      Upraviť komentár
      Správny postup, máš po probléme... pochvala

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      A Teslu si ziadal preco? Ved mas Kiu a na Tesla Superchargeri aj tak nenabijes. A co tak oslovit Kiu ?

    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Mal na mysli zrejme Tesla wallbox

    • Tomas Skopinsky
      Tomas Skopinsky komentoval
      Upraviť komentár
      Mal som na mysli wallbox od Tesly. On to problém s GW je taký, že nikdy nenabíjajú na plný výkon, v PB mi dala max. 23kWh. Ja si v práci nabíjam svojich 7,4 a zatiaľ mi to postačuje. Zajtra prvá cesta do BA tak som zvedavý.

    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      vykon sa meria v kW, v PB ti davala asi malo lebo tam zacinas a mas studenu bateriu, mam PB otestovane a dava 120+A cize plny vykon

    • Tomas Skopinsky
      Tomas Skopinsky komentoval
      Upraviť komentár
      Dosť možné, ešte sa len zaúčam ako fungovať.

    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      v zime ked ides dlhu trasu (na ktorej sa musis nabijat) je najlepsie to nesetrit, ist po dialnici 130 km/h a tym padom dobre zohriat bateriu a potom sa hned nabit, dalej potom pojde clovek s teplou bateriou, lespiou spotrebou a rychlostou nabijania.

    • Tomas Skopinsky
      Tomas Skopinsky komentoval
      Upraviť komentár
      Nabíjať budem až v BA takže predpokladám, že jej bude dosť teplo.

    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      tak tak, v BA je HPC (high power charger) v Auparku, ked to zohrejes malo by to ist na 75 kW

    • Roman-ba
      Roman-ba komentoval
      Upraviť komentár
      Aj ja som v PB nabíjal zakaždým okolo 43-46 kW, ale to som išiel buď z BA alebo DK..Ale teplotu batérie som mal len okolo 11-13 stupňov..
      edit: naopak v Auparku na HPC (čo je pre mňa vlastne doma - studená batéria) som nenabíjal viac ako 23 kW
      Naposledy upravené Roman-ba; 22-01-2020, 17:18.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Tesla ti wall box nepreda, na to potrebujes VIN nejakej Tesly. Ale ten ti ani netreba. Ak mas moznost nabijat niekde prudom 32A (eNiro ma tusim jednofazove nabijanie, vsak?) tak si kup trebars Spark Line 32 od ceskeho InChanetu. http://eshop.inchanet.cz/chytre-kabe...2-typ2-cee-1f/
      Viaceri ho tu mame, spickova elektronika a lacnejsi ako hocico ine na trhu. Alebo ak chces nabijacku na stenu tak jeho pevnu verziu, tu nemaju momentalne v eShope ale vedia ti ju bez problemov spravit. Je lacnejsia ako prenosna verzia lebo tam netreba drahu pevnu hlinikovu krabicu.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Navyse ked ti na Tesla wallboxe odide kabel, tak si v ... Da sa sice zabastlit, no to nie je standardny bezpecny postup. Tesla to pri navrhu kabla pre HPWC prehnala s bezpecnostou, kabel je schvalne vyrobeny tak, ze ako prve sa (pri castom, aj mierne agresivnejsom pouzivani) prerusia dolezite riadiace zily a kabel sa znefunkcni. Kludne mohli vyrobit kabel s odolnejsimi tenkymi zilami, no v zaujme (podla mna az zvratenej) bezpecnosti vyrobili kabel, co sa relativne rychle amortizuje. Tesla WB ma ako jediny WB z mnohych co poznam aj tepelne cidlo v typ2 konektore - aj to tiez podla mna prehnali z urovnou bezpecnosti.
      Takze za mna je inchanet tiez jednoznacne jednotka na trhu. Teslakom sice bude chybat pohodlie otvarania dvierok a ukoncenia nabijania tlacidlom na Typ2 konektore, no trvanlivost a vyhoda v podstate domaceho vyrobcu za urcitu stratu komfortu stoji. Neteslaci maju volbu jednoznacnu.

