Oznámenie

Zložiť
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Tesla nabíjačka - HPWC

Zložiť

1000,- € zľava na Model S, X

Zložiť


Objednajte si nový Model S, alebo Model X cez tento odkaz a získajte zľavu 1000 eur! Zároveň získate osobnú konzultáciu s majiteľom Tesly a zážitkovú jazdu na Tesle Model S P85D zadarmo (kdekoľvek na SK/CZ). Pre viac info nás kontaktujte.

teslaclub blog bok vrch detaily konverzacie

Zložiť
Toto je prilepená téma.
X
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Ukázať
Vymazať všetko
Nové príspevky
  • Juro
    Administrator
    Gold Member
    • Mar 2014
    • 2208
    • juraj1702
    •   

    #46
    Pýta sa Ondrej:

    Ludia, mam taky problem. Mam plugin hybrid (KIA Optima) a chcel by som ho nabijat v Ziline v OC Mirage. Su tam 2 Tesla nabijacky (Type 2). Ale neviem to nabijanie "spustit". Videl som, ze Teslaci nabijaju bez problemov. Je k tomu nejaky navod ? Treba to cez nejaky web inicializovat ? Poradte, prosim !
    Kiu Optimu moc nepoznám. Nemá tu niekto Kiu Optimu?
    Ako zdieľať odkazy na príspevky, Ako pridať obrázok, Ochranná fólia Xpel Ultimate
    Moje príspevky sú mojim duševným vlastníctvom chránené autorskými právami a NESMÚ byť použité/citované mimo teslaclub.sk bez môjho súhlasu.

    Komentár


    • Daliborko
      Daliborko komentoval
      Upraviť komentár
      Je síce nepoznám nikoho s Optimou, ale v Mirage som už videl Optimu nabíjať (i keď možno tam len stála so zapichnutým káblom ). Návod je jednoduchý: plug&play. Nič netreba nikde spúšťať. A podľa mňa určite ani v aute netreba nič zapínať

      Dosť často sa ale v Mirage stáva, že HPWC nefunguje a nepomáha ani resetovať. Nejaká zvláštna chyba, svieti na zeleno a nereaguje ani na tlačítko reset. Stále len svieti na zeleno a žiadna zmena. Tak možno to vtedy zrovna nešlo.

    • dango
      dango komentoval
      Upraviť komentár
      Niekto tu s optimou je, meno si zial nespomeniem. Ale je dost mozne, ze to bude podobny problem, ako tu niekto opisoval s Ioniqom PHEV, kedze su si podobne...
  • Pavol
    Member
    • Nov 2018
    • 61
    •   

    #47
    Zajtra napoludnie oficiálne otvárame TESLA DESTINATION CHARGER bod vo Veľkej Lomnici. Pri tej príležitosti sa koná ZRAZ ELEKTROMOBILOV TATRY. Pripojte sa, kto je voľný. 0905206385

    Click image for larger version  Name:	20190201_083502.jpg Views:	4 Size:	119.8 KB ID:	32881

    Komentár

    • jux
      jux
      Senior Member
      • Apr 2015
      • 1378
      •      

      #48
      Cez vikend bolo skarede pocasie, tak som sa hral s Tesla HPWC, co som dostal za kod.... Zapojit aj bez navodu nebol ziaden problem - polohy prepinaca su popisane aj na kryte HPWC, netreba otvarat navod :-)))
      Typ2 kabel na Tesla wallboxe je na moj vkus dost odflaknuty, nepaci sa mi na nom.
      - material z ktoreho je obal kabla - je malo flexibilny, je viac smerom k plastu ako k gume, kabel k 11kW 3f mob. konektoru co som dostal k tesle je viac gumovy, takze viac flexibilny (je jasne, ze 32A kabel musi byt hrubsi, ako 16A, ale aj tak sa mi zda kabel HPWC neadekvatne horsi ako kabel UMC)
      - 4 tenke vodice v kabli HPWC su extremne tenke a su zapletene na povrchu pomedzi 6mm2 silove vodice, takze je len otazka casu, ze sa poskodia. Keby tie tenke vodice zaliali do jedneho obalu, tak aby vytvorili podobny rozmer elementu ako su silove vodice, tak by kabel vydrzal podstatne viac.
      V podstate podobne o HPWC uz davnejsie napisal Jiri GrandPa, no nedalo mi, tak som ho doplnil.
      Inak skrinka a elektronika HPWC je urobena velmi pekne a prehladne.

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Keď chceš aby ti čo najdlhšie vydržal tak ho motaj max 3 otáčky cez telo. Ja používam len 2. Ideálne by bolo nemotať vôbec.

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Este ho nemam namontovany na stene, este ani nie som uplne presveceny ze si ho necham... Ale ked je na nom ten Elonov podpis.... asi si ho teda necham :-))).
        Len som do neho napojil kabel s 32A petkolikom, vyskusal a dal naspet do krabice Ak pojde na stenu, namontujem vedla neho hadicovy drziak, aby mal pri odlozeni co najvecsie obluky. Tak mam urobene vsetky 3 nabijacie kable pre vsetky 3 EV - ale tie su podstatne tensie a flexibilnejsie.

      • jeeff
        jeeff komentoval
        Upraviť komentár
        Keby si chcel HPWC predat, daj mi vediet, mam zaujem. K TM3 bol dodany len 1f UMC, zatial to v podstate staci a ked treba pouzijem 3f z Model S, ale stale uvazujem nad montazou HPWC, len sa mi nechce pon ist do Tesla servisu ;-)

      • jux
        jux komentoval
        Upraviť komentár
        Ak by som ho chcel predat, ozvem sa...
    • 1fisker
      Senior Member
      • Aug 2014
      • 1542
      •   

      #49
      Prosím vás, vedel by niekto zohnať človeka, ktorý by vedel opraviť Tesla wallbox v Žiline? Ďakujeme

      Komentár


      • Jiri GrandPa
        Jiri GrandPa komentoval
        Upraviť komentár
        Neviem ake su symptomy ale na 99% to bude v kabli. To sa opravuje dost zle, najlepsie vymenit cely kabel za novy. Ak je to v Miragi z destination programu - neposkytuje na to Tesla servis, alebo aspon diely (novy kabel)?

      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        Je to majetok Teslaklubu, nie je to už v záruke. Treba vymeniť kábel, ale nemá to kto spraviť

      • matchke
        matchke komentoval
        Upraviť komentár
        A kde v Ziline?

      • 1fisker
        1fisker komentoval
        Upraviť komentár
        v Miragi
    • Ava
      Ava
      Junior Member
      • Dec 2019
      • 5

      #50
      Prosím, kde se dá koupit tato nabíječka TESLA ?

      Komentár

    Pracuje...
    X