Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Nabijacia infraštruktúra pre parkovacie miesta v bytovom dome

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Barlog951
    Junior Member
    • Oct 2018
    • 2

    Nabijacia infraštruktúra pre parkovacie miesta v bytovom dome

    Zdravím

    v dohľadnej budúcnosti by som chcel realizovať projekt elektrifikácie vnútornych parkovacích miest v našom bytovom dome,
    v rámci elektrifikácie by bola privedená 380V vetva ku každému parkovaciemu miestu,
    kedže bolo by dosť komplikované priviesť od každého odberného miesta nový kábel ku každému parkovaciumu miestu tak padol nápad zdieľanej prípojky z pomerovím el. meračom pre každé parkovacie miesto, treba vyriešiť ako bude táto vetva pristupna danému človeku , či už na nejaky kľúč na poistnú skinku, RFID karta alebo niečo podobné ...

    kedže v bytovom dome je požiadavka aby bola spravená priparava aj na nabijanie pre elektrtomobily otázka je ako to poňať, ideálna by bola nejaká forma zdieľaného nabíjania,
    mne osobne sa najviac pozdáva Zapcharger Pro riešenie no toto sa nedodáva v našich končinách, u nás som našiel akurát riešenie od ESAM

    Nemáte niekto skusenosti z nejakým s tych riešení, alebo nepozáte nejaké ine firmy ktoré ponúkaju zdieľané nabijanie ?

    Ďakujem
  • jux
    jux
    Senior Member
    • Apr 2015
    • 1378
    •      

    #2
    Moj nazor je taky, ze elektrina na nabijanie ma byt zdielana s bytom. Je to najekonomickejsie a najjednoduchsie, netreba rozpocitavat naklady, ani riadit odber jednotlivych nabijacich miest. Najlepsie je ked ostane rozdelenie prikonu byt/park statie na majitelovi.Ak treba, moze sa riadit automaticky. Na nabijanie EV staci 16A/3f, takze bytova 25A pripojka postacuje. Tiez ukoncenie v park. boxe co najjednoduchsie - staci skrinka - napr. takato:
    https://www.hagard.sk/produkty/rozvo...-s-chranicom-1. Treba nechat na majitelovi, ci bude pouzivat prenosny nabijaci kabel, alebo si doplni wallbox - pripadne aj s automatickym zdielanim vykonu medzi bytom a nabijanim auta. Ja bezne nabijam naraz 3 elektromobily (13A3f, 10A1f a 10A1f) z jedneho privodu 25A 3f. Nemam nic automatizovane a zatial sa nestalo, ze by som pretazil vstupny istic. Jasne, ze nemozem nabijat pocas varenia/pecenia/prania... aj tak nabijam vecsinou v noci.

    Komentár


    • matchke
      matchke komentoval
      Upraviť komentár
      Dovolim si trosku oponova. Asi tyzden dozadu som nechaval garaz pripojit na byt. Celkovo 25A/1f a podarilo sa vyrazit istic. A to som nastavil odber na 8A. Budem musiet davat bacha kedy nabijam a zacat po 22oo.

    • jux
      jux komentoval
      Upraviť komentár
      Neverim, ze si v byte zapojenom na 25A jednofaz uz nevyrazil istic aj niekedy predtym - sucasnym pouzivanim dvoch cca 2kW spotrebicov a do toho este rychlovarnu kanvicu, fen alebo vysavac. Je to len o sucte vykonu. Mne sa za 3 roky este 25A/3f nepodarilo vyrazit a to sa niekedy stava, ze nabijam naraz 3 EV vid hore. Samozrejme vtedy uz nesmiem pustit ziadny vykonny spotrebic, len svetla, telku, pocitac a podobne.
      Otazka je tiez ako a kde mas istic umiestneny. Ak je vnutri v dome v uzavretej nevetranej skrinke a tesne vedla tvojho istica su dalsie istice, moze vyrazit pri podstatne nizsom prude ako je jeho menovity - mozno aj pri 20A.
  • dango
    Moderator
    Gold Member
    • Nov 2014
    • 697
    •   

    #3
    Taketo iteligentne wallboxy (dokonca slovenske) dostupne su, no cenovo je to niekde asi mimo uvazovane hranice. Napis panovi Belanovi z fa MARTEL (riesia hlavne fotovoltiku), nech ti posle ponuku a cennik AC nabijaciek: marteltrade@gmail.com

    Komentár

    • leo
      leo
      Member
      • Jan 2016
      • 93

      #4
      Existuju kvalitne modularne riesenie pre v podstate neobmedzeny pocet nabijacich stanic, vyhodnost rastie spolu s rastucim poctom stanic, pripadne je to rozsiritelne aj v buducnosti s pomerne nizkymi nakladmi. V pripade zaujmu mozem poskytnut podrobnosti.

      Komentár

      • pesnik
        Junior Member
        • Mar 2018
        • 22

        #5
        Podobny pilotny projekt realizujem aktualne v Cubicon Gardens, kde si myslim, ze mame riesenie na pokrytie vsetkych nabijacich miest vramci garaze. Samozrejme, ide to len cez zdielane pripojky el. energie a rozkladanie zataze. Vyhodou je, ze maju tam uz velke privodne kable do objektu, pripravene na pokrytie nabijania el. aut.

        Komentár

        Pracuje...
        X