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      jux vyrobili taky kabel aby sa tocil kseft Kolko je teslaboxov tolko pravidelne predavanych kablov ...

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Neviem, kde a ci sa vobec da vobec kupit ten kabel s typ2 konektorom pre HPWC. Jiri GrandPa ho tusim nasiel v nejakom katalogu teslackych nahr. dielov. Pokazene HPWC menia v zaruke. Poslal si wallbox na reklamaciu a prisiel novy. So znizenim bezpecnosti na uroven ostatnych WB sa da tesla HPWC prerobit na funkcny a odolny za cenu jedneho noveho typ2 konektoru a asi hodinu prace.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Taur - myslim, že tu o kšefte nemôže byt ani reč. Tesla to predáva za 400€ bez DPH, to podľa mna akurát kryje náklady. Dnes sa všeobecne zabúda na pôvodný zmysel existencie Tesla Motors - zmeniť dopravu vo svete na bezemisnú. Akokolvek to môže dnes znieť pateticky táto pôvodná “mission statement” Muska je stále platná.
      Preto stojí kWh na superchargeri 0.25€ a nie 0.59 alebo nebodaj 0.79.
      A asi aj preto sú tí čo dali na dnešné pomery za auto od Tesly nehorázne peniaze trochu “mentálne postihnutí” a nemajú radi firmy ako VW a spol. keď sa nehanbia tvrdiť, že nevadi koľko emisií ma ich produkt v reálnej prevádzke, lebo na to nie je norma....
      Napriek tomu čo si myslí bežný Slovák alebo Čech ( a nerobme si ilúzie, aj Nemec alebo Švajčiar) je naša planétu v riadnej kaši vďaka nám a naše deti a vnuci si to riadne odserú.
      Ale ja to chcem aspoň skúsiť a veriť že ešte nie je neskoro...
      (Ako hovorievala moja babička - prachy byly a budou, ale my ne).

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      @Jiri Neverim, ze velkovyroba toho kabla i s distribuciou stoji 400e, zvlast ked je vraj menej trvacny/kvalitny. A to ze niekto operuje s primeranym ziskom a nie nehorazne predrazene ako ostatni este neznamena charitu a spasitela sveta.
      Banku ktora berie za vklad na tvoj ucet poplatok iba 1e oproti inym ktore beru 4e (co vychadza 30e/h pre tu pracovnicku co to robi) a ma miliardu rocny zisk nazves charitativnou a ludomilnou, len preto ze ma tuto operaciu lacnjesiu ako konkurencia? Elon je predsa podnikatel.

    • Jiri GrandPa
      Jiri GrandPa komentoval
      Upraviť komentár
      Evidentne si to este nevidel zblizka rozobrane a netusis co v tom vsetko je...

    • demo
      demo komentoval
      Upraviť komentár
      Určite ten kábel nie je najlacnejší na trhu
      https://www.twincar.sk/oscom/index.p...ducts&SKU20845
      Nie je tam veľa popisu, lebo primárne to predávame cez ebay.
      Ale je tam OLED display, nastaviteľný prúd 6A ... 32A.
      Naposledy upravené demo; 14-02-2020, 16:12.
  • Roman-ba
    Member
    • Sep 2019
    • 104
    •   

    #6
    Aký máš problém s nabíjaním? Véd v PB je Greenway (keď som sa tam stavil z piatich razí bola nabíjačka 5 krát voĺná a v Za je viacej nabijačiek, nie len tá na Slovnafte. A tvoje auto má uŕčite väčší dojazd ako je vzdialenosť z PB do ZA. A že sa nabíjajú zadarmo Tesly na Slovnafte? Na to si musíš zvyknúť, aj oni majú na to nárok. Ja som na to raz poukázal v úplne inej súvislosti a skoro ma ukameňovali..
    Ale inak veľa šťastných km prajem.

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      V ZA je problém s nabíjaním, písal som to na začiatku tejto témy
      Naposledy upravené 1fisker; 22-01-2020, 11:16.

    • Roman-ba
      Roman-ba komentoval
      Upraviť komentár
      Aha, to som si nevšimol.. Takže som mal pred dvomi týždňami cestou na Oravu šťastie že na tej Slovnaftke bolo voľné..Ale aj v MT pri McDonalde bolo prázdno...

    • cio
      cio komentoval
      Upraviť komentár
      Roman-ba áno, tu keď niečo mraukneš do TESLY tak ide ťažká smršť od miestnych jastrabov

    • Taur
      Taur komentoval
      Upraviť komentár
      cio Si uvedom,ze si na fore teslaclub.sk a vsade ked rypnes do miestnych mozes cakat dzihad. NeTeslaci sme tu len hostia, tak sa patri slusne spravat k domorodcom.
      Naposledy upravené Taur; 22-01-2020, 17:38.

    • cio
      cio komentoval
      Upraviť komentár
      Taur ... domorodci je na niektorých skutočne výstižné
      niektorí naozaj o pohostinnosti a tolerancii nikdy ani nepočuli
      ja som nikdy úmyselne nerýpal za účelom vyvolania hádky - vždy som mal záujem o vyváženú diskusiu
      ja sám firme TESLA držím veľmi palce, ale je komické sledovať ako sa tu poniektorí s TESLOU sebaidentifikujú a strácajú súdnosť a nadhľad
      pri tom sme všetci iba spotrebitelia
      Naposledy upravené cio; 22-01-2020, 18:04.

    • milan84
      milan84 komentoval
      Upraviť komentár
      cio ale vseobecne ty si mal uz ..nazvem to poriadnu vymenu nazorov asi s kazdym.
      A ako bolo pisane, toto je teslaclub. Ja s Nissanom som tu navsteva a zaroven dufam, ze sa to jedneho dna zmeni na domaceho
      Skus nejake audi forum. Ako na etron reaguju tie rozsirene audiclubinternational ci ako sa to pise? Metrovu nalepku ma kazda stara audina na zadnom skle. Tam o ospevovani Tesly nebudes citat, to ti garantujem.
  • Tomas Skopinsky
    Junior Member
    • Jan 2020
    • 11
    • tomass309
    •   

    #7
    Samozrejme mojou snahou nebolo rozpútat vášnivú diskusiu. Len poukazujem na to čo sa deje. Nakoľko sa moja firma zaoberá prípravou stavieb budem sa snažiť o rozširovanie miest na nabíjanie. Ako prvé to doriešim pri novom Kauflande v Považskej Bystrici. Aby som nabíjal aj počas nakupovania.
    To hádam uspokojí tú jednu T v PB.

    Komentár


    • 1fisker
      1fisker komentoval
      Upraviť komentár
      Ja chodím nakupovať do Kauflandu v Žiline

    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      super snaha, ak sa tam bude robit nabijacka dajte su spravit na co najodhlahlejsie miesto na parkovisku kauflandu, aby ju fosilaky neblokovali, dobry priklad je Trnava, tam som ju malokedy videl blokovanu, zatialco v BA to je narodny sport (v trnave mame zase legendu kolenovrtaca, ale to je ina debata )
  • Juraj Ondrejka
    Junior Member
    • Jun 2014
    • 28

    #8
    Pôvodne zverejnené od 1fisker Pozrieť príspevky
    Už dlhšiu dobu sa chystám popísať situáciu s nabíjaním v Žiline, aby som vyvrátil nesprávne informácie, ktoré sa občas vyskytnú.

    1. Už viac ako rok stojí nefunkčná rýchlonabíjačka pod značkou Polyfazer pri OC Sconto na výpadovke zo ZA smer MT. Podľa informácie firmy Polyfazer je majetkom Sconta a oni ju mali sprevádzkovať, ale mali tam mať nejaké technické problémy s prípojkou, bližšie neviem. Len sa pýtam, načo robili takúto investíciu, keď je to nefunkčné?
    2. Pri budove Telekomu vo vlastíctve Reinoo na Poštovej ul. sú 3 nabíjačky, wallboxy so značkou Greenway. 1 je na uzavretom parkovisku a mala by byť určená pre ich služobné vozidlá, 2 sú verejne prístupné, už ich raz premiestňovali, ale nikdy neboli spustené. Podľa Reinoo ešte nevedia kedy ich sprevádzkujú, je to pre nich posledný problém, ktorý riešia.
    3. Mestský úrad spolu so SSE dávno ešte v lete, resp. v r. 2018 sľubovali nabíjačku. Konečne na jeseň spravili pre to prípravu- káble, múrik, ale dlho sa nič nedialo, nakoniec sľúbili, že do konca roku namontujú wallbox, má tam byť 22+11 kW. Pred koncom roku to išli montovať, ale betónový podstavec sa im rozsypal, tak to zabalili do fólie a nechali tak. Nič sa nedeje. PS: Stano, priznaj sa, máš v tom prsty
    4. Už niekoľko rokov sú v OC Mirage 2 Teslawallboxy. Keďže boli dosť využívané, začali sa kaziť. Málokto tam občas nabije, ale s problémami. Pravdepodobne sú tam zlomené káble a nikto sa k tomu nemá, aby to opravil. Sú vo vlastníctve Teslaclubu s.r.o. PS: Stano, čo s tým spravíme? Samotný Mirage pravdepodobne nemá záujem na prevádzkovaní ako TDC.
    5. Vedľa GW rýchlonabíjačky v Auparku si A. namontoval 3 vlastné Tesla wallboxy, nastavili to podľa nich na 11kW. Už tu bola o tom reč. Priestorovo zle usporiadané a pravdepodobne neodborne nainštalované, lebo fungujú ako sa im chce. Občas idú normálne, inokedy po 5-10 samé vypnú. Keby človek sedel v aute a kontroloval to, občas znova zapol...ale komu sa chce sedieť v aute? Niekedy nejdú vôbec, viac ľudí sa mi sťažovalo nezávisle na type auta.

    Takže zostávajú 2 drahé rýchlonabíjacie stanice Greenway v Auparku a pri Tescu.
    + nová rýchlonabíjacia stanica na Slovnafte, Kragujevská z projektu Next-e, zatiaľ zadarmo. Vďaka za ňu. Občas problém, že je obsadená spaľovacími autami.

    Ako vidíte s pribúdajúcim počtom elektrických áut môže byť v Žiline naozaj problém kde nabiť. Preto by sme boli vďační Bille, Kauflandu, Lidlu a iným, ak by nám sem niečo dali.
    Ďakujem za pozornosť a verím, že som vás neunavil a niekoho mojím kritickým príspevkom neurazil

    Komentár


    • Teq
      Teq komentoval
      Upraviť komentár
      veru, take 25 kW DC nabijacky pri obchodoch / posilovnach / pravarnach alebo hocikde kde ide clovek na hodku by velmi potesili.
      ja som v ZA vzdy nabijal pri nissane, dokym siel bolo to za 16 centov za kWh
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #9
    Vybavili sme nové nabky v Mirage,

    Click image for larger version  Name:	mirage1.jpg Views:	0 Size:	103.7 KB ID:	49229

    a nové nabíjacie miesto v nákupnom centre M_Zilina (Makyta).

    Click image for larger version  Name:	makyta.jpg Views:	0 Size:	120.1 KB ID:	49230
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár


    • JozkoPucik
      JozkoPucik komentoval
      Upraviť komentár
      Mne to po registrácii nebralo ten kód tak som sa na to vyprdol
  • 1fisker
    Senior Member
    • Aug 2014
    • 1542
    •   

    #10
    Ďakujeme. Otestované včera, nabíjanie začalo okamžite na 1.krát bez problémov, výkon nabíjania na ZOE 21,4 kW, je výborné, že tam je displej, ktorý ukazuje čas a výkon nabíjania.

    Komentár

    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #11
      Nabíjačky nefungujú. Životnosť 3 dni. Telefón ejoin nikto nedvíha
      Naposledy upravené 1fisker; 31-01-2020, 13:46.

      Komentár

      • ToMiLeaf
        Member
        • Jul 2019
        • 38
        •   

        #12
        Makyta funguje bez problémov. Stačí sa zaregistrovať a dostanete voľných 100 kWh, ktoré platia celý mesiac. Kým Vám domov príde kartička, fungujete na vygenerovanom číselnom kóde.
        Dobrá práca chlapci

        Komentár


        • 1fisker
          1fisker komentoval
          Upraviť komentár
          Je to k ničomu, 100 kWh miniem za pár dní, čo potom? To nikto nepovedal, samotná firma ejoin nevie, informácie sú rozporuplné, všetko je podľa nich v zábehu

        • ToMiLeaf
          ToMiLeaf komentoval
          Upraviť komentár
          Keď človek minie tých 100 kWh, tak tam bude viacero možností platby, aspoň teda podľa ich webu:

          "Za dobíjanie elektromobilu je najvýhodnejšie platit ejoin nabíjacou kartou.

          Iné možnosti platby:

          sms platba
          internetová platba
          platba bezkontaktnou platobnou kartou (Visa, Mastercard, Maestro)"

          Čiže nebál by som sa toho, že po minutí toho wellcome kreditu sa viac človek nenabije.
      • Tomas Skopinsky
        Junior Member
        • Jan 2020
        • 11
        • tomass309
        •   

        #13
        Už aj ja mám osobnú skúsenosť, v nedeľu som bol v Mirage. Napojenie, registrácia všetko v pohode, nabíjanie začalo išiel som na nákup. Keď som sa vrátil tak nabíjačka nereagovala na ukončenie nabíjania (klávesnica nereagovala), keďže nemám ešte ich kartu tak ma pochytila mierna panika, konektor na aute zostal zablokovaný. Nakoniec som ukončil nabíjanie cez nastavenie v aute. Volal som aj na linku zo stránky ale až potom, dal som im podnet, že by to chcelo nalepiť nejaký stručný návod na stenu ku nabíjačkám resp. číslo na poruchy. Návod nemajú ani na svojej stránke takže všetko bolo štýlom pokus omyl. Ale už mi volali, že karta je na ceste takže nabudúce sa mi to hádam nestane.

        Komentár

        • JozkoPucik
          Member
          • Aug 2018
          • 132

          #14
          Ty vole to bol koho nápad toto? Som tam prišiel prekvapený pozerám, kde sú Tesla nabíjačky. Som sa zaregistroval, dal som kód a nič. Karta doposiaľ neprišla, no hrozné. Už som asi skončil s chodením do Miragu

          Komentár


          • Tomas Skopinsky
            Tomas Skopinsky komentoval
            Upraviť komentár
            Ja tam chodím pravidelne, karta mi od nich prišla a všetko funguje ako má. Práve kvôli tomu teraz radšej chodím do Miragu ako Auparku.
        • JozkoPucik
          Member
          • Aug 2018
          • 132

          #15
          Tá Slovnaft na Kragujevskej už pár týždňov nefunguje

          Komentár


          • Teq
            Teq komentoval
            Upraviť komentár
            stale? no zamrzi...Pojdem do ZA tento vikend a neviem kde s nabijem...nevie niekto ci funguje Nissan nabijacka?
        Pracuje...
        